Има ли смисъл?
Здравейте! По принцип избягвам да пиша по такива сайтове и да искам съвети от непознати, но в момента се чувствам в наистина задънена дупка и не знам към кого да се обърна.
Ще започна от това, че с приятеля ми сме заедно от пет години. Живеем заедно от 2 години. Както при всяка връзка в началото всичко беше цветя и рози: сякаш живеете и съществувате един за друг. И при нас не беше по-различно: изживяхме страхотни емоции и моменти. Обръщахме си много внимание, прекарвахме голяма час от свободното си време заедно и бяхме влюбени. След това, разбира се, се стигна до периода с безкрайните спорове. За щастие, го минахме и сега остана зад гърба ни. В момента смея да твърдя, че живеем добре, не се караме почти, но … от няколко месеца започнаха да ме мъчат някои проблеми, които съществуват от дълго време, но сякаш едва сега чашата за мен преля. Приятелят ми е геймър. Дори мога да кажа смело, че е пристрастен. Това беше основен проблем между нас, когато заживяхме заедно, тъй като прекарваше много по-голяма част от свободното си време пред компютъра. И не, не съм обсебваща. Опитвах да се съобразявам с това. Съзнавам, че всеки има нужда от лично време и пространство, но не може да бъдеш в сериозна връзка и да обръщаш по-голямо внимание на игрите, нали? Отделно не ми помага в домакинството освен, ако не го помоля и не му кажа. За всичко трябва да мисля аз: пазар, готвене, чистене. Дотяга ми, наистина. Говорили сме и по този въпрос, но без особен ефект. Не виждам промяна. Не ме отменя, а само чака на готово. Смятате ли това за окей? Прощавала съм му много грешки, страдах много, за да съхраня нашата връзка и да я “излекувам”. Чувствам понякога, че той злоупотреби с добротата ми и с любовта ми и затова сега си позволява всичко: сякаш вижда, че каквото и да направи, ще съм винаги до него. Не съм безгрешна и аз самата, но поне знам, че съм вложила много и продължавам да го правя: когато имам възможност, правя му изненади, винаги гледам да се чувства добре, съобразявам се с манията му по игрите, макар че когато си намери нова игра, толкова се захласва по нея, че започва да ме пренебрегва, почти не си говорим през кратките вечери, в които и двамата сме вкъщи… Дори когато сме били на почивка, той е все с телефон в ръка.
И не казвам, че не ме обича и не проявява никаква грижа към мен: напротив, обича ме, знам го, все пак се премести от друг град, за да живее при мен, грижи се за мен, лоялен е, опитва се да намаля и игрите, но това обикновено трае ден-два и после всичко е по старому.
А за романтика да не говорим - толкова липсва, толкова не планира нищо за нас никога, че наистина ми е мъчно…
Като цяло вече не се чувствам специална и обичана като преди. Ще кажете, че това е нормално и ще сте прави сигурно. Но аз не искам много от тази връзка: единствено малко романтика, повече грижа и подкрепа. Да ме отмени, когато съм изморена, да ме изненада с любим шоколад, когато съм тъжна или просто да седне да поговори с мен без да си докосне играта на телефона през това време. Сякаш игрите го интересуват повече от мен. Дори понякога, докато му говоря нещо, той си цъка и дори не ме слуша. Всеки на мое място ще се почувства зле. А мен това направо ме отблъсква. Не стига, че всичко аз върша вкъщи, а и вниманието, което заслужавам, не получавам, за да компенсира останалото.
Аз все още си го обичам, но напоследък често се замислям дали няма да бъда по-щастлива без него. Друг път сякаш се страхувам, защото толкова съм свикнала с неговото присъствие, да е до мен - та това ми е първата сериозна връзка (на 24 години съм в случай, че има значение)…
Е, след като чухте всичко, ви питам: има ли смисъл?

Коментари

1.   Тези отношения нямат смисъл за теб. Не казвам връзка, защото такава няма. Ще си по-добре сама!

2.   Не бих го търпяла.

3.   За съжаление, интернет е голямо пристрастяване за всички нас. Интересите на мъжете не са свързани с домакинство, романтика и изненади. Тези неща не ги забелязват, нямат нужда от тях и не им представляват голяма ценност. Разбира се, никой няма нищо против, да му е чистичко, изпрано и да има нещо за ядене.
Вашето ежедневие е такова, че той по най-малкото съпротивление може да си се отдаде на игрите -няма нужда някъде да ходи, да организира, да плаща, за забавлява, просто само си цъка. Мъжете са войници и ловци. Ти си му плячката, а стратегиите са на играта, какво повече му трябва на един мъж,
Съветите са ми 2- говори с него как вижда живота ви заедно и по принцип, не разчитай мъжът да ти е всьо и вся. Имай си свои интереси, хобита, работа, компании. Тогава няма да ти е толкова важно той какво прави, а животът ти ще бъде пълен, полезен и забавен. Пък, дано се сети, че не е единствената възможност. Докато седиш всяка вечер в къщи, домакинстваш и чакаш подаяние от него, ще бъде така.

4.   Виж, опитайте се да поговориш с него, ако ни стани бягай мацка няма да си е заслужавало

5.   Няма никакъв. Това ли искаш от живота си? Това ли за теб е любовта? За какво ти е да е до теб? Виждаш ли се след 20-30 години в такъв живот?
Освен, ако не страдаш от мазохизъм и някакви налудничави мисли да живееш зле, живей си още с този. Българката си умира да живее зле и отчаяно иска да е жертва. Вижда любовта като страдание и мъчение, иначе не я кефи.

6.   Няма смисъл. Няма да се промени. Ако имате и дете, ще бъде съвсем зле. Събирай си багажа и си ходи у вас. И не прави грешката да му даваш друг шанс. Не се срещай, не се обяснявай, режи окончателно.

7.   Изглежда ми безнадеждно. Той се интересува от игрите повече, отколкото от теб. Ти си му удобна - поддържаш домакинството, осигуряваш му лесен и достъпен секс. Какво да иска повече от живота? Разделяй се с него и не си губи повече времето. И защо изобщо живеете заедно? Да чистиш, готвиш, переш, да даваш секс, когато го поиска, да си му удобна, абе направо слугинаж. А си на 24 години. Заживей си сама, излизай по срещи, забавлявай се, сега ти е времето. Учи, имай професия. И си намери мъж, който те уважава и обича и ти си на първо място за него.