Жена ми си има любовник
Здравейте,

Познаваме се с жена ми от десет години и сме женени от седем. Имаме и дете почти на седем. Много си обичам семейството и мисля, че се грижа добре за тях. В секса винаги аз съм бил по-активния партньор и винаги съм си мислел че на мен секса не ми е достатъчен, а на нея е.

Може би в последните 2-3 години не съм й обръщал нужното внимание, но материално и сексуално мисля че е задоволена. Мислех си, че всичко е ОК докато един ден преди малко повече от месец случайно не разбрах, че жена ми си има любовник. Направо все едно ме блъсна товарния влак от Перник за София. Но както и да е.

Попитах жена ми за случката, а тя ми каза че няма такова нещо и трябва да се имаме доверие. Приех доводите и за чиста монета, когато след няколко дни попаднах на друга следа. От този момент си седя кротко и наблюдавам събитията. Но вече ми става много трудно да си мълча.

Интересното е, че другият мъж е по-сдържан и разумен докато тя е по-инициативната. По принцип като цяло промяна в поведението и почти няма. Пак си е любвеобвилна и грижовна както и преди. Обичам си детето и семейството и не искам да го загубя. Не знам как да постъпя. Постоянно пускам леки намеци, но от другата страна не се усещат.

Лошото е че тя може би има някакви чувства. Досега са го правили не повече от 2-3 пъти и не се виждат редовно. Не знам колко е сериозна връзката им, но и те искат да се изяснят. Като се опитам да си поговоря с нея и ако не и харесва темата се нацупва и започва да се сърди.

Вече не знам дали иска да си запази семейството. Още повече че си имаме планове и за още едно дете. Наистина не знам какво да правя. Но и не искам да оставям неща на произвола на съдбата. Най-вече държа на семейството си и затова още не съм предприел някакви действия. Моля за всякакви мнения и съвети по въпроса.

Коментари

51-100 от 110

57.   Авторе, по либерално семейство е да си го слага по свободно с някой друг. Тя иска друг и това са тъжните факти.

К.

58.   Здравей, авторе, късно попаднах на историята ти. Ако беше преди 20-на дни , щях да ти кажа да я оставиш да си изживее връзката. Но ти си навлязал в нейното лично пространство и нещата са загрубели. Защо забрави изведнъж, че животът е един и втори няма да ни се даде? Защо забрави изведнъж, че всеки понякога се подхлъзва, това не означава винаги - че пада? Защо забрави, че нещата понякога ти се строполяват като неочаквани камъни и сам не можеш да изпълзиш, оплетен в събитията?

Разбрал си за нея - добре. Толкова ли е любопитно - какво си говорят, как са си го казали, къде са се видяли, какво са правили... Това не те ли унижи? Тя нали си гледаше семейството, нещата от ежедневието, работата, детето, тебе? Защо не й даде глътка въздух? Сигурно се е нуждаела от нея?

АЗ ще ти кажа защо - ТИ не беше сигурен в себе си и в това, че тя ще се върне при теб. ТИ поиска да напъхаш нос в най-личното й пространство. ТИ дори не се замисли, че тя е искала да запази тази глътка въздух за себе си, да избяга за кратък миг (а помисли ли защо?)! ТИ направи нещата груби и прости, а те са тайни и святи.

Сигурен ли си в себе си? Сигурен ли си, че утре няма да си на нейното място? Хората срещат хора цял живот. Винаги можеш да срещнеш някой по-.... Ама то не значи всеки път да се развеждаш, някой да ти поставя условия, някой да контролира живота ти. Мисля, че тя щеше да се върне, трябваше й време да го изживее и да се прибере у дома. Когато си разбрал, не си бил достатъчно мъдър.... Разговори, условия... правила... СТИГА!

Не искам след моя коментар да се обадят "добродетелните" и да напишат каква била тя, а какъв той, как такава не ти трябва (каква?), как да я разкараш, защото е... каква? Тя е един човек, обикновен човек, на когото нещо е липсвало и за кратък миг от живота си го е открила другаде. Тя щеше да се върне и без твоята намеса.

Трябваше да оставиш тайната й да бъде просто нейна тайна. Изобщо това знание беше излишно между вас двамата, повярвай ми, беше излишно... Защто нищо няма да е същото, а можеше да остане същото, ако не беше показал, че знаеш.... Сега тя е тази, която е изневерила, а ти си този, който е разрушил любовта й... Медалът има 2 страни - нали така?

59.   Леле! По-уникално мнение от това на № 58 не бях срещал. Тя, респективно той имала, респективно имал нужда от нещо и го намерил и изживял другаде. Страшна логика. Той и Хитлер е имал нужда да ликвидира евреите и опитал да го направи, но слава Богу не успял! Масовите убийци също имат своите нужди, но слува Богу, че ги залавят. Изнасилвачите също имат нужди.
С тая логика ще оправдаеш всичко, което поискаш 58. Дали трябваа обаче?

60.   58, когато живееш в сериозна връзка с някого, че и деца има, за какви лични пространства и глътка въздух говориш? Не ти ли стига въздух във връзката, излизаш от нея и дишаш на свобода.

61.   Срещу изнасилвачите, убийците и всякакви такива са приели закони-навсякъде. А срещу любовниците не е точно така. И да изневериш и да си любовник е малко по-различно. А нуждите на убийците и изнасилвачите се свеждат до ядене, пиене, пишкане и тъй нататък. Срещали сме перфектни семейства, които си кръшкат. Защо? Ми за разнообразието, бе! Да избягаш малко от сивото ежедневие, да се поотпуснеш и да се развлечеш с нещо различно. И когато не правиш драми, не те яде съвестта и не се опитваш с нея да натовариш брачния си партньор няма нищо лошо. Така или иначе си направил своя избор в живота си. Това не означава, че толерирам курвенски случаи на жените и малоумните мъже, които се влюбват в любовниците си, а милата съпруга започва да търси вината в себе си, заради мухльто и стават наистина семейни трагедии. А специално на автора не знам кво да кажа. Добре е, че спазва спокойствие и по-добре послушай сърцето си, а не тия псевдо моралисти, дето е 50% сигурно, че ако им попадне нещо чуждо ще го ударят при условие, че половинката не разбере. Обаче друго си е да се правиш на много почтен. :-)

62.   Аз съм 58, знаех, че ще се обадите, моралистите, даже ви чаках... Колко сте смешни... Само едно ще ви кажа - знам точно какво говоря и защо го написах, освен това имам перфектно семейство - две чудесни деца и мъж, когото няма да заменя никога. Надявам се и той да не ме замени. Иначе мнението ми си остава в сила - кой се осмелява да сравни една любовна история с хитрел и евреите? Вие чувате ли се изобщо? Развеселихте ме, наистина.... Вземете и прочетете предишното ми мнение пак, заставам зад него отново.

63.   Кой е Хитрел? :D
Грешно ти е мисленето, А. И поработи върху начина на изразяване. Звучиш като някой гамен...

64.   58, много си зле. Всичко е хубаво, докато е тайна. Крийте си тайните с мъжа си и се радвайте на щастието си според вашите разбирания. На автора ще видим, доколко ще му е добре в отворена връзка, която може и да е без тайни. Не всеки е тооолкова свободомислещ. Интересно е децата от семейства с отворени връзки, какви разбирания за любовни взаимоотношения развиват? !
И за кой ли път го казвам - изневярата (глътката въздух) е отворена връзка, в която единият не знае, че живее в такава. Докато разбере.

65.   Аз съм на мнение да вземеш сопата.... или ако не искаш да и вкараш акъл в главата, я прати на майната й.

66.   Аз съм 58, добре че съм зле. Мерси за корекцията относно начина ми на изразяване. Ако ме познаваше, можеше и да се изненадаш. Интересно как издевателствате над мненията на хората, да не говорим за една правописна грешка. Горе там - Хитлер. както и да е. Поздравявам ви за това как насъсквате човека.

67.   59 до 58. Не те познавам и не мога да давам оценки на това що за човек си. А да сравнявам Хитлер и любовна история и през ум не би ми минало. Говоря за принципа в логиката ти. Той е един и същ и в двата случая. Щом имам нужда от нещо, непременно трябва да го получа. Надявам се, че познаваш термини от рода на "воля", "въздържание", "отказ от нещо в името на друго нещо" и т. н.
Все пак ще си позволя да те коригирам донякъде. В случаите, като този описан от автора обикновено става дума за секс, не за любов. Доколкото си спомням това е физиологично желание, не духовно. В случая излиза, че ако много ти се ходи по голяма нужда и си на улицата, спокойно може да свалиш гащите и да се изходиш пред хората. Какво толкова, имаш нужда и трябва да я задоволиш.
И не бързай да ме обвиняваш в опростяване или нещо подобно. Говоря за ПРИНЦИПА. Не за конкретната ситуация.
Късмет.

68.   67, 58 е далеч от човешката логика на 21-ви век. Тя е за първосигналната система - и да, все по закърнява второсигналната в обществото ни. Звучат ми като призив за анархия в човешките взаимоотношения. Искам с тази/този да се изчукаме и защо пък не? Но и природата си има неписани правила и болестите (не само СПИН, а и много видове рак) са резултат на пагубния промискуитет.

69.   От 67: Прав си 68. Все пак Природата си е изработила механизми да държи числеността на човешката раса в някакви разумни граници когато промискуитета е бил нормално състояние за човека. В противен случай тя (човешката раса), ще затрие и себе си и Природата :)

Колкото до 58 ще трябва да се повторя. Не я/го познавам и като разумен човек, какъвто се лаская, че съм не мога да давам оценки за нея/него. Може така да мисли, а може и само да дразни. Може да има и куп дурги причина за направения от нея/него коментар. Все пак живеем в свободно общество и всеки има право на мнение, стига да ен опитва на всяка цена да го налага на инакомислещите.
Късмет :)

70.   69, задържане на човешката раса в разумните граници? По принцип да, като прочетох това, се замислих. Преди да се развием толкова и да си удължим и подобрим живота, дори да сме се осланяли повече на неразумните си желания сме запазвали някаква бройка на хората. Сега се развиваме все повече и повече и поради това трябва да си ограничаваме нагона, въпреки че и това сме измислили някаква "цака"....

71.   ЕЕЕ, какво толкова я нападнахте 58!!! Аз заставам плътно зад нея! Много е права даже

72.   Аз съм 58! Благодаря, 71! То се оказа единствен. Както и да го въртим - тук не става дума нито за секс, нито за любов, става дума за влюбване, това е трето чувство. То те опиянява ,обаче... рано или късно разумът надделява.

Не съм за отворените връзки, просто написах, че на един семеен човек не му е забранено да чувства и... просто понякога се случва. Ей богу, случва се... И тогава какво правим ние? Пъхаме си носа в най-интимни неща, възмущаваме се, апелираме за въздържание.... Вероятно е правилно. Абе хора, вие... Станахте семейни и ослепяхте, онемяхте, оглушахте, станахте безчувствени... ампутирахте се от всичко човешко и грешно и..... така от вашия рай упреквате смело тия, дето са попаднали за малко в ада на собствения си грях?

Не е ли по-важното да преодолееш, въпреки всичко, да срещнеш разбиране от човека до теб, защото те обича, защото ВЪПРЕКИ каквото там е станало, ти също го обичаш.... защото сте делили и делите дом, семейство, деца, хубави и лоши мигове.... А това е един от лошите мигове (за него), може би е бил добър (за теб)? Преосмисляйте се... Какво толкова!
Пак казвам - тя щеше да се върне... И не я бичувайте, тя е жена, ЖЕНА.... Ти , авторе, караш ли я да се чувства ЖЕНА?
ж, 50 г

73.   Нямам опит в тези неща(на 21 съм), но по това което прочетох като коментари от жени силно се подразних от наглостта им, колкото и убедително да звучат.

Мисля че не само мъжа трябва да се чувства виновен и да търси причините в себе си (какъв мъж е тогава ако няма право на мнение, глас ако само се съобразява и трябва да разчита на благосклонността на жена му че тя няма да му изневери отново ако пак е недоволна)

Тя е виновна на първо място- тя е трябвало да му сподели как се чувства и той е щял да я разбере сигурен съм в това... но не трябвало е да му изневери защото тъпия му мъж скапан и е виновен за нещо... дори не е помислила за детето си. (висша степен на егоизъм)

Не казвам че трябва да я пребие или да я убижда, но определено трябва да и покаже колко е убиден от това отвратително отношение и че тя трябва да му се реваншира ако иска да изкупи вината си, трябва да поиска прошката му... (и ние сме хора -и ние имаме чувства)
нямам думи начи...
Всичko това ме убеждава колко егоистични са всъщност някои жени (надявам се не всички)

Но има и варянт в който бих я оправдал до някъде
и той е ако става въпрос за любов, защото любовта не пита.. а я оправдавам само донякъде защото трябва да се изясни с мъжа си затова поне това му дължи а тя не го е направила.. а и детето и?
а ако всичко е само за секс няма извинение, всичко идва от слабост на личността.

А за брака ето как разсъждавам аз- в началото когато сте били млади и двамата сте били красиви поддържали сте добра форма защото не е имало за кого другиго да мислите освен за себе си -един вид спазвали сте дисциплина която е справедлива цена за добрия ви външен вид, малко или много сте показвали само най-доброто от себе си на половинката си.

Но ето че идва брака и семейството вече сте отговорни не само за себе си и не разполагате с свободното си време.
Започват задължения, работа, деца(проблемите на децата са и твои проблеми)- постепенно почваш да губиш форма и добрия си външен вид, лесно се уморяваш и т. н.
С времето почваш да се държиш по естествено (вече не се стараеш толкова) и на показ излизат и по-лошите ти черти(но кой няма такива)
и мъжа и жената трябва да са готови да се приемат с недостатъците си.

До автора : ако тя скоро не ти признае я разкарай от живота си, освен ако не искаш да живееш с лицемер. И запомни ти не си виновен докато си себе си, все пак тя те е избрала, неможе да очаква да бъдеш друг и не трябва да бъдеш друг!

74.   58, съотв. 72 съм. Ох и вие, какво казвам, какво разбирате. Не разглеждам еднопосочно проблема - изневерила жена и причина - нейният мъж, това е толкова еднослойно. Първо - проблемът е друпосочен. Може да се случи обратното, а даже по-често изневерилият е мъжът. Второ - не обвинявам съпругът (авторът), просто му предлагам да се замисли. Да потърси причини и в себе си, освен в нея. И трето - апелирам към разбиране - защото животът е пъстър, утре нещата ще се обърнат.
Към 73: Още нямаш опит, това са само имагинерни разсъждения. Правилни са, но животът е мнооогооооооо дълъг. Ден след ден.... Първо опитай...
Що касае външния вид - безусловно и двамата следва да полагат усилия и в брака да изглеждат максимално добре. Когато има и деца - съвсем е необходим пример за тях. Имам предвид как изглеждаш. Що се отнася до изневярата - децата следва да стоят настрана от тези неща и не е редно да разбират какво се е случило.
Просто казах, че тя се е влюбила, на нея това й се е случило и той трябва да я разбере, те двамата трябва да говорят, да търсят изход от ситуацията, да се опитат да намерят обратно път един към друг. Не да се обвиняват и да си поставят етикети...

75.   Момиченцето номер 73 много правилно разсъждава точно както трябва на тази възраст. За съжаление (за щастие) наистина животът е мнооого дълъг.

76.   Темата ми стана интересна макар и толкова късно, че вече е разводнена, както и да е - към автора:
Всеки нормален човек изпитва чувствата, които изпитваш ти в момента, а именно това че си съгласен на компромиси за да си запазиш семейството, страха от раздялата, детето и родителите ви, как ще се случат нещата - това вълнува и тревожи всеки, ВСЕКИ попаднал в тази ситуация, така че те разбирам напълно. НО понеже вярвам живо те вълнува въпроса" дал си й шанс - какво ще се случи? " ще ти кажа от личен опит. Този шанс е осъзнат само от еденици, за съжаление в този случай няма изгледи да бъде осъзнат както трябва. Шанса за нея се състои в това, че ти си се съгласил тя да си ходи където иска, само да си останете семейство и тя ще продължи да търси други, знаейки че ти си наясно. Напоследък все по-често се замислям колко малко са останали всъщност хора на които можеш да подадеш ръка. Да помогнеш на някого означава да му дадеш помощ само 10%, а останалите 90% да ги свърши сам и да видиш, че той е готов на това. След време ще ти писне от вечните и изневери, тя ще продължи все по-нахално да те први на глупак, накрая може и болест да ти лепне (както при мен), а защо не и детето на някого да ти натресе и ще я изгониш, когато вече се е уляла, а то е неизбежно. Вижда се че се опитваш да постъпиш благородно и достойно, запазвайки самоуважение, но елементарните хора приемат това за тяхна победа, също както един обикновен работник, когото ненадейно са направили началник и тогава всички му сърбат попарата(включително и шефовете)- самочувствието му става голямо, ръцете му в джобовете и прочее, та така и ти- даваш и шанс т. е. отаваряш и вратата и я пускаш да пасе докато не те направи хептен за смях, а всички знаят че не заслужаваш.

77.   Нека и аз се изкажа по темата, макар че не съм семеен. За мен когато двама човека се обичат истински и имат проблеми, те сядат и ги разрешават, споделят си. Не може просто така да си хванеш любовник. Просто жена ти никога не те е обичала. За кратко бях от другата страна, т. е. любовник на омъжена жена. Познавах дори мъжа й, реших да се пробвам, защото отдавна се знаеше че обича да ходи. Оказах се прав, всичко стана много лесно и отведнъж. Разбира се тя освен мен имаше още поне четирима, за които знаех, но си траех. А внимание от страна на съпругът й не й липсваше, той си я уважаваше и обичаше, грижеше се за семейството си. Има и такива жени обаче, смисълът на живота им е да имат колкото е възможно повече мъже, лъжат най-нагло и не изпитват капка вина. Отървай се от невярната си съпруга, тя няма да спре да те лъже.

78.   Подържам изцяло мнението на 29 и 33 на 7 мога да кажа, че съм минал по този път. Секс по 3 пъти на ден, пари, ухажване, вниание.... , но попаднеш ли на боклук, каквото и да правиш това е...
Авторе: Тя не е искала секс с теб защото не те е обичала, дори се е правила, че не е сексуална за да не си мислиш, че хоика.
Не се меши м/у нея и е***а и, защото ти ще си виновния. Винаги 3-та дупка на кавала е виновна а в случая си ти. Повярвай ми, минал съм по твоя път, та дори му бях счупил от бои, та после пред съда аз виновен... Е*и и майката, шутове в гъза, куфарчето и развод а детето ще разбере един ден тя каква е и ще те обича и уважава. Преди това ти трябват повече улики за след време които ще ти свършат работата, защото тази е изпечена лъжкиня или както се казва обиграна к***а. Защото по време на развода ще лъже. Дори да я хванеш с друг пак ще лъже, че това и е личния акушерен лекар.... Този в момента не и е първи, няма и да е последен. Минал съм по твоя път... С разпечатките може да лъже колкото си иска. При мен стана, че .... я притеснявал постоянно по телефона.... Та си опичай акъла още сега за да знаеш какви плодове ще береш, ако не и го начукаш тя ще ти го начуква цял живот.
Успех и пиши....

79.   29.... А
Много ми харесва начина ти на мислене, ще се радвам да имам такъв прител ако искаш ми пиши на мейл: ..........
ще се радвам ако ми пишеш.
За автора (А) е много права, че я подценяваш, освен, че е лъжкиня и е артистка ще се разплаче, ще ти се кълне и пак ще гориш цял живот. Изпипай нещата много добре и не я съжалявай каквото и да ти каже или направи, защото тя не го е правила с теб. Такива к***и не трябва да се раждат.
Успех

Модератор - не публикуваме контактни данни

80.   Класически случай-попаднал си на к*рва (за съжеление). А най ми е кеф някви лелки като почнат да обесняват как да потърсим вината в себе си, имало нужда, липса на внимание, в името на брака и т. н. Алооо, стринки, на света има едно нещо наричано доблест. Заставаш очи в очи с човека до теб и казваш каде ти е болката, слагаш край И ПОСЛЕ ходиш да си брулиш марулята, с който и където намериш за добре. Не като маймунка да държиш двете ръчички за клона и където ти е кеф натам да ходиш. Хем да ни е вътре салама ама ако може нали и балъка в къщи да си стои и да си трайка. Е не може.
Авторе, ако все още не си взел решение, вариантите са два:
1. Шута в гъза със скоростта на светлината каквото и да ти струва това (бъди сигурен след време дъщеря ти ще разбере прекрасно защо си взел това решение и ако е разумен човек ще прецени много добре кой крив кой прав).
2. Така наречената Open Marriage(отворен брак). С други думи продължавате да живеете заедно и да поддържате добри отношения, като всеки си има странични дискретни връзки и сексуални отношение с трети страни.
Избора си остава твой.
М35

81.   Ей! 58 била голям философ. Как само ги разбира нещата!? ! Издълбоко. Ще рече човек втори Хегел или Кант се е родил на света, макар и в рокля ;) Тоз не я разбрал, онзи встрани от това, което искала да каже... , ама то така е, нали сме си просто мъже. Как ще разберем сложните пътища на логиката й? Как да разберем, че жени като нея имат нужда от мъж, който да им е сигурен у дома и да се грижи за тях и от още поне още един, който да задоволява "влюбванията им" (телата им). Как да разберем логика според която, тоя дето седи в къщи и се грижи за нея няма право да се меси, да се чувства наранен или да изявява към нея каквито и да било претенции, ако случайно разбере за другия/другите, а трябва безмълвно да я остани на "влюбването й"/"влюбванията й" и да продължава да си върши задълженията. Как може простия мъж да разбере тази логика? Естествено, че не може! Според мен не трябва дори да опитва! Може да съм мъж и да съм прост, но защо ми се струва, че авторката далеч не е такъв сериозен и човеколюбив философ за какъвто се представя, а просто изповядва елементарна женска хитрост, надявайки се да не я хванат или в противен случай да й мине номерът.
Братче, хората ти го казаха. Ако си мъж, вземи решение и си носи последиците. В противен случай ще носиш нейните!
Със здраве

82.   Авторе! Като гледам как спокойно приемаш изневярата на жена си, май не ти дреме много на оная ти работа от нея. Ако е така, що се хабиш да дращиш тук? В противен случай изводът е ясен и не е нужно да питаш случайни хора за него. Колкото до това, че всеки заслужава втори шанс и тем подобни простотии ще кажа следното. Определено не всеки заслужава втори шанс! Дали жена ти е от хората, които го заслужават или не - това само ти може да знаеш. Следователно дращенето ти тук отново става безмислено. И тъй като то е факт, единственият въпрос, който остава е доколко си решителен самият ти, независимо от същността на самото решение. Ако си отговориш честно на този въпрос и съобразиш поведението си с отговора - всичко ще бъде ОК за теб.

83.   Дай и да разбере кой е шефа

84.   Според мен мъжът е пример за ''шматка'' ( не го казвам с цел -обида. Той прощава всичко.
Тази жена го е избрала съвсем умишлено. Тя никога няма да спре да изневерява.

85.   Чудя ти се какво чакаш, да падне тавана ли???
Първо-докадваш изневярата, така че да издържи в Съда!
Второ-събираш й багажа пред вратата, сменяш бравата и... чао
Трето-след като си й дал, , пътен лист в живота"гладай себе си!
И накрая-умната със следващата, защото те всички са си...

86.   То след 9 месеца и 18 дни отдавна вече се се разбрало кой е шефа :D Май се досещам за развръзката... и все пак би било добре автора да ни каже как са се развили нещата към днешно време! Доста коментирана история, вероятно, защото е често срещана в живота. Съветите бяха доста разнопосочни. Кои от тях са били правилни, би се разбрало ако автора напише за развръзката. Така би бил полезен, може би на следващите, каквито неминуемо ще има, а на далите "неправилни" съвети - да се замислят до колко вижданията им са "най-... " ;D

88.   Случайно попаднах и аз на тази страница... доста по-късно от момента на случилото се, заради което е изписаното тук, но ми бяха интересни коментарите и разказите на автора...
От коментарите човек си прави извод за пишещия... и така и аз, без да съдя никого, си помислих: автора е един самолюбив обикновен мъж и не чак толкова обичащ жена си... , а повечето коментирали мъже са едни самолюбиви мъже, с криворазбрана гордост и собственическо поведение към жената до себе си. Най-близко до моето виждане за тези неща е изказаното от 58.
Мъжа мисли като мъж, за него е важно да не му се накърнява самолюбието, жена му да не кръшка, защото... сопата и... багажа и хайде готово. Да, ама не! Всеки си има лично пространство!!! Никой на никого не принадлежи! И когато има изневяра, не изневерилата жена е виновната, а този, който я е подтикнал, както и обратното... разбира се. И ако наистина семейството е добро, тези неща се решават с много обич, търпение и разбирателство. На всеки може да се случи! Да се влюби! Важното е да бъдеш разумен, а си такъв, когато наистина обичаш, иначе започваш да ровиш по пощи, да търсиш как да унижиш сгрешилия.
Тази история вече е забравена, преполагам, но подобни ситуации и размишления върху тях ще има винаги. :-)

89.   "Жена ми си има любовник"

Аре честито, приятно изкарване в многоъгълника.

90.   Ох, някои пишат ебати глупостите. Ама всеки си имал нужда от лично пространство, пък защо си й ровил в фейсбука, пък в телефона пък незнам къде си. И какво като е ровил? Какво като жена ми ми рови в телефона или фейсбука? Какво ще види толкова? Нека гледа. Имат нужда от такива "пространства" само кръшкачите. Хората които се обичат нямат тайни един от друг и нямат притеснения че партньора им ще им вземе телефона или ще види пощата или фейсбука. Притеснения имат тези които имат да крият нещо. Това е истината и това е факт. Останалото са глупости.

91.   Много точен коментар на номер 90. Личните пространства са за кръшкачите. Имах нещастието да ходя известно време с една такава. Само пробвайте да се докоснете до телефона на подобен човек, не знаете какво ще ви чуят ушите:) Всичките ми телефони, скайп, фейсбук, поща и т. н. винаги са били на разположение на гаджетата ми. За какво лично пространство и за какви глупости говорим, след като винаги съм споделял всичко и никога нищо не съм имал да крия.

92.   Евала на последния коментиращ.
Това е мое мнение.
Бих го написала по абсолютно същия начин, защото разсъждавам точно така.
Ако нямаш какво да криеш в "личното си пространство", то тогава изобщо не би ти минало през ум да се обидиш или разсърдиш, ако твоя човек направи някои от нещата, описани от номер 90. И той няма да ги направи от любопитство, а по простата причина, че това е толкова естествено, все едно да се пресегнеш и да си боцнеш от чинията на другия. (някой да не го е правил? )
А що се касае за наистина ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО, то това е да не досаждаш на любимия/та, когато е в мрачно настроение с непрекъснати въпроси "какво ти е? защо си сърдит/а? , няма ли да микажеш какво става? " Ще ти каже - когато е готов/а. Да не мрънкаш за внимание, когато човек е уморен и има нужда да се опъне на дивана точно пък когато ти си решил, че ти е забавно да избълбукаш всичките си впечатления от деня, да не пречиш на хобито и интересите му, ако те не съвпадат с твоите, да не си ревнив и да роптаеш, ако той иска да изпие една-две бири (или ракии) в мъжка компания, или пък тя да полафи на дъъъълго кафе с някоя приятелка. И все такива дребни неща, които обръщат каруцата понякога.
Но... криене на телефони и прочее средства за комуникация определено са "лични пространства" за кръшкачите. Това е и моето мнение.

93.   Авторе, върни се доста по-нагоре в коментарите и прочети 24 2-3 пъти бавно и внимателно. Удивена съм наистина изключително широко скроен и много прав. Определено съветът си струва. Друг добър е 23, също зряло и добре обмислено, 58 също е мъдър, не съм чела всички до долу, но и само тези три да прочетеш ти е достатъчно. Престанете да упреквате автора, че не се е развел, човекът си държи на семейството. Послушай ги може просто да е искала да си вземе малко въздух и да поговори с някой друг, дори не е сигурно, че е спала с него. Щом се грижи за теб и за детето все така добре от ясно, по-ясно е, че не е решила да ви изоставя или да бяга. Прави се на невидял, пък и ако наистина си толкова активен в секса едва ли заради него е хукнала, както каза може дори да не са спали заедно. За разнообразие предложи и някой път тя да е активната. Сменяйте си ролите, за да може тя да е ухажор и ухажван във вашата връзка и да не прибягва до глупости. И прегледай коментарите с идеи за разчупване на рутината. Що се отнася до секса "Да споделим най-мръсните си фантазии" има и някои що годе нормални идеи, от които можеш да се възползваш поне частично. Изобретателност, въображение и малко идеи от нета. Това е от мен.

95.   Отвратен и отчаян съм от коментари като 58 и подкрепящите я. Мазно и прикрито долно мислене. Значи жената като решила да изневерява, то било по ВИНА на мъжа и той трябвало да търси проблема в себе си! Ако мъжът решил да изневерява, то пак е по негова вина. Направо се отвращавам от женското съсловие и понякога съжалявам, че не съм се родил обратен. Засега държа връзката с гаджето си предимно на сексуално ниво, именно защото ме е страх от по-сериозно обвързване и съпътстващите женски интрижки. Но в един момент ще поискам семейство и деца.. и тогава не знам как ще се справям. Минало е много време, но авторът да се развежда с въпросната (вече)госпожица и да вземе детето при себе си. Ако жената е искала лично пространство изобщо да не се е обвързвала или да се е развела навреме.

96.   Добро утро :)
Аз съм от подкрепящите 58...
Господин 95., "Отвратен и отчаян" и "Направо се отвращавам от женското съсловие" говорят за проблем... :)
От все сърце пожелавам да срещнете Жената на живота си, да цари безкрайно разбирателство, топлина и много любов! А "държа връзката с гаджето си предимно на сексуално ниво" говори отново не за женските интрижки, а за мъжкото отношение... :)
Не е толкова просто: развод (но това е начин мъжът да се разграничи от "грешната си жена", което пак е хранене на самолюбие), сложното е да обичаш!!! Безрезервно! Да разбираш, да подрепяш, да вярваш, да цениш! В такава ситуация няма един виновен!

97.   Не виждам какво толкова се плюе по жената, като мъжете използват същите основания, за да поизмият съвестта си при изневяра - причината е в нея, тя не прави това и онова, и така съм принуден да си хвана любовница. Грозно нещо е изневярата, но за да се стигне до нея, вина имат двамата във връзката.

98.   Ти мъж ли си или какво? Първо вземи доказателствата и ги плесни на масата и говори с нея! Ще я чакаш ти тя да се разбирала с някого!? Абе, къде отиде любовта и семейството. Първо да ти потвърди има ли го тоя или го няма любовник! Ако го има, ти прецени дали ще й простиш. :) Успех!

99.   96, (от 95) и как ще подкрепяш и цениш човек, който ти изневерява? Ти как би се почувствала (говоря в женски род, защото най-вероятно си жена с мисленето, което демонстрираш) ако имаш 10 годишен брак и по едно време разбереш, че мъжът ти си има любовница? И на любовницата си е казал, че вече се е разделил с теб? Ще го подкрепяш и цениш ли? Безрезервно? (защото заговори за самолюбие, а от двата пола жените са много по-егоцентрични). А ако имате и деца...

100.   Отговарям веднага на 99: за да се стигне до това, нещо се е случило във връзката и то не незабелязано! Ако ми се случи ще търся отговорите за това и двамата ще намерим решение как да постъпим в създалата се ситуация, ако ги има нещата, за които съм споменала в написаното по-горе... 10 години и повече (аз повече години съм с половинката си и имам деца) не са нито време за пренебрегване, нито време, което може да е мине в лъжи, тези неща се чувстват. Но че на всеки може да се случи да срещне друга любов - може! Не принизявайте чувствата и преживяванията до ниво: кръшкане. И пак ще повторя, че е важно да разбереш, да подкрепиш, да вярваш, да цениш, да простиш! ... Автора на темата и съпругата му най-добре биха решила проблема си, преценяйки какво се е случило, кой какво е искал и иска от другия и защо... и най-вероятно вече са оправили отношенията си. Позволих си да пиша, защото този човек е искал съвет, а повечето коментари са са осъдителни... Мисля, че това не помага...

101.   До №100
И кво сега, като е станало нещо във връзката и оная пачавра трябва да ходи да се чука с другите ли!!! Тъпи жени! След 10г брак, това не е вариант, защо не му е споделила за проблема или направо да се развиди ами и тръгвала да се е/е със всеки втори!? Жените сте адски егоисти и най-много мразя тъпата ви женска толерантност, когато се прояви курвенското във вас и почнете да се защитавате как той бил направил нещо, не и казвал обичам те... Еми да си тръгва какво чака!?? Защо трябва да наранява мъжа до себе си?

102.   Всъщност като се замисля... може би иска разнообразие. Всички го правят. Не е трябвало да допуска да се разбира. Съвет, ако изневерявате, моля да отричате до последно/

103.   101, ей, много омраза в някои мъже... :)
Горките наранени мъже... "да се чука", "да се е/е със всеки втори", "курвенското във вас"... май това само виждате...
Самолюбието е толкова огромно, че всичко друго е замъглено.
В крайна сметка никой от нас не знае точно какви са отношенията на тази двойка, "чухме" разказа на наранения и започнаха оплюванията и защитите... :)
И всеки пишещ реагира според това какъв е самият той.
Желая на всички тук любов!!!

104.   № 103, не е само самолюбието, а и това, в което обвиняват жените - егоизъм. Плюс доста на брой солидни комплекси. Смятат, че за тях е допустимо, но не и за жените. Мислят си до последно, че тяхното си е тяхно, но чуждото е общо. И когато накрая от взиране в чуждото изтърват своето, разбират, че не било баш така. И се почват едни обвинения и плювни срещу жените, защото иначе трябва да се поогледат малко в себе си, пък голямото комплексарско его не допуска това.

105.   Авторът е подходил много егоистично. Трябвало е да се заинтересува дали няма проблем в двойката съпруга-любовник и да им помогне да го разрешат; да им създаде по-добра атмосфера за протичане на връзката.
Например вместо да се крият, да покани любовника на гости и да подготви за "младите" бяла покривка, рози, шампанско, чисти чаршафи, съответнатото лирично музикално озвучаване...
Ако след изпитите питиета двойката има някакви проблеми с овлажняването, трябва да направи нежно фел***о на любовника, след което внимателно да насочи жезъла му към жадуващата нежност и твърдост розичка на съпругата.

107.   Голяма работа - важно е да не те злепоставя публично и да си гледа семейството. Ще се почеше и ще и омръзне. След време може да повтори и потрети, но ако спазва приличие лошо няма. Впрочем много малко жени не са изневерявали, друго е, че не винаги са ги хващали.
ПП. Моята ми е признала за 7 изневери за 12-те години брак - понякога еднократно, повечето - за по месец (2-3 пъти седмично) и само веднъж за половин година.

108.   Само не разбирам защо глътката въздух и бягството от сивото ежедневие задължително минават през леглото на някй друг. Само сексът и "влюбванията" ли носят радост? Не може ли, като иска да избяга, веднъж в седмицата да излиза с приятелки, да спортува, да рисува, да ходи на уроци по китара, да ходи на кино без мъжа си, да ходи на фризьор, да се мотае в мола, дори да иде на бар с приятелка и да остане да спи при нея? Защо трябва да си разнообразява с нещо, което ще нарани половинката й?
Не казвам, че само тя е виновна, ама ако тя има проблем с мъжа си и иска да го реши, как точно го решава с паралелна връзка? Ако пък не иска да реши, защо си губи времето да се крие и си връзва нервите в един изчерпан брак?
Ж35

110.   Като жена, която е била на косъм да изневери, за щастие не се поддадох на изкушението, мога да ти кажа, че за да стигне една жена до там, обикновено си има сериозни причини. Ти може и да си мислиш, че всичко в отношенията ви е наред, но със сигурност не е, за това преди да предприемеш каквото и да е и да почнеш с обвиненията, поговори с жена си, без да и намекваш, че знаеш за забежката и се опитай да разбереш защо не е щастлива и какво и липсва. Ако успееш да решиш проблема, като нищо ще зареже любовника и ще си спасите семейството. Защото от написаното от теб излиза, че ти това искаш. За това не действай със скандали, а по-спокойно. Пък като оправите нещата може да помислите и за още едно дете.
Обаче, тактично, защото започнеш ли с лошо, пиши се разведен. Дори и да няма сериозни чувства към другия, на пук на теб ще се сближи с него, ако я притиснеш.
Успех! И спокойно! Да, боли, ама понякога трябва да простиш, за да не влошиш нещата.

51-100 от 110