За да искаш деца, трябва да имаш ПАРИ!
В едно съвременно западно общество, за да искаш да имаш семейство и някоя да ти роди деца, трябва да разполагаш с пари. То и на изток е така, но в по-друга форма - ако имаш добитък и земя, които да издържат семейството. Макар че източните народи бая дръпнаха напред през последните години и процентът на семействата, които живеят по-добре от средностатистическия българин, е все по-голям.

Правилно чета някои коментари на жени, че с 1000 лв. заплата закъде си тръгнал да искаш някоя да ти роди? И са прави.

Ако мъж иска нормално (по-скоро ниска класа) семейство през 2022 г. в София, трябва за 4-ри членно семейство да умножите средната работна заплата (нещо от сорта на 1700 лв. ) по 4 пъти.
Или приблизително 6800 лв. месечен доход за четиричленно семейство - двама родители с две деца.

Сега, вярно, че се живее и с 200-300 лв. на месец на човек, но това е всичко друго, но не и нормално.

Трябва младите да са наясно, че ако не могат да се оправят финансово, то по-добре да не се развъждат.

Дали е справедливо? Със сигурност не е. Защото всички знаем, че пари се изкарват мъчно по честен начин, а много пари се изкарват на гърба на другите.

Дали българинът е готов на съвременните предизвикателства? - Не!

Дали ще оцелеем като народ? - Не!

Дали е справедливо това? - Донякъде да. Защото, ако не си на нивото на съвременните предизвикателства, закъде си тръгнал? В крайна сметка на нашата земя ще дойдат по-трудолюбиви, по-силни, по-борбени хора, които ще са се справили с житейските трудности.

Българинът обича всичко да замита под килима. Да отлага и да се оправдава с някой друг. Българинът не може да си изчисти домашната кочина, но иначе по площадите да вее знамена и да плюе може. Българинът е селтак. Семката му не струва и пет пари. Не помните ли времето, прекарано в българско училище? Колко от учениците "ставаха за нещо"? 10%?

Ганка може да е свръх захлупена патица, но поне ѝ сработва усета, че без пари баница няма.

Коментари

101-145 от 145

117.   Номер 107, звучиш ми като насилник, който бие жените. Да не си случайно някой "Истанбулски бияч", правещ се на жена онлайн? Не, че е особено важно!

Разсъжданията вече ги имаш - отиваш на първата страница и четеш темата! До някое време и двете страни разсъждаваха, в един момент остана само едната, докато другата компенсираше с хъс и озлобление.

Това мое мнение ще бъде последното ми в тази тема и в него ще уточня някои неща. Целта ми тук беше, е и винаги е била да разбия на пух и прах нелепиците, които с лекота биват представяни като истини и нещо повече от лично мнение на група хора. Всяка моя дума е била насочена към онези жени, които лансират подобни глупости - в и извън темата. Онези, които постоянно се състезават и те не знаят с кого! Онези, които бъркат спортна злоба с обикновена злоба. Онези, които се страхуват да обичат, но пък смело мразят. Надявам се да съм бил достатъчно ясен в думите си! Ако някъде не съм успял и някои от вас, дами, които не попадате в горната група, сте се почувствали засегнати, поднасям ви извиненията си!

От този момент нататък няма да служа като удобно прикритие за някои хора, искащи да изливат отрова по останалите, докато уж отговарят на моите мнения! Надявам се скоро да останат съвсем сами и да видим как малките им, дребни и страхливи душички ще носят пълна отговорност за думите си без да се оправдават с другите хора!

119.   "- щяла по свое желание да си остане бездетна стара мома, надсмивайки се надменно над майките с мъж до себе си и отглежданите им в семейна среда деца;
- щяла умишлено да обрече бъдещото си дете да е без баща и без семейна среда, чрез изкуствено осеменяване от епруветка;
- щяла да се плющи с когото ѝ падне и го изтъква едва ли не като някакво голямо постижение. "

Кифляк, всичко изброено от теб е за предпочитане, пред това да се хване с такъв като тебе, дето да й трови живота.

120.   До 112 - не се безпокой, маце! Съвсем скоро мюсюлманите ще дойдат и ще те накарат със сила да им раждаш деца и да миеш чинии БЕЗПЛАТНО, без никакви пари и няма да те питат, искаш ли, не искаш ли! Ще се научиш да въртиш домакинство, да готвиш, чистиш, да переш чорапите на мъжа си, че и на свекъра и на секърва си краката си ще миеш, и няма да роптаеш, иначе ще ядеш бой до скъсване!

Никакви роклички, къси полички, жартиерчета, токчета, минижупчета, чорапогащи, и други проститутски дрехи повече! За теб само фередже, и от главата до петите ще си покрита с плат, а ако посмееш да си разголиш крака даже до глезена, ще бъдеш убита с камъни! И мол ще видиш повече, през крив макарон, освен ако мъжът ти не ти разреши да излизаш навън сама, в което дълбоко се съмнявам!!! За един ден ще ви направят всичките, от разглезени градски кифленца от мола, на покорни, послушни съпруги, майки и домакини, изпълняващи без противоречие заповедите на мъжете си! Това е вашето бъдеще, разглезени бг татьови парцалески!

122.   116 и като извади само част от текста с наклон, станали ти пл- добре?
Ако се налага, нали се биете в гърдите, че скоро ще се облагодетелствате, та ви казвам, че НЯМА! Пак няма да се "облагодетелствате". Ако останете по- малко мъже, ще си делим най- качествените за ползване и поколение :)))) и пак няма да се забием с някой "алфа Ганьо"

123.   До 122 ИМА!!! Има и ще има все -повече и повече! ЩЕ се облагодетелстваме съвсем скоро, то много от нас вече се облагодетелстваха де, както можеш да се увериш със собствените си очи! Украинките вече дойдоха и с лекота ви пребориха като конкуренция, и вече много от тях имат деца ОТ Алфа "ганьовци"! Това е болезнената истина, колкото и да не ти се иска! А вие, бета Ганьовките вече НЯМАТЕ избор, какво друго да делите, освен да отивате в Африка да си "делите" по някой черен Н'дкоко от там, щото белите мъже вече сме заети!

124.   Н 120, мокрите сънища на един наудачник? Тц, няма да стане, но разбирам идеята ти. Мечтата ти е, че ако се случи нещо такова, ти и подобни най- после ще станете "предпочитани" поне пред тях хаххаххаххахахха ти самият ей толкова ниско си се оценил. Ако ти се оценяват толкова ниско, че коя съм аз да не ти повярвам :)?
Ами кажи сега, ако да речем пък покрай актуалните събития ни залят руснаци да речем, мислил ли си тях как ще ги "надскочиш"? Ето ти тема за размисъл. От сега да измислиш нещо и за тях, нещо страшно, че да не смеем жените даже и да ги поглеждаме ахаххахахахаххахах такъв смях :)))

125.   До 120. Вечната мантра на загубеняка :D Представям си как ходиш по улиците и гледаш готините мацки със злоба, защото не можеш да си с тях. Гледай мюсюлманите като дойдат да не харесат теб за булка. Че тогава я загази.

126.   Съсредоточете се над темата и стига с това надпреварване като между шестокласнички. Не зная защо изродихте темата в "Всички искат да им лапам, значи съм голямата работа! ", "На останалите ще пускам, но точно на теб няма да ти пусна - нека ти! " и "Глупавите жени раждат и имат семейство, а аз съм умна и затова ще си стоя стара и бездетна! ", след като тя е създадена да се обсъжда въпроса за парите и хората от двата пола, които ЖЕЛАЯТ да отглеждат детето/децата си в добри, осигурени от тях условия. Това веднага изключва всички онези, които НЕ ЖЕЛАЯТ да раждат, НЕ ЖЕЛАЯТ да осигурят добри условия на бъдещото си потомство и вместо това предпочитат да мързелуват или вечно чакат някой друг да ги изтегли от блатото, в което се намират поради собствените си действия или бездействие.
Който иска да създаде нещо стойностно, нека го върши действително и да показва нагледно в истинския живот, че се справя със своите стремежи и че вложените усилия са си заслужавали!

- Кифлоприземител

127.   Номер 106, гледам, че въпреки правилата на форума са одобрили плюенето ти по мой адрес, но аз няма да ти отговоря в твоя нападателен тон и вместо това ще ти покажа за пореден път, че хората с чисто самосъзнание са добронамерени, не приемат лошотията като начин на общуване и не отвръщат на нея със същото. Всичките ти измислици за слугуване, червени килими, кланяне и т. н., които си написала в твоето мнение, са сценарий единствено в твоята главица (или зловещи спомени от предишни твои провалени връзки с негодници, които сама си си избирала и търпяла). :) С твърденията си единствено показваш какъв нрав носиш и че си неспособна дори да четеш с разбиране един повече от ясен текст. Черно на бяло е написано, че се обсъждат онези пенсионери американци, дадени за пример от номер 94, които - както почти всички хора в годините на тяхната младост - са се взели млади и при съответните условия и от двете страни. Евтините ти номерца да преиначаваш написаното и да пробутваш злобните си сплетни не минават при мен. Номер 94 много се напъваше избирателно да дава точно този пример с бабичката американка, която - СЛЕД половинвековен брак и грижи за мъжа си още от млади години - ВЕЧЕ в пенсионна възраст е започнала да получава коли като подарък, така че ако нещо не ти допада в това уравнение, ходи се оплаквай на номер 94. :)
А какво аз очаквам от една жена и какво предлагам насреща е много далече от твоите ограничени представи. Имам си правило да не се занимавам с жени под 24 години, макар че бих го нарушил при определени условия, ако жената си заслужава.

- Кифлоприземител

128.   Н 126 (КП) Браво, Кифли, така се говори! Буйни аплодисменти!
Особено тази част:
"Който иска да създаде нещо стойностно, нека го върши действително и да показва нагледно в истинския живот, че се справя със своите стремежи и че вложените усилия са си заслужавали! "
Само да питам нещо: а ти за кога чакаш? Минал си вече активната млада възраст, годна за създаване на семейство и деца. В такъв случай... предполагам си взел присърце и съвсем буквално приказката (малко пригодена за теб специално) за "който не може да даде пример, дава съвети"? Вярно, че жените на около твоята възраст са или обвързани или разведени с деца вече, но тук- там се намират и свободни, които не желаят деца... огледай се. Или все още се надяваш на семейство с деца? Ами не знам, как ще конкурираш с младите мъже ако искаш млада жена? Оф, почти се разтревожен за теб, нищо, има време, вървиш само към 50- те си години, младеж.
Успех!

131.   до н. 127 от н. 106- Коментарът ми е съвсем нормален и в него няма никакви псувни и обиди, това че ти така навътре си го приел, означава, че -Първо-нямаш АБСОЛЮТНО никакво чувство за хумор-а това е една доста важна причина жените да не ти обръщат внимание и да си стоиш стар ерген, да редиш разни, , мъдрости" из сайтове и форуми, но т. нар. ти, , мъдрости"очевидно нямат никаква връзка с живота ти, а са от неща, които си чел в любимият си сайт- бг. мама. И второ-толкова крайно и ненормално обидчив, сериозен и сръдлив чичко, като теб, няма как да намери общ език с който и да е нормален човек. Затова и всички мъже и жени в този сайт се държат така с теб. За това обаче-ти сам си си виновен. Нямаш силата да погледнеш към себе си.
На теб целият свят ти е виновен, само че вземи си едно огледало и виж истината в него.
Коментарите, които ме разсмяха и които споменах в своя коментар, определено са на мъж. В предишен свой коментар си написал как едва ли не-всички саркастични изказвания по твой адрес били все от жени. Това кифльо-за пореден път доказва, че ти си един женомразец. Твърде възможно е да имаш потисната хомосексуална природа, но да не се осмеляваш да излезеш на среща с мъж, именно поради-ограничените ти и сковани представи за всичко.

132.   Номер 128, всеки ден доказвам на себе си, че се справям чудесно с най-важния за мен стремеж в момента, който ще ми осигури добро бъдеще с отлични доходи и повече свободно време. Творческите хора с разумно мислене сме така: поставяме си висока, но все пак осъществима цел - според внимателната ни преценка, съобразена със способностите ни - и обикновено успяваме да я постигнем. В тон с темата, подготвям основата за бъдещия си живот, а защо не и семейство, ако е писано. И да се случи, и да не се случи, за мен е важно, че към настоящия момент:
- не съм принуден да работя нещо нежелано, само и само да свързвам двата края;
- не ми се налага да работя като редови служител всеки делничен ден и сам разпределям как ще прекарам ежедневието си;
- не се съобразявам с неприятни работодатели и мога да подбирам кои поръчки да приема и кои не;
- се занимавам със своето хоби и то ми носи удоволствие и важни връзки с хора в ключови професионални среди;
- дори и когато предпочета да не работя за няколко месеца и да ходя на почивки, пак си получавам парички от дялови участия - следствие на далновидно мислене и здраво бачкане в предишни години.
Въобще не ми пука кой какво мисли и злослови по мой адрес. По жени не търча, а гледам своя ритъм на живот и имам ясно поставени цели за идните години, от които не възнамерявам да се отклонявам (стига да сме живи и здрави). Ако някоя жена иска да е част от моя живот, а не аз да се нагаждам към нейния, може и да се получи, стига е открит и надежден човек като мен самия и да намерим общ език. Не съм със "слаб ангел" и колкото и да е красива една жена, тя не може да ме владее чрез половия си орган; за разлика от много други мъже, които се оставят дори и на някакви посредствени жени да ги мотаят на малкия си пръст, само и само да топнат чушката. Забелязал съм, че редица жени особено много се дразнят, когато мъжът насреща им покаже нагледно, че те не са в състояние да упражнят натиск над него по този - единствен за тях - начин.
Понеже ме питаш на какво се надявам, то ще ти отговоря с лекота. Надявам се аз и близките ми да сме здрави и да постигна набелязаните си цели, а извън личния план - България да върви напред, да няма войни, да не ни задушават с поредните "мерки" поради умишлено разпространени вируси, хората да се чувстват по-добре, отношенията между половете да са плодотворни, да няма толкова болни деца и хора като цяло, да няма загинали по пътищата, да има начин инвалидите да се излекуват и още много други неща...
Това под теб го пропускам, но с пожелания да се оправи някой ден, ако все още е в здравословна детеродна възраст и не е с твърде похабени нерви от предишни неуспешни връзки.

- Кифлоприземител

133.   кифлоприземител, за разлика от теб, аз неуспешни връзки нямам, защото съм с 1 човек цял живот. За психичните ти отклонения, в които много хора от сайта-съвсем основателно считат, че нещо не си наред с главата, ти сам го затвърждаваш това, с всеки твой следваш коментар. За пореден път пишеш и завършваш с глупости, които са ти станали фикс -идея, говориш за детеродни възрасти. ПРеди време с теб разменихме реплики в друга тема и там каза, че за теб не е важно дали жената ще ражда деца или не. Как става така, че хем не ти било важно, хем се вижда, че ти е ФИКС-ИДЕЯ ТОВА ЗА ДЕТЕРОДНА ВЪЗРАСТ ПРИ ЖЕНИТЕ? ! Интересното е, ЧЕ ИМА 2 ТЕМИ, В КОИТО СИ МЕ ПОДКРЕПИЛ, като начин на мислене и разсъждения, сайта е анонимен, ясно е, че не си разбрал, че подкрепяш и спориш с 1 и същи човек, но в различни теми, а аз разбирам, че си ти, заради превзетият ти подпис. Някъде бях чела, че някои те мислели за Митьо пищова-може и да не си, но манияшките ти изказвания са като неговите-за децата, за инвалидите и жените деца да раждали.... нещо не си съвсем наред с Психиката.
Няма лошо, да си искрено загрижен за нещо, но ти просто повтаряш, като папагал едно и също в различни теми, НО все теми ориентирани към жените ;и други хора са ти обърнали внимание на това, в коментарите си.
Щом ти е такава гордост професията-работи си, какво си се вманиачил да си на всяка манджа меродия и все да пишеш по теми за връзките. Уж не те вълнува, а си само в такива теми. Нямаш сериозна връзка, но все, , акъл да даваш"
Писал си-че подготвяш бъдещият си живот; ами, че ти си почти на 50 години, какво толкова му подготвяш на бъдещето? !

134.   Номер 133, ако си чак толкова щастлива в семейния живот и всичко ти е наред, както твърдиш, то това въобще не си личи по грубиянските ти изказвания и количествата злоба, които изливаш от себе си. Въпреки многократните ти напъни да ме уязвиш при всяка удала ти се възможност, аз не тая такива чувства към теб. Не успяваш да ме засегнеш с нищо, колкото и да е "силно" според собствените ти представи за целенасочена уязвимост с думи. Изпращам ти вместо това искрени усмивки! :)
Само крайно безсърдечен човек може да твърди, че надеждата инвалидите да не страдат и да има начин да се излекуват е (цитирам те) "манияшки изказвания" и "не съвсем наред с психиката". Жалко за теб, ако действително това носиш в душата си! Съдбата на тези хора е неописуема мъка и трябва да сме по-смирени и да благодарим всеки божи ден, че имаме късмета да сме здрави и да имаме свободата да се движим, виждаме, чуваме, говорим и всичко останало, което за съжаление за мнозина е непостижимо...

А дали "съм те подкрепял" или не, това не е свързано с лицето, което е написало дадено мнение (не бързай да се възгордяваш), а зависи изцяло от съдържанието и посланието във всяко едно мнение! Един и същи човек, независимо от пола, може да получи и одобрение, и неодобрение, в зависимост от това как се държи и какво изразява чрез думите си. Дори в бегемамата от години някои злобарки са ме питали на ЛС, недоумявайки защо съм харесал с палче тяхно мнение, след като в други теми те са писали гадории за мен с цел да се заяждат, а аз съм им отговарял спокойно, че не съм злопаметен и ако установя, че дадено мнение е полезно за обсъжданата тема, не ми е проблем да го посоча като такова, макар да е писано от човек с предишно лошо отношение към мен. Редовно обаче забелязвам хора тук, чиято цел в живота е да злобеят по мой адрес дори и като съм написал едно-две изречения съвсем любезно и без никакви наченки на нещо, което би обидило когото и да е! Има и теми, в които изобщо не съм писал, но въпреки това и там се намира някой да метне някоя злобичка по мой адрес. Някои особи просто са си такива по природа - черногледството, липсата на желание за личностно израстване, неувереността, пораженческото мислене, неуравновесеността в поведението им и натрупаното озлобление в душата им са техен ежедневен спътник, прибързват с преценката си и допускат слабостта да се озлобяват доживот, без да се замислят, че мрачните им помисли само влошават още повече тяхното съзнание и бъдещите им деяния.

Като малък с най-добрия ми приятел се бяхме сбили (той ме нападна поради момчешки глупости, настървен от трето момче) и вместо да се цупим и сърдим един на друг, буквално след дни отново си бяхме първи дружки и само спечелихме от това. А приятел на по-късни години пък ме беше измамил покрай наш общ проект. После ми се извиняваше в продължение на няколко години и накрая отново се сприятелихме. Това беше преди почти 20 години. В момента същият човек събира пари в Щатите и като си дойде в България, възнамерява да вложи шестцифрена в наш нов проект, но този път сам предложи да ми плаща всичко, сякаш не сме съдружници, и едва накрая да делим, защото държи аз да се чувствам спокоен. Има ми голямо доверие и го е показвал през годините, заради което и ме цени толкова силно. И до ден днешен понякога се разкайва как е постъпил лекомислено в миналото и ми се чуди как съм могъл да му простя. Или съм адски глупав да простя, или съм добронамерен по душа и мисля, че с правилния подход може да се стигне до ползотворно решение и за двете страни. Досега случващото се ми говори, че е по-скоро второто.
При раздели с жени също никога не съм се отнасял лошо или отмъстително, макар че се е случвало към мен да има отправени грозни думи. Усмихвал съм се и съм си тръгвал. Едно от най-мъжките качества е човек да бъде уравновесен, което включва: да не прибързва с преценката си, да мисли за последствията от деянията си, да не се поддава на слабостите си и да е способен да намира решения, вместо да създава пречки!

Относно въпроса ти накрая, отговорът и на него е лесен и дори вече ти бях обяснил това в мнение 132. Темата е за парите и осигурените условия занапред, като неслучайно са написани и с главна буква в заглавието. Именно, защото съм на 42 години в момента, предпочитам да мисля отрано за своето бъдеще след 20-25 години и да не разчитам тогава на някаква си пенсия, а си подсигурявам живота отрано, така че да разполагам с повече свободно време и отлични доходи. Най-хубавото е, че всичко е проверено вече в практиката и по този начин вече съм способствал трима човека да станат милионери, благодарение на моята работа, свършена за тях. Сега правя същото, но този път за себе си и съм запознат с всичките особености и необходими стъпки. Съмнява ме, че не знаеш какво е положението на повечето хора в Родината ни и как са принудени не просто да работят до пенсиониране (някои и след това), ами и преобладаващата част от тях се чувстват угнетени, задето се налага по принуда да работят нещо, което не понасят, само за да има как да преживяват до следващия месец. Точно това аз предпочитам да не е моето ежедневие; искам да разполагам с времето, да се събуждам по естествен начин и да не живея в лишения, затова се забавлявам с хобито си, което ми позволява споменатата свобода и по една случайност носи така желаните приходи. Ако ти считаш това за нещо лошо, значи явно имаме различен мироглед.

- Кифлоприземител

136.   132 (кп) а защо тогава не използваш времето, което влагаш тук в сайта, да съветваш младите как (според теб) да стават успешни до подходяща за семейство възраст за да не стигат до твоето положение?
Да не им се налага след 40- те да се опитват да градят бъдеще, нещо което е трябвало да правят между 20- 30 г възраст.
Забележи, че дори не посочвам пол непременно. Съветите ти могат да са полезни и за мъже и за жени, в двете посоки: какво мога да взема като идея или какво никога да не допускам.
Ако ти смяташ, че вече си намерил някаква формула да си успешен като личност (или поне така се чувстваш ти) защо не помогнеш на младите да не стигат до твоите години и чак тогава да се "активират"?
Имам в предвид тези млади, които стоят и чакат наготово нещо да се случи и да ги повлече случайно почти, към доволно добър живот, добро семейство т. н? Иначе повечето сме се ориентирали още в 20- те си години.
Ако наистина си така загрижен за младите, съветвай по същество! За тях ти си перфектният пример за човек, който е изпуснал времето за важните основи и сега се опитва да надбяга времето и да компенсира. Може би това е възможно, но трудно да речем жена много по- млада от теб ще забави толкова много своят собствен процес, растеж, амбиции, енергия въобще за да сте долу- горе в крак.
За това - да, би бил от полза за младите.

137.   Номер 136, след като "повечето сте се ориентирали още в 20-те си години", значи вие сте съвършените примери за подражание за младото поколение и би било полезно да споделите вашия опит с тези, на които предстои да минат по вашия път.
И не се самозаблуждавай, че не се усеща какъв е истинският умисъл на написания от теб текст в изкуствено любезен тон, който е чисто и просто един нескопосан опит за сарказъм. Жалко за теб, че толкова си можеш.

А аз съвети и споделен опит съм писал неведнъж (повечето ми мнения са точно такива и съдейки по твърденията ти колко си напред с материала, би следвало да осъзнаваш това), включително и в създадени от мен теми. Необходимо е единствено да потърсиш и неминуемо ще намериш. Ще те улесня с две примерни теми, но има и още:
http://spodeli. net/9/story-129519. html
http://spodeli. net/4/story-161137. html

- Кифлоприземител

138.   До н. 134 от н. 133, Кифльо-за пореден път ДОКАЗВАШ, ЧЕ НЕ МОЖЕШ ПРАВИЛНО ДА ЧЕТЕШ, НЕ ВНИКВАШ В НАПИСАНОТО. Нямам намерение повече да ти се връзвам на простотиите и да ти отговарям, защото наистина мисля, че нещо не си наред с Психиката. Не го казвам това за да те обиждам, но не желая да общувам, разменям коментари с някой, който сериозно подозирам в неадекватност.
Отдалеч си личи, че изпитваш ОТЧАЯНА НУЖДА ХОРАТА ДА ТИ ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ. Може би най-зле ти става, когато към теб се прилага стратегия-Игнор. Защото оставам с впечатлението, че ти се забавляваш, ако някой ти обърне внимание, дори това внимание да е с негативен нюанс.
Един съвет от мен-насочи се към Себеусъвършенстване, опитай се да разбереш кой си и какво искаш от живота. Хората в сайта, още преди много време, са забелязали, че ти имаш отчаяна нужда от чуждо внимание, отделяш много време да се жалваш или хвалиш(зависи в каква фаза си изпаднал в даден момент), губиш ценно време да съветваш другите или да се вживяваш в ролята на жертва, вместо да отделиш това време-за да си пооправиш малко характера, да се облагородиш малко. Вместо да насочваш тази енергия към себе си и към това да станеш един по-свестен и добър човек, ти се скъсваш да се обясняваш на всеки-колко лош бил даден човек, че не те харесал за нещо и колко зли били хората, че не те разбирали, а пък ти-колко крехък, уязвим и обидчив и наранен си от чуждото неразбиране. Ама съвземи се малко-на 44 години, предполага се, че уж си мъж, а се държиш, като някоя капризна, разлигавена кифла.
Няма дори 1 човек в този сайт, който пръв да е казал нещо негативно по твой адрес, ти сам почваш да злобееш, ако някой не е съгласен с фикс-идеите ти, ако някой не е съгласен с мнението ти и т. н. После започваш да пишеш злобни коментари -99, 9 процента злобата ти е по повод жени. Честно-досега не съм попадала на твоя злобен коментар отправен към мъж. Какво става кифльо-страх те е дори да размениш коментари с някой мъж? ! Според много хора, включително и аз съм на това мнение-ти кифльо си едно подло човече, което има наглостта да се заяжда само с жени, мислейки, че жените са слаби и няма да ти отвърнат подобаващо. Когато някоя те удари с интелект и сарказъм, или с чувство за хумор-ти побесняваш просто и продължаваш да редиш злостни неща.
Повярвай-не другите се заяждат с теб, ти си този, който ръси глупости и се стреми да обижда, че дори и да изкарваш хората безсърдечни. Кажи кифльо-нима имаш право да наричаш другите безсърдечни САМО защото не се съгласни с теб? ! Ти имаш ниско самочувствие, имаш Комплекс за Малоценност, не намираш обща приказка с никой в реалният си живот и се пробваш да избиваш тази агресия виртуално. Сам се въртиш в порочния си кръг и най-страшното е, че дори не можеш да го осъзнаеш. Но това си е ТВОЙ ПРОБЛЕМ.

143.   Кифляка подготвял бъдещия си живот - ще падна направо, той гони 50така, подготвял бъдещия си живот...

144.   Нямам време да чета коментари, но не е вярно, че за да изгледаш дете трябват чак толкова пари. Можеш да родиш в държавна болница, където да не платиш и един лев (както аз направих). Можеш да вземеш дрехи (запазени и хубави) от близки, роднини, приятели. Даже има и непознати, които подаряват бебешки дрешки, играчки, принадлежности. Ако кърмиш ще спестиш и сериозен разход за адаптирано мляко. Детска градина - принципно има държавни и не е проблем освен ако не живееш в София. Колкото до храната - едно дете докато е малко не яде количества. Евентуално ако е момче в тийн годините може да кажеш, че яде в повече. Телефони, дрехи - на по късен етап са разход, но първите десет години можеш както казах да взимаш назаем или да подбираш по-евтините. Така че като цяло всичко зависи от твоя избор. Ако беше толкова трудно циганите нямаше да гледат по 5 здрави и прави деца.

145.   Н 143, той е "младеж" във вихъра на малко преждевременна андропауза с всички симптоми. От една страна си дава сметка, че голяма част от животът, който "гради" вече е минал покрай него и той отчаяно се опитва да го догони. От друга се опитва да убеди себе си и останалите, че е юноша бледен, който активно, целеустремено гради и развива свои бизнеси, таланти т. н в очакване вселената дори да му повярва и да го "сблъска" с това което проектира, ама първо някак трябва да го извади от "сподели" че да му покаже безкрайните възможности, които само него чакат. Нали вярват някои, че и без много да мърдат могат да привличат богатства, късмет.

146.   До 143 - Нямаш представа колко много мъже като него има. В нашата фирма има двама чичаци на по 50 - 53 години. Единият си беше внушил, че може да има нещо между мен и него. Но и двамата по думите им "вече мислят за деца и търсят жената". Тях вече ги тресе кризата на средната възраст, мислят че ще заробят някоя млада 30 годишна жена. След 10-15 години да им сменя памперсите.
144 Какъв живот е това? Мърляви държавни болници и дрехи втора употреба. Малко, много малко са жените, които се подлагат на това. Аз лично пред тази опция предпочитам да нямам дете.

147.   Н 144, бравооо! Ще правим деца и ще ги гледаме от подаяния и подаръци! Ами ако спре кранчето? Щом ще разчиташ на благоволението на други да ти обличат децата... ужас просто! ЗА съм даване втори живот на дрехи, мебели и всичко, което може да послужи за да не се произвежда и харчи за повече от необходимото, но ей такива "ще ми дават другите" пък аз ще ръст деца без значение дали мога да ги облекат без подаяния... не, не и не!
Те заради такива спрях отдавна да дарявам на хора, а основно на животинки помагам! Бих помогнала от душа и сърце на жената от темата "едва ли мога да падна по- ниско". В тази ситуация е по независими от нея причини, остава без бащата на децата си внезапно, а двете деца съвсем бебета, което пък не позволява да напуска дома и работи поне на половин ден. Ама на такива като вас н 144- паразити- никога!
Едно е да закъсаш в някакъв момент от живота си и да потърсиш помощ за децата, съвсем друго е да ги създаваш с нагласата, че други ще ти ги обличат!

148.   144, ако всички разсъждават като теб, че ще си гледат децата от подаяния, то няма да остане кой да ги прави тия подаяния.

149.   147, и що така обиди жената на паразит? Ние хората с деца взаимно си помагаме един на друг и това не са подаяния. Днес помага с нещо на моето дете, утре аз ще му помогна. С такова мислене да обиждаш хора, отглеждащи деца така и ще си останеш без такива, защото изначално в главата ти и на хора като теб, каквото кажат родители, без да нападат никого е зло, спомене ли се за животинки обаче вие сте много добричките, че храните котката пред блока. За мен много повече заслужава уважение човек родител от котки поклонник и темерут. 148, тук не става въпрос за подаяния. Даде ви се един пример, че стига да натиснете друго копче в главата си и да престанете да се оправдавате, че е много пари едно дете: може и не с много. Ако се лишите от марковите дрехи, скъп телефон, скъпа кола и скъпи хобита ето ви едно дете. Ред в на другите оправдания.

150.   Н 149, защото Е, СТЕ!
Имам две деца и не съм ги създала с идеята чрез подаяния да си го отглеждам!
Да, помагам и ще помагам на животни, не на хора- паразити!

153.   150, а ТИ не си ли? Ти не си ли паразит, като очакваш да се метнеш на гърба на един милионер и да му харчиш милионите цял живот, само срещу една гола п**ка? ! Да, ТИ СИ паразит, и то голям! И колкото и да им помагаш на "животинките", те няма да ти помагат на теб, да те хранят, поят и да ти сменят памперсите, като одъртееш!

154.   153, не знам къде го видя този милионер, но със сигурност трябва да видиш психиатър.
Само доказваш какви мозъци сте ей този тип паразити. Хем децата ви да отглеждат други ей така на подаяния, хем злобна, та се давиш.
И създаваш същите като теб за следващото поколение, на това ли ги учиш- как да живеят от паразитиране и ако не им се дава да злобеят? !

155.   153, ти затова ли направи деца, за да ти сменят памперсите като остарееш?
Все много благородни причини...

156.   Пак пише 144. Въобще не съм паразит или нещо подобно. Изкарвам над средната работна заплата в столицата, и майчинството ми е колкото работната заплата на мъжа до мен. Просто ви давам пример (както 149 правилно е разбрал), че едно дете може да се отгледа с много, но може и с малко. И че е глупост това, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябват големи пари. Аз не съм приемала “подаяния” от никого (освен дрехи от наши роднини! ). Всичко друго съм взимала с личните си средства. Но дори да ми бяха давали някакви неща, защо това да е грешно? Родителите помагат на други родители и това е най-нормалното нещо на света! Предпочитам да подаря излишните ми вещи, отколкото да ги хвърля на боклука! На моя бременна приятелка дадох няколко чифта дънки за бременни (единият чифт беше по 70лв), това подаяние ли е? Все едно, не смятам да изпадам в обяснителен режим. Много ми е интересно едно време как всички с имали по 3-4 деца и не са мрънкали, че им трябват пари? Всичко ви е в главата. Само че като станете на по 70-80год. надали ще е от значение дали сте купували маркови дрехи на децата си или са били втора употреба. Ще ви е важно тогава да имате колкото се може повече деца и внуци, Това ще е, което ще ви вълнува и радва. Предпочитам да съм изгледала няколко деца с втора употреба, отколкото само едно, но презадоволено.

Ако трябва да бъда малко по-груба, за да не стигат на някого парите, за да гледа дете - най-вероятно е нискоквалифициран. Но това си е отговорност на самия човек. Учете, за да взимате прилични заплати и да нямате такива проблеми.

157.   Не зная защо някои груби жени така нападат номер 144, преиначават думите ѝ и забиват в някакви крайности, след като тя в няколко свои мнения изложи съдържателни доводи и обясни ясно какво има предвид.

- Кифлоприземител

158.   Евати от къде тръгна темата за трябват ли пари за семесйтво, та чак за селекция на генефонда. Ето и моите пет стотинки за селекцията на генефонда. През последните 20-25 години селекцията на генефонда е като селекцията на българския национален отбор по футбол. Пълни некадърници и утрепки. Масово друсат, не могат да си намерят или да се задържат на стабилна работа. На всякъде има недостиг на персонал защо? Защото няма млади кадърни хора. Старите вече издишат, пред пенсиониране са. В мойта сфера постоянно идват уж на проби млади хора 18-25г. от десет човека двама да останат, другите бягат под предлог, че тежко им било искат нещо по-леко. Под по-леко считай да седи и да цъка на телефона и някой да му плаща. Да ама ти не може да си от семката на безработен наркоман утрепка и да станеш старши научен сътрудник в БАН или поне един кадърен хлебар дето да храни квартала. Ставаш и ти провал. Това показва селекцията към днешна дата на генофонда през последните 25г.

Чингис Хан-Скандинавеца

159.   154, 153 съм и съм мъж, не жена. Злобна и паразитка си ти, дето държиш да паразитираш на гърба на някой богат мъж цял живот, без да даваш нищо в замяна. Не аз, а ти имаш нужда да се видиш с психиатър, защото материалистичното и меркантилно мислене ти е промило мозъка, и мислиш само за пари. Милионерът всички го виждаме и те виждаме теб, че се стремиш към него и парите му с всички сили, и не искаш никакви деца, а само парите му. Това го виждаме всички, не само аз. И се спрете вече с това "подаяния" да го повтаряте като папагали. Не е никакво подаяние това да помогнеш на човек в нужда, а благородно дело от ЧОВЕЧНОСТ и ДОБРОТА. Две малки думички, но с голямо значение, което вие, меркантилните, егоистични коври, погълнати от материалното, никога няма да разберете.

160.   156, не, нямам "подобни проблеми" като заплата на ниско квалифициран. Даже понякога благодаря на такива като теб, задето създават работна ръка за тези, които съм създала аз.
Еми няма лошо, надявам се, че поне храната ви да не е втора употреба, нали? !
Със здраве!

161.   Това за децата и парите е абсолютна глупост! Кифлите и златотърсачките го използват, за да намерят оправдание за меркантилността си. Нищо повече. Аз съм отраснал в бедно семейство и спокойно мога да кажа, че имах повече от прекрасно детство. В много редки моменти съм се чуствал нещастен, че примерно еди кой си, има еди какво си, а аз не. И винаги много бързо ми е минавало. От всички деца в квартала, тези които имахме най-малки възможности, после се развихме най-добре.

162.   150 - помагай тогава на животни-паразити.

164.   159, те не разбират. Това са хора, мразещи хората и обичащи котки и кучета. Колко подобни виждах по пътя си.... Види ли човек, ще го друга, ще го нагруби, ще се изгаври с него, а после ще тръби наляво и надясно, че има десет котки в двора и три кокошки.... Това е манталитет, това е изродено мислене, това са психопати.

165.   Н 162, работи и си помагай САМ, не чакай на други- това е да си паразит! Животните нямат избор, ти- да! Твой проблем е, че си избрал да живееш, създаваш деца на гърба на други, на просия.
Да, казах го няколко пъти и потвърждавам още веднъж- помагам и ще продължа да помагам на животните! Хората да се научат да правят изборите в живота си така, че да не зависят от волята на други. Ако ти сам не можеш да се грижиш за деца, не е трябвало да създаваш такива! Или целта ти е била точно това, да ги ползваш за собствено преживяване? Какво спестяваш от благоволението на други- ракията за теб ли?

166.   "За да си красива, трябват пари" :)

167.   165 - такава тъмнилка е в душата ти, че няма накъде. Такава комплексарщина и злоба рядко се среща. Живей си с илюзията, че помагаш, от такива лоши хора като теб и животните бягат. А мен не хапи като побесняло куче, за мен нищо не знаеш. Желая ти повече усмивки и добро психическо лечение - ще ти е нужно.

168.   Такива като 167 са голяма работа - ако им кажеш, че никой не им дължи нищо и е редно сами да се справят с живота си и ставаш най-черния...

169.   167, защото не съм склонна да издържам паразити и децата им, ли? !
Нужда от психолог ще имат децата ти когато разберат, че никой не им е длъжен, когато ще трябва поемат живота си в свои ръце и се окаже, че само от чужди подаяния могат да живеят. Както мама и тате са ги научили! Ти ще ми говориш за чернилки, ти който създаваш невинни души и живееш на просия като ползваш децата си като претекст? !

170.   169, защо не спреш да отговаряш на всеки, който ти напише нещо и не си затвориш огромната паст? ! Ясно е, че просто нямаш какво да кажеш и спориш тъпо и упорито, колкото да се изкараш права, каквато НЕ си. Много си тъпа, инатлива, и продължаваш да ги дрънкаш тия твои измислени "подаяния", защото нямаш с какво друго да оправдаеш паразитския си егоизъм. Да, паразит си, и то голям, а освен това си и заклета човекомразка!!! Като толкова ги обичаш тия животни, защо не вземеш да се сношиш с кучето/котката си, и да му родиш малки човеко-кучета/човеко-котета? ! Ама и тях ще трябва да издържаш ТИ, не те теб, имай го предвид!

171.   170, вбесява те, че животни може да получават нещо, което иначе би могъл да вземеш ти от някой благодетел, а? ! Поне храна успяваш ли да осигуриш на децата си или и за нея чакаш на просия? Убеждавате ме някои как нищо не заслужават подобни пиявици. Който не дава е черен, с огромна паст т. н Така учите и децата си, обществото да им дава подаяния. И колкото повече ви се казва НЕ, трябва да носите отговорност за вашите си животи и деца, толкова по- злобни ставате. И да съм имала някакви съмнения, сега вече категорично знам, че не трябва в никакъв случай да се захранват подобни "същества" че създавате и следващи поколения паразити.

172.   Номер 170, за 169 не знам, ама на теб със сигурност ти хлопа яко дъската.
Точно такива като теб не трябва да се размножават - все някой ви е длъжен, жалка история.

173.   Жената мисли, че мъжът е без воля, щом върши онова, което иска друга жена, но мисли, че е надарен с изключителна воля, когато успее да го накара да извърши онова, което тя иска. “

„Нашата основна грешка не е в това, че ние вярваме, че жените ни обичат, а в това, че ние вярваме, че ние ги обичаме. “

„Добродетелните жени не могат да си простят грешките, които не са направили. “

„Няма лоши бракове, има лоши жени. “

„Ако една жена иска да каже нещо добро, тя използва единствено число, ако е лошо – множествено. “

„Ще призная, че жените са по-висши от нас, ако може да им се избие от главата, че са равни с нас. “

„Жените обичат мълчаливите мъже. Те мислят, че ги слушат. “

„Любовта е като застраховка живот – колкото по-късно подпишеш договора, толкова е по-скъпо. “

„Красивото момиче не може да вярва, че любовта е сляпа. “

Саша Гитри

101-145 от 145