Направих ли грешка?
Здравейте. Много мислих дали да пиша в сайта, но в крайна сметка реших да споделя моята история. Ще се опитам да я съкратя максимално, но пък не искам и да спестявам нищо, за да може повече от вас да могат да ми помогнат. Ще започна от началото - момиче на 23 години съм, преди повече от 3 години една от близките ми приятелки се запозна покрай игрите с едно момче, с течение на времето почнаха да се забиват, да си говорят по камера и т. н., знаете, въпросната ме беше помолила и аз да го добавя в приятели, ако случайно нещо се скарат да има откъде да му пише, всичко вървеше окей, обаче в един момент почнаха много да се карат, тя не се чувстваше окей, отделно разстоянието (той живееше в Холандия тогава) много и пречеше, с течение на обстоятелствата пък аз си намерих приятел и много-много не се занимавах с тях и не говорех в общите разговори, но една сутрин просто разбрах, че много яко са се скарали относно това, че скоро няма да идва в България, тъй като работи там и на нея просто и е писнало и го е блокирала, защото само и говорел за с*кс, само я е разигравал и някакви такива. Беше ме помолила и да го блокирам, за да не ми пише и да ме моли да се съберат и някакви такива, аз му блокирах само съобщенията и така до въпросния момент, в който реших да го отблокирам. (ще разкажа по-късно), тъй като вече си имах приятел от 2 месеца и нещата вървяха добре, въпросното момиче много почна да се дразни как едва ли не на мен всичко ми било окей, а тя все не може да си намери никой нормален, та няколко месеца по-късно си хвана някакъв, който пак от разстояние и отново пълен манипулатор, та толкова си беше ограничила контактите, че просто два месеца по-късно от нищото ми написа "не искам да ме търсиш повече, смятам да отделя цялото си време на моя приятел, не ме интересува нищо друго, благодаря" и оттогава не сме си писали, не сме се чували, абсолютно нищо, а аз не съм човек, който ще ходи по гайдата на някой, като не ме искаш, прав ти път. В началото на 2022 реших да си разчиствам приятелите във фейсбук, такива, с които вече не общуваме много, такива, които не са били активни от много отдавна и т. н. и попаднах на него и буквално се запитах "добре де, аз нямам нищо общо с въпросното момиче, защо пък да не го отблокирам, не ми е някакъв важен, ама пък чак в блокирани да стои, няма много смисъл" и това беше най-голямата ми грешка. Няма и няколко дни след това той ми писа и така се разписахме, а тогава бях в изключително токсични отношения с приятеля си (същия и от преди 3 години) и някак като си пишех с него чувствах утеха, беше ми приятно, но не съм си представяла, че нещата ще ескалират толкова. Почнах да имам нещо към него, дори и той към мен, почнахме да се забиваме и особено факта, че вече не е в Холандия, а живее в София и то не в далечен квартал от моя ме привличаше още повече, когато приятеля ми идваше винаги криех чатовете и заглушавах, за да не се осъмни и дори на моменти нямах търпение да си тръгне, за да мога отново да си пиша с въпросния. Имаше обаче нещо, което много ме притесняваше и ми беше съмнително още от началото - както си пишем и всичко окей, през 4-5 дни някъде не ми пишеше за около почти ден и всеки път се оправдаваше, че имал много работа, не бил на кеф и не искал да си го изкарва на мен, искаше ми се да му вярвам, но нещо отвътре ми казваше, че все едно крие нещо.. усещах го. И след 5-6 такива пъти, в които изчезваше вече тотално ми писна и го питах, ако криеш нещо от мен просто ми кажи, много мразя да ме лъжат, моля те.. Той допоследно отричаше, но в крайна сметка си призна - имал си приятелка от 1 година, просто не иска да споделя за нея, също е в много гадни отношения и едва ли не изкара нещата, че е в същата ситуация като мен, тогава се почувствах като глупачка, но той ми каза, това, че и двамата сме обвързани не означава, че не може да си правим кефа и да се забавляваме, но проблема беше, че колкото и да исках да отмъстя на моя приятел, никога не бих стигнала толкова ниско, за да изневеря, докато той би. Та писахме си, сваляхме се и т. н., дърпах се понякога, когато с приятеля ми се оправяхме, когато отново се скарахме търсих утеха и пак се свалях с въпросния, пишех си за секс и някакви такива. Буквално той ми каза, че даже има чувства към мен, би тръгнал с мен и някви такива. А няма и седмица след това ми казва нали сме си приятели си привилегии, няма как да тръгна с някой ей така, били сме се разбрали да сме за секса и ако стане нещо, стане. Аз му казах, че не искам и така всеки път. Била съм нерешителна и съм го разигравала, срам ме било, че ще изневеря, а той искал да си го върнем на гаджетата ни и някви такива, обаче колкото повече се карах с него, толкова повече имам чувството, че кармата си знае работата и с приятеля ми почнахме да се оправяме, даже април месец един ден решихме просто да се разберем какво искаме и оттогава един скандал не сме имали и се гордея и с двама ни, тогава се отдалечих, въпреки, че този продължи да ми натяква за секса, как нямал търпение да дойда в тях да си направим готино и някви такива, всеки ден ми викаше, айде ела, ще ти е много готино и всякви такива, обаче реших, че не мога да живея двоен живот и преди 2 седмици му казах "Виж, разбери ме, искам да сме си приятели, ако трябва и близки, нищо повече" и той се издразни и ми вика "Хубаво, така да бъде, тогава няма да очакваш нищо за мен, спира да ми пука, оправяй си се сама с тъпия ти приятел" и аз му казах, добре де, не иска ли поне да се видим и да се запознаем в крайна сметка дори и 1 път да е, имали сме си нашите моменти и да се видим и той ми написа "Не, нямам желанието да се виждам с теб, не ми пука, не искам да те виждам, щом е така", ама иначе много му пукало, харесвал ме и ме искал, поредния използвач и от 1 седмица не ми е писал, оставил ме е на сийн и до там. Какво мислите? Според вас само за секса ли е бил или наистина е имал нещо към мен? Или просто ме е искал за утеха? И добре ли постъпих, че не се поддадох на емоциите си и останах вярна на приятеля си? Защото ако на човек му пукаше толкова и не е само за това да си прави кефа, щеше поне да иска да види що за човек и бил отсрещния, ама явно желанието е само от моя страна. Хем ме иска, хем би тръгнал с мен, обаче хем не иска да сме само приятели, а само за секса?? Последно?

Коментари

1.   Доста си наивна; разбира се, че само е искал да те навие да правите секс, но няма никакъв подход. Ако е желал да сте просто приятели, едва ли е щял дори да говори на подобни теми. Готов е да тръгне с теб (както и с всяка друга, която би му пуснала).

2.   Като мъж мога да те уверя, че ако разбера за отношенията ти с въпросния, на момента ще ти бия шута. Другото е, че тоя или е закоравял използвач и те е искал само за секса(или е някакъв емоционален и реагира прибързано). Съвета ми е, избери най-после един от двамата и недей да ходиш да търсиш утеха у други мъже, а каквото има си го сподели на твоя. Така правят леките жени, ти каква си? Избрала си мъж, който да е до теб, като не ти изнася и се карате много просто се разделете и толкова. Никога, ама никога не ходи при чужд мъж дори и да си в лоши отношения с твоя! Пак ти казвам, аз ако съм, разбера ли.... първо ще ти потърся сметка, после ще ти бия шута, можеш да бъдеш сигурна!

3.   Миличка, мъжете действително казват това, което мислят. Ние, жените, търсим скрит смисъл в думите и действията им, а то няма такъв. Да, смятам, че просто е искал да се забавлява с теб и като си го отрязала, не иска да инвестира времето си в загубена кауза. Не разбирам щом държиш на приятеля си и си горда, че не си изневерила, защо ти трябва да го виждаш. Някои неща/връзки трябва да си останат там, където са т. е. във виртуалното пространство. На твое място отдавна щях да съм го изтрила от контактите си.

4.   Мога да кажа само - Там където не те ценят, не се доказвай. Няма смисъл.

5.   Не си струва въпросния, няма смисъл, даже бих казала, че ти е направил услуга като е спрял да ти пише, защото буквално не знам за приятеля ти, ама със сигурност този не е по-малко токсичен. Нищо чудно, че не му върви връзката.

6.   Честно ще си кажа мнението, без да се обиждаш, за мен това цялото ти с въпросния е една голяма глупост. С приятеля си сигурно би го определила като сериозна връзка, но ако е такава защо си крила от него, че контактуваш с друг, пишеш си за секс с него, сваляш се и т. н. Няма ли да ти е гадно, ако някой постъпва така с теб? Това показва колко не уважаваш човека до теб, а и себе си. Защото за въпросния писач от чата не си била нищо освен поредната бройка. Нещо като безплатна проститутка. Като е разбрал, че няма да го "огрее", веднага е загубил интерес към теб и те е отрязал. Ами не те иска за приятел човекът, нито за позната даже, а само за креватни забавления. Дори ти го е казвал в прав текст, какво неразбрано има? На 23 години би трябвало да влагаш повече разум в отношенията си с мъжете и да знаеш, че не всичко, което ти говорят и гали егото ти е истина. Макар, че не си изневерила физически, не бих те нарекла вярна и не бих искала да бъда с човек като теб, който след всяко скарване ще се сваля с други в чата, ще им предлага приятелството си (при положение, че те му искат само секс), че ще пита и за среща. Щом ти самата не се държиш като човек, който уважава себе си, а като момиче за лесна свалка в чата, не се чуди, че някой се държи с теб като с такава. Помисли върху това.

10.   Тук очакваш да получиш потупване по рамото, че не си изневерила. Писала си си с него заради егото си. Всеки иска да бъде харесван. Този човек, който е обвързан и иска да си прави кефа с теб, пише на още много други. По-добре не се занимавай с него. Ако държиш на приятеля си не се забърквай в такива истории. Ако ти е скучно си намери хоби. Жена на 33

11.   Леле това не го изчетох цялото, но повечето. Абе филмирала си се яко. И щом е работил в Холандия ясно от кои е - прост бачкатор, какво изобщо се занимаваш с отрепки като тоя?

13.   ТИ, ВЯРНА? Пхахаххахаа

Пази Боже от такива "верни" гаджета.

Ти НЕ ставаш за връзка. Ако аз бях на мястото на гаджето ти и разбера, какви си ги вършила...КРАЙ! А боят ти е в кърпа вързан при мене. При "гаджето ти", не знам. Ако искаш му кажи и по реакцията му ще разбереш дали си си взела п*тка или мъж с топки. По какво ще познаеш, че е с топки? По резултатите. Ако действа като мен, на сутринта ще се събудиш разкрасена! ;-)