Любов между жени - правилно или не?
Моята история продължава вече 10 години. Ще ви спестя подробностите. Когато бях на 18 се влюбих безумно в друго момиче. Любовта между нас е неуписуема. Но с времето не можахме да намерим правилния път една към друга, за да бъдем заедно, и се опитахме да продължим живота си по стандартния ред, както обществото го изисква от нас. Тя е се омъжи, аз също! Но се оказа че и това не е решение на проблема. Умираме бавно винаги когато не сме една до друга! Ужасно е, болезнено и трудно! Това са 10 години и повече хора и нищо между нас не се е променило! Въпроса е дали да нараним околните и да бъдем щастливи заедно или да нараним себе си, за да сме в рамките на обществото. Знам, че ще има много критични мнения и обиди... мога да ги понеса, ако между тях все пак ще намерим правилния отговор! По силно е от нас... дали да разбием два брака или да си разбием психиката и нервната система с мисълта, че не можем да сме заедно. ПОМОЩ!!!

Коментари

51-67 от 67

54.   Темата е от повече от 4 години. Така че, жената трябва вече да е разрешила проблема. Дали да си запази семейството или да послуша сърцето си и да запази себе си!

55.   Иска ми се да помогна! Като начало нека първо дадем дефиниция на понятието любов. Всеки да си обясни думата за себеси и тогава да "съветва". За повечето хора любов= конфорт. Мъжа си получава слугиня в къщата да изпълнява " задължителни" функции, но първо нека се уточним КОЙ ни "задължава"? А жената е с него заради покрива над главата, финансова стабилност, сигурност и т. н. - КЛАСИКА! Всеки може да се нагажда към друг заради собствената си облага, самоудобрени и удобрението на другите. Въпрос на приоритети и потребности. Ако тези момичета имат потребност от нещо- нека я следват. Всяко човешко същество е егоист по природа (инстинкт за самосъхранение), който като цяло е най- силният инстинкт в живите същества. Ако имате потребност да сте заедно- направете го. Никой не съди другия, че има потребност да се наяде или наспи. Давам пример. Човешко е. Това е моята дефиниция за любовта- "от какво имам нужда", но също смятам, че любовта е благородно чувсто и трябва да разбереш дали ТИ си нещото от което другия има нужда, ако- ДА няма абсолютно никакви пречки за вас! Освен това потребностите се променят при всеки човек с времето, днес е едно, утре- друго! Ти реши за себеси дали можеш и искаш да живееш просто "конфортно" и да се примиряваш с всеки следващ ден, или не можеш да се примириш? Дай си своята дефиниция за любовта, какво означава за теб. Аз смятам, че в случая не е само физическо привличане, но е нещо по- дълбоко, щом е останало във времето. Завиждам ти, на мен не ми се е случвало. Ти реши дали да си изживееш дълбочината на чувствата с човек който може да ти предложи същото най- вероятно (говоря за момичето) или можеш да живееш добре и по другия начин. Даже не смятам, че думата: "решиш" е най- подходяща. Все пак това не е сделка и пазарлък. Просто се отдай на поривите. Ще се радвам да пишеш тук, дали съм ти помогнала по някакъв начин.

56.   Аз по скоро се отнесох във филосостване, тъй като съм философска личност, именно за това и съм широкоскроена. Използвам тази дума в най- широк смисъл. Искам да кажа, че се опитвам да разбера абсолютно всеки един нюанс и детайл в човешките взаимотношения и чувста. Едно разбрах със сигурност, че всичко е в нашите глави. Да със сигурност мозъка произвежда разни вещества, не мога да ги назова научно, които създават всички тези трепети в нашата душа и тяло, които наричаме любов. Говоря поне за нас жените. Всеки знае, че мъжете са примитивни и при тях тази дума е билета за техните си цели. Всеки знае за какво говоря, те самите не го отричат. Пак започнах да филосоствам, а исках да ти дам конкретен съвет. И той е, че всичко е в нашите глави и ние можем да контролираме това с помоща на волята и съзнанието си. Има много фактори. Съвета ми е да си изживееш тази "химия" не знам как да го нарека- страст с момичето дори и да се наложи да се криете, не подтискай желанията си. Това е адски негативно за човешката психика. Дай воля на щастието си, а що се отнася до останалите хора в тази ситуация, или им признай или се крийте. Това отново е въпрос на твоето желание. Но в никакъв случай не се подтискайте. Сърцето ни има нужда да бие... Надявам се да пишеш дали съм помогнала, дано не съм те объркала. Поне аз така постъпвам с моя живот, отдавам се на всеки мой порив и желание и като се обърна назад няма нищо, за което да съжалявам и съвестта ми е чиста. Успех :)

57.   аз сьм влубена в най- добрата си приятелка ЖИВ зная как се 4увстваш повярваи ми когато сьм дале4е от нея не ми се живее не живеем ж един град на по 19 години сме тя си има гадже скарахме се и тя пак ме потьрси казва 4е ме оби4а аз нея сьщо но не си признаваме но го 4увстваме спали сме заедно, но като наи добри приятелки 4увстжото е уникално дори само когато я прегурна, и е до мен страшно много боли от това страшно БОРЕТЕ СЕ МОМИ4ЕТА заслужава си живота е трьрде кратьк никога не сьм се влубвала а само в нея. ОБИ4АММ Я МНОГО ОБОЖАВАМ Я! Тя ми е вси4ко но сега не можем да обшуваме страдам завьршваме 12 клас и дори няма да си ходим на баловете, оби4ам я и много боли който не го е испитал може само да си пише еи така. БОРЕТЕ СЕ когато знам, 4е няма да сме заедно отка4ам, нерви, главоболие и. т. н знаеш как е а когато дори се 4уя с нея. Настроението ми духа ми се повдига само тя го прави а когато сьм с нея сякаш имам целия свят, САМО 4ОВЕК, КОЙТО ГО Е ИСПИТАЛ ЗНАЕ КАКВО Е ТОВА! ПОДКРЕПЯМ ТЕ НАЙ ИСКРЕННО А ТИ 39 НЕ ДАВАЙ МНЕНИЕ! БЕЗ ДА ЗНАЕШ КАКВО Е ТОВА НЯМАМ ДУМИ С КОИТО ДА ГО ОПИША НЕ Е ТОЛКОВА ЛЕСНО ДА ГО ЗАГЬРБИШ МНОГО Е ТРУДНО

58.   Баси лесбийското общество. ВЕЧЕ ми идва да кажа, че това е грешка на природата. Нали сме създадени да се размножаваме (от биологическа гледна точка). Според вас, ако всички сме обратни, как ще продължи по - нататък светът. Ами детето ти - я, вие си представете да сте на по 10 години и майка ви да се раздели с баща ви заради друга. Ами едно дете има нужда от двама родители. Това е срещу природата. Да не говорим, че някои обратни искат и деца - и тях да ги изпедерастят...ЦЦЦЦЦ Това общество вече няма никакви задръжки и маниери вече
М, 35

59.   Номер 58- размножавай се, ако можеш, за това са нужни двама! Това си е твой проблем... Някои хора не смятат, че това им е "мисията" на живота да се размножават. Това го могат и кучетата. За някои мисията на живота е да бъдат просто щастливи, което не ви включва вас мъжките в уравнението! Не можете да преживете факта, че сте ненужни и си изливате злобата. Съвет- вземи си една гумена кукла и дерзай :)))

60.   Имам дете на 12 години. Имах съпруг 5 години и се разведохме. Сега живея с любовта на живота си, а именно жена! Сина ми живее през седмицата с нас, почивните дни с баща си и новата му жена. Щастливи сме всички, а това е най - ценния урок, който съм давала на сина си - да търси щастието си! Успех мила, подкрепям любовта ви!

62.   Номер 60, моля те сподели нещо повече за себеси и за вас. Започвам да си мисля, че тази любов е най- силното и разтърсващо чувство, което може да съществува... Влюбена съм, още не сме се виждали, но се побърквам, толкова е силно, не мога да се контролирам, но се чувствам по- жива от всякога. Иска ми се да съм стария човек да си пия бирата с приятели и от нищо да не ми пука да съм си добрата стара простачка... Колкото и странно да звучи, тя събуди жената в мен. Мн е силно, а още не сме се виждали, не знам как да се подготвя психически още от сега е разтърсващо за мен. Малко ме е страх, за това моля те сподели нещо за вашата любов. Аз съм Номер 55, 56 и 59 :)

63.   В сърцето ти е истината и правдата.
Аз бях в твоето положение. Мислих много дълго какво да правя. Лъжата не беше решение нито за мен, нито за партньора ми.
Вярвай в себе си!
Поздрави:)

64.   Чета този форум и си мисля, колко е хубаво човек да е влюбен!!! Форума е стар, но виждам че продължават дебатите.... Автора навярно вече е взел своето решение, а ние не го знаем??? Аз съм хетеросексуална жена. Най- странното е, че никога не съм се замисляла дори, над темата искам ли да бъда с жена... Спортистка съм и още спортувам и танцувам и ми се случи нещо много странно. Не знам дали е любов, дали е обич, но ме изпепелява. Това се случва с жена. Чувствата са много силни и с мъж не съм ги изпитвала до сега. Много е различно, защото и двете сме пълни противоположностти. Много ми е забавно, интересно, чувствам се спокойна... Обичам да си хапвам и пийвам с нея... Само не мога да си представя по-интимни отношения. Първо ме е страх, второ не знам, тя какво мисли... А в отговор на темата, аз съм за любовта, другото е лъжа!!!!

65.   супер сте :) бях забравила за форума, но сега чета и се усмихвам. благодаря на всички които писаха. все пак избрах нея и съм щаслива. Живейте за себе си хора.

66.   Ужасно много се раздвам за вас. Звучи ми като филм, защото мисля, че само във филмите любовта побеждава накрая. Разкажи ни нещо повече за вас. Аз съм номер 55, 56, 59, 62. Гледам, че съм писала преди 9 месеца, а сякаш беше вчера. Някак представата за времето и цялата реалност ти се променя, когато се влюбиш в жена. Някак е прекрасно, толкова дълбоко и изпепеляващо. При мен нещата с жената се промениха, моите чувства се задълбочиха. Мисля, че тя също има такива към мен, но при нас е ужасно сложно. Аз съм на 25, тя е на 50 години. Делят ни хиляди километри, има мъж и дете. Дори и да вярвам, че любовта винаги побеждава, ще успеем ли да победим целият свят, който просто не ти позволява да бъдеш щастлив. Никога не съм си давала цялата душа на някого както на нея. Не мога дори да си представя да съм с някой друг, дори физически само мисълта да съм с някой друг ме отвращава. А душата няма как да си я върна, аз вече й я подарих. Не знам нормално ли е това да не си с някого физически, но да не можеш да си предствавиш да си с някой друг. С мъжете не съм била така, някак те всичките за мен са еднакви. Просто бъдещето ме плаши ужасно много. Ако един ден сме заедно, как бих била в тази връзка. Не знам какво с крехка, нежна женска душа, каква трябва да бъда. А ако не сме заедно, на къде? Просто искам някакъв съвет, първо възможно ли е тя да зареже всичко и да бъде с мене? И дали ще се справя, тоест никой не е подготвен за тази буря от емоции дали ще знам какво да правя от самосебеси ли се получава? Каква е любовта между жени, може ли да запълни всички празноти, които се опитваме да запълним цял живот с мъжете и така и не успяхме. Моля те, всичко което ми разкажеш за вас би ми било от полза. Не се интересувам от трудностите, които обещава една еднополова връзка, това не ме интересува, никога не съм се интересувала от обществото и съм правила напук на общоприетите глупости. Просто искам да знам, струва ли си. Аз не мога да върна времето назад, нагазила съм вече във възможно най- дълбоките води. Не бих могла да я забравя. Да продължавам ли да се боря, имам ли шанс? Най- благородното, което трябва да направя е, да я оставя да си запази семейството. Цял живот съм взимала най- благородните решения спрямо другите. Но сега...

68.   Ах... Да не знам, колко е болезнено...
Защо сте стигнали до брак изобщо? Защо сте се опитали да отречете нещо, което не мож да се отрече? Не живейте според интереса на обществото, а живейт за собственото си щастие! Не мисля, че е по-добре да си с някого само, защото така е редно, а не може да си с друг, който ти е в сърцето-защото не е редно. Вслушай се в сърцето си, не позволявай да страда. Какво ако нараниш някого, нима не си била наранявана? ! От всяка трудност има изход. О... Просто бъди с човека, когото обичаш. Бъди с нея!

69.   Ако бях на твоето място щях да избера пак и пак и пак НЕЯ!

70.   изслушай сърцето си и бъди с човека който обичаш. обичаш. Това щее най правилният избор

71.   щом я обичаш немисли занищо друго освен за това как да се съберете по скоро дасе обичате все така силно и несе оставайте повече

72.   Просо се съберете. Няма смисъл от тази болка - знам за какво говорите, повярвайте ми. няма смисъл и да се живее в лъжа - все ще излезне някой ден наяве и тогава цялото усилие ще е безсмисленно.

51-67 от 67