Общежитие без да съм студент?
Здравейте, от малък град съм и съм решил, да се преместя в столицата. Тъй като нямам огромни финанси за това начинание, и най вече за квартира, искам да питам дали е възможно човек, който не е студент, да се възползва от студентско общежитие? Ако да, към общежитията на кой университет да се насоча?!

Коментари

1.   Става в ПЖИ-то, ама си е мизерно. Между Слатина и Полигона.

2.   Не, не можеш да се възползваш.

3.   Тарикат си ти, Андрешко. Ти в общежитието на малък наем и работещ, студентите - на свободен наем и да плащат и такса за университет. Като ти е скъпо на квартира в София, стой си у вас.

4.   Намери си квартира. Като нямаш пари , къде си тръгнал да живееш в София? Защо ще заемаш място на някой студент?

5.   Е как да не може, в чужбина можеше и то в бивша соц страна. Аз като гледам част от общежитията са почти празни и никой не живее там, какво пречи общежитието да припечелва от някой работещ?

6.   5 ,ти коя година си помирисвал студентско общежитие? Преди 20-30? И виждал ли си изобщо? Знаеш ли как се кандидатства?
Общежитията са си пълни и всяка година опашките са големи. Не съм съгласна някакъв си бачкатор да се тарикати и да заема място на учащ.

7.   Ожени се за някой студентка и само тогава ще можеш. Или пък запиши нещо задочно, колкото да си студент и само на изпити да ходиш.

8.   6, да в Братислава съвсем спокойно ако имат свободни стаи отдават на работещи. Много си нагла.