Познавам се и не мога да се понасям
Искам да споделя за своя,да кажем проблем, на който наистина искам да намеря решение,но не мога да споделя с близките си, затова се обръщам към вас.
Съвсем наскоро разбрах, че страдам от дефицит на внимание. Наясно съм и откъде е дошъл проблема,ще споделя информация за себе си, за да добиете представа.
Аз съм жена около 30те, дете на разведени родители, отгледана от баба и дядо, много консервативни и строги хора, от тях почти не съм получавала похвали, поощрение за нещо, свързано с външния ми вид и т.н., а по - скоро вечно бях критикувана. Явно това ми се е набило в главата и нямах никакво самочувствие чак до 20 годишна възраст. За това много спомогна и факта, че не бях от популярните в класа, както и болезнено ревнивото ми ученическо гадже, с което бях 4 години и което направо ме задушаваше с ревността си. В първи курс имах и едно голямо несподелено влюбване, после още едно и така се задълбаваха проблемите ми. Лятото на 3 курс обаче имах възможност да попадна в много готина среда и там всъщност се оказа,че масата от мъже ме харесват. Тук е момента да спомена, че аз всъщност не изглеждам никак зле, имам страхотно чувство за хумор, разчупвам всяка атмосфера и говоря на всякакви теми, забавлявам се страхотно в компания, имам награди както от състезания по танци,така и от такива по история, математика и т.н, спортувам, говоря 3 езика и изобщо, за да не звучи като хвалба, отстрани никой няма да повярва,че аз всъщност нямам, или по - скоро до онзи момент нямах самочувствие. Тогава обаче нещо се пречупи и осъзнах, че явно не съм грозна и мога да задържа мъжкия интерес. Явно е проличало и някак в излъчването ми, защото мъжете започнаха да се завъртат и на мен това ми се услади. Имах 1-2 години, в които имах някакви връзки от по месец-два, обаче тогава не разбирах защо бързо ми омръзваха. После отново имах много болезнено несподелено влюбване, след което пак изпаднах в онова състояние. След него се посъвзех малко, пак започнах да излизам с мъже и никой не ме грабваше задълго, докато не срещнах настоящия си съпруг преди 5 години. Той е страхотен, вдъхва ми увереност, уникално свестен мъж е и в началото имах много силно привличане, обаче сега е по - скоро обич, уважение, загриженост и неща от сорта. Намирам го за хубав и сладък, но не и за секси. Боря се с това, не съм изневерила, дори пресичам всякакви такива възможности и се чудех какъв ми е проблема, докато наскоро не осъзнах, че всъщност аз имам нужда от постоянно мъжко внимание и постоянно разнообразие като преживявания. Дори не от секса с тях, а само от флирта и свалката. Затова и така бързо ми омръзваха всички, щом вече преминеше тази фаза. Спомням си, когато бях малка и момчетата все не ме харесваха си пожелах всички да ме харесват, а аз на никой да не съм. Ужасна съм, знам. Наскоро бях на женска ваканция и в един от клубовете танцувах много, както казах много съм добра. Виждах и знаех, че всички мъже ме гледат, някои идваха да се запознаем, аз не предприех някакъв флирт, но продължавах да предизвиквам погледите и желанието им и беше уникално чувството, че всички те гледат и искат само мен от всички други жени там.Буквално като наркотик. Обичам когато съм някъде да виждам, че ме гледат, обичам да ме заговарят. Не правя нищо с тях, защото съм против изневярата и съвестта и разума ми не ми позволяват да предприема нещо. Освен това както казах аз обичам мъжа ми, просто вече нямам такъв сексуален интерес. Разбира се той нито знае, нито усеща това, секс си правим редовно. Той знае, че мъжете ме харесват, но знае и че няма да направя нищо, затова по - скоро приема погледите им с усмивка.
Искам да променя тази своя черта. Осъзнавам, че никога няма да съм щастлива, защото мине ли месец - два без да изляза някъде или да ида на почивка или без поне 1 мъж да ме сваля някъде изпадам в нещо като апатия, ставам унила и направо не съм пълноценна. Вярно, живота с мъжа ми не е супер забава - готвене всяка вечер, домакински задължения, телевизия и излизане евентуално в събота и то не всяка.Той няма нужда от такива неща, но е наясно, че аз пък обичам да се разнообразявам и затова ме пуска да излизам по женски с приятелки насам натам. Работата ми е свързана с програмиране и също е доста скучна. Общо взето флиртовете ми вдъхват усещане за живот. Дали това се дължи на начина по който се е стекъл живота ми до 20тата година или характера ми си е такъв, но признавам проблема пред себе си, осъзнавам го напълно и затова смятам,че мога да го реша. Само че не знам как.Моля помагайте с мнения, ще оценя дори и критиките.

Коментари

1.   Това е деликатен казус и всичко опира до това каква ти е вътрешната нагласа. Като се замислиш, не съществува човек на земята, който да не иска да бъде харесван от другия пол. Повечето хора се нуждаят от някакъв вид разнообразие - под една или друга форма. Еднообразието може да бъде причина за появата на депресивни или подобни състояния. Ако си 100 % сигурна, че обичаш половинката ти и искаш да останеш с него отговорът е много лесен. Направете си дете.
Когато изпаднеш в апатия се замисли за следното. Какво ще стане ако напуснеш мъжа си и започнеш да флиртуваш с други. Няма ли да се случи това? Влизаш в нова връзка, минават 2-3 години и ти започваш да изпитваш същите чувства, както с предишния си мъж. След това цикълът се повтаря, докато не остарееш и в един момент оставаш сама и нехаресвана от никой.
Замисли се също, колко е трудно да откриеш човек, с който си подхождате не само визуално, но и по характер. Възможно е следващия ти мъж да бъде ужасен човек – да те тормози психически, физически и да ти съсипе младините.
И дори да си с най-големия хубавец, рано или късно ще ти омръзне физически и няма да ти е толкова секси, както в началото.
Понякога може да се замисляш за такива неща. Помага.
Семейно сплотяване може да се постига и по друг начин, като поставяне на общи цели. Например: изграждане на общ бизнес, закупуване и строеж на къща и т.н. Когато си изправена пред някаква трудност никак няма да ти е до флиртове и свалки.
Надявам се поне малко да съм помогнал.

2.   Опасно развратна си! По-лошото е, че по душа си такава и с това няма да се справиш! И да си народиш деца (което и аз те съветвам да направиш), тези страсти няма да изчезнат.

Няма да забравя един път на нудисткия плаж как една майка стръвница ме изпи с поглед от глава до пети и се облиза мръснишки. Интересното е, че тя беше с около 50-60 годишния си мъж, който крачеше няколко стъпки пред нея, а аз бях с гаджето си, което в този момент гледаше в друга посока.
Е, хубаво е майка стръвница да ти гледа чепа и да го иска за нея насред плажа! Но какво да ти кажа. Затова си имаме половинки. Ако нейният не беше с нея и аз бях сам, щеше да стане интересно.

Та в такова състояние те виждам и тебе като удариш 40-ридесетака.

3.   Немалко хора са като теб и без да са имали тежко детство. Някои си имат половинка, че и деца от нея/него, но си ходят по чуждо преспокойно. Та, не мисля, че е от детството...

4.   2, аха. Авторката била "развратна", но не иска да изневерява на мъжа си, но при теб е щяло да стане "интересно", ако с майката- к*рва сте останали сами. Май развратният си и дано на нямаш деца, че или ще наследят к*рвенските ти гени, или ще останат травмирани, ако разберат, че изневеряваш на майка им.
Аман от лицемери.

5.   Абе, момиче, ти си златна:-)
Млада, харесвана, сваляна и не си изневерила.
Ами това е за адмирации, не за самообвинения:-))
Ско ще ти стане по леко- закона наказва престъпни действия, не намерения. А ако човек се е преборил с изкушение, е по за уважение ако въобще не го е изпитал.
Както казваше един познат - баси колко съм корумпиран, ама що никой не ми дава рушвети на мен:-)
Я се стегни.....Май чисто по женски си измисляш проблеми и ядове там където ги няма.

6.   С времето дефицитът ти на внимание ще става все по-силен, мераклиите свалячи все по-малко. Докато накрая ти остане само омръзналото скучно съпруже, ако междувременно не се разпърдите. Има една приказка "Шило в торба не стои", ти си от породата на шавливите женички и колкото уж да се бориш да не изневериш, пак до там ще стигнеш.