НЕ МЕ СЪДЕТЕ-ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ
ЗДРАВЕЙТЕ, НЕ МЕ СЪДЕТЕ-ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ

Разведена съм от 4 години. Известно време след развода се запознах с мъж, в когото се влюбих, но той се оказа семеен. Излизахме, виждахме се когато той има възможност...и така 2 години. Аз го обичах, той непрекъснато казваше, че неможе да обича, но с мен се държеше изключително внимателно. Настъпи момента, в който аз се отказах и поисках да се разделим, междувременно срещнах друг, свободен, в когото неусетно се влюбих. Сега обаче семейния се сети, че ме обича, непрекъснато ми казва, че ако го оствя живота му ще свърши, иска да се развежда, неможе да живее без мен, за първи път обичал...... Но за мен вече не е същото, но пък сега ми е мъчно за него, защото много страда. Незнам колко ме обича новият ми приятел, незнам дали защото е нова връзка, но се чувствам ЩАСТЛИВА И В СЪЩОТО ВРЕМЕ СТРАДАМ ЗА ПЪРВИЯ, ЗАЩОТО ВИЖДАМ, ЧЕ НАИСТИНА МЕ ОБИЧА И Е ГОТОВ НА ВСИЧКО. Толкова се обърках.....Незнам какво и как да го направя. Надявам се да ми дадете някой друг съвет, особенно, ако някой е преживял подобно нещо.

БЛАГОДАРЯ ВИ

Коментари

1.   И аз съм разведена и то от много дълго време. Това, което ми показа практиката е, че женените мъже само "експлоатират " свободните жени, или грубо казано губят им времето. Ако си щастлива с новия си приятел и той гледа сериозно на теб, не се отказвай, бъди с него. Защото шансът да срещнеш свободен мъж, който да иска да бъде с разведена жена, е много малък. А жененият рано или късно ще се прибере при жена си. Повярвай!!! Това, което прави сега той е манипулация. Или с други думи: "Ако не си моя няма да си ничия! ". Не се залъгвай и не го съжалявай, няма за какво! Успех!!!

2.   Когато човек се чувства самотен той търси съпречастие. В случая ти си попаднала на човек, който по една или друга причина се е чувствал самотен. Но дали е така? След двегодишната ви дружба би трябвало да си разбрала. Какво означава израза "неможе да обича "? Този израз поражда раздвоение и въпроси. Сама за себе си трябва да разбереш, какво търсиш. Дали само приятелство, дали уважение изразило се във внимателно отношение към теб, дали отговорност на човека до теб, дали ЛЮБОВ! Разграничавам нещата и пиша с главни букви ЛЮБОВ, защото тя съдържа хиляди компоненти. Не можеш да я познаеш, не можеш да я докоснеш, но можеш да я усетиш, изживееш и запазиш, ако си наблюдателна, търпелива, и най-вече борбена. Ако искаш да си щастлива не използвай думата "мъчно ". В любовта няма място са снизхождение.Можеш да го изразиш в приятелство и един ден да бъдеш полезна на този човек с нещо друго - например със съвет, с взаимопомощ с което да засвидетелстваш привързаността си към него и да докажеш не не си забравила миналите щастливи прекарани мигове. За да го напуснеш нещо се е скъсало в теб и то винаги ще бъде съшито, никога няма да бъде същото както някога. Остави инстинкта му и гледай напред, защото нямаш право на грешки. Би трябвало вече да си се поучила от тях, и да бъдеш щастлива. Времето лети и не се връща. Младостта отминава и един ден трябва да си я спомниш с топли чувства. Затова ти пожелавам да откриеш човека до себе си и да изживееш пълноценно всеки един миг от живота си напълно споделен с любимия. Търси отговорност, търси лоялност, търси закрила,търси това, което ти е липсвало в семейния живот, елиминирай грешките си и ще видиш, че си на прав път.
От все сърце желая ти късмет!

3.   МИЛА ТИ НАЙ ДОБРЕ МОЖЕШ ДА ПРЕЦЕНИШ КОЙ ОТ ДВАМАТА ТЕ УВАЖАВА. АКО ЕДИН МЪЖ НЕЗНАЕ КАК СЕ УВАЖАВА ЕДНА ЖЕНА ТО НЕ ЗНАЕ И ДА ОБИЧА.ТОВА ЧЕ ОТНАЧАЛОТО ТИ Е КАЗВАЛ ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ОБИЧА ТО ТОВА Е ИСТИНА ЛЮБОВТА СЕ ДОКАЗВА С УВАЖЕНИЕ НЕ СЕ КАЗВА ,ТОЙ ВЕЧЕ Е СВИКНАЛ С ТЕБЕ И СЕГА ДОРИ ДА МУ ЛИПСВАШ ТОЙ НАМИРА УТЕХА ПРИ ЖЕНА СИ .....А И СЛЕД КАТО ТОЙ ВЕЧЕ Е МАМИЛ ЖЕНА СИ С ТЕБ СЛЕД ВРЕМЕ ЩЕ МАМИ И ТЕБ С ДРУГА......МОЯТ СЪВЕТ Е ДА ИЗБЕРЕШ СВОБОДНИЯ .УСПЕХ

4.   ако новият ти приятел наистина държи на теб остани при него,но все пак ти знаеш най добре

5.   Аз съм като теб ,с тази разлика че и неженения ми изневерява,,и ме смята за втора ръка човек.Според мен кадето се чувстваш добре,там трябва да бъдеш.Недеи да съжеляваш женения.Тои не е имал смелостта да е с теб.Ако можеш го забрави и продължи напред колкото и да е трудно.Успех ти желая.

6.   Мила,едно ще ти кажа.Никога не съжалявай когото и да било.Хората,които съжаляваме след това са най-жестоки с отношението си към нас.Не бъркай съжалението със състраданието.Просто си наранила егото на първия и ако се върнеш след време ще лееш горчиви сълзи,но вече ще си загубила сегашната си любов.

7.   По-добре не се връщай при първия щом чак сега се е сетил че те обича значи не те обича истински(грубо го казвам,но от личен опит го знам)поне изчакай да опознаеш новия и ако ти допада остани с него ако не тогава вече прецени с първия или ще търсиш трети :)

8.   В момента имам връзка с един мъж, който преди 3 - 4 години когато започнаха нашите отношения, ме зарязваше постоянно заради други. Тогава аз бях с друг, но не спирах да го обичам. Изминаха 3 месеца в който аз бях без него, с новия си приятел. През това време "почти" го забравих. Когато лятото заминах на море той ми се обади и каза "обичам те". Тогава аз му затворих и се разплаках и си казах "Защо трябваше сега да се сети, че ме обича" Тъкмо бях почнала да свиквам с новия си приятел. Обичах го много и тогава сърцето ми трепна отново, знаех че няма да е за дълго, но толкова много го обичах, че незнах просто как да откажа.. Прибрах се, оставих новият си приятел и бях отново с него. Наскоро тои пак ме остави и аз се върнах отново при бившия си приятел. След време той пак ме манипулираше и се върнах при него. От този момент на татък до ден днешен вече 4 - 5 години аз съм с него. И в момента той умира за мен и съм убедена, че ме обича.

Мисълта ми е, че щом се е сетил чак сега че те обича - може да е за добро..

Ти решаваш!

9.   БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ, ОПРЕДЕЛЕНО СЕ ЧУВСТВАМ ПО ДОБРЕ. НАЙ-ХУБАВОТО НЕЩО Е МОРАЛНАТА ПОДКРЕПА, МНОГО ПО ЦЕННО ОТ МАТЕРИАЛНАТА.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО МИ ПИСАХА.

10.   ТРЯБВА ДА СИ ПРИ ТОЗИ КОГОТО ОБИЧАШ.

11.   Остави го женения, само ти губи времето. 4,5 години загубих с един такъв, уж ме обичаше и т.н. и накрая ми писна все да съм сама на всички празници. Зарязах го и го забравих. Като се разведе ела да те почерпя, само си дърдори. Сега съм си добре с двама свободни. Каква мръсница съм само, лъжа ги и двамата. Но и си ги обичам, още не съм избрала с кой да остана. Вземи се вразуми бе, жена!