Приятелят ми НЕ иска да се женим
Моля модераторите да одобрят историята. В дългогодишна връзка сме и с дете, оправданието за липса на сватба е, че нямаме пари. Но това не е съвсем така, не даваме пари за квартира, той е на по-добре платена работа, отколкото в миналото си. Не пътуваме, не купуваме маркови дрехи или джаджи, нито правим ремонт, не искам да изреждам още. Не разбирам защо е това оправдание, освен това, че техните не ме харесват и е възможно да са го настроили да не ми даде фамилията си по този начин. Преди раждането на детето не се замислях за сватба, освен че той ми направи едно фиктивно предложение за брак с пръстен и когато след това го попитах кога ще е официалният годеж (пред роднините) се умълча и може би оттогава ми стана някаква болка и обида, че се получи по този начин. Ако не го беше направил вероятно още нямаше да ме интересува темата за сватба. Моля за съвет.

Коментари

1-50 от 53

1.   Може да му кажеш, че искаш само да подпишете в гражданското, за да не расте детето ви като извънбрачно. За целта ще са ви нужни само близки приятели за кумове, две халки, шампанско с две чаши, вързани с панделка, цветя за булката и почерпка в ресторант за четирима, а по-нататък може да се ожените в църква и да направите сватба с близки приятели и родители. Вече на много сватби само се носят пари в плик,бтака поне младоженците си избиват парите за рвсторанта и сватбените тоалети.

2.   Човек може да ожени и без да прави сватба. Лично познавам две двойки, които направиха така. Просто отидоха в гражданското за половин час един работен ден (естествено се запазва час) заедно с необходимите двама свидетели, бракуваха се и после кой от къде е по задачите си за деня. Така, че това не ми изглежда състоятелен аргумент. А освен това и "булките" не си смениха и имената или поне не тогава, а по-късно.

3.   А защо на теб ти е толкова важно да се ожените? Леля ми (на близо 50) е с мъжа си от 18 годишна, имат 2 момичета, прекрасно семейство, и нямат брак.

4.   Трябвало е да мислиш преди, а не постфактум. Като толкова искаш сватби, годежи по традицията с роднини, да беше му казала, че ще заживееш с него само след сватбата, а не да и да родиш. За мен лично това са съвсем излишни формалности в днешно време. Никакви сватби и подписи не гарантират щастлив живот и стабилен брак. По-добре идете на пътешествие или на един хубав курорт.

5.   Ако имате общи материални неща, общо купувани, но повече негови по документ...хубаво си прави изводите.

6.   Вечното желание на жената да се похарчат 2 чанти с пари, само и само всичко да се върти около нея и да е нейния ден.
Тогава точно може и да си проличи колко и дали есъщност те обича. Щото, ако те обича истински това е без значение.

7.   Имам личен горчив опит. Когато човек не иска да се жени, намира всякакви оправдания. Основно липса на пари. Но проблемът е, не, че не иска сватба. Не иска да сключва брак. А щом не се харесвате с родителите му, съвсем е възможно и те да са повлияли на решението му.
Радвай се, че имаш живо и здраво дете.
Ако се разбирате, живей те така.
Ако много държиш на истинско семейство и брак, си вземи детето и си търси щастието на друго място. Явно това не е твоя човек

8.   Просто не иска да се жени, изобщо няма роля семейството му в това, ако ме питаш.
Имах 11-годишна връзка , в която човекът ме залъгваше постоянно, че ще се оженим. Предложи ми три пъти, следователно с три годежни пръстена.
И трите пъти , когато бях готова да го напусна, за да ме задържи.
Сега като по-зряла жена осъзнавам каква идиотка съм била да се вържа и да остана с човек, който ме лъже, че иска да се обвърже с мен, но тогава бях доста глупава и ей така си изкарахме куп време докато аз не се оказах внезапно на 33, без мъж до себе си и без дете.
Един ден той директно си ми каза, че не иска да се жени и не иска деца и семейство и въпреки , че аз исках и той беше наясно, си ме залъгваше, за да остана при него и да му дам шанс, не можеше да понесе мисълта да съм с някой друг и да създам семейство с него, да съм щастлива.
И сега вече на 33, с една връзка през живота си, и то такава,смятай какво е положението при мен. Колкото и да съм красива, колкото и да съм умна, просто мина времето за срещи и други подобни.
И като цяло забелязвам, че мисленето на повечето мъже е такова днес - не искат брак, деца, не искат отговорности.
Е, изтеглили сме късата клечка , предполагам...

9.   Не сте се оженили, защото така е по-лесно. Ти нали изпълняваш функциите на жена и без брак, защо да се бъхти човека. Ако за теб е важно да имате брак му казваш в очите - ние трябва да се оженим, защото аз искам. Не те интересува кой те харесва, ти мислиш за себе си и твоето семейство. Разберете жени, че вие трябва да изисквате, а не да чакате милостиня. Друго много важно е, че това може да си го позволи една жена добре облечена, винаги с маникюр, без косми и с прическа .

11.   Измисля си оправдания, за да не сключи брак. Това е трябвало да стане преди да раждаш дете. Бракът е важен. Доста последици, благоприятни при сключен брак,, са свързани с него. Не е просто един подпис Предложи му да подпишете само с родителите и кумовете. От реакцията му ще си направиш извода дали изобщо иска да сключи брак с теб.

12.   Точно така, номер 9!
За киликанзерите прошка няма, още по-малко пък брак!:-))
Добре се посмях!:-)

13.   "Разберете жени, че вие трябва да изисквате, а не да чакате милостиня"

Копирах ви пичове мнение на една от форумките. Прекрасно показно как мислят за мъжете и защо реално искат сватба.
За да сте и на разположение официално и да изисква без да я страх, че ако се държи отвратително може да и теглите една майна.

14.   Разбирам го човека донякъде. Това да сключиш брак е нож с две остриета. Никога не знаеш кога ще бъдеш предаден и какво ще ти бъде отнето, за което си положил труд по време на този брак. Риск си е и в днешно време не можеш да имаш доверие на никого.

15.   Брака е само скандали и ремонти и ремонти и скандали.
Ти какво желаеш миличка, да разбирам ли че толкова много то обичаш та искаш да си направиш патенце от кожичката му. Нали миличка. А да си гледаш работата искаш ли.

16.   14, той няма собственост на свое име, нито се кани да купи, за да му е отнето нещо.

17.   Пишеш, че връзката ви е дългогодишна, но самото дете от дълги години ли е родено, или е съвсем малко?
Как протича половият живот между вас? Всичко наред ли е, или все по-рядко сте близки в леглото?
А изпълнено ли е правилото за брак след 1000 свирки, което в една връзка без парични условия нагледно показва на мъжа, че жената истински го харесва и е с него заради самия него?

- Кифлоприземител

18.   Съвсем малко е детето, половият живот върви повече от добре, правилото е спазено.

19.   Хаха, кифладжията ме разсмя! Сънувал той 1000 свирки, че даже и правило въвел!
Авторите, този човек не иска да се жени за теб! Иска само да те ползва, докато намери някоя по-подходяща, според него. Просто му постави срок, и ако няма развитие, си търси достоен и сериозен мъж! Този просто не става!

20.   Докато раждате без брак и сигурност, така ще сте. Пълна проява на глупост е. За какво да подписва-ти му готвиш, чистиш, спиш с него, че и дете си родила. Всички облаги без подпис.
Мислете с главата си, не с емоциие, страсти. За теб е вече късно.

21.   15, не миличък, но и някой да си прави патенце от моята кожичка не искам, защото живеем у нас, ремонта в бъдеще ще е за моя сметка, та така както ми го описваш, някой си прави патенце от моята кожичка, а не обратното. Благодаря, че ме светна за очевидното все пак.

22.   Авторке, за съжаление все по-често това се среща. Самата аз съм в същото положение и да ти кажа вече ми е все тая дали ще имаме или нямаме брак. Лично за мен е в пъти по-добре без брак, вземам си багажа, вземам си детето, нито ми дреме за този човек, нито нищо. Сам си е виновен, че се стигна до такова отношение. Без брак е в пъти по-добре нито ще се разправям за развод, нито ми пука дали ще гледа и детето. Абсолютно съм приела всимко ако това се случи. Авторке бъди самостоятелна колкото се може повече и изобщо не си го слагай това на сърцето, просто не си заслужава.

23.   Според мен в тази ситуация не ти трябва брак. В днешно време бракът е просто даване на едни права на някого. Имам предвид, че съпругът наследява съпругата и обратно. Което може да е добро и лошо. Обаче много често за разни неща искат подпис от съпруга/та. Което пречи, ако искаш да разполагаш със собственото си имущество. Това, разбира се, е в материален смисъл.
В представите на много хора сватбата е Денят. Обаче не винаги се получава така. Виждала съм с очите си изтормозени от организация булки и младоженци (най-вече булки), които нямат сили да се насладят на Деня си както трябва.
Относно горчилката... каквото и да напишем тук, ще горчи. Може да опиташ да го попиташ защо не иска и да споделиш, че поведението му те е наранило. Нека знае, а ако ти отговори още по-добре. Може да е въпрос на роднини, може да е светоглед. Но има шанс да се сближите, не е нужно да се карате. Нормален разговор без драми.

24.   Тук е пълно не с мъже, а с мухльовци!
Бракът не го сключвате само вие с жената, а и тя с вас. Бракът има смисъл заради децата, а не Мунчо да подфирчи след някоя курва и да зареже жената да гледа сама детето.
Мъже, които бягат от брак, си правят сметката да избягат и от вас, когато им е удобно.

25.   Скъпи жени, в милата ни родина трябва да имаш изключително доверие на някоя жена, за да се ожените. Казвам изключително, разбирайте да ѝ вярваш така сякаш си ти самия. Иначе е безсмислено и потенциално опасно начинание.

Децата имали нужда от брака? Защо? В наши дни вече го няма онова понятие "копеле", т. е. дете, родено извън брак. Всяко срамно нещо от миналото /начело с хомосексуализма/ вече е обявено за нормално от скъпите ни западни приятели и техните имитатори тук. Отдавна вече бракът е сведен до досадно и ненужно занимание, някои даже се хващат с бабите си /откъм възраст или буквално - инцестаджии да искаш/.

Така че вместо да се цупите, че няма брак - първо се постарайте да докажете, че вие сте хората, подходящи за такъв! Оправдания ще има, докато не го убедите, че вие сте подходящи. С дете, без дете - щом не е убеден, ще се "сеща" за някоя важна причина да не се жени. И не той е виновен, че има добро въображение, а вие, защото приемате, че той няма право на мнение, различно от вашето - щом искате брак, значи и той трябва да иска. Ами, не е длъжен! Жената прави първоначалният кастинг на мъжете и вади големите критерии, когато си избира мъж. Мъжът поема от втория етап и почва проверката на жена си, за да установи дали тя става за брак с него. Модерни времена!

26.   24, Мунчо не иска да се обвързва. Това е най-огромният му страх-да не е вързан за някоя. Ще извади от хиляда кладенеца вода да убеждава как и така сте си добре, подписът е тъпотия, важни са тръпките, обичта и прочие. Вие ще изпълнявате всичко, което прави и съпругата. Ще чистите, перете, готвите. Сега има куп уреди, но все пак се иска да се свърши от някого. Ще пазарувате за дома, ще плащате сметки, мебели, ремонти. Ще приемате гости. Ще ви направи някое бебенце и идилийката е пълна. Жената се кефи, че е страшно обичана, че е майка и без подписа е щастлива. И така до края на живота си, без брак. Мунчо може да я зареже след някоя и друга година с детето, и тя остава сама. Защото приятелят си е тръгнал. Модерните ценности.
Бракът не е жената да се види в бяло и да има три дни яли, пили и веселили. За повечето жени това означава, че някой заявява пред света, че иска тя да му е жена. Че е избрал нея. Да, бракът не гарантира щастие, но пък без него е тъпо. Повечето двойки не сключват брак, защото мъжът е скръндза и внушава как са си добре и така.
Авторке, поговори с него по човешки, спокойно.

27.   23, така е, можеш да си вземеш багажа и детето и да си тръгнеш. Само че нещата са двустранни и той може да направи същото. Не знам на кого е жилището, в което живеете, но ако е собственост на единия, другият може да остане неприятно изненадан.
А ако не ти дреме за този човек, възниква въпросът защо изобщо си с него, не дали сте официално женени или не

28.   Леле направо не мога да повярвам какво чета! Имам приятелка, която е на 26. Но все още не живеем заедно, тъй като е много рано за тази стъпка. На 29 съм. Никога не съм мислил за брак, но за деца винаги има време да се мисли. Аз и не вярвам в брака, защото има лозунг " Защо да се женят хората, за да се развеждат ли? " Приятелката ми и аз сме заедно дето се вика от 10 месеца, но не живеем заедно, а тя ме притиска за брак и деца. Разбирам но все още ми се живее и трябва да развия кариера. Тук мога да кажа, че все едно се припознавам в приятеля на авторката от историята.

29.   28, к'ъв брак след 10-месечна връзка я гони твоята приятелка? Трябват поне 2 години съвместен живот, за да стане ясно кой-какъв е. Бракът е отговорност, която двама души поемат заявявайки грижата си един за друг и за бъдещите си деца. Да, кесно се рушат бракове, защото са създадени прибързано, но още по-лесно се прекратяват съвместни съжителства. Събираш си парцалките в куфара и бим да те няма. Без ангажименти! Напълно изгодно за Мунчо!

30.   28, ти щом до 30 не си развил кариера, че сега ли? Женски оправдания от мъж. Живеело му- да си преспиш с много до 50-60 години. Пак женско оправдание. Мъжете станаха жени. Просто си кажи истината- ловец си, не щеш обвързване, но пък без секс не ти се живее и затова е тая приятелка твоята. Ама тлнакрая ще и писне и ще си хване нормален мъж, пък ти си живей и развивай кариера.
За авторката е късно-дала се е евтино и глупаво. Дано нейното дете, ако е момиче, да сполучи повече.

31.   28 - Животът си е твой и ти решаваш какво да правиш с него. Но е редно, тези неща, които си написал тук да ги знае приятелката ти. Ако държи на брак, да си търси желаещ за брак.

32.   Ако едно момиче иска брак и деца, или един мъж, а другият партньор игнорира желанието му, защото "било рано" е егоистично да го задържате с вас и е егоистично той да трябва да пожертва собственото си виждане заради вашето. И другото е вярно, но ако те са готови и вие не, просто може би трябва да ги оставите да си потърсят някой друг. Иначе рискувате един ден да съжаляват, че са били с вас.

Мислете и за другия човек, не само за себе си, аз не искам деца и също искам да се развивам, но съм го казала на приятеля ми и съм му дала правото да избере дали да остане с мен. Той ми каза, че също не иска на този етап и сме на една вълна. За това можем да сме заедно. Но вие май хич не сте.

Момичета, не ви съветвам някога да раждате на мъж деца, никога, ако целта ви е да се ожените един ден, но не сте го направили. Гаранцията е ГОЛЯМА никога да не ви предложи брак. Дали сте му да яде тортата и да си има и кефа.

Дали сте му деца, в неговата логика от там нататък сватбата е от полза само за вас, да ви даде мъничко щастие, в неговата логика обаче, това не е нещо необходимо за него да ви направи щастливи, егоистична постъпка, но това най- често се случва като родиш на един мъж преди да ти е поискал ръката, за съжаление.

Трябва да сте на една вълна, а ако нямате деца и не сте на една вълна, по- добре си намерете друг и не жертвайте мечтите си заради него. Това е моят реалистичен съвет и ви го казвам от опита на мои приятелки изпаднали в същата ситуация.

33.   25, мисленето ти е направо отвратително! - Какви ги говориш след като е направил дете и я кара да върши всички задължения на съпругата, но не и той да и даде капчица признание?
Типична защита от твоя страна на ГРЕШНО и егоистично поведение!

Жените просто не са възпитавани да обичат и уважават себе си, а в страх от самота и вяра на манипулативни думи от такива мъже, те не наблюдават действията на мъжа и не се пазят. Какъв е смисълът да правиш дете като нито даваш признание на майка му, нито на детето даваш стабилно семейство?

Момичета, много ми е жал за вас, за съжаление само мен майка ми цял живот ме е учила да не се доверявам на мъж и да не вярвам, "че ме пази" без да ми е дал необходимата грижа и признание.

Връзвате се на красиви думи и обещания, не на реални действия и грижа от мъжка страна. Вашите мъже ЗНАЯТ, че не постъпват правилно спрямо вас и знаят, че дойде ли нещо младо могат да ви офейкат. Това е много грозно и разбира се, не всички мъже са такива, но много от тях за това го правят.

Не е късно, вземете се в ръце и СПРЕТЕ да му готвите и чистите, ТОВА СА ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЪПРУГИТЕ, вие му го давате безплатно, грижете се САМО за детето си и не ви ли даде признание този мъж, нека помага във всичко останало!

Или имате друг избор- да повярвате отново на мъжете и цял живот да сте в нещастна ситуация. Не можете да контролирате действията на мъжа, но можете вашите!

Аз не знам много неща, но поне това съм възпитана да не си причиня и пази Боже! Разбира се, любовта без брак е възможна, но само, когато и двамата от вас са на едно мнение.

Когато той си яде тортата от вашия живот без да ви даде вашето парче, това си е ограбване и той го знае, знаете го и вие. Но лошото е, че не можете и да го насилите или обвините да го направи. Искате честен и почтен, желан брак, нали? Тогава можете да го напуснете и да потърсите достоен мъж- Моя позната на близо 45 с дъщеря си намери приятел и са щастливи. Просто мъжкото поведение е жалка картинка. В България и в страни като Америка.

За това аз съм с чужденец, там дете не можеш да имаш без да постъпиш мъжки и да предложиш нещо добро на семейството си като грижа и признание. Майката и бащата постъпват честно един с друг, а не като тук единият, по- често мъжът, да гледа да прецака другия с дете на ръце. Моля ви, момичета, отваряйте си очите и на мъж вяра да нямате! Само действията имат значение!

34.   Женичките как треперят, че никой не иска да се жени за тях. Щото иначе ни деца ще видят, нито пък има кой да се грижи и да ги издържа, то двете неща са свързани де. Те затова и раждат, че иначе мъжа с лекота може да и тегли една майна като я види що за стока е българската Ганка. Иначе много емапнципирани, самостоятелни, могат всичко, докато не останат без мъж за дълго. Тогава почват депресията и проблемите.
Пълен смях е да им четеш глупостите в такива сайтове като този, а на живо да гледаш как са готови на всичко само и само да те вържат.

35.   Днешните жени, са масово без акъл и без грам самочуствие. Една жена със самочуствие и самоуважение никога не би позволила мъж да и направи дете без той да се е оженил за нея. Проблема не е в техните или в него, а в теб.

Така му е по-изгодно на твоето мъжленце и сама си се поставила в тази ситуация.

Чингис Хан-Скандинавеца

36.   С жена ми сме заедно от 15 години, имаме 2 деца и нямаме брак. И двамата смятаме, че бракът е абсолютна отживелица и не ни се занимава. Може би за 20та годишнина (да сме живи и здрави), ще сключим един граждански, ама не се знае.

37.   И по-добре

38.   И така номер 28 съм, да се похваля, вече не съм с приятелката си, защото разбрах що за човек е. Аз от 21 годишен градя своя кариера, а относно приятелката, оставих я както ме посъветва един от коментиращите. Тя като разбра, че я оставям и почна да прави драми :D Казах й, че не искам да живея с нея обасних й 100 пъти, че трябвва да изчаха за да живеем заедно. Дето се вика вятър я вее на бял кон и я оставих накрая, че не спираше да ми досажда, за да живея с нея. Не 2 а 5 години е трябвало да изчака. Също така й казах, че не желая да се женя.

39.   Дете се ражда на съпруг, а не на приятел. ;)

40.   Супер, 28, 38, много се радвам за приятелката ти и че си я освободил! Сега ще си намери сериозен мъж, с който да гради семейство и който да не й губи времето.

41.   Браво 38, така се прави. Това е мъжкото поведение. Всички женски мнемия, които прочетох, бях, , със сметки, , , изнудвания, условия и ултиматуми. А всички мъжки бяха сърдечни. Какво излезна, кой мисли комерсиално? Жената.... и не се опитвайте да ме оборвате, прочетете мненията писани от жени.
Никоя от Вас не сподели за любовта, страстта, чувствата към мъжът, обичта, готовността й за разбирателство, взаимопомощ, равни задължения при отглеждането на децата.
Е как очаквате тогава брак? С какво ще участвате в този брак?

42.   38, че кой мъж иска да се жени? За какво му е? Секс има, чистачка, готвачка. Няма да си готов и след 5, и след 10, и след 20 години. Спасил си я.
41, каква любов има мъжа? Какво разбирателство? Мъжът е само консуматор и няма чувства. Смята живеене с някого за досада, ама като одъртее, ще има да търси с лупа жени

43.   42, не си обичана, не си срещнала мъжът, с който да си на, , една вълна, , , да видиш тогава, какво значи обич. Просто празни приказки. Коя днес готви, чисти, пере и се грижи за мъжът? Лицемерки, тук се представяте, че сте били слугини. Пълни глупости. Консуматорските сте Вие. Казах ти, прочети женските мнения.

44.   До 42, абе тия мъже да не са живели цял живот със слуги? Що всичко трябва да изопачавате, като си си хващала само някви Ганьовци тей ще е, не ми генерелизирайте всички мъже, да не говорим, че почти всички жени сте меркантилни.
Търсите все някви богаташи да ви глезят, една не каза да е влюбена в общи работник, без кола и апартамент.
За тва мъжете в соц. мрежи лъжат за пари, коли и имоти, не че вие не го правите...

45.   43, че мъжа ли готви и чисти? Къде има такъв? В кое българско семейство е така? Дай един реален пример.
Повечето мъже гледате да хванете такава наивница да слугува вкъщи, да си пропилее младостта, а той сваля жени.

46.   Здравейте! Виждам, че историята е от преди 5 месеца и не знам дали има развитие, но все пак ще се включа, като разкажа гледната точка на човек, който не иска сватба. Аз съм жена на 29 години. Сгодена съм от почти една година и вътрешно не искам да сключвам брак. Правя същото, което прави твоят приятел с теб и се чувствам ужасно, мислейки, че лъжа човека до себе си. Още преди предложението съм му казвала, че не държа на сватба и брак. Искам да имам дете и семейство, но не виждам смисъла от един подпис. Споделяла съм мнението си, че ако хората искат да са заедно, те ще бъдат и без брак. В сила е и обратното - ако не искат да са заедно, ще се разделят въпреки брака.

Въпреки всичко описано по-горе, аз все пак получих предложение за брак. Истината е, че не се разплаках от щастие както правят повечето жени, но обичам мъжа до себе си изключително много, искам да прекарам живота си с него, да имаме деца и затова приех. Направихме го официално - събрахме семействата и отпразнувахме годежа. Всичко това направих на сила и само и единствено заради него. От тогава насам всеки път когато той ме пита за сватба, да изберем дата или поне да започнем от някъде - аз увъртам, защото вътрешно си знам, че не искам сватба. Пари имаме да вдигнем сватбата, за която си мечтаят повечето жени, подканване от родата също не ни липсва. Единствената пречка съм аз - не искам и никога не съм искала брак.

Пробвай се да разбереш приятеля си. Аз например искам да прекарам живота си с моя годеник, но не искам брак. Той от своя страна ми казва как за него ще е страшна обида да трябва да си припознава собственото дете в родилното и че бракът е много важен за него. Представям си, че ще го отлагам колкото мога и накрая в 6тия месец от бременността /живи и здрави/ ще ме закара в общината да се разпиша почти на сила.

Та така... има две страни на нещата. Но от гледната точка на НЕжелаещите брак - това не означава, че не ви обичаме и не искаме да прекараме живота си с вас. На въпросите защо не искаме и какво ни пречи - нямаме отговор. Такива сме си... Аз съм израстнала в здраво семейство, 3 деца сме, родителите ми вече са 34 години женени, едната ми сестра също е щастливо объжена вече 11 години и все пак не искам брак... Няма логично обяснение. Но все пак съдейки по горните коментари - от сто кладенеца вода ще вадим за да си "измием" ръцете...

Пожелавам ти успех! Все пак си помисли дали искаш да накараш някой да върши нещо на сила и защо го искаш? Ако се чувстваш обидена - недей. Седнете и поговорете. Заедно сте от много години би трябвало да се познавате. В крайна сметка някой от вас ще трябва да направи компромис със себе си или да се разделите. Друг вариант няма.

Ж29

47.   44, това че ти си се хващал с меркантилни, не значи, че всички са такива. Явно в нашата страна е бъкано със сериозни мъже според твоите приказки, ама защо ли масово са такива, които с години ще си играем на гаджета. Вечните приятели. Една глупава, която да е сигурна вкъщи, а приятелят да си сваля.

48.   До 47, Имам си жена, тя ми е първата любов и връзка, тей че не съм попадал на меркантилни, а само на к****и готови да ми го...
От историите на жена ми с нейни приятелки и познати разбрах, както и тук в споделито, то не четох кви ли не мрънкащи жени, как мъжете искали само секс и бягали, абе вие жените сигурно сте асексуални и не искате.
Я стига глупости, слезте на земята и си пренастройте настройките, вие сте същите като нас, прави ви се секс, правите го, флиртува ви се само, правите го, искате да сте ухажвани от много мъже, правите го.
С жена ми живеем заедно, никога през времето в което сме били заедно не съм й изневерявал, тя на мен също, тва е до човек, не до пол, госпоЖа.

49.   48, с тази жена брак имаш ли? Попадал си на леки, защото това си търсил. Ти знаеш за себе си, че не си изневерявал, но за нея никога не може да си сигурен. Темата е, че приятелят не иска брак.

50.   Номер 46, ако е истина това, което пишеш, то имаш някакъв сериозен проблем. Страх те е, че ако си съпруга, ще трябва да поемеш повече отговорности и задължения, а и ще бъде трудно да ходиш по други мъже, някои се плашат от омъжени, а така само съжителстващи.
Приятелят ти е мъж на място, сериозен и отговорен човек, но ти не си.
Не се жени, остави го да срещне истинска и отговорна жена и съпруга, ковто ще го обича Ти не си влюбена в него и си оставяш вратичка.
Ако беше казала, че не искаш сватба, но брак може, щях да твърдя, че имаш някакъв проблем с външния вид, напр. много со дебела или се обличаш в крайно момчешки стил и с къса коса и не обичаш рокли, или не понасяш толкова много хора да са вперили поглед в теб.

51.   49, темата е : Приятелят ми не иска да се женим, а не да питаш други женени или не са!
Не те интересува животът на другите, ако си се изказала по темата добре, не влизай в дискусия извън темата.

1-50 от 53