Сложна история
Здравейте!
Изправена съм пред сложен казус, който ще опиша кратко и просто. Ще се радвам на обективни мнения и съвети.
Аз не мога и не желая да имам деца, а той иска.
Не желае да си осиновим детенце. Казва, че трябва да има деца. И че е задължително да е/да са негови. За него истинско, здраво и пълноценно семейство е единствено, ако мъжът и жената имат минимум едно дете. При поредният еднотипен разгорещен разговор, той ми казва, че не му пука от кого ще има, но задължително ще стане. След което ми казва, че е вариант докато сме във връзка, да намери жена с която да извърши полов акт единствено с цел бебе. Това доста ме озадачи, разочарова и засегна.
За мен това е патология, изпълнена с комплекси и егоизъм. Разбира се, аз също имам своите.
Пишейки това, бих дала някои подробности: Във връзка сме от 2 години. И двамата сме около 30, той е дете на разведени родители, а аз съм осиновена в образовано, но проблемно семейство, където липсва бащинска фигура.

Коментари

1.   Нямаш право да го спираш от щастието, след като иска и е готов на всичко за дете, го напусни.
При следващата връзка с мъж му го кажи още в началото, за да не се чуди по какъв начин да те подтикне за дете.

2.   Той не те уважава, нито уважава детето което иска като се има предвид колко трудна е една бременност и колко може да те промени и да ти промени отношенията с детето. Намира децата за обект на репродукция не за израстващ човек за който ще се грижите заедно. Опитва се да те манипулира да направиш дете и те заплашва с изневяра. Още по зле може би дори иска да ти изневери и намира това за извинение. Не му пука с кой ще прави детето като че ли то не е човек който се отглежда с любов. Мислиш ли че човек който те обича ще те манипулира? Напусни го и си намери човек който има същите цели и те уважава.

3.   „За мен това е патология, изпълнена с комплекси и егоизъм.“
За теб, това той да иска собствено дете е патология, а твоето нежелание, не е патология. Според теб, кой е крив и кой прав? Обикновено, децата на разведени родители, също се развеждат. И двамата усилено сте се запътили към раздяла. Ти упорито не искаш да го разбереш. Искаш той да промени възгледите за живота си, искайки собствено дете. Ситуацията наистина е сериозна, но ако искаш да си с него, ще се наложи да отстъпиш. И тъй като няма да го направиш, вероятно ще се разделите. Той така или иначе, ще има свое дете. Дали ще е с теб, или без теб, това зависи пак от теб.

4.   По-добре се раздели с него щом и двамата нямате общи цели и мечти. Той иска семейство а ти не. Също така като не можеш и не искаш а той докато ще я карате с тая връзка. Остави човек да си намери жена която иска деца и пълноценно семейство.

5.   Чак незнам какво прави човек който явно иска семейство с мизерна душица като тебе.