С мъж който е зависим от майка си вие бихте ли искали връзка
Знам, че сигурно има такива теми назад, но пак ще запитам. Според вас удачно ли е да почне връзка млада жена с мъж на 30+ години, който живее с майка си и се съобразява за всичко с нея и той не работи нищо.
А ако правим например секс вас би ли ви притеснявало ако е в другата стая майка му или друг човек например и ако той споделя с майка си за сексуалния ни живот?

Коментари

1.   Самата нужда за задаване на подобен въпрос, подсказва нужда от психиатър и за задаващият го...

2.   Със сигурност ще си изгубиш времето с такъв мъж. Не се занимавай. На трима такива дадох шанс през годините. Никога повече.

3.   Никога!

4.   В България повечето са мамини синчета и живеят с техните до към 30-40 години, за да може най-малкото мама да им готви. Тук не е като в Америка - ставаш на 18 и се изнасяш.

В къщите около София са цели родове - стари, млади, бебета... всичко ол-инклузив живеят под един покрив и как се разбират и аз не знам...

5.   От такива бягам с 200! Надявам се, си правиш майтап, но ако не е...спешно взимай мерки! Ти сериозно ли ще правиш секс с жена си и след това ще тичаш при мама да и споделиш кое и как?! Да не говорим че не можеш за себе си да се грижиш, какво остава за семейство.
Дано наистина си правиш шега!

6.   Вероятно темата я пише мъж, за да си направи сам изводите. Не, такива жени няма, които ще спят с тебе на 30 при мама. Освен ако къщата ви не е нещо от сорта на 400 квадрата и нагоре.

7.   Че аз от такъв родих. Абсолютно неглижирах факта, че на 33 живееше с майка си. Огромна грешка. Колкото и деца да родиш на такъв, той ще предпочита събота или неделя или и двата дни да изкарва с майка си, да влага помощ (вероятно и пари) не в семейството си, а за фамилията си. Настройването против майката на детето или децата винаги го има и не знам как, но сработва. От обичащ ме преди мъж, след раждането мъжът ми се спука от забележки първо за външният ми вид (за месец свалих 10-те килограма след раждането, готвене, чистене, гледане на дете, всичко, ама всичко. Нито съм му изневерявала, гледала съм си детето, девет месеца лежах за задържане сама като под претекст, че може да ме зарази с Ковид мъжът ми седеше при майка си да й помага, след раждането на детето се сети, че има изключително много помощ при майка си - такова нещо като почивка заедно, план за дом, ремонт, такова нещо не съществува. Даже ми се изсмя и над споменаването за почивки - все съм искала да си почивам, за три години от града не съм мръднала. Та затова, много да помислят младите жени, не е нормално мъж след 30 да живее при майка си, да отиде на квартира, да изгради дом. Не е и нормално мъж с дете или деца всяка събота или неделя по цели дни да виси при майка си.

8.   Разбирам авторката че й харесва че безработния мъж който живее с майка си има много свободно време което да й отдели, но за започване на връзка трябва да се гледа и малко перспектива. Ако един мъж сам за себе си не може да осигури да се издържа, няма да може да издържа и деца един ден. Ако днес не се срамува че живее при майка си и е безработен след години няма да му пука че жена му работи за да издържа сенмейството а той лежи безработен

9.   Ще си помисля, но много го харесвам, съседи сме!

10.   Българите имаме наследен проблем в това отношение. Рядко са мъдрите майки, които не смазват с любовта си синовете си.

11.   И още повече ще стават такива мъже при тази икономика. Все по-трудно е да имаш собствен апартамент и прочие. На 22 съм и засега живея на общежитие ,но след като завърша не знам дали ще успея изобщо да си намеря нормален дом и нормален човек до себе си. Критериите , изискванията , икономиката пък и жените в днешно време. Как пък никой не се слага на мястото на мъжете? Или ще е мамино синче , или женкар , или алкохолик. Жените в днешно време мразят мъжете , които изброих горе , а когато си намерят нормален мъж ще му изневерят с женкара.

12.   Не естествено. До колко това е "мъж" също е спорно. То си е голямо дете още.

13.   Разбира се че не е удачно кой иска мамини синчета ве, луди ли сте? Готова ли си да си следващата му майка? Отговори си на този въпрос само и пак си помисли дали искаш такъв.

14.   Бягай с 200 от такива "мъже". Познй кой ще е винаги излишният и последната дупка на кавала в компанията "ти, той и маман".

16.   Ей това е българката. От една страна, мъжът след 30 трябва да има изплатен собствен апартамент, плочки, скъпа кола, 25 санта пишка, пари за почивки в чужбина, да бъде хем доминантен и мачо, хем мил и чувствителен, хем със статус и популярен. Иначе "с такива не се занимавам".
А после авторката и номер 7 се хващат с някой дето живее с майка си и не работи, че даже деца му раждат. Знам ли, може би и това е тактика. Докарваш се до тотално пропадане, възбъждаш майчинския инстинкт на такива жени и така ги привличаш.

17.   Това е модел и се казва матриархат. Всяка жена мечтае за тази роля. Друг житейски сюжет е мъжът под чехъл. И в двата случая женската партия е наложилата се над мъжа, сина или зетя - защо, не? И сега- конфликта. Коя е по- силна, убедителна или респектираща и спора по между им. Майка, жена или тъща- ужасно трудна ситуация. А мъжа е като ООН- и тук добре и там добре. И като трета страна- слуша, изпълнява, навежда се, благодари и не прави проблеми. Не разбирам защо сте недоволни от мъжа? Щото в противоположния мъжки вариант след три ракии става изключителен джентълмен!?

18.   По лични наблюдения, повече бракове около мен са се разпаднали заради Мама, отколкото заради изневра или по други причини.

19.   До номер 16.
Жените, които описваш в първия абзац са не повече от 10%, но за сметка на това са извънредно активни по медиите и социалните мрежи, изкривявайки картината в гротескна посока.
Жените от втория абзац също са малък процент идеалистки, които хлътвайки по някого си мислят, че могат да го променят, колкото и пропаднал да е. Обикновено това не става.
Останалите 80% си имат съвсем нормални изисквания - няма нужда да си милионер, просто да не чакаш жена ти да те издържа, няма нужда да си кинозвезда - просто не трябва да си тулуп, който по цял ден стои пред телевизора и се налива с бира, няма нужда да си супермен - просто трябва да си мил.

До авторката:
Нищо нормално няма в поведението на приятеля ти. Дори да приемем, че поради някакви особено тежки финансови затруднения е принуден да живее с мейка си, то споделянето на неща от интимния живот си е чиста болестна зависимост. Имам двама приятели с такива доминантни майки. И на двамата съпругите им ги напуснаха след по-малко от 5 години брак.

М.34

20.   16, 7 е. Не ми е възбудил майчинският инстинкт, но имаше определена тактика и тя беше до раждането на детето да ме държи встрани от семейството си (имало е защо), изкарвахме си заедно часовете след работа, опитвах се да го убедя да отидем заедно на квартира, но под предлог, че няма пари това и така не се случи. Сега живеем у нас (без мои роднини вкъщи). Това е положението. Дълго време не исках изобщо дете, наближих 30-те, той беше човека, който обичах и не съм аз единствената, която си е паднала по мъж без пари, много сме които не гледаме парите

21.   Не, това не е нормално! Аз лично не бих. Самата мисъл да живея с него, с майка му, с цялото му семейство и домочадие, ме отблъсква и отвращава, не знам как има такива хора, явно са със силна психика. Колкото и да е добра, той винаги ще избира нея пред теб, мама винаги ще е най- най, и в крайна сметка тя може да почне да го нахъсва срещу теб, да му пали фитила и да го настройва. И не нормално мъж на тази възраст да живее с майка си и да не се отлепва от гъза й. Един мъж на 30 трябва да е уверен, зрял и самостоятелен.
La Diabla

22.   Да споделяш с майка си за сексуалния си живот е странно явление. Мъж да живее с майка си е нещо нормално за България, все пак много хора имат собствено жилище и децата живеят при тях. Тук в Германия станеш ли на 18, обикновено търсиш квартира. Това не те прави по-зрял. Ако мъжът няма жена защо да не живее при техните? Защо поколенията не си помагат както преди? Всички гонят успеха и се ориентират материално и забравят що е то семейство и съвместно съжителство. Жена на 33

23.   Мама е номер едно. Никаква натруфена кифла няма да ми казва как да се отнасям с най-важният човек на света. Частиците идват и заминават, мама е една. Мъж на 36.

24.   Много родители възприемат децата си като тяхна собственост. Разсъждават така, че щом са ги отгледали са длъжни после те да им помагат. Дори когато са вече големи, родителите им продължават да ги възприемат като тяхна собственост. Сърдят се когато не ги посещават и не им помагат без да се съобразяват, че синът или дъщеря им имат семейства и трябва да се грижат за тях. Това са и честите причини за разводите. Възприемането на децата като собственост от родителите е и причината да има толкова много стари ергени и моми които не могат да си намерят партньор да създадат семейства.

25.   Тъп въпрос. Какво е значението на думата "зависим"? Имах един колега на 30 години, който звънеше на майка си, за да я попита дали може да си купи една кола. Някои може и да не повярват, но е вярно. Иначе колко 30 годишни хора имат нужните доходи, които да им позволят да притежават самостоятелно жилище? А когато живееш с друг човек/други хора, в случая родителите, щеш не щеш трябва да се съобразяваш с тях. Не може да ги игнорираш и да си живееш, все едно че ги няма.
Та толкова за зависимостите.