Турци и българи.
Здравейте, искам да пусна една тема по въпроса: Мъж турчин с българка не става, а туркиня с българин да.
По мой лични набюлдения ЗАЩО все от коментиращите сейте някаква злоба и нападки. Видях една тема на която пише, как една майка няма да даде сина си за туркиня веднага започнахте да се заяждате с авторката и да я убеждавате, че това какъв си няма никакво значение. Даже целуват краката на турските робки, а турчин българка упреквания безспирно. Всъщност от коментиращите си противоречат само да създадат конфликт и простащина. А темите турчин българка веднага критиките и омразата на преден план.
Какво ни прави по различни какво освен че сме създадени по един и същ, всички сме хора.

Коментари

1.   Аз не намирам турците за "генерално" лоши. Т. е. не тая омраза заради произхода им. Във всяка страна, във всеки народ има добри хора, независимо турци ли са, българи, чехи и пр..

Лошото при турците е, че са колонизатори. В историята си имат много черни петна, които няма как да изтрият. Да си клал, убивал, изнасилвал, разпъвал между коне живи хора, горил, разпорвал женски утроби, да си ПОРОБВАЛ други народи - това за мен е лошото.

Къде е сега Римската империя? В небитието.

Ще кажеш, че англичани, холандци, французи, испанци и те са клали и убивали. Така е. И техният ден идва. Заляти са от мюсюлмани и африканци. Видов ден за тях идва.

Ако погледнеш българската история, ние не сме колонизирали никой. Не сме поробвали и умишлено убивали. Това не означава, че българинът е читав, но поне не е колонизатор и убиец. Макар в нашето племе да има огромни национални предатели. Точно при нас са се родили и най-големите национални сатрапи.

Българин с туркиня разбира се, че може. Това е така, защото мъжът е този, който определя родословието. Т. е. децата от този съюз ще са българчета. Това е толкова проста истина.

Все едно да те питам защо турците са взимали български момчета за еничари и защо са изнасилвали българки и някои от тях са държали да се родите тяхното дете? Защото така се претопява нацията.

Няма как туркинята да ми претопи рода. Дойде ли в моето семейство, тя става част от МОЕТО семейство. Сякаш при турците това не е така? Вероятно си доста малък, за да задаваш този въпрос. Тези разсъждения се изговорят в турските семейства, докато при българите... Ние го караме ларж.

2.   Има си исторически причини, които на някои хора им е трудно да превъзмогнат. Аз нямам проблем с това.

Иначе такова нещо като турчин вече няма. Турците са смесица от гърци, араби, кюрди, етнически тюрки, роми и така нататък. Естествено и да не забравяме, че огромна част от тях носят балканска кръв. Ако видите бял и рус турчин, със сигурност е с Балкански произход. Турците не са руси и бели.

3.   Не виждам нито една основателна причина нормален българин/ка да влиза във връзка с турчин/ня. Като изключим историята заради която българите мразят турцитге, то турците освен чуждата религия и разбирания са противен и нагъл материал със страшно гнусен език. Все не си знаят мястото, както поредно доказва и тази тема. Никой не ви е длъжен да ви приема. Какво сте захленчили навсякъде? ЕС не случайно ни построиха бодливата ограда по границата с Турция. Когато сте в чужда държава се съобразявате с нея, а не тя с вас, а като не ви харесва, беш в Турция. Турци и туркини за туркини и турци бол, кво хленчите, че българите не влизали във връзка с вас сякаш, че някой е длъжен да ви харесва, точно пък вас анадолците? Че и да го наричате създавени на конфликт и простащина. Единствено от вас блика простащината.

5.   А и слушайте сега най-важното-кой знае дали и ВИЕ, нямате турска кръв-ГОЛЯМА част от българите са ОМЕШАНИ с турци(не е сложна логиката, нали? )! Следователно и ТЕ са такива! Щото арийци например НЕ СТЕ! .... Ако не сте с руси косички и сини очички( ето ТОВА са истински славяни)... Доста тук сме с турска кръв! Така че, ако някой напада и проявява РАСИЗЪМ срещу друг-да внимава, че може би това го говори за СЕБЕ си и за своята баба! ...

6.   И за да не се обиди някой турчин ако чете нека кажа и за нас... Не ми е цел да обиждам турците. Ние също не сме онези българи, които са дошли тук преди време, както и днешните "турци" не са онези, които са били преди време. Българите, които са дошли тук са били тюркско-монголско племе и се предполага, че са дошли от днешен Казахстан или около източния бряг на Каспийско море. Българите, които сме днес нямаме нищо общо с тях. Тва не означава, че сме турци. Има разлика между тюрки и турци. Такива тюркски-монголски племена са били и хуните, и монголите.. Абе общо взето някакви такива сме били :D

7.   Всички сме хора, но с различна религия. Не бих се обрязал за жена, колкото и да е красива, нито бих искал децата ни да са мюсулманчета.

8.   Най-силната любов, любовта която промени живота ми я изпитах към турчин. Беше с 8 години по-голям от мен, красив, физически беше много добре, най-важното - отношението му беше уникално, беше и много забавен. Няма нищо лошо в това. Живеем в 21 век и това са напълно нормални неща и трябва да се свиква с такива връзки. Хората са казали “Сърце глава не пита”.

9.   Има всякакви смесени семейства. Всеки има право да избира по някакъв начин. Има разлика между хората. Важно е да не се тормозим взаимно заради различията, а всеки да си бута неговия живот. Независимо, на кой бог се кланя или какви манжди яде. И разделението не е от българи към турци, а и от турци към българи. Така, както и не само от бели към цветнокожи, а и обратното. Имах позната мома, руса, синеока, захвана се с циганин. Ами, не я искаха циганите. Тези теми няма защо да се започват. Малко култура на никого не е навредила и на много места се цени.

10.   5-ти, няма такова нещо! Има предостатъчно ДНК анализи и те показват, че българите нямат нищо общо с турците. Не вървите.

11.   Всъщност българите сме най-сходни с италианците, колкото и странно да звучи.

12.   11, малка част от българите с част от италианците- потомци на Атланти.

13.   Спрете да се допитвате до мама и тате. Забравете и за религиозните догми- Господ дава но в кошара не вкарва. Ако се харесват младите, да се вземат! В тази демографска оскъдица, само норми трябва да се спазват. В центъра на София има православен храм, католическа катедрала, синегога и джамия.
Гледайте си кефа и си живейте живота! Други животозастрашавищи въпроси трябва да се решават!

14.   Какво значение има кой какъв е? Живеем в 2022, не в 1700. Защото сме такова задръстено племе и мразим всички нищо не е наред в тая държава. Братовчед ми се ожени за туркиня. Цялата сватба беше по турски обичай. Двете им деца имат турски имена. Никога не е имало проблем или някакви подмятания от ничия страна. И аз мога да се влюбя в турчин. И знам, че майка ми и баща ми ще го приемат като син, стига да съм щастлива. Създават конфликти само някакви смешни патрЕотеЕ, живеещи в Средновековието.