Много съм тъжна
Здравейте скъпи потребители.Обикновенно почти никога не влизам да пиша тук,но имам нужда да говоря с някой за проблема ми,но приятелите ми са заети,а други не могат да ме разберат или да ми дадат добри съвети.Аз съм момиче на 20 години.Занимавам се с моделство и също продавам неща в интернет,но не е нищо особено.Много съм екстровертна,мразя да седя сама,въпреки че се налага да го правя,харесвам много неща,но бързо ми омръзват,често си сменям настроението и мнението.Ревнива съм.Мразя да ме игнорират и не умея да игнорирам.Казвам и показвам всичко,което чувствам.Сангвиник съм (поне бях,вече не знам тъй като много често се сривам психически и се натъжавам,станах много емоционална след смъртта на родител преди години,което ми докара и тежка депресия и може да съм станала меланхолик).Зодия Близнаци съм и всичко,което съм чела за зодията е вярно за мен.От 1 година съм във връзка с мъж,в началото бяхме приятели само,не съм имала намерения към него,но с времето това се промени.Той е на 43,от друга държава е,годините не му личат изобщо,хората мислят,че е на 25,30,наистина изглежда много добре.Много е добър,умен е,имаме еднакви интереси,много е лоялен и искрен,забавен е.Зодия Овен е и много често се ядосва и това трае по 2-3 дни.Когато е ядосан говори откачени неща,изолира се и стои сам,иска да се разделим,говори как трябва да си намеря друго момче на моята възраст,как всички ме обичат и харесват,говори за неща,които са се случили преди 1 година,казва че сме само приятели и такива неща… Когато е щастлив ми казва да не го слушам когато е ядосан и че когато е ядосан иска да унищожи всичко,което е вярно.Казва, че когато аз съм ядосана също се държа глупаво и не съм себе си,крещя и че трябва когато той е ядосан да не правя проблема по-голям,а да бъда като пожарогасител-да намаля огъня докато все още е малък.Това е така,но не мисля,че е и добра идея аз постоянно да отстъпвам,дори когато вината не е в мен,това ме кара да се чувствам всякаш нямам достойнство,жалка и глупава.Аз не смятам,че е нормално аз да тичам след мъж и да се моля,не ми харесва,но за съжаление се налага да го правя във връзките си.Ще ви разкажа за проблема от вчера.Бяхме на ваканция и аз го накарах да ми направи снимка,но той не знаеше как и аз исках да взема телефона и да снимам него,за да му покажа под какъв ъгъл и по какъв начин точно искам да е снимката ми.И той се ядоса и ми стисна пръстите и мен ме заболя и затова издадох силни звуци на болка.И той започна да си ходи сам и аз му хващам ръката да вървим заедно,а той не иска.И аз му казвам да ме хване,той казва че няма и аз го питам какъв е проблема,той казва че иска да стои сам.И аз му казах,че той е виновен за проблемите с хората в живота си и трябва да се промени,светът му е виновен,всички са криви само той прав… Той ми каза саркастично Да,да,вие сте прави Окей.После пътувахме в колата и той си говореше по телефона с децата (той има деца в друга държава) и аз нищо не съм казала,просто си мълчах и си гледах през прозореца и само като той ми говореше аз отговарях,защото аз исках да осъзнае какво е държанието му към мен и бях по-студена.Обикновенно аз съм много топла и постоянно прегръщам и целувам,лигавя се,просто такава съм си.И като пристигнахме удома той се щегуваше с мен и заключи колата и аз не можах да си взема дамската чанта и той си върви към дома и аз му казвам няколко пъти да отвори да си взема чантата и той отказва и накрая се ядосах и се разкрещях да отвори и си я взех.И после вървях пред него гордо,бях по-напред за да мога да отключа,защото той носеше багаж.И той се смееше нещо (в добър весел смисъл мисля).И като пристигнахме удома лампата в едната стая беше запалена и той се развика,че е стояла така цялата ни ваканция и аз я изгасих и той каза,че бил с жена която била като глупава,аз само мълчах и той се ядоса че мълча и попита защо е така и аз му казах Не знам.И после аз си седях в спалнята със затворена врата,слушах си музика и тренирах,а той готвеше.Отидох като стана готово при него и той ми каза Това е за теб,но аз не ядох,защото приех,че начина по който ми предложи да ям е груб.Той дори не ми го беше сложил в отделна чиния за мен.И после си легна да спи в другата стая,а не при мен и аз излязох през нощта да се разхождам за 1 час.Мислех,че ще ми се обади поне веднъж,или ще се притесни за мен,но абсолютно нищо.И това ме накара да се чувствам всякаш не го е грижа за мен.Знам,че се грижи за мен,готви,издържа ни финансово,но такива неща като това вчера мен ме нараняват.През нощта има момчета,има лоши хора,престъпници обикновенно хората се притесняват за теб в такава ситуация.На сутринта го попитах Защо е ядосан,а той ми каза,че не е и,че няма проблем,ние сме само приятели,че бил стар и трябвало да си намеря някой на моята възраст,всички ме обичали,аз му казах А ти не ме обичаш и той ми каза Да.Аз му казах,че не го разбирам.Каза,че не е сърдит за лампата и за снимането,но не можем да живеем заедно или животът ми не може да бъде с него,нещо такова,забравих точните думи.После пак говорихме и го попитах и той каза,че ме обича,но имал семейство и вижда как съм ядосана когато говори с децата си.Аз му казах Но аз абсолютно нищо не съм казала вчера ,той ми каза виждах ти лицето и не говореше.Аз му казах,просто си гледах улицата и ти като не ми говориш,аз не говоря,ако ти ми говориш аз ти отговарям.WTF.Докато пиша историята се чувствам много cringe,сигурно и вие така се чувствате,четейки какви тъпи проблеми имаме,но за него са сериозни,за мен са детски истории това.Съжалявам предварително,но какво да се прави,такъв си е.И така,после излезе да помага на негов приятел за работа и го попитах да ме вземе,а той ми каза,че не може и било много топло.Каза,че тази вечер заминава за чужбина да си види децата и аз го попитах колко време ще седиш и той ми каза Не знам,после му казах Ти ми каза преди 4 дни или седмица и той ми отговори Да,може би.И ми каза,че иска да помисля добре какво искам,защото той имал семейство и виждал,че това мен ме дразни и затова не можем да бъдем зеадно повече.Аз му казах,че съм го мислила преди и е готово и съм взела решение,но той ме кара да мисля.После ми даде една прегръдка,целувка и излезе.И аз си плаках пак.Забравих да спомена,може би не е станало ясно,че ние живеем заедно постоянно и сме женени църковно,но когато се оженихме преди година се разбрахме че сме приятели/гаджета,но направихме брака,само за да можем да правим секс.Затова брака ни е така да се каже неистински по негово мнение,но понякога когато е щастлив казва,че съм му съпруга наистина и така нататък.Но като е ядосан ми казва,че сме приятели и ми напомня,че преди 1 година сме се оженили като такива.Аз искам да си имам семейство,аз давам много от себе си,разбираща съм,много обичлива,добра,забавна,правя хората около мен щастливи без дори да се старая,широкоскроена съм,лоялна съм,искрена,имам и негативи,но като цяло съм стойностна като партньор.На външен вид съм много красива (съжалявам,че звуча нескромно,но е факт) и хората много ме харесват,навсякъде където отида всички ме гледат,имам много внимание,когато съм сама без мъж не пропускат възможност да се докопат до мен,ухажват ме,готови са на всичко за мен.Ако искам мъж за няколко минути мога да си хвана и имам огромен избор.Но аз не искам промяна в живота ми.Искам си мъжът,който си имам в момента,не искам друг.И имам една депресираща теория в главата,че ако си хвана друг мъж може да съм направила лош избор и да се окаже,че всъщност той не ме обича истински,не го е грижа за мен или пък го прави,но след 1 година ще се промени това,което често се случва,както съм забелязала в живота.Държа и мъжът да иска и харесва само мен и да ме вижда като незаменима,в момента мъжът до мен е точно такъв,аз също го виждам така.Честно казано изпитвам страх от бъдещето.Аз просто искам да имам сериозна връзка,семейство,любов,грижа,разбирателство и не искам да има тези малки проблеми,които той създава,мразя когато е ядосан,и още повече когато е за такива глупости,мразя начина и нещата,които говори когато е ядосан,те ме нараняват много.Дори да твърди,че не ги мисли наистина,а ги казва в яда си,мен все пак ме нараняват.Той понякога ми казва,че ще опита да промени това,а понякога ми казва,че не може (като например днес като беше ядосан и говореше саркастично,че е лош).Вярно е,че отвътре съм ядосана заради семейството му,не ми харесва когато пътува и аз седя сама,но съм го приела и искам да бъда с него,истински го обичам,но той го вижда като проблем и иска да се разделим.Не знам какви са тези глупави сърдения,които прави,най-вече вчера,това беше най-безсмисленото,и аз вчера най-малкото изобщо не съм споменавала и дума за семейството му.Признавам,че последният месец ми е паднало самоучвствието и се чувствам несигурна и недоверчива,това спомага да показвам яд относно дадени неща като например семейството му,които обикновенно не ме дразнят,но просто на моменти съм по- … не знам как да го кажа-неадекватна,импулсивна,но той го приема насериозно.
Много е трудно да продължиш живота си след 1 година постоянно с един човек и когато го обичаш и сте планирали да живеете цял живот заедно.Сигурно на някои от вас цялата тема ще ви се стори смешна,тя стана и много дълга,но това за мен е важно и е реален проблем.Също се извинявам за пунктуацията си,ако има някакви проблеми.Вече се чувствам по-добре след като споделих.Благодаря за коментарите ви предварително.Пожелавам ви лек ден!

Коментари

1.   Спрях да чета до 43-годишния любим. Чичка с ученичка, класика.
Така е, като родителите не са си вършили работата и са оставили чадото си на самотек.

2.   "той се ядоса и ми стисна пръстите и мен ме заболя " - имаш си работа с дърт комплексар. Следващия път като му щракне пак болното его, много вероятно и бой да ядеш.
Май е вярна приказката, че хубавите ябълки прасетата ги ядат.
Я си намери някое момче със секси тяло и необременен психически, не се занимавай с изхабени и озлобени комплексирани чичаци.

3.   Няма истинска хармония между вас, твоят човек е комплексар, а ти не можеш и да общуваш с него. Защо не му сподели как се чувстваш на него, а на непознатите в интернет?
Накрая ще се разделите, защото и двамата не сте щастливи.

4.   Авторката

До номер 1-Главното в темата е проблема със сърденето и ядът,няма смисъл да се акцентира само на възрастта.Той също смята,че е много стар за мен,но аз не искам да се разделяме,защото го обичам.А и той си е красив,няма вид на чичко.Аз това с възрастта си го знам,няма смисъл да го обсъждаме постоянно.

До номер 2-Той никога не ме е биел,и предишната си жена също,тогава просто искаше да ми вземе телефона от ръцете и затова така ми стисна пръстите.Аз честно казано предпочитам да бъда с по-голям мъж,защото са по зрели и се чувствам спокойно.Младите по мое наблюдение са несериозни и мислят само за секс и бройки и биха те заменили или измамили,а и повечето не мислят за сериозна връзка и семейство,а аз точно това търся.Имала съм връзки с млади момчета с 3,4 години по-големи от мен,но не са се получили.Аз имам нужда от лоялен мъж,който би стоял цял живот с мен и да иска,харесва и вижда само мен,това което аз давам очаквам същото в замяна.За съжаление няма много такива хора и е трудно да откриеш,а понякога си мислиш,че човекът е такъв,но се оказва,че не е.

5.   Авторката

Аз му споделих как се чувствам.Но той си говори как трябвало да бъдем само приятели,защото бил стар и това,че има семейство ме кара да се чувствам зле.А аз настоявам да не се разделяме и че ще направя така,че да не ме дразни семейството му.Искам да оправим нещата,а не да се разделяме когато дойде трудност.Аз исках да говоря нещата с приятелите ми,но те бяха заети и писах тук.Но иначе аз съм говорила с него,но той си има своя гледна точка,която не мисля,че се покрива напълно с реалността.Но защо смятате,че е комплексар?Комплексар означава човек с ниско самочувствие,който не харесва дадени неща в себе си.Поне аз така го разбирам.Знам,че когато не познаваш човек лично и мнението ти относно него не е напълно компетентно,защото съдиш само по това,което си видял,в случая написаното,което е малка част от цялата картина.Не казвам,че грешите,може и да сте прави че е такъв,но това че не го познавате трябва да се има впредвид.

6.   Авторке, страшно объркана история. Моделка на 20 с чичо на 43, разведен с деца. Че и с църковен брак май, все едно е било нужно, за да те мине. Ама да си подсигури младо гадже е наденал пръстена. Луд човек. Склонен към насилие, гневни изблици и сръдни. Ти също. Съпругът ти си има деца, твои набори. Винаги ще са му по-скъпи от теб.
Чудя се какво мислят родителите ти за кашата, която си забъркала.

7.   Ако историята е фейк, измислена е неубедително и глупаво. Думата ВСЯКАШ съм я срещала и в други истории тук.
Ако пък не е измислица и двамата участници ми се струват много глупави. Не искам да обидя никого, но от прочетеното останах с това впечатление.

8.   Мъжът смята, че е стар за теб. Директно ти е казал, че държи на семейството и ще те прежали за него. Макар, че не знам какво значи това- той разведен ли, колко са големи децата ? Религиозен брак, за да можете да правите секс, пак не ми е ясно. В БГ се изисква граждански брак преди другия. Какъв е по народност?
Струва ми се, че зорлем се мъчиш да се набуташ в не толкова приятна ситуация. Ти търсиш сигурност и спокойствие, но в един разведен мъж с деца, няма да я намериш. Там проблемът е, че трябва да го делиш, което директно казваш, че не ти е по вкуса.

9.   Ох като почнете с тези зодии. Според зодиите тежко и горко и на двама ви защото това Овните и Близнаците са нетърпими дори за приятели, какво остава за гаджета.

11.   Разлика от 23г си е доста голяма ,ако е до 10-12 айде ,има много такива ,но 23!
Отделно ,че той не се държи като 43 годишен ,а като 23 годишен пикльо,държанието и отношението му е под всякаква критика ,просто си влюбена и загубена в момента и не осъзнаваш ,че си в грешка.
Изглеждал млад -ок,но явно и има доста лев ,че да има какво да те държи към него иначе за друго не се сещам за какво би почнала тази връзка ,която е прерастнала и в брак дори ,още от самото начало не си била влюбена ,че да тръгнеш с него ,просто има фаца и пари и влюбването е било последствие

12.   Имала съм отношения с много подобен на твоя. Моя беше от Китай, твоя не знам от къде си го намерила. Един ден е влюбен в теб, сваля ти звездите, прави планове за бъдещето, иска да те подсигури и да сте заедно на всяка цена. И палачинката се обръща много бързо-търси се под вола теле ,проблеми от нищото, кара те да се разделяте по причини изсмукани от пръстите. Нямате нормална комуникация и за мъж на неговата възраст се държи доста детински, ти сама го казваш. Не си губи времето, света няма да свърши с него, връзката ви няма бъдеще. И аз като теб си мислех, че ако се разделим няма да намеря друг сетиозен-не. Напротив, олекна ми страшно много.

13.   Този е психопат. Информирай се, а после бягай много бързо и много наделече!
Ще ми благодариш по-късно.

М50

14.   Напълно съм съгласна с номер 2!
Намери си нормално момче на твоите години и го остави тоя бастун. Днеска ти е стиснал ръката, утре ще го ядосаш повече, без да искаш, и като нищо ще ти шибне един шамар и лека-полека ще си му станеш боксовата круша за избиване на комплкси... Но после ти ще си му виновна, щото не си го успокоила на време, нали знаеш?!
До колкото разбирам най-добре е изобщо да нямаш мнение, защото той много лесно се ядосва и усещаш, че ходиш по тънък лед - ето така започва домашното насилие. Това си е чиста проба манипулация на всеки изтъкан от комплекси мухльо, който си е намерил по-слаб от него човек, върху който да издевателства.
Казваш, че си модел, красива си, на 20г. си и звучиш като добро и умно момиче - моля те, приеми този съвет и не си опропастявай най-хубавите години от живота в стремеж да угодиш на някакъв катил.