Той ме съсипа
Не знам, дали искам да изпадам в подробности и да описвам детайлно какво изпитвам, какво преживявам.. имам чувството, че ако го напиша или изрека - ще умра от болка.

Срещнах мъж, по-голям от мен с 15 години (аз съм 20 годишна) и този мъж ме накра да му повярвам на 100%, да го обикна истински, да се разпилея за него.

И след като предизвика у мен вълна от емоции и чувства, след като ми помогна да се опозная и да открия, колко нежна и обичлива съм всъщност ... се оказа, че лекува стари рани с мен, че не е преживял предишната си любов, че му тежи ..

Не разбирам защо хората сме такива егоисти? Защо подлъгваш някого и му даваш надежда, щом не си готов да отвориш сърцето си за него? За да подхраниш собственото си его ли? Каква душевна болка трябва да изпиташ, за да си позволяволиш да я лекуваш с напразните надежди на друг..?

Коментари

1.   човека е разбрал че да обичаш истински винаги боли и решил да бъде такъв. Хектор

2.   Всеки човек е с някого заради самия себе си не си втълпявай, че има някой който да е с теб за да ти бъде сянка. Хората се събираме да живеем заедно, за да не сме сами, за да се чувстваме обичани, за да споделяме своят живот с някого, не да му подаряваме живота си. Ти също си била с него заради свойте чувства и мисли не заради неговите.

3.   Опитал е с теб, но е видял, че не го удовлетворява връзката ви... Какво повече да искаш?

4.   А ти как си представяше нещата - или той ще се разтвори и ще изчезне в теб, или ти ще се разтвориш и ще изчезнеш в него, така ли?

5.   Едва ли е искал да те нарани, просто така се е получило. Радвай се, че така е станало и навреме си се усетила, щеше да те съсипе, ако се беше оженил за теб и ти беше направил деца, после да разбереш, че лекува стари рани с теб. Има и такава история тук - на мъж, оженил се, за да лекува раните си, години по-късно жената, която обича отново се появява в живота му.
Ти леко си се разминала. не е възрастовата разлика причината, просто човекът е голям глупак и за съжаление ти си го обрала.
Горе главата, гледай си живота, съсредоточи се върху дребните неща, ще се справиш!
А.

6.   Не се шашкай толкова. Малцина са тези дето не са ги заебавали. Не е болка за умиране не се бой. Това е просто един от уроците на живота.

7.   Хектор ти наистина ли го мислиш това което си написал? ти обичаш ли? а истински ли е?

8.   Благодаря за бързаа реакция и за коментарите!
Не си предсавям единият от партньорите да даде в дар живота си на другия - абсурд. Стана ми обидно, че съм позволила да ме излъже и подведе. Този човек, ме убеждаваше и ме накра истински да повярвам, че ме е обикнал - лъгал е съвсем осъзнато, не е изпаднал в заблуда, не е бил раздвоен в чувствата си. Съвсем ясно ми даде да разбера, че е изиграл този театър, за да си докаже, че все още е годен за обичане и "щом момиче като теб може да ме обича, значи тя е глупавата, че ме е оставила"... и накрая имаше наглостта да ми каже, че трябва да се радвам, защото за него аз съм била "класа и мерило". Това, че ме е лъгал с ясно съзнание и по-лошо.. с цел, това ме рани.
Хектор, когато човек прави подобен избор, не е нужно да подлъгва другите.. може да си решил, да не влагаш и капка емоция в отношенията си с околните.. но нека го правиш с достойнство, нали? Няма нужда от постановки, ужасно болезнено е!

9.   Олеле, авторке, не мога да повярвам, че си попаднала на такъв „човек“. Това е много луд идиот, този съвсем съзнателно значи те е използвал. Не можеш да си представиш, от какво чудовище си се отървала. Просто нямам думи, радвам се, че такъв човек не познавам, жалко, че си станала жертва на такъв „мъж“. Не се опитвай да го разбереш, това е за мен психически болен човек, заслужаващ съжеление!
А.

10.   А., желая ти щастие, не знаеш каква сила дават думите ти! Следя коментарите ти и се радвам, че точно ти откликна на историята ми.
За себе си знам, че няма д допусна да се влюбя.. няам сили да преживея това разочарвание, какво остава за следващо.

11.   Няма нужда от постановки, ужасно болезнено е! Ето за това номер 8 хората стават лоши сега след случката и авторката ще стане като него. Да номер 7 обичал съм истински и са ме обичали но доиде момент в които това ми донесе само болка и то голяма много голяма. Но за всеки е различно пожелавам на открилите голямата любов да не страдат никога щото е кофти много. Хектор

12.   тоя пък твоя авторке се е взел много на сериозно и просто недоумява как бившата му приятелка го е зарязала като е толкова неустоим, красив, прелестен, величествен... Самолюбието, егото, нарцисизма и т. н. те са му наранени, не сърцето заради изгубена любов. ето той ти го е казал ясно, той не страда за жената, а за неоценената му величественост, която ти си оценила. И ти ся страдаш заради един такъв дрът смешник. Добър урок ти даде и на теб живота, сега ще си по-мнителна с мъжете. е да сега се чувстваш като глупачка, тъпанарка, идиотка, грозно ти е че си позволила на тоя смешко да се подиграе с теб, но до месец два ще ти мине и най-хубавото е че повече няма да допуснеш отново подобна грешка да ти се случи

13.   Много умно момиче е авторката, разсъждаваш болезнено трезво за възрастта си, поздравления за което :)
Можеш само да се радваш, че си се оттървала от този паразит... живей си живота и не се обръщай назад :) Обърни поглед към по-младите момчета... писна ми от възрастни мъже, който си чешат егото с 20 годишни млади момичета. Поздрави.. Петя

14.   Един от моите приятели когато се разделихме ми каза нещо което никога не би излязло от ума ми.Бях повече от загубена от любов по него,нещо като единствената истинска любов в живота ми,следователно раздялата ни беше пагубна за мен,намразих любовта,която мога да изпитвам ,станах страшно студена и спрях да вярвам във всички,които се наричат ХОРА..та. думите му звучаха така..: В живота винаги има баланс-просто ти попадаш в лошата ми крайност! .. та... така е просто този човек е трябвало да премине през живота ти. само че мястото му нее било до теб а просто да те научи на нещо което преди това не си знаела.Сега вече знаеш нали? Хората се променят всеки ден и не винаги има обяснение за това.Усмихвай се живота продължава.. :) .... (Раиса)

15.   В Библията е писано, да не склоняваш глава, защото Бог не ви е оставил без, "сродна душа". Блажени скърбящите, защото те ще се утешат!

16.   вярваш ли в това, наистина набожен/а ли си:
само погледни какво се случва в този сайт. а той далеч не е единствен и колко хора не споделят не само в интернет но и с никого. "Боже, колко мъка има по тоя свят'' и наистина толкова нещастни хора на дали е имало някога. колкото повече се докосваме до глобализацията и ставаме голямо щастливо село, толкова по-самотни и нещастни люде има.

НЕ ВЯРВАМ В БОГ И НЕ ВЯРВАМ ЧЕ ЩЕ СПАСИ НЕЧИЯ ДУША. да се пазим сами и подобни боклуци да държим далеч от сърцата си

17.   Мило момиче, още си много млада и повярвай ми предстоят ти да изживееш още много хубави емоции. Бъди силна, "събери се" и продължи напред. За съжаление си опознала и тази страна на любовта. Приеми го като опит. Всичко преживяно ще те направи по-добра и по-силна занапред. Успех!

18.   Mного си избързала с отварянето на сърцето. Напоследък наблюдавам много такива връзки. Всички бързат да вземат всичко на екс, емоцията, спомените... да се превърнем в едно цяло. ГРЕШНО! Поне според мен. Отварянето на сърцето трябва да става бавно и постепенно. Така не само се удължава влюбването, запазва се привличането, създава се уважение между хората. А всички бързат. За къде? Моят отговор е за следващата любов т.е. на човек му се случва това което сам си направи.
Да, той може да има чувства към предишната жена в живота си, но повярвай ми това не значи, че не може да изпита по-силни към друга.

Страда по предишната защото най-вероятно е бил зарязан или не е била напълно негова. Всички страдат и обичат когато са били разочаровани. А ти си отворила сърцето си с надеждата той да го оцени? Човешката природа е различна и няма как да стане.

Жалко че в училище освен математика, физика и химия не се учеха и принципите на живота.И няма такова нещо като Мъжете са такива, а жените онакива. Всички сме еднакви, всички имаме ЕГО.

Когато нямаш нещо го желаеш, когато го имаш в какво се превръща то? Как може да желаеш нещо което притежаваш изцяло?

19.   Петя, благодаря! И както ме посъветва 17, старая се, да не се разпилявам в емоциите си - не си позволявам да изпадам в дупки.
18, съвсем съгласна съм, че се предоверих, но как да го сторя по друг начин, когато съм на 20? И как да владееш емоциите си, да ги регулираш и подчиняваш на някакви правила? Ако не мога да бъда истинска и спонтанна с най-близкият си човек.. то не съм избрала правилният.

Концепцията за "пълно притежание" остана неясна за мен - не раздавам частици от себе си и от същността си, нито съм вещ... а раздавам обичта, която съм способна да изпитам.
Не вярвам обичта ми да пресъхне като кладенец.
Е вярно, може с годините да овладея техниката, която ти описваш, да не скачам във всяка връзка с главата напред и да тръгвам с по-малка кошничка, но трудно бих загубила способност да обичам.
Очевидно и мъжът до мен не я е изгубил - обича себе си твърде силно, за да остане коректен с околните. И това его... то трябва да подлежи на контрол, не емоциите ни.