Искам да спра да я обичам, въпреки че сме заедно...
Здравейте!
Моят проблем е следния... Имам приятелка която много обичам наистина... преди нея аз не вярвах в любовта... тя също ме обича (просто знам че е така) но работата е там че ми предстои заминаване в чужбина след около половин година (разбира се не знам дали ще сме все още заедно), а аз наистина я обичам много (тя не знае за плановете ми)

Искам просто някак си да спра или най-малкото да започна да я обичам по-малко... знам че всичко звучи откачено, но... на мен ми е наистина тежко на душата...
Очаквам мнения по въпроса. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   В чужбина по работа ли, или...? Наложително ли е да заминаваш?
Кажи и отсега, за да я подготвиш и да видиш как ще реагира

2.   А защо не си споделил с нея за заминаването си като толкова я обичаш, а и тя теб и защо трябва да се разделяте по този случай, а не измислите нещо заедно. Не виждам как ще заповядаш на сърцето да спреш да обичаш някого.

3.   За колко време ще заминаваш? Ако е за под година няма абсолютно никакъв смисъл да се разделяте. Ако е за повече просто поговорете още от сега и си изяснете нещата.

4.   Щом я обичаш толкова намери начин да не се разделяте никога взеи я с теб или реши нещо после а е съжаляваш защоо тогаа друг ще и се радва. Хектор

5.   Не бива да спираш да я обичаш, а да помислиш как да я запазиш въпреки заминаването...

6.   Кажи и още от сега .. така ще има време да го възприеме или пък , ако е възможно я вземи с теб :)

7.   Аз съм от чужбина от години,който те обича,ще те чака и щее до теб...знай го,не прави глупости...

8.   Глупости, номер седем, няма вечна любов. Самотата е враг номер едно вечната сляпа любов, която никой не подхранва.
Явно, момчето има желание да спре да обича момичето, защото е категоричен, че ще замине. Ако и тя има желание да е с него, ще намери начин да замине с него, но
след като той иска да спре да я обича, значи иска да се отърве от тази любов. А замине ли, просто ще намери нови изживявания, нова любов и т. н. Просто е настроен за нови приключения и сега му тежи факта, че ще се наложи да остави една любов, която, все пак е била хубава.
В любовта няма правила, все единия страда повече, обаче пък, това което не ни убива, ни прави по-силни.
От любов не се умира, освен ако не си луд и не си посегнеш или пък да посегнеш на другия.
Ако обичаш истински някого, няма да го задушаваш и да тропаш с крака и да не му позволяваш да се развива, само и само да е до гъза ти. Пусни го, пък каквото сабя покаже. Може да се върне, може ти да отидеш в последствие при него, нищо не се знае, но не бива да се налагаме в любовта.
Може понякога да страдаме, но по-добре от любов, отколкото от омраза. Малко се олях. Не ми се спи и ме избива на писане :) Мисля, че повечето хора тук, ме разбраха. :) Обичайте се, не заробвайте в любовта.

9.   Не спирай да я обичаш. Направи така да сте заедно там:)

10.   Това е мн тъпо, или я вземи с теб или ако наистина се обичате ще намерите решение, няма неразрешими ситуаций, освен, ако не искаш да останат нещата така...

11.   Като е обичаш толкова много и знаеш, че тя те обича, защо трябва да е нараняваш и нея и себе си? тая уста на лицето за какво ти служи? не виждам къде е проблема да не й кажеш така и така заминавам еди кога си!!!! съдейки по това, което си писъл ми се струва, че и двамата сте малки, което означава че едва ли има начин да е вземеш с теб. може и да греша - съжалявам ако е так. най-удачния вариант е да ГОВОРИШ С НЕЯ! заедно решете какво ще правите - дали ще прекратите връзката си, дали тя ще дойде с теб, дали ще поддържате връзка от разстояние. все пак две глави мислят по-добре от една!