Искам щастливо семейство
Аз съм жена на 30 години, която се опитва да съдаде щастливо семейство или поне не нещастно. Но не ми се получава. Моят мъж няма желание за нищо, абсолютно нищо. Не иска да излизаме почти с детето, много рядко го прави на сила. Не обича морето, не обича да се запознава с хора и да излиза, свидят му се пари за всичко, вечно е изнервен и крив. Постоянно търся вината в себе си. Гледам да приготвя вечеря, да го оставя да си почива (и двамата работим почти еднаква работа и не е толкова натоварваща, имаме добри доходи). Не мисля и че съм се изоставила след детето и да изглеждам зле. Да поотпусната съм, но и той е като мен. Когато се приберем все гледам да му угодя, но все не е достатъчно. Не е заинтересован от нищо и не ми помага особено с детето, нито с пазаренето и тн.
Мечтая си за мъж, който да има желание да излиза с нас на разходки, да не вика от най малкото нещо което трябва да свърши. Да обича да пътува, да ходи на плаж и да се радва на живота. Искам само спокойствие, деца и приятели. Искам да имам още едно дете, искам и да си осиновя дете. Мечтая си за пълна къща с любов и мъж, който да ме обича и да обича децата.
Не търся съвет, просто искам да споделя и да ми олекне.

Коментари

1.   Ех, как и аз се размечтах сега... За същото. Понеже живея в същото, по-точно живеех. Вече съм сама. Нямам съвет за жалост.

2.   Че кой не иска? Само дето представите ви за щастие с мъжа ти очевидно не съвпадат.

3.   Аз съм човек като мъжа ти. Постоянно паля, мразя да излизам и да се запознавам с нови хора, мразя да пътувам, морето и жегата ме побъркват. Това никога няма да се оправи. Теб те правят щастлива неща, които него го отвращават. И обратното. И топ модел да си, и 500 кг. да си, той вечно няма да харесва нещата, които ти харесваш. Ако искаш да сбъднеш мечтата си-намери си друг мъж. Твоя никога няма да се промени, съответно и ще останеш нещастна цял живот. Успех.

4.   Който иска промяна, взема крайни мерки.
И моят мъж имаше такива фази, но намерих начин.
Не иска да се вижда с хора. Добре. Обаждам се на приятелка, чиито мъж му харесва за компания и организирам семейна среща в заведение. С приятелката се разбираме, че те са поели инициативата. После с друга за семейно посещение в парка и на кино. А за почивката, му казвам изпаднаха последните 3 самолетни билета, ако размислиш, можеш да дойдеш с нас, но утре трябва да платя за мен и детето. А се случи точно така. Бях изтеглила пари и за трима ни. Обаждам му се, че тръгвам към агенцията и има половин час за размисъл, докато стигна. Е, познай, , като разбра, че ще ходим без него, веднага се съгласи. И за останалите почивки действам така, резервирам хотел и билети онлайн и вече нито мрънка, нито се противи. Купувам билети за представления, уговарям семейни срещи и така се получават нещата. Искам и действам.

5.   От авторката до номер 4: За съжаление моя мъж не е като вашия, ние си ходим без него и на него му е все едно. Даже му е по-добре така. Чувствам се сама във връзка, без шанс да имам нов човек до себе си :(

6.   Вие сте от различни планети, как да стане? !
Не го ли опозна преди да да създавате дете? Не беше ли същият или като много от мъжете симулира и лицемерничи докато те върже? Дори и да е така, винаги има неща които издават.
Сега не ти остава друго освен да се примириш или се разделите.
Е, да де... или някой подобен татко наоколо, после се чудят някои мъже и "ама аз правех всичко за семейството" ами не...

7.   "Искам да имам още едно дете, искам и да си осиновя дете" Говорите в единствено число. Ето там е проблема. Той е изолиран и това е много отдавна. Затова няма желание да бъде с вас. Защото дълбоко подсъзнателно Вие сте сама, той не е с вас. Вие сте сама в каузата си, а мъжът е просто придружител и източник на сперматозоиди. Жена съм.

8.   Авторке, не го приемай като критика, но ти как се омъжи за този мъж без да го познаваш, да знаеш характера му, сърцето му, желанията му? Казваш "Не обича морето, не обича да се запознава с хора и да излиза, свидят му се пари за всичко, вечно е изнервен и крив".
Ти преди да се омъжиш не разбрали че този мъж е такъв? Какво си гледала изобщо? Не го ли тества свидят ли му се парите или не? Не се ли запита ти от какво наистина имаш нужда и дали този мъж може да ти го даде? Не знам наистина как можеш да пропуснеш толкова важни неща от характера на един човек преди да се си обвържеш живота с даден човек..