Измъчва ме
Здравейте, искам да споделя нещо, което ме измъчва. Момиче на 19 години. Веднъж бях излизала с момче който е турчин. Родителите ми забраниха да излизам с него само заради това. И да престана да си пиша с него. Той постоянно ми пишеше как иска да бъде до мен как се е мъчил и тн. А аз послушах родителите си и го оставих. Сега ми е мъчно и плача и съжелявам че не казах, че е заради наще. Той беше ми писал и след време видях, че ме е блокирал май и ми стана тъпо. Психически де сривам заради наще умници.

Коментари

1.   Без значение турчин, българин или каквато и да е друга националност, само след едно излизане да ти ги реди как искал да е до теб и как се е мъчил, е най- малкото несериозно. А може и да е от онези обсебващи до задушаващи. За мен това е огромна червена точка.
Относно родителите ти: на 19 г не би трябвало да не допускаш да решават вместо теб. Връзка, работа, семейство, деца са все неща, за които ако не ги спреш сега, те ще бъдат с заровени носове постоянно в твоят живот, ще контролират. Трудно, да не кажа невъзможно ще е да имаш здраво семейство с подобни родители. Това са хора, които искат твоят живот да се адаптира към техните нужди и желания, ти няма да имаш думата в твоят си живот.
Много глупости съм чела в този сайт относно възпитание и начин на живот на турците, бих казала, че 90 % няма нищо общо с реалността. Генерализират включвайки в едни 10 % от останалите по- изолирани от цивилизацията, придържащи се към стара култура и религия.
Аз съм туркиня, дъщеря на турчин. Нито баща ми турчин ми е налагал някаква религия или модел на поведение, нито майка ми християнка го е правила. И двамата си вярваха в по- висш разум, без изобщо да го свързват с религии наложени от човешки разум и нужди.
Аз съм по- скоро с гностик мислене макар, че не бих се нарекла гностик.
Моделът на възпитание у дома беше либерален. Имахме си всяка неделя по обяд или вечеря тип семейно събрание, в което всеки можеше да каже неща, които го/я притесняват примерно.
Не са ни слагали в рамка определена от други, тип "трябва" да бъдеш така или да правиш онова. Подкрепяха собствените ни индивидуалности, критично мислене, креативност. Пораснахме свободни от внедряване/проекция на чужди нужди на които да "служим". Правим си изводи за хората по техни без/действия и начин на мислене, а не по националност, цвят на кожата или сексуална ориентация.
Коя от двете ни има свободна воля, как мислиш?

2.   Ох, не съжалявай. Турците и арабите са много сладкодумни, докато не те вкарат в леглото. Прави са вашите. И аз не бях расистка, плачех за един турчин и се тръшках баш на твоята възраст, сега от позицията на моите 30 никога няма да дам на дъщеря си да излиза с турчин и не ме интересува кой ще ме хули, съдя от свой личен опит.

3.   Ще ти разкажа една истинска история. Една българка се жени за турчин. Отиват да живеят там, ражда им се дете. След време жената се развежда, защото той не работи, пие. Турският съд присъжда детето на бащата. Мюсюлманите не пускат децата си. Майката се връща в България без детето, което е малко и има нужда от нея. Позволяват й да го вижда един месец в годината, без да има право да го извежда от Турция, нито от града, в който живее. На срещите й присъстват роднини на турчина, защото на детето се внушава, че има лоша майка, която го е изоставила. И майката, и родителите й се поболяха от мъка.. не ти трябва турчин... Родителите ти са те спасили от много разочарования...

4.   Турците си имат много различна култура, която няма как да познаваш ако си външен човек. Когато става въпрос за жени от не-турски произход се държат като невероятни джентълмени, обясняват се в любов и т. н. Обаче както №1 е отбелязал - подобно нещо не е нормално след 1-2 срещи. Нарича се love bombing, не знам какъв е българския термин.

Целта е точно да те оплете на максимум, за да му играеш по свирката и постепенно да започне да те променя. Истинските чувства се развиват постепеннно, не така изведнъж.
В една друга тема един баща беше описал доста подробно, как дъщеря му е имала уж нормална връзка с турчн. След като се женят обаче постепенно бива убедена да приеме ислям и впоследствие превърната в религиозна фанатичка, която почти не общува със семейството си. Такава е тяхната култура, който не е мюсюлманин е външен за тях.

5.   Турчин-гледам ги и ги харесвам, но само в сериалите!!!! Иначе НЕ!!!

6.   Tи се тръшкаш, защото твоите родители са ти забранили да се срещаш с него. Но, има предвид, че и неговите няма да те приемат. Въпреки, че има различни хора. Ти не даваш други подробности, а те а важни.