Относно нахалните навлеци
Защо някои хора не се отказват, дори обектът на желанията им да си има приятелка/приятел? Защо си внушават, че ще се получи нещо само защото сте се държали мило с тях или поради някаква друга причина? Как въобще успявате да разкарате такива нахалници? Интересно ми е да чуя историите ви.

Коментари

1.   Защото напоследък се навъдиха разни гурута и автори, които прокламират как трябва да сме упорити, силни, да не се отказваме, че едва ли не така показваме сила и жените ще поддадат на нашата невероятна борбеност и мъжественост. Хората не разбират, че някои неща просто не са писани да станат и си мислят, че упоритостта винаги е добродетел.

2.   На мен такива постоянно ми досаждат във фейсбук, колкото и категорична и незаинтересована да съм. В реалния живот, като покажеш на мъж, че нямаш интерес към него, те оставя на мира и продължавате всеки по пътя си. А в интернет на другия ден този мъж ти пише: "Здрасти, как си?" За какво има повече да си говорим??? Липса на адекватност и реална самооценка отвсякъде. Номерът е да не комуникираш по никакъв начин с мъже, които НЕ харесваш (поне в социалните мрежи). Защото обикновено това го правят инсели, които си мислят, че щом една жена им е обърнала минимално внимание, значи ги харесва и имат шанс с нея. Всеки път, в който съм разменила и думичка с мъж, който не ми харесва, съм съжалявала после за това.

3.   Съгласен съм с агресивното навлизане на ваша територия не е никак изискано. Но какъв е смисъла от вашата "реклама"? Блокирайте или филтрирайте. Вие сте се изтипосали на "сергията" пък недоволствате, че някой ви проверява за "свежест" или от любопитство. Не го разбирам.

4.   Ами скъпа като станеш на 30г няма да ти се лепят нахални навлеци! Споко просто потрай малко.

5.   По принцип е така, но има и друго, че повечето жени дори и да искат да се разделят с партньора си, не го правят преди да намерят нов. Някак си, да не изпускат сигурното. Затова правилната стратегия за мъжа е да се рекламира и пред обвързани жени, защото ако трябва да чака свободна, че и да го харесва, може доста да почака. Не е морално, но не е виновен само мъжа.

6.   От Автора:
Как пък сметнахте, че съм жена? Явно има нахални навлеци, които тормозят обвързани/женени мъже и жени, и са се засегнали?
Явно в България не е прието мъж да говори за тези проблеми. Мъжете с морал, които пишат в анонимен сайт, веднага са смятани за жени.
Също така не мисля, че трябва да се обвинява човек, който е във връзка и е жертва на нахалник/нахалница, без да се е свалял със съответния закъсляк/чка. Толкова ли е трудно да приемете НЕ като отговор и да си търсите другаде къде да си начешете междукрачията?
Но явно е по-лесно да тормози другите, отколкото да си оправим собствения живот. Но такова ни е нивото - животинско, че и по-зле.

7.   До 4ти
На всяка жена и се лепят ухажори, освен ако не е много грозна.

8.   Не смятам, че е нужно да си обвързан/а, за да спрат да те притесняват след като ясно си дал да разберат, че нямаш интерес към някого. В моя случай не съм обвързана, но постоянно споделям един изключително красив музикант, участвам в групи и страници, посветени на него, пиша колко съм влюбена в него, отделно споделям и други мъже, които външно са такъв тип, а ми пишат мега злетаци, въпреки, че виждат публикациите ми. Явно им липсва реална самооценка, мислят, че както съм луда по този мъж, изведнъж ще харесам тях. Не искам да обиждам никого, а и всеки има право да си пробва късмета, но е хубаво човек да има малко усет и реална самооценка. А и някои хора наистина са много зле и много нахални.

9.   6 авторе, при повечето мъже нахалниците обикновено са разни дебеланки или лелки. А де да бяха красивите жени, но те си знаят цената и не се молят на мъжете.

10.   4, пак те налазват много. Възрастта въобще не ги спира (не, че знаят на колко си).
Единственото спасение е да забраниш да ти пишат, добавят или изпращат заявки за съобщения хора, които не познаваш.
Никога, ама никога не отговаряйте приятелски на съобщенията на непознати мъже (дори от съжаление). Вкарват се в голям филми и ще ви подложат на досаден онлайн тормоз.

11.   Нормално е да си мислим, че си жена, защото в повечето пъти жените се оплакват от досадници които ги свалят. До сега не съм виждал и чувал мъже да се оплакват от това освен ако не е някой известен.

12.   Защото в днешно време това, че си сериозно обвързан или в брак не значи нищо. Хората си изневеряват и не им пука, колко такива истории сме чели. Е, как очакваш да са с друга нагласа тези "навлеци", както ги наричаш?

13.   От Автора:

Доста е глупаво да мислите, че мъжете не се оплакват от натрапници също. Един сериозен обвързан/женен мъж не би се радвал на излишно женско внимание. :)

14.   За мъжете не мога да дам мнение, но 90% от жените, които се "оплакват" уж от досадници го провокират съвсем целенасочено. Досега не съм видял сериозна жена или момиче, което да има проблеми с т.нар. досадници. Дори и да се появят такива, бързо разбират, че са сбъркали адреса. Преди години докато бяхме ученици един приятел много харесваше момиче от квартала. Наистина беше по-упорит, но не е правил глупости, нито е досаждал кой знае колко. Просто казваше, че я харесва и не го криеше, плюс нормалните неща от сорта да се прави на интересен от време на време. Тя обаче не спираше да реве какъв досадник бил, как искала да я остави на мира и т.н. Хубаво, ама в крайна сметка и на него му писваше като на всеки нормален човек и спираше да се занимава. Веднага щом спреше обаче да й обръща внимание, тя моментално започваше да го провокира съвсем открито. Отстрани изглеждаше доста тъпо и нелепо. Накрая спряха да й минават номерата, но в случая по-скоро той имаше основание да се оплаква, отколкото тя. Срещал съм не малко красиви жени, които обаче поросто си личи, че са сериозни и тях никой не ги безпокои, или както казах по-горе много рядко някой пообъркан се случва да се пробва за кратко. Срещал съм обаче и такива на обратния полюс. На тях всички им пишат, звънят им и т.н. Ми, то просто си им личи и те сами го искат. Че и разказват на всеослушание как не знам си какъв номер ги "притеснявал", как им пишели постоянно и др.

15.   Друга гледна точка-"славата не й понесе" и показа същността си. Съжали, но вече й излезе име. Но тук и двете не слушат и снахата и дъщерята. Е, аз ли качих снимката с изрязания потник? И какво очаквате като коментари? Мислете в переспектива за да не се срамувате на "дърти" години дами....и господа!

16.   Жена съм. Нямах фейсбук до началото на пандемиите когато минах хоум офис и ми се наложи да си направя. То не бяха свалки, лични съобщения, разговори и то с напълно непознати. И по никое време. Много бързо хванах цаката, че с мъже още повече писали се необвързани във фейса не се започва чат и не се отговаря на "Здравей, мерси че ми прие поканата". Режа наред и блокирам. Супер ми е така. Не добавям вече и непознати мъже в приятели, нищо колко упорито ми пращат покани. За някои съм гадна, лоша и надута. Всъщност съм в етап на живота си, в който връзки не търся и още по-малко онлайн такива с хора, които на живо не сме се и виждали. Нахалници под път и над път, но явно най-много са зад смарфоните.

17.   До 7 вярно е но въпросните ухажори за тъпкачи искащи да я опънат за една вечер.Едва ли са закъсали да свалят звезди на няква на средна възраст или да си я вземат за жена! Замисли се!

18.   Номер 2, колкото и грубо да се е изразила, е права. Казвам го като мъж. Като пиша на една жена, то е ясно, че е с цел запознанство и свалка, не за да играем шах. И ако ми отговори, ясно, че ще продължа. Чат, среща и т.н.
Ако момичето ме игнорира, ясно, че няма интерес към мен. Няма да ѝ се моля много ясно, жива и здрава да е. Но да давате сигнали на един мъж, да си говорите с него, нормално да пробва. Друг въпрос е, че на мен ми дойде акълът и ако си чатя с някоя жена няколко дни и не се стигне до среща, спирам. Нямам време и енергия за момичета, просещи само внимание.

19.   Аз нямам фейсбук, имам само телеграм и там ми пишат мъже, досега не е имало нищо обидно, само комплименти, аз отговарям с благодаря, ако ме питат казвам, че съм обвързана и се радвам, че на снимката изглеждам добре, но не си показвам дупето и гърдите като някои инфлуенсърки. Има жени, които с провокативни снимки сами си го търсят!
И още нещо: ако една жена каже в Интернет в началото не, често си остава не. Авторе, ти имаш приятелка, на която пишат разни мъже, така ли да разбирам? Има всякакви досадници

21.   Защото много хора приемат, че усмивката и доброто, възпитано отношение е признак на интерес и флирт. Всичко опира до самосъзнание и Его. Някои си мислят, че всички ги харесват, защото майка им им е казала "Ти си прекрасен!"...

С една дума - объркани хора с много комплекси и слаб интелект.

22.   От Автора до номер 19:
Ама то някои жени и чрез съществуването си го " търсят ".
Не подкрепям провокативните снимки, но човек може малко да се владее. Не сме изтървани говеда, а сме хора.
Иначе пуснах темата, защото не се говори много за този проблем, а трябва.