Как да го забравя? Моля за помощ, побърквам се!
Здравейте! Не съм си мислела, че ще се случи и на мен някой ден, но ето, че съм поредната патка, която се е влюбила и търси съвети в анонимен сайт. Жена съм на почти 30г. Ще се опитам да бъда кратка. Дадох шанс на човек, който виждах, че не е за мен, но продължих. Той е с много повърхностни разбирания и в един момент това ми дойде в повече. Скарахме се за пореден път преди около 2 седмици, а връзката ни е от няколко месеца.. Като всяка типична жена съм се хванала за хубавите моменти, които постоянно прехвърлям през главата си и ми пречат да видя истината. Нямам желание за нищо, ходя по задължение на работа, излизам след това, за да не мисля за него, но без успех. Знам, че трябва да започна да излизам с някой друг, но сърцето не ми позволява. Още се чувствам свързана с него, а той дори няма смелост да ме потърси. Освен всичко останало е и с голямо самочувствие. Хората около мен нямат представа как се чувствам, защото съм силен характер и отстрани изглежда все едно животът ми е купон, а аз умирам отвътре.

Коментари

1.   Като си намериш по-добър. Какво живееш с някакви единични хубави случки? Припомни си всичко гадно и ще ти е по-лесно да го зачеркнеш.

2.   Аз бях със такава Жена. Повърхността без чувства без грам състрадание. Абе жив дявол.
Тя ме съсипа. След два месеца се хвана с друг все едно аз не съществувам. Тя е на, 36 години има и дете. А аз стрдам вече 6 месеца. Все мисля за нея. Съжалевам че я познавам

3.   Спри всякакъв контакт с него.Не го следи по социалните мрежи.Не поддържай никаква връзка.И най-слабия контакт удължава агонията.Времето лекува колкото и да е клише.След време само ще се сещаш с неприятно чувство.Преди малко повече от година се разделих с човек,когото много силно обичах.Той поиска да си останем приятели,да поддържаме контакт.По едно време опитах,еми не става.Събрах сили и спрях контакта.Боля ме дълго време душата,но вече съм добре.Е, сещам се,но се радвам,че се отървах.Ако поддържах контакта никога нямаше да се измъкна.Сега вече не виждам смисъл да си губя времето и едно кафе да изпия с него.Опитай,не е лесно,но ще се справиш.Животът е хубав и продължава.Освободи се от хора, които ти вредят и не трябва да са в него.По-голяма съм от теб.

4.   Имаш нужда не от някой друг, а от малко спокойствие да се освестиш. Това не значи, че не трябва да се срещаш с хора, да се развличаш по някакъв начин. След като разбираш, че не е за теб, внимавай, пак да не се залепите един за друг. Споко, ще ти мине, но трябва време.

5.   Еми потърси го ти тогава?

6.   Ако искаш да се почувстваш по-добре му напиши един смс и му кажи какво чувстваш след ,което ще ти олекне и си задай въпроса защо се е случила тая караница между вас най вероятно и ти имаш вина. Замисли се за бъдещето как искаш да се виждаш след около 10 години с него или без него.Но най добре говори с него и му кажи всичко както е.

7.   "а той дори няма смелост да ме потърси" - Ако искаше да те потърси, щеше да го направи, вярвай ми.

8.   6, да бе, че да я използва я за секс, я да и се оплаква от живота си. Да паразитира и да се гаври емоционално. Подаде ли пръст, ще и отхапе ръката.
Не прави грешката да го търсиш, да му хленчиш. Седни и напиши на един лист всичко, което те е дразнило, всичко лошо. Чети си този лист всеки ден. Блокирай го. Изхвърли подаръци

9.   "Още се чувствам свързана с него, а той дори няма смелост да ме потърси. " Защо да те търси? Явно не се чувства свързан с теб, не те иска в живота си и това е. След като самата ти го определяш като неподходящ, повърхностен и т.н. и сте се карали неведнъж за няколко месеца, не виждам за какво толкова има да се тръшкаш и да умираш отвътре. Прояви малко воля и не се самонавивай.

10.   Интересно от психологическа гледна точка, как една жена си обяснява пред себе си, като се е влюбила просто във външният вид на някой...

- "дала му шанс"... То ако наистина беше така, както се дава, така и се отнема. Всеки мъж ще го потвърди, няма по-бързо нещо от жена която е решила да ти бие шута. Но не можеш да го направиш, защото явно мъжа те привлича... За всяка друга (разумна) причина, да си го зарязала.

- "с много повърхностни разбирания". Ами такива обикновено ги харесвате. Да говорят малко и да изглеждат добре. Точно както е и за повечето мъже де... Само че мъже като го правят - били "повърхностни", ако са жени - "дали му шанс", "влюбени" били...

- "Освен всичко останало е и с голямо самочувствие." - отново, това си е магнит за жените. То обикновено върви с първото. Щото интерелигентния човек, малко или много си знае недостатъците, има мярка в самочувствието. Жените търсят самочувствие до небесата... което за съжаление показва точно обратното на това което очакват - простак до небесата...

Та на въпросът ти, не можеш да го забравиш. Защото ти не притежаваш психиката си. Тя притежава "теб". Под "теб" визирам онова малко съзнателно аз, на фона на цялата ти животинска психика която те контролира, за да изпълниш природната си мисия.