Моля за съвет
Здравейте може ли съвет как да кажа на приятеля си, че искам да отида на почивка с родителите ми за 5, 6 дни по случай рдто на сестра ми.
Питам понеже той не ги харесва изобщо и постоянно като чуе за тях започва да крещи и обижда. 2 години живяхме заедно но преди месец аз се преместих при родителите си и той живее сам. Много искам да отида с тях, но не искам да ми се разсърди или обиди, че го оставям сам за 5 дни.
Предполагам че като му кажа ще започне да вика (значи избираш да бъдеш с тях вместо с мен, значи ще ме оставиш сам така ли) затова моля за съвет как да му съобщя!
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Зарязваш комплексирания крещялник и отиваш с усмивка на лице на почивка, заедно със семейството си. Как изобщо можеш да търпиш подобно същество да ти КРЕЩИ и ОБВИНЯВА, че и от години?! Истински обичащият те мъж дали би те поставял редовно в положение да те е СТРАХ от него, да си НЕРАЗБРАНА от него, да не чувстваш ПОДКРЕПА от него?
Напиши си тези 5 думи с уголемения шрифт и си задай въпроса: "Аз това ли заслужавам? Към това ли се стремя? Това ли ме прави щастлива?".

- Кифлоприземител

2.   Безплатен съвет от мен... намери си друг приятел. :)

3.   Ако аз имам приятел, който ме ограничава да бъда с родителите ми, ще го разкарам.

4.   Мъже много, днес си с този, утре може да си с друг. Други родители обаче няма да си намериш. И на този не си му подчинена, слугиня, нито робиня, че да му се отчиташ и да зависиш от него. Щял бил да се сърди, да вика, хич да не ти пука! Не е бебе, може да стои 5 дни сам. Бий му шута и си намери мъж, който да те уважава.

5.   Никой не може да ти казва КАКВО МОЖЕШ И КАКВО НЕ!!! Живеем в 21 век все пак!!! А мъже много, с лопата да ги ринеш...

6.   Благодаря Ви много за коментарите на всички ,бяха ми полезни

7.   Мила, това не е любов. Зарязвай го докато е време и отивай с родителите си. Аз съм в друга държава. Мъжът ми постоянно ми казва да ходя да видя родителите ми и да остана колкото искам с тях.
Намери си истински мъж който да те уважава и цени и да, уважава близките ти.

8.   Робско мислене. Защо ще му се отчиташ? Сестра ти има празник, ще отидете някъде семейно, теб те притеснява детското му поведение. Ако прави смехотворни сцени на ревност за това, не е човека за теб.

9.   Ако наистина крещи ония неща в скобите, твоят човек е страдал от нещо, наречено "хронична липса на внимание". Вероятно като дете често са го зарязвали сам /само дето той не е бил от феновете на уединението/ и той буквално има нужда да получава цялото внимание на света.

Той е развил тая мания като защитен рефлекс - има нужда от внимание и за целта му трябва човек, който да му го оказва. Този човек трябва да няма други разсейвания, разбирай контакти, защото не е приемливо да дели времето си с други хора. Това ще върне нашия човек в онова време, когато е бил нещастен, зарязан някъде и самотен, а той отчаяно се бори да избяга от това време. Вероятно гледа на родителите ти като на хора, които биха те разделили с него временно или за постоянно. А като такива те са опасност. Не е нужна да са му направили нещо. Това ще важи за всеки твой роднина, приятелка или дори колежка, с която прекарваш някакво време, което е по-голямо от онова, което той ти е определил като позволено /ако въобще имаш предвидено такова в графика, който е изготвил в главата си/.

Съветите ми:
1. Отиди да се видиш със семейството си!

2. Зарежи тоя юнак! Не можеш да задоволиш безкрайната му нужда от внимание и да ти кажа: не виждам причина да опитваш! Той трябва да излекува цялата тая самота и огорчение от миналото си, да приеме, че хората могат и да не са постоянно на негово разположение и да си стане самодостатъчен в случаите, когато това е така. Докато му осигуряваш лесното решение - внимание, което може да получи и то без да прави нищо, няма да промени каквото и да е! Има си човека дилър на внимание, защо да изпада в абстиненция и да се лекува?

10.   Благодаря за съветите, днес ще му кажа да видим реакцията му!