Не разбирам как така любовта може да си отиде...
Здравейте!
Май дойде и моя ред да споделя...
Много ми е тежко... Надявам се да ми дадете съвет, моля ви не ме съдете....

Запознах се уж с най-страхотния мъж. Точно такъв човек, какъвто винаги съм искала да срещна - добър, с чувство за хумор, ведър, усмихнат, честен, точен, интелигентен, образован. Отначало бяхме приятели, без очаквания от другия, но се усещаше привличането... имаше влюбване от момента, в който се видяхме. Отношенията ни се задълбочиха и то от негова страна. Започнаха се комплименти, чудесии... ужким премислихме нещата, плюсовете и минусите... накрая решихме да се впуснем и да го изживеем. Нещата между нас не бяха "просто допадаш ми"... беше много повече. Той започна да прави планове за "нас", говореше в бъдеще време, и как искал винаги да сме заедно, години наред и каквото и да се случи, винаги да бъдем приятели.

Бяхме се разбрали още в началото кой колко може да предложи и кой колко може да очаква... а именно, че някой неща не би могъл да ми предложи, дори и да иска... Искаше да си запази брака, все пак имаше дете, а и сигурно е държал на жена си, знам ли... Бяхме се разбрали всеки да е честен с другия и да не си правим номера. Ако има нещо неясно да се казва/обяснява.

Толкова бе влюбен, че даже говореше, че дори и да стане да има второ дете с жена си какво значение имало това за нас...

Определено си личеше, че има наистина искрени чувства. Пишехме си всеки ден, часове наред по няколко пъти на ден... нон-стоп смс-и... гръмки слова от сорта на "не спирам да си мисля за теб. Невероятно преживяване е когато сме заедно! Страхотен човек си!" и т.н.

Тази приказка продължи 1 година, в която имаше проблеми... защото жена му почна да подозира и се започнаха денонощни разговори... може би имаше и някаква информация, но не знам как би могла...

Независимо от сериозните проблеми, той не се отказа от мен. Ужким проблемите стихнаха, ние си продължихме. Когато се видяхме за пореден път, нещо стана.... явно жена му ни е била видяла някъде навън заедно да си говорим просто.

След 2 дни разбрах, че отново са почнали разпитите. Този път нещата бяха сериозни. Разпечатки на телефони, подминаване вкъщи, сканадали... и т.н. Предложих ако иска да прекратим... ужким "засега". След това се оказа, че тя е и бременна...

Минаха месеци... аз таях надежди, че всичко ще е ок, а и той по никакъв начин не показваше, а и не казваше да не се надявам, даже напротив. Аз започнах да се изнервям от това чакане, проблемите им да преминат.... почнах да задавам въпроси... много въпроси.... исках просто една добра дума да ми се каже.... но явно съм му досадила знам ли...
След поредния натиск м исе каза, че той бил объркан и че много съм го натискала.... но нямаше да бъде така ако просто си беше казал и беше сигнализирал в началото, че се чувства по този начин - притиснат. А и търсеше нон-стоп контакт с мен, което на мен ми тежеше... исках да поговорим да се изясним, за да се избегне този натиск от моя страна, но не.... не стана....

Дойде юли месец, след това август.... говореше ми се "това, че не си нося гривната сега нищо не означава" (бях му подарила една гривна)... и аз това гръмко слово го приех като "още си мисля за теб, нищо, че не нося гривната".... то не знам как друго яче човек може да го възприеме....
Продължаваха се закачките и даването на обяснения какво прави, без да съм се интересувала.... питах го "имаш ли чувства към мен"... той "объркан съм, защото много неща се случиха (проблеми), за който не знаеш. чувствата ми са по-силни от приятелски"....

Мина още един месец.... не издържах... това безкрайно чакане ме разкъсваше. Притиснах го пак, защото исках да се изясним... след 15 смс-а и не отговаряне конкретно на въпросите... зададох му въпрос дали отношението му към мен е същото, дали още е влюбен или не. Исках отговор с "да" или "не"... но отново нищо... само "повече те приемам като приятел, отколкото нешо друго"... попитах "влюбил си се отново в жена ти ли или има друга?", исках конкретен отговор... исках да чуя/прочета тоталното ми отхвърляне, но не... отговорът бе "стига толкоз въпроси".

Пожелавах му всичко най-хубаво, но той пак търсеше контакт с мен... Видяхме се просто така, и си личеше, че има още привличане, непрекъснато ме гледаше в очите, когато говоря и супер усмихнат, очите му и светеха....
Само да кажа - винаги съм била точна с този човек, никога не съм му създавала проблеми, винаги съм се съобразявала с положението, в което се намира.

Относно мен - аз съм над 22 години, изглеждам много добре, с много добро образование, постигнала съм доста в живота си, интелигентна съм, добър и весел човек съм с принципи, на никого зло не съм сторила, исках просто любов, истинска любов... затова си мечтаех. Трудно някой мъж може да ми направи впечатление... трудно се влюбвам...
Той е над 33 години.

Моля ви кажете ми какво мислите и смятате ли, че аз съм виновна, заради натиска ми той вече няма чувства към мен? ... опитвах се да поговоря с него, но накрая се оказа, че аз съм виновна заради многото ми (логични) въпроси и натиска... Но кой би чакал някого толкова месеци.... над 7...

Благодаря ви!

Коментари

1.   Хм..... защо се занимаваш с женени мъже? Свършиха ли се вече свободните? Не си ли се замисляла, че ако си на мястото на жена му никак няма да ти е приятно? Освен това си мисля малко недорасла, тази история по-скоро изглежда писана от 15 - 16 годишна тинейджърка.

2.   Много дълго време ще си чакаш, ако продължаваш да се интересуваш от него. Той е женен с деца. Как я мислиш тая работа? Винаги ще свириш втора цигулка както се казва. По-добре си намери някой необвързан мъж. Той според мен няма да се откаже от жена си, заради теб.

3.   АЗ ТЕ РАЗБИРАМ МНОГО ДОБРЕ НО ДА ТИ КАЖА ЧЕСТНО НЕЩО КОЕТО ЗНАЕШ МЪЖЕТЕ СА ЗЛЕ И СА НЕОРИЕНТИРАНИ И СЕДЯТ ПРИ ТОВА КОЕТО ИСКАТ НА МОМЕНТА И ДА ИМА И ДА НЯМА ЧУВСТВА КЪМ ТЕБ ТИ НЕ СИ НА ПОВИКВАНЕ НАЛИ? ЗАРЕЖИ ГО ПРЕЖИВЯВАЛА СЪМ ГО.

4.   Момиче, за какво притискане става въпрос? Ти искаш отговори на конкретни въпроси. Била си винаги точна и искрена с него и си очаквала такова поведение. За съжаление си била влюбена и заслепена - този човек е бил и може би е наистина влюбен в теб, но е много нерешителен и объркан. Предполагам, че бебето вече се родило. След като е имал само едно дете и не е бил решителен, сега, когато ще става баща отново мислеш ли, че ще стане по-решителен? При други обстоятелства щях да ти напиша, че не те е обичал, не те обича, че е безотговорен и т. н., но не мисля, че е така: просто е прекалено отговорен към децата си и ги е поставил на първо място, след своето щастие. Казвам ти го от собствен опит.

Ти обаче къде се вписваш - толкова си млада. Мъчно ми е, че човека, който обичаш е обвързан...

5.   "Относно мен - аз съм над 22 години, изглеждам много добре, с много добро образование, постигнала съм доста в живота си, интелигентна съм, добър и весел човек съм с принципи;"
Виж, с това ,че изглеждаш добре, съм съгласен, ок, обаче в какво точно ти се изразява интелекта, така и не разбрах. Ти не разбираш, че жена му е повече приятел от теб, той без нея не може си изглади ризата, има и 2 деца. Може да се влюби в теб, но второ семейство няма да направи.

6.   Към 3 и 4 - Благодаря за коментарите! "Номер 4", наистина искрено ти благодаря за мнението, което си изразил/а!

1, 2 и 5 - отговори ли сте просто така. Не сте прочели въобще аз за какво се терзая и т.н... Както и да е. И определено не съм тинейджърка "номер 1", не знам как направи такова заключение. Относно чакането - никой не е казал, че чакам. Ако видите въпросът, написан отдолу и вникнете в него ще разберете за какво съм публикувала тази история.

7.   Здравей мила !

Подкрепям коментар 4. Не си виновна, че обичаш, че си поискала яснота. Диалога не е натиск, той е моста между хората, за да разрешат проблемите си и да открият точното решение. Убедена съм, че това са били истински чувства между вас. И аз съм преживяла подобно ситуация. Нямаше обещания, нямаше досаждане, точно обратното - всеки знаеше къде му е мястото, но и двамата бяхме открили любовта и онова, което ни е липсвало години наред, разбиране и духовна близост, привличане и страст. Същата нерешителност, същата обърканост, но....причината беше и подобна и не съвсем. Колкото до другите коментарии.....да предположим, че съм преживяла и друга ситуация, в която съм била от другата страна. Да, не е приятно да има друга. Но, какво да се прави такъв е живота. Мисля, че и аз съм имала пълното право да прекратя съвместното съжителство, защото то се оказа точно такова след години - съжителство, в името на по-висши цели. Вероятно трябва да си изиграл две роли в един сюжет, за да прозреш обикновени и нормални истини и да не се настройваш субективно, да не съдиш. Той ще продължи да те обича и ще съхрани спомена за теб, но ще се придържа към отговорността си. Когато има любов с истинските и измерения, няма виновни. Грешна любов няма. За нищо не си виновна. Бъди благодарна, че си го срещнала, че си преживяла и хубави и лоши моменти с него. Всяко препятствие в живота, или разочарование ни учи на нещо ново. Приеми го като етап от израстването си, защото си умно момиче. Етап в който, прощаваш на себе си и се приемаш такава каквато си, без да се обвиняваш. Етап, в който приемаш и другите, такива каквито са. Уважавай го, заради това негово решение, защото той просто си е такъв, не смел и търси причината извън себе си. Успех ! И ти пожелавам да намериш любовта отново.

8.   От отговор 2. Значи ако бях отговорил просто така, нямаше да си направя въобще труда да отговарям на твоята история. И относно "чакането" самата ти го споменаваш два пъти. Все пак четем цялата ти история. Струва ми се, че прекалено малък опит имаш с мъжете и затова не можеш да разбереш за какво ти пиша.

9.   Към номер 7 - Благодаря много за изчерпателния отговор на моя въпрос!:)

Към номер 2 - проблемът не е в чакането, нищо, че съм го написала няколко пъти. Щом има въпрос, значи именно това ме интересува -> отговор на въпроса ми! Никъде не съм и писала, че искам или очаквам той да се отказва от семейството си. Както и да е, благодаря за изразеното мнение.

10.   №7 много простичко и житейски точно е отговорил на въпроса.
В тази връзка бъдеще няма. Човекът е нерешителен и същевременно отговорен. Той иска да запази приятелството си с Вас, но няма да се реши да създава семейство с Вас. Отговор на въпросите си няма как дза получите от него, защото той би предпочел да не Ви отговори. Ако Ви отговори ще трябва да Ви каже истината, а истината и той не я знае защото е прекалено объркан. Може би е свързан с две жени - Вас и съпругата и с всяка една от вас двете го свързват определени неща. Идеалния вариант би бил за него от вас двете да се създаде един образ. Но както разбирате това е невъзможно. Вероятно жена му е силен характер. Вие - също. Явно той е по-мекушав и нерешителен.
Има една поговорка "Когато човек иска - действа. Когато не иска- намира причина"

Относно чувството за вина - вие не трябва да имате такова.
Решението за това дали да остане със семейството си или да избере Вас си е лично негово.

А вие придобихте известен опит и би трябвало да осъзнаете нещо, което се повтаря в живота - оставете женените мъже на жените им. Ако човека е разведен - това е друго - той вече е избрал пътя си. Но ако е женен с деца - той не желае трайно обвързване, по скоро търси разтоварване, бягство от задължения, проблеми и отговорности.
В подобна ситуация само си губите времето, ако разчитате на бъдеще. Ако търсите само разнообразие -тогава няма проблем. Това е точния човек.

11.   От № 7. Нека не забравяме, че всяка история, всяка съдба е индивидуална. Ако надеждите са химерни, тогава наистина си губим времето, но когато търсим отговори на въпросите си, тогава има израстване. Никой не е в състояние да разбере какво мисли ТОЙ, но със сигурност не заслужава авторката. Има още много да учи. Няма и никаква гаранция, че и след този развой нас събитията той ще си остане "женен за жена си", нали №2 ? Но и не е нужно нашата авторка да се превръща в пристана на утешенията, защото тя си има собствено бъдеще. И мъжете и жените имаме право на свободен избор и на живот, който е твърде кратък и не трябва да се живее в страх. Желая успех и късмет на всички и най-вече на авторката, защото го заслужава, смела е.

12.   Дайте да си изтрепем децата, защото на този или оная и се ходи по чуждо! Говорите за взаимоотношения между слабохарактерен мъж и недорасла за семеен живот госпожица.А децата? Децата какво да правим с тях? Някой ще даде ли отговор къде е мястото им в пъзела?

13.   Здравей, мила!
Аз със сигурност не съм човек, който ще те опрекне за това, че си се влюбила в женен мъж. Разбирам те напълно, тъй като ситуацията ми е много близка до твоята. Бях ти писала коментар още вчера, но за съжаление не беше публикуван. Надявам се този път моите слова да достигнат до теб. Та, исках да кажа, че никой не е господар на чувствата си. Любовта е прекрасно чувство. За съжаление понякога се влюбваме в неподходящи хора, а в твоя и моя случай в женени мъже :( Лошото е, че в такива истории обикновено мъжа взима това, което му е необходимо, а жената накрая е с разбито сърце и рони сълзи.
Мила, според мен този човек наистина се е влюбил в теб. В теб е намирал нещо, което вкъщи не е. Но явно в крайна сметка е решил, че семейството му е по-важно. И не жена му, а по-скоро децата. В повечето такива връзки мъжът никога не избира любовницата. А колкото до отговори... Едва ли ще ти даде такива. Просто не би искал да те нарани.

Тъй като моята ситуация е почти същата, ще опитам да ти дам адекватен съвет. Знам, че това е най-трудното нещо, което на всеки се е налагало да направи. Но смело ти казвам да го забравиш. Трудно е не толкова това да спреш да обичаш, колкото да кажеш твърдо не и да не го виждаш повече. Трябва да бъдеш достатъчно силна, за да го направиш. Самата аз на този етап не съм. Обаче аз не искам този мъж да напусне никога семейството си. Не бъди егоистка. Той няма да е щастлив далече от семейството си. Може би думите ми ще те наранят, но според мен това е истината. По-добре изживявай страхотните моменти с него, но никога не го притискай. Или просто опитай да намериш друг човек. Знам, че е много трудно. В една песен на Емилия се пее: "Когато всичко свърши и любовта угасне, една жестока рана остава след това. Когато всичко свърши и раната зарастне, тогава пак се връща любовта"... Разбираш ме предполагам.

Продължи напред с високо вдигната глава, защото иначе рискуваш да останеш сама. Ако само чакаш този мъж, годините ще минат, а критериите ти за мъжете ще стават все по-високи. Поне при мен така се получава. Разбирам, че сме на една възраст.

Не знам дали ще приемеш думите ми и дали ще намериш сили да се справиш, но аз ти пожелавам успех.
Искам да се обърна към човека, написал първия коментар. Никой не избира в кого да се влюби. Това, че е срещнала любовта в лицето на женен мъж не я прави убийца или по-малко жена. А и в случая ако се търси някаква вина - тя е изцяло на мъжа. Ако не е това момиче, можеше да е друго. Щом човекът търси щастие навън явно нещо липсва в семейството му. А щом жена му не може да му даде това, от което се нуждае той, да се оправя тя. Излиза, че го "държи в ръцете си" с това, че има деца от него. Освен всичко не знам как стигна до извода, че авторката е тийнейджърка.

Нито стилът й на писане е на ниско ниво, нито житейската й история и опит са присъщи за 16-17 годишна. Но така е. Някои хора са родени, за да критикуват другите, а не за да ги подкрепят и да се поучават от тяхните грешки. Момичето моли за съвет, а не за критики. Не само, че е в тебко положение, а тук някои от вас биха успели да я депресират.
Към авторката: Надявам се да съм била поне малко полезна. Искам само да ти кажа, че има нещо, което много ме притеснява в това, което си писала и то е следното: "Толкова бе влюбен, че даже говореше, че дори и да стане да има второ дете с жена си какво значение имало това за нас..." Ако имаше намерение да остави тази жена, едва ли щеше да ти каже или да прави подобно нещо. Но не смея тук да казвам каквото и да е, за да не те карам да се чувстваш нещастна. Защото всеки има нужда от любов и щастие!

Пожелавам ти много късмет, успех и в най-скоро време да си решиш проблема. Не забравяй да пишеш тук. Наистина има хора, които се вълнуват от чуждите истории. А може би после твоята история ще помогне и на мен. Поздрави: С.

14.   №7, №10 и №13 - Наистина Ви благодаря!!! Помогнахте ми много! Засега се виждаме като приятели, но май... не съвсем. Времето ще покаже. Ако има развитие ще пиша тук, в тази тема.
Благодаря Ви още веднъж!:)

№7 и №13 - и-мейли имате ли? Ще се радвам ако може да си поговорим извън форума.

15.   Аз съм 13: clara_84@abv.bg Ще се радвам да пишеш :)

16.   Аз съм № 7. Ако №13 ми позволи да и пиша, ще имате моят и-мейл. И на мен ще ми е приятно да поговорим извън форума. Всички можем да си помогнем.

17.   Да. Разбира се, че може номер 7. Пиши ми. Ще се радвам.

18.   Любовта не си е отишла. Гледай филма <FRIDA>
Аз съм мъж. Нещата във филма съм ги преживял на 90%
Зает съм и нямам време да пиша, но искам коментар.
Знам за какво става на въпрос.
ГС1

19.   Към №18 - извинявай, но напоследък нямам никакво време... По-натам се надявам да успея да изгледам филма, който си препоръчал и ще напиша коментар. Ако намериш малко свободно време, моля те сподели каквото знаеш ("знам за какво става на въпрос") и въобще цялостното ти мнение по темата.
Благодаря ти предварително!

20.   АЗ съм номер 18. Темата е много широка. Обещавам
че ще пиша. Зодия близнаци съм и не мога да ти обясня
с пет, шест реда. До скоро.
ГС1

21.   КЪМ АВТОРКАТА:
Здравей, аз съм номер 18. Почвам да пиша, пък докъдето
стигна. Аз лично ще се помъча разбираемо да ти обясня
това което мисля. Почвам отзад напред. На 49 години
съм. Една година имах връзка с жена 16 години по
млада от мене. Вече 13 месеца сме разделени. От март
месец не съм я докосвал, От април месец не съм я чувал.
Не я знам къде е. Не съм и я търсил. Само мога
да кажа обичам я и това е. Писах. Оплюха ме. Аз съм от
тия мъже, които според много авторки сме, комплексари
нерешителни, слабохарактерни, объркани, безоотговорни,
използвачи, бягаме от задължения, застаряващи, тъпи и
грозни. ЖЕНСКИ ГЛУПОСТИ

Как стигнах до филма?!
В ралният живот други акълища ми дават:
от рода на, как може да се влюбиш, Ебеш и бягаш, Остави
я да си чупи главата, Като си дойде я прати там където
е била, Милионерка да си дойде я заплюй, Сопола си
недей хвърля на нея, толкова е мръсна, Семейството е
най важно, Гледай си жената, Гледай си децата, Как
мога да се хвана с тоз боклук, Излагал съм мене си и
децата си, Ама то всичката злъч.

Обаче аз се занаятих. Оставих и само нейната снимка в
ателието си и кръстих новата си котка на нейното име.
Жена ми плюе снимката, аз я бърша, Рита котката, аз
нарошно я милвам и целувам. Всичко беще ден до плaдне.
То като я няма вече 7 месеца, жена ми се успокои.
Снимката стои, Котката порасна, само аз я искам, немога
да я забравя.

То ще кажеш че има господ. Една моя приятелка ми се
обади да ми честити именния ден и вече 7 месеца си
приказвам когато си поискам с нея. Един ден ми вика:
Вече взе да ме ядосваш с този твой инат. Няма да умреш
от любов, а от инат, момичето си е намерило някой да я
храни, живеят заедно, спът заедно, ще забогатеят пък
ти наистина ще се разболееш. Накара ми се едно хубаво.
Наляха ми се очите със сълзи. Тогаз тя ми вика:
Ама ти наистина си влюбен. Да знаеш, преживял си една
ГОЛЯМА СПОДЕЛЕНА ЛЮБОВ затова нвможеш да я
забравиш. Гледал ли си филма FRIDA.

Филма е правен по действителен случай. За двама големи
мексикански художници. Да оставим какво са рисували.
Тя е ФРИДА КАЛО 6.о6.1907------13.06.1954
Той е ДИЕГО РИВЕРА 1986-------- !957
Запознават се през 1929 гогина. Тя е била на 22 години
той на 43 години. Имал е два брака и 2 деца от втората
си жена. През 1930 година се женят. През 1939 година се
развеждат. През 1940 година отново се женят и така до
смърта на Фрида остават неразделни.
25 години брак. 22 години разлика във годините им.
Всеки може да си направи изводи за себе си за това
какво е любов, защо са си изневерявали, разделяли и
пак са се събирали.
Какво е това нещо семейство, болести, слава, работа,
обкръжение.

Рових се в интернет. Четох им автобиографиите. Гледах
им картините. На Фрида не ми харесват. Четох че Фрида
Младата хубавица се е оженила за дебелия Диего само
заради славата му и цял живот го е изкарала само по канапа.

ТОВА Е И МОЯ ВЪПРОС> КАКВО ИСКА ЕДНО МЛАДО
ХУБАВО МОМИЧЕ ОТ ЕДИН ЖЕНЕН МЪЖ СЪС ДЕСЕТ
ДВАЙСИ ГОДИНИ ПО ГОЛЯМ ОТ НЕЯ. Питам вас младите.
Ние застаряващите знаем какво ни трябва.

По темата още не съм си казал мнението. Мъжете на
трийсет, на четирийсет, на 50 години изневеряват по
различен начин. Първо гледайте филма, тогава ще
коментираме сериозно.

Мене Филма ме пречупи. Бях решил да живея по някакви
правила налагани от модата на деня, Но се убедих че.
СПОДЕЛЕНАТА ЛЮБОВ е най великото нещо на земята и
там формулите от висшата математика не могат да ни
помогнат. Иска ми се както във филма да отида при
нея и да я помоля:

SISI ожени се за мен. Знам че не бива. Драма голяма.