Има ли сайт за ЛГБТ съ-родителство в България?
Здравейте,
Гей мъж съм от София и от определенно времв търся из нета запознамства с лесбийки с цел създаване и отглеждане на дете взаимно. Доста са сайтовете в чужбина, има нългарско присъствие в тях, но с регистрации от няколко години назад.
На всеки човек, независимо гей, лесбийка или хетеро идва един момент в живота когато осъзнава, че да нямаш поколение е една голяма загуба.
Моля без коментари осъждащи тази тема, а с коментари да помогнете на сигурно хиляди хора в България в подобна ситуация

Коментари

1.   Потърси как се отнасят децата към родителите си, какво е за тях да израстнат в такава ситуация. Не е до пари и средства които вероятно може да им осигурите, просто е напълно реално да ви го изкарат през носа, това ваше желание за поколение, като порастнат. Тяхно право ще бъде, и така и се случва в сегашното време. Помислете си искате ли да си го причините.

2.   Към автора на поста-на мен не ми стана ясно обаче, как точно след, като ти си гей, а жената-лесбийка и как вие двамата ще създадете дете? Предполагам говориш за медицински процедури, а не да създадете дете по естествен начин? И после-как така ще го отглеждате заедно? Ти ще си с твоя приятел, тя ще живее с нейната приятелка. Затова според мен е много странно това, което си написал.

3.   Към номер 1. Както помолих, не очаквам ничие мнение, просто Е ЗАПИТВАНЕ

4.   И какъв е проблема ти да създадеш страница/тема в някой форум или в съществуващи сайтове да напишеш желанието/търсенето в описание към профил? Която се интересува ще те намери.
А осиновяване е изключено ли?

5.   Има затворена фейсбук група по темата където се пускат хора само след предварително проучване (защо ли? )

Пиши на Действие или Сингъл Степ и те ще те свържат с правилните хора.

6.   Да нямаш поколение не е голяма загуба, както и да имаш поколение не е голям принос-някои хора по-добре да не са се раждали.
На осиновяването на дете, какво му е?
Толкова деца са сами и в нужда, жадуват за любов, да им подаде някой ръка, да има каже добра дума.

7.   Към 5- ще се пробвам, но не съм от тези открити гейове дето искат целия свят дс разбере какви са. Опитах веднъж в подобна група, но бях даже потресен от техните разбирания. За мен едно дете трябва да си има и знае и думата майка и баща. Няма нужда никога да разбира кой с кого си ляга. Така или иначе хиляди примери на разведени родотели, нещо подобно търся.

8.   За теб нямането на поколение може да е загуба, но имаш ли дете най-важното става то. Замисляш ли се как ще израстне?

9.   Не искаш да коментираме, но от медицинска (биологична), морална и въобще човешка гледна точка да създадеш целенасочено дете БЕЗ любов означава да създадеш човек, който е с лошо здраве, психични проблеми и други кофти последици. Примери около тебе вярвам имаш, колкото искаш. И тук не става въпрос за гей предпочитанията ти, а дори и за връзка мъж - жена. Обратното, деца, заченати с много любов към партньора, са здрави, красиви, силни и можещи. Ти си прецени дали егото ти е по-важно или живота на един бъдещ човек. Казвам от медицинска гледна точка, защото природата е създала механизъм, по който твоите гени да се съчетват оптимално с нечиии други гени - казва се първично силно привличане и показва, доколко бъдещото поколение ще е здраво, красиво и силно с даден човек. Гените се съчетават най-добре и се подреждат най-добре, точно когато имаме максимална съвместимост с човека срещу нас. Ако се прави дете по сметка и с човек, с който няма такова привличане, резултатът няма да е ок. Така че по-добре си осиновете наистина. Самият ти не си програмиран да се размножаваш, заложено ти е да се вълнуваш от мъже, защо изкуствено ще вървиш срещу себе си?

10.   Отново виждам, че само "разбирачи" пишат. Полоеината деца са заченати и отгледани от родители, които се толкова "много разведени", че си надтройват децата един срещу друг, без грам любов.
Но както казах, не съм писал тук за да търся съвет от някой, сз съм изградена личност и знам какво искам, просто търся!