Каква ви е заплатата към юли 2022?
Здравейте, как усещате инфлацията, вдигнаха ли ви се доходите, с какво се занимавате, колко ви се заплаща и в кое населено място на България сте, ще се радвам да обменим информация, благодаря!

Коментари

1-50 от 67

1.   6,000 на месец и работя като корабен техник

2.   3000-5000лв на месец.

3.   Senior back-end developer с Java и Ruby. Заплатата ми е 11 000 лв и живея в София от 3 години, но работя за чуждестранна компания дистанционно

4.   Държавен служител със заплата 1700 лв., последно увеличение през 2020 г.

5.   Служител гише в Български пощи с 30 г трудов стаж-782.. лв 46 ст. Най ниските заплати са в Български пощи. Срам и резил!!!!

6.   Не е много, 1000лв нето с извънредния труд, мед. сестра в малък град. За съжаление не се очаква увеличение на заплатите.

7.   Във финансовата сфера - 5 к.

8.   1500 чисто. Работя като учител по рисуване.
На предишната работа изкарвахме по около 2500 на месец, но нямахме събота и неделя, понякога работихме по 14 часа на ден. Беше в рекламната сфера. Най-накрая ми писна и им теглих майната, не съм и поглеждал назад. Само лятната ми отпуска сега е 45 работни дни, на предишната работа беше 7 (което си е сериозна подигравка според мен). Отделно имам време да си правя картините за удоволствие и учениците ме харесват и се разбираме. Въпроса е обаче, че мога да си "позволя" това до определена степен. Живея в София, имам собствен голям апартамент, естествено наследствен и не съм заробен с кредити. Родителите ми нямат нужда от финансова помощ също. Пък и реално ако приплача за пари веднага мога да се върна към рекламата, последно пак ми предлагаха около 3 бона на месец, но отказах. Здравето, времето и нервите ми са по-важни. Хората в днешно време гледат основно парите, това е грешка според мен. Един ден не бих работил работа която не харесвам, няма значение колко ми плащат.
Поздрави!

9.   7,000 чисто. Програмист - Java и Go.

10.   Офис мениджър в София, 1500 чисти, при тези цени, определено са малко.

11.   основната ми е към 1200-1500 чисто, но с допълнителни хонорари си докарвам 3-4000 средно на месец

12.   7к.
IT.

Братан.

13.   800 лева ми е заплатата, пълна мизерия, срам ме е..

14.   Фризьор - 1300 лв

15.   Мобилен гримьор съм от 3 години, ходя по адреси да гримирам и отделно работя в една малка парфюмерия, за София става въпрос, взимам общо и от двете между 2500-5000

16.   Продавачка съм и взимам 820 лв като постоянно ми удържат за кражби, единия месец взех 560...

17.   номера 13-14-15-16 не са ли с един и същи IP адрес ?

18.   Номер 16, тези удържания от заплатата ти пише ли ги в трудовия ти договор и според коя точка от Закона се прилагат? Това е абсурдно.

Ако си почивам в половината дни от месеца, около 3-6 хил. евро. Ако си давам повече зор, може и двойно. В някои летни месеци предпочитам да не работя изобщо.

- Кифлоприземител

19.   Счетоводител в гр. Варна - 1600 лв.

20.   От 13 до 18 са един и същ идиот..

21.   1400 чисто, търговец във Варна. Плащам и квартира. Предвид инфлацията вместо да напредвам, давам назад... Хич не е добре работата. Хората с по ниски доходи не знам как се справят с тея цени особенно на храните...

22.   900 лв…. Пловдив

23.   Между 900 и 1300 в зависимост от това дали сме си изпълнили месечния оборот.

24.   Студент в Германия и вземам 1200 евро чисто за 20 часа работа на седмица. Стигат ми колкото да си покрия разходите и да пътувам до по-близки дестинации.

25.   Търговия 8-12к месец/Пловдив

26.   Зъболекар-1700-1900

27.   2000 лв, работя в сферата на клиничните проучвания

28.   Аз съм junior, демек младши програмист в София - 2400 лв и едва изкарвам до следващата заплата. Предхорагам че до няколко месеца това ще се промени :)

30.   7700 чисто clinical trials

31.   Ок. 1000 чисто със социалните, работя в сфера, в която не се изкарват малко паро, но за моя сектор размерът на заплатата е толкова. Като ви чета може и много по-добре

33.   Между 3200 до 3500 на месец.

34.   3500 паунда, Лондон

35.   Подозирам, че основният мотив на автора, както и на споделилите в нея, е натрапчивото теразние "малък ли ми е/ малки ли са ми. я да се разпиша, че да ми порастне малко" :)

хинт -и преди и след това пак ще си ви остане "малък". Един нормален човек не би споделил подобна информация. Най малкото е проява на лош вкус.

36.   Нямам заплата. За сега не работя.

37.   Около 2035лв чисто. Но ако вземем предвид и бонусите ваучерите, идват на средно 2800 на месец. Работа от вкъщи, отговарям на имейли, някоя друга срещичка с клиент онлайн....нищо сложно. Даже повечето дни почти няма работа. Стигат ми, от нищо не се лишавам (даже давам пари за доста глупости) и повече от половината ми остават. Нямам заеми, кредити и не съм под наем.

38.   1900 -чисто. Счетоводител.

39.   Работя като програмист за консултанска агенция, със сравнително добро и гъвкаво работно време, като преди това бях 6-7 години в чужбина, а в момента съм си "на село". Инфлацията определено се усеща и е проблем.

40.   1500 твърдо, до 2000лв с извънреден труд . Работя от вкъщи към онлайн магазин. Парите не ми стигат съвсем, тъй като поддържам майка си, която изкарва няма и 600лв чисти като помощно лице в един университет. Живеем в София.

41.   Директор производство съм от 14 г в рафинерия, минал съм през най-ниското ниво в йерархията до сегашното, което не е най-високото в завода, заплатата ми няма да я споменавам конкретно, но е шестцифрена сума на годишна база, защото знам положението какво е в Бг и много хора живеят и с под 1000 лв, което си е подигравка с труда на хората при сегашната инфлация, като съвет -искайте, не ви ли дават напускайте, има голям глад за кадри в момента!

42.   1200 нето работа от вкъщи, около 300-400 допълнително от друга дейност, в голям град.

43.   Тия, които се изкараха “богаташи” с големите цифри могат само да се насират от мъка, че не вземат наистина толкова пари. Специално до тях: Аре да не лъжете хората с тия измислени цифри, защото познавам хора, които бачкат като IT специалисти и всеки от тях дори мениджър не взема 7 хилки. На майка ми, нейна приятелка сина й работи във IT сектор и взема 1700-2200 и е специалист. Тия отрепки се изкараха от богат по-богат. Аре да се срещнем с вас да ми покажете къде бачкате и да покажете превод от уж компаниите за които работите?! Не ви е толкова широка халката за да го направите, щото просто бачкате за 800-1000 лв. на месец и едвам връзвате двата края. Отрепки.

Гаро

44.   Номер 43, защо пък някои от хората тук да не печелят по толкова, колкото твърдят? Вероятно има и по някой измислящ си, но аз познавам хора с доходи по 10-20 хиляди лева и не са някакви висшисти на високи постове, а са стругаро-фрезисти, заварчици и проектанти - все такива, на които разни книжни плъхове - дипломаджии с по 1500 лева заплата им се смеят, че бачкали мръсна работа.

Съвсем скоро ще мога да ти покажа банково извлечение за 3000 или 6000 евро (зависи дали ще ми платят наведнъж или на два пъти парите) за поръчка, отнела ми досега 2 седмици и с очакването да я завърша до още 2 седмици, т.е. 1 месец работа, без да си давам зор. Естествено, ще скрия името на наредителя. Преди това, отново за 6000 евро, изпълних друга работа за същата фирма за около 2 месеца, но в половината време бях на морето и си почивах.

А ето какво направих за два дни - вчера и днес - срещу 1000 лева:
https://i.imgur.com/NvP06Sh.jpeg
За справка, човекът, който след това ще фрезова горния модел, обичайно за подобни размери взема около 2000 лева за няколко часа работа (голяма част от която се състои просто да стои и да гледа умно фрезата с ЦПУ как дълбае), така че аз дори леко се минавам с парите, но от мен да мине - правя го за дългогодишен поръчител и си го глезя с по-ниски цени. На чужденците обаче им вземам по 100 евро на час (преди облагане) или твърдо договорена сума, независимо от времето.

- Кифлоприземител

45.   Автора: До 43 приятел, наистина имам познати в ИТ сектора програмисти, може би не взимат 7-8, но 4-5 със сигурност, и съдя по това каква кола карат и какъв стандарт поддържат, има ги не при всеки но ги има тези заплати

46.   И заварчик съм работил, както и електротехник, но и за 2-те длъжности основната заплата е минимална работна за страната. Не съм вземал повече от мининмална. Единствено като ножар и помощник печатар взех над минималната за страната. В Русе не дават. По-добре идете в София да бачкате, там са милионери.

47.   Близък роднина е в IT сферата, София месторабота, но може и да не ходи в офиса постоянно и да си работи и вкъщи, та той като начинаещ започна с 3 000, но наистина добре се справя и след 6 месеца му я вдигнаха на 5 000, като го "харесаха" буквално от IT академията и нямаше опит в тази насока, всъщност нямаше никакъв опит в каквото и да било. Та зависи явно дали вършиш добра работа и в каква фирма си, все пак. Оказа се, че това е неговото "нещо". Само се моля да не залитне към наркотици или подобни, защото млад човек с много пари не винаги е ок.

48.   Около 2000 софия

49.   Авторе, не те знам кви приятели имаш, обаче ще ти дам едно малко примерче. Да кажем, че наистина има хора, които вземат 7-8 бондака на месец, обаче реално аз трябва да съм завършил на 18-19, за да имам годините (стажа), който ми трябва, за да печеля тия пари. Ако не ми вярваш отиди в чича ти Гугъл и виж колко са хората, които печелят такива пари и виж колко години опит трябва за да вземаш тия пари. Така че не се обяснявай на човек, който прекрасно знае за какво става въпрос. Може и да познаваш такива хора, ама едва ли са завършили специлаността си на 18-19, щото ще са ти нужни минимум 13-16 години стаж за да се издигнеш до позиция да вземаш тия пари.

Номер 43

50.   До 49, напълно съм съгласен с теб наистина се иска доста опит и издигане в ИТ сферата, а трябва да си го разбираш, просто и тази работа не е за всеки, не че означава че си тъп ако не се справяш просто не е твоето, наистина и аз бих се замислил дали наистина младеж на 25г да речем би вземал тези пари

51.   Номер 43/49, твое право и решение е дали ще вярваш или не на част от тук споделящите хора. Аз от личен опит зная, че не е необходимо човек да има диплома по някаква специалност, за да печели сносни пари. Повечето ми познати, които вземат няколко пъти по средната за страната заплата, работят все нещо извън своята специалност от университета. Специализирали са се в нещо доходоносно и това обикновено им е отнело само няколко години, а не десетилетия.

Преди няколко години бях обяснил един сравнително достъпен начин как да се постигнат хубави доходи. Ето това е темата, която създадох тогава с тази цел да помогна най-вече на безработни, които са споделяли в множество теми, че нямат работа и пари:
http://spodeli. net/9/story-129519. html

Виж и мнение номер 52 в ето тази тема:
http://spodeli. net/4/story-164972. html
В нея също бях споменал как съм изкарал 2500 лева за няколко часа работа. Точно с тази работа е напълно възможно, а благоприятни условия се оказват и малкото на брой хора, които могат да изпълнят качествено такива неща с точно определени формати с NURBS повърхини. Имай предвид, че поръчителят после - благодарение моя труд - ще изкарва многократно повече пари, а също и неговите подизпълнители в производството, така че моето е капка в морето.

Отделно от това, периодично получавам дял от всяка продажба на няколко изделия, които аз съм разработил за други предприятия. Един вид, мога да се "пенсионирам" още сега и да си живуркам години наред, без да си мръдна пръста, но не го правя, защото съм си поставил за цел да изпълня моя детска мечта и се старая да я постигна по удачен начин.

Преди пет години за месец доста здрава работа направих 25 000 евро (споменал съм го в мнение 69 от същата тема). Вярваш или не, това е положението. Но втори път не бих си давал такъв зор, защото е изтощаващо и вредно за очите, врата и гръбнака; че и за седалищните части.
Ще цитирам и част от мнение 87, което също писах в онази тема, касаеща изкарването на прилични пари, за което мнозина не вярваха, само защото умът им просто не може да проумее, че има как с честен труд да се случи това без постоянно мрънкане, че държавата им била виновна и не им давала възможности:

"Ако си мислиш, че е чак толкова сладко само да работиш по цял ден в северна държава, а в останалото време да пътуваш от/за местоработата и да имаш време само за вечеря, душ и спане, пробвай се и ти така и те уверявам, че ще изкарваш повече пари, отколкото сега. Но дали ще имаш желанието и постоянството да го сториш, е съвсем отделен въпрос.
В последните две години работех почти безплатно (срещу еднократна символична сума плюс договор за процент от бъдещите продажби), което ти също едва ли би сторил(а), тъй като повечето хора обикновено държат да им се плаща редовно в края на месеца и не биха жертвали толкова много от времето и живота си без заплащане и с риск да не видят никой лев накрая. Е, аз рискувах, живях от спестяванията си от предишни години, плюс процент от продажбите на друга фирма, и вече дойде моментът на продажбите и за втората фирма. На някои може и да им звучи като лесни пари, но само аз си зная за какви лишения ставаше дума през цялото време, включително и пропуснати ползи (отказване на предложения за нови поръчки от други фирми). А за да те наеме някой за изпълнение на подобни поръчки, следва да имаш години опит в съответната област и с доказани умения преди това, което също значи вложено време в придобиване на нови знания. "

Чрез последното изречение от горния цитат донякъде се съгласявам с теб, номер 43/49, относно необходимото време за натрупване на умения, но с уговорката, че в наши дни този срок е многократно по-къс, защото навсякъде има видео уроци (и платени, и безплатни), а програмите са много по-напреднали като възможности и лесни за научаване. Сега някой само за 2 години може да стане факир; за разлика отпреди 20 години, когато не съществуваше YouTube и Интернет едва прохождаше, нямаше никакви уроци и напътствия и всичко се научаваше по способа "проба-грешка", т. е. натискаш всяка иконка и следиш какво ще се случи на екрана. Обаче трябва да се заредиш с търпение, упоритост и да вложиш време, без да се отказваш.

Вчера цял ден обучавах мой приятел на програмата, с която работя, защото и на него му се иска да работи нещо за повече пари, тъй като едва си покрива сметките като продавач в магазин. През това време периодично казваше: -"Вземам вече да схващам, не било толкова трудно". Добре, но накрая завърши с: -"Оффф, ако всеки ден ще е така, нямам нерви да се занимавам. Много трябва да се мисли кое-как. Ще продължа да си бачкам в магазина на сигурна заплата". Човекът просто не го свърта на едно място, не иска да се подложи на това да е вторачен в екрана часове наред, не иска да обмисля и намира решения, затова просто се отказа. Много му се иска да печели, но същевременно не е готов да се научи и да работи каквото е необходимо, за да се случи това. А и после ще се налага сам да си търси поръчки, да се договаря за цени и срокове, да се разправя със счетоводна кантора и т. н., а не иска всичките тези разправии, защото предпочита просто някой да си му плаща месец за месец и да не ги мисли толкова нещата. Донякъде го разбирам, защото повечето хора искат да им е по-лежерно на някаква обикновена службица и да не се натоварват; но следва да се замислят, че това обикновено върви ръка за ръка с ниско заплащане.

С програмирането също е така, като според то е доста по-трудно или поне на мен така ми се струва, защото с тези кодове и търсене на грешки из хилядите редове не би ми било интересно. Тяхната работа също е отговорна и от нея зависят много програми и как биха работили редица устройва. Затова мисля, че програмистите с основание получават в пъти по-високи заплати от средната за страната; но би било още по-хубаво, ако и лекарите в спешните отделения и учителите получаваха по-заслужени възнаграждения.

- Кифлоприземител

52.   До 43/49 - Намали псувните и простащината, че да имаме нормален разговро, става ли?

Като за начало - разбирам, че може би си по-млад и казваш, че няма как да си завършил на 19 и на тези години, на които си (предполагам 22-24 години, коригирай ме, ако не съм нацелил! ), да изкарваш такива суми. Но разбери, че говорим "общо" за всички. Ако си млад, все ощеш може, съвсем спокойно, да станеш и ти такъв специалист и да изкарваш тези пари, доста преди да навършиш 30. Не е нужно, да се караш с нас.

Говориш за IT специалисти, но... тук повечето говорят за прогрмисти и дизайнери.

https://www. jobs. bg/front_job_search. php? subm=1&categories[]=56&salary_from=4

Има 644 позции, които са обявили какви зпалати ще дават.

Избрал съм позиции за разработчици, със заплата от 1000 до 1500 лева. Има 97 от 644 обяви, които дава толкова... малко. И няккой се препокива, зощото са примерно обяви от рода на 1500 до 2500 лева. Има и такива, 47 в диапазаона межд 500 до 1000 лева.
Но ако се вгледа внимателно човек - или става върпос за "телефонисти и продавачи". Има и за разработчици, но чето срещаните думичика са "стаж", "intern", "начиначещ" и дори видях "летен стаж".

Обявите, които предлагат суми над 5000 лева, са 333. Над 51% са казали, че ще дават сума от над 5000 лева. Да - някой са с нещо от рода на 4000 до 6000 лева, но има и такива, дето са над 12 000 лева.

Има обяви, на които не се споменава изобщо образование. И нека ти идам тайанта -формално образованието ти трбява, за да започнеш стажа, но стажаможеш, стига да си добър и да познаваш хора в индустирята, да го започне и без формално образоввание. Ако си налягаш парцалите яко, можеш от нищото, за една година да си намериш платен стаж и след 2-3 годии бачкане и ти да искаш по 5000 лева.

Няма да ти давам ксерокопие от банковата си сметка, само ще ти кажа, че защото ни дават заплатите от 20-число до 20-то число, в края на месеца, з този месец ще получа 4890 лева, след данъците, за 93 часа работа. Работя дистанционно, като работя и по-алко часове, за по-малко пари от преди, защото се концентрирам над семейството си и странични бинзес начнания.

И ще ти кажа, с какво работя, дето ти гарантирам, че за година можеш да се научиш, поне на ниво стажат - демек, да започнеш да стажуваш за 1500-2000 лева:
- TypeScript (демек JavaScript)
- ReactJS - библиотека написана на JavaScript за сайотве.
- Tailwind - библиотека за тестване.
- Cypress - фреймуърк за авоматиззирано тестване.

И това, братле, че да ти кажа "лесната" схема на компютърния свят. Мога да ти дам 5-6 курса, ако се инетресуваш. Е, ако не знаеш английски, ще е по-трудно, но не невъзможно. Гарантирам ти, че за 2-3 годни блъскнае, ако си налягаш парцалите, ще можеш и ти да получаваш 5000 лева. А ако се вманиачиш, станеш мега добър и знаеш много, познаваш хора и прочие, може и 7-8000 да изкарваш и това е България. В чужбина е още по-луда схемата, ама там и хората са ненормални по тея места.

Та това исках да кажа - не се ядосвай. Не е невъзможно, просот е трудно.

1-50 от 67