Объркан и неуверен съм в действията си
Здравейте, не вярвах, че ще дойде ден и аз да споделя история от моя живот, но ето и това става.
Тя се разви наскоро, но смятам, че причините за нея се коренят във времето назад. Със сигурност не искам да звуча като някой, който се оплаква, а по-скоро да чуя мнения как да изляза от ситуацията.
Мъж на 25 години съм, бих казал с добър живот, като в това число включвам средата си от приятели и работата, дори последните години в това отношение има положително развитие.
За годините си съм минал през какво ли не в житейски план, бих казал, че за годините си съм постигнал нещо.
Но едно нещо ми тежи и това е, че съм бил малко по-неуверен във връзките и комуникацията си с жените, като цяло съм имал 3 връзки, от които само една по-сериозна. Просто не знам как да подхождам особено като се запознавам и не се чувствам на място като трябва да я заговаря, а аз съм от тези, които доста често си харесват някоя мацка и дори коментирам с приятелите си. Дори често някои от тях ме подтикват да бъда по-уверен с жените и да действам по-смело. Бих казал, че съм добре изглеждащ, тренирам, обличам се добре и в това отношение няма драма. Но понякога дали заради работата ми, която е по-стресова или заради нещо друго, се отдавам на по-негативни мисли и емоции (осъзнавам, че няма реална причина за това) и това ми пречи във взаимоотношенията с жените.
Преди около месец се запознах с едно конкретно момиче и ми направи силно впечатление, като и между двамата имаше прехвърчане на искри, рядко симпатично момиче, точно мой тип. Държа да отбележа, че скоро не съм изпитвал подобно привличане към момиче и реших да действам.
Понеже лятото пътувах, не я бях виждал сигурно 2 или 3 седмици, но през това време си писахме някакви по-общи работи, като цяло нагласата ми беше, че трябваше да я поканя да излезем и опознаем по-добре. До момента в който реших да й напиша точно това и тя реагира положително. Дотук добре.

До деня, в който се уговорихме и излезнахме, но аз точно този ден чувствах известна неувереност от среща с момиче и малко се бях спекал. По принцип в работата съм точно обратното, напорист и уверен съм, постигам целите си, каквото и да ми коства това. Но този път се бях размекнал и това сигурно се е доловило отсреща.
Като цяло срещата като за първа продължи дълго - няколко часа, което на мен ми даде сигнал, че се е харесало и на нея, гледах да съм естествен и да не преигравам, гледах да поддържам eye contact колкото е възможно повече и да съм уверен. Направих й изненада, накрая на вечерта й подарих цвете. На нея й хареса, но дотам. По време на срещата не е имало кой знае колко намеци от моя страна, докосвания и т. н., което го отчитам като моя грешка, че не й дадох сигнал, че искам нещо повече от приятелство с момичето.
Предвид, че срещата продължи дълго и тя имаше интерес и си говорихме на различни теми, дали не съм влезнал в т. наречения friend zone и тя в момента да ме възприема не като мъж, който иска да бъде с нея?
Впоследствие си писахме, но тя отговаря без особен интерес, като отбива уговорката за повторна среща под предтекст, че е заета. Което всъщност е действително напоследък така, защото разбрах повече за нея и предвид ангажиментите й. Но според вас няма ли да намери време, ако желае нещо да се случи между нас?

Просто не знам как да подходя и дали да й изкажа какви са намеренията ми и да става каквото ще или да тупам топката още известно време? Имам чувството, че понякога бъркам нещата, все едно губя себе си и увереността си и не знам как да продължа.

Извинявам се, акo историята я описах прекалено дълго, но в момента наистина се чувствам объркан, без посока, дори в работата ми се чувствам разсеян и безпомощен и не съм толкова продуктивен спрямо преди.

Коментари

1.   Жена на 45 съм. Ще изкажа мнение, но не смятам че общовалидно От житейския си опит забелязах, че един мъж каквото и да направи жената или го харесва, или не го харесва. Жени, които искат някакви специални отношения, подаръци, жестове и т. н. обикновено за нищо не стават. Аз съм на принципа, че един мъж трябва да се държи напълно естествено и ако жената отсреща го харесва - това е добре, ако не го хареса - също е много добре. Едва последните години като четох във facebook и в сайтове като този разбрах, че мъжете правят хиляди специални тактики, дават си съвети, напористи са, чудят се какви неща да направят за една жена и накрая обикновено нищо не става, или пък ако я спечелят то е за някакво кратко време или пък е, разбира се, има и такива които и успяват да се оженят, или се сдобиват с доста сериозно гадже и са много щастливи че са постигнали нещо кой знае какво. Но аз никога не съм разбирала защо трябва да се влагат толкова усилия, след като жените (нормалните) обикновено не очакват кой знае какво, защото тя или ще го хареса, или няма да го хареса ако ще да се появи дрипав, ако ще да се появи в костюм и така нататък. Моят съвет е по-скоро да контактуваш с доста жени и просто да завързваш приятелства и контакти, от които все едно от тях или няколко ще прерастват от само себе си във връзки. За мен е важен моментът "от само себе си". А конкретното момиче може би да не те е харесало, но това не е твой проблем. Една жена може да не хареса много неща в един мъж. Понякога начина на говорене може да ѝ изключително неприятен, жестовете да ѝ говорят за характер който тя не харесва, и разни други хиляди дребни и не дребни неща, които тя даже понякога не осъзнава, а ако осъзнава няма как да ти ги каже. Освен това много жени излизат с мъже, но самите те не знаят точно какъв тип връзка искат, или пък просто са решили, че им трябва сериозна връзка, но още не са приключили със старата и като видят новия, който евентуално е бъдещ сериозен партньор решават да си останат при стария. И още хиляди и хиляди варианти има които може да са я отказали от повече срещи с тебе. Причината не е в тебе. Ти не си неуверен. Ти просто си се поддал на глупавото общо мнение, че за една жена трябва да се правят кой знае какви специални неща или пък трябва да изглеждаш по кой знае какъв специален начин и това наистина води до страшна неувереност, защото повечето мъже гледат да се нагласят да се харесат на конкретната жена, а това е изключително грешен подход. Приеми, че за една жена нищо не трябва да правиш, а трябва да правиш само това което ти идва от сърце да направиш за нея. Тогава ще ти идват най-правилните жестове и най-правилните думи. Просто си мисли какво ти се иска от сърце да направиш за това момиче, което си решил да заговориш и сваляш, също така е заговаряй с каквато тема си искаш и както си искаш. Днес срещнах едно нещо в нета, което всъщност никога не ми беше идвало наум, но ми даде голяма яснота относно връзките и изобщо нещата в живота. Една жена каза "момичета, омъжете се за мъж, който е готов да бъде ваш съпруг, а не за мъж който има нужда от жена". Дадох си сметка че често съм била с мъже, които имат нужда от жена. Но най-хубавите ми връзки са с мъже, които имаха нужда и искаха да ми бъдат партньори, а не просто да искат да имат жена. В същия смисъл можем да кажем, че трябва да ходим на лекар, който има нужда да бъде наш лечител, а не на лекар, който има нужда от пациенти. Един мъж трябва да се ожени за жена, която има нужда и иска да бъде негова съпруга, а не за жена, която има нужда от мъж. Трябва да търсим работодател, които искат да са наши работодатели и да се грижат за нас, а не просто да имат нужда от някакви служители. Трябва да отидем на фризьор, който иска да бъде наш фризьор, тоест от сърце да направи нещо максимално добро за нашата коса, а не фризьор който има нужда от клиенти. В този смисъл ти казвам според това каквото търсиш в момента - дали търсиш гадже само за секс, дали търсиш приятелката, или търсиш съпруга, то търси я точно в този смисъл, който ти казах. Значи ако ти трябва гадже за секс гледай я със следните очи "тя иска ли е да ми дава секс на мен или тя просто има нужда от мъже за секс" Ако си търсиш сериозна приятелка я погледни със следните очи" тя иска ли да ми бъде приятелка или просто ѝ трябва гадже и мъж". Не знам дали го обясних правилно, но ако човек вникне има огромна истина в това и всъщност на тази основа се базират нашите житейски договори с всеки един който срещнем. Пожелавам ти успех. Изглеждаш много свестен човек. И има и предвид че работата е НЕЩО, , а към едно нещо можем да влагаме огромни усилия и обикновено напредваме. НЕЩА са здравето, финансовото благо състояние, знанията, уменията, но една жена е НЯКОЙ и там усилията не вървят защото това е същество със собствен характер желания и емоции. Докато нещата нямат собствен характер желания и емоции те правят това което ние искаме. Там можем да форсираме може да намаляваме можем да правим каквото си искаме с едно НЕЩО. Но с НЯКОЙ това не върви. Много мъже бъркач в това че е жената е като работата, като апартамента, като колата, като фитнеса, като образованието. Не, не може жената да се нарежда до тези неща, защото тя е някой, а не е нещо и усилията които се влагат в развиването и управляването на нещата изобщо, ама изобщо, не важат за нея. Има много много жени, които изобщо не осъзнават, че за мъжа те са "нещо" както и много мъже изобщо не осъзнават, че се държат с жената като с "нещо". Разбира се същото важи и за отношенията на някои жени към мъжете. Оттам идват болести, неразбирателства, или просто скапан живот, но някой дори и не го разбират, че се дължи на това. А какво значи да се държим към жената или мъжа като към някой това е дълга тема замисли си за себе си какво значи това. Много мъже ще ти кажат, че това е погрешен подход към жената защото обикновено ще бъдеш изхвърлен, използван и така нататък. Да, много жени се изключително меркантилни и лоши и ще използват тази ти човечност да те разрушат, но пък ти прави разлика от самото начало, че тази жена не заслужава твоята човечност. Защото същата човечността ако я насочиш към свестен човек от женски пол нещата ще съвсем различни. Твой е изборът. Успех.

2.   Ами първо научи дали си няма приятел. Ако си няма продължи да си упорит - пращай й цветя, малки подаръчета. Прави й умерено комплименти... Пак след период от време й предложи да излизете. Ако имате някакви общи теми, може да я помолиш да ти съдейства за нещо и пр.

3.   Абе момчета млади и неопитни, какво толкова ви е страх от тая френд зона. Всичките си гаджета и любовници от нея съм ги вадила. Как ще се хвана сериозно с някой дето не го познавам от дълго време.
Взимай се в ръце. Жените сме хора и имаме същите страхове като вас. Организираш една групичка приятели с гаджетата им, събирате се повече хора и отивате на кръчма, дискотека, забележителност извън града, но без преспиване. Звъниш на мацето и я каниш. Без каквито и да било сексуални намеци, просто трябва да изглежда все едно така и така ще ходите и на теб ще ти е супер приятно ако и тя дойде. След това на мероприятието я заграждаш и почваш- супер внимание, усмивки, радваш и се, танци с нея, но никакви сексуални намеци-само силен пламък в очите. Ако я докосваш-само леко по рамото и ако може по ръката, но да изглежда случайно. Обаче погледа да е в нея. Ако не е супер тъпа щ е и светне какво става не бой се. След няколко такива мероприятия и ако видиш, че има отклик у нея (усмивки, погледи, смях) почваш да дебнеш за някой романтичен момент и като дойде я сграбчваш, целуваш и като ти отвърне си готов. Въпрос на време ти е и секса и сватбата и децата и ипотеката. Какво го нищите толкова това сваляне, като че ли е ядрена физика ебати. Айде сега пак ми прочети съвета и след няколко месеца да дойдеш тука да се похвалиш.

4.   Авторе, ако въпросната не е в детската градина е съвсем наясно за какво я търсиш, пишеш ѝ и накрая я каниш на среща. Всяка нормална жена разбира, че не си я извикал да си говорите за времето, кой филм сте гледали и как искате да сте си дружки за споделяне на общи интереси. И без цветето, намеците ти и уж случайните докосвания ѝ е пределно ясно, че я харесваш и искаш да си с нея. Какви сигнали, какви 5 лв? Не подценявай интелекта и интуицията на жените.
Искала е да те види що за човек си и на живо, видяла те е. И не желае да те види пак, не е и длъжна. Факт. Иначе щеше да намери поне 1 час време за едно кафе. Не вярваш да е заета 24 часа 7 дни в седмицата, нали? Когато човек иска, намира начин, когато не иска, намира причина.
Не са много жените, които направо ще ти го кажат. Повечето се оправдават с различни банални причини уж да не те обидят и разчитат сам да се усетиш и да спреш да настояваш. Някои може да те слагат във френд зоната, на резервната скамейка. Аз обичам точните и ясни отношения. Няма нищо лошо да кажеш на човека истината, че не му се отваря парашута, нека си търси друга. Не ми харесват разни такива нагласени "мероприятия" с компании, общи екскурзии, и пр. Момичето като не те иска, за чий ще се събира с компанията ти и нищо не ѝ пречи пак да ти откаже.
Ако все пак си мислиш, че имаш някакъв шанс с нея, попитай я директно иска ли да се видите пак или не. Ако каже да, да определи кога и къде, ако откаже- чао и толкова.
Така мисля аз, решението, разбира се си е твое.

5.   Подкрепям номер 1. Всъщност коментарът й на мен също ми беше полезен. Хвърли ме в размисъл, въпреки че съм жена. Благодаря за споделеното.

6.   Виж Баце нека ти преведа, , Няма време, , от женски език на нормален български. Значи, , Не искам да те виждам, , Я чертата, и не си губи времето, защото то е най-ценния ресурс. Ще седя и чакам някоя дето, си е дала питката на някой от Тиндър за една вечер. Ай сиктир! Явно е, че си сбъркал някъде. Но не очаквай от жека да ти каже къде точно. На жена и мъжко магаре не трябва да се вярва!

Чингис Хан-Скандинавеца

7.   Номер 3, основният проблем с френдзоната е в следното /примерът е във връзка с това, че наближава края на годината/: докато едната страна си трупа "запаси за зимата", другата или трябва да чака броенето на зимнината и изборът на най-добра туршия /вероятно ще бъде избран някой буркан от прехвалената и надута съдейки по името ѝ "Царска туршия", а останалите туршии кучета ги яли/, или да се навърта около близките магазини "Плод и зеленчук" и пазари, търсейки жени, подготвящи зимнина. Т. е. ситуацията е добра за онази, която прави зимнината, а останалите са в режим "все тая".

Тук говорим за истинска френдзона, а не "запознах се с някого, но ще го проучвам известно време преди да му дам благословия за връзка с мен". Това не е точно френдзона!

За да не изписвам романи и да ви стане ясна драмата, намерете епизода на американския сериал "Как се запознах с майка ви", в който става дума за хора, които "случайно улавяме на кукичката си" /май така го обясняваха в сериала/, т. е. всеки от персонажите се оказва прикачен към някой, с когото той няма намерение да започва връзка/който някой няма намерение да започва връзка с нашия персонаж, но поради някаква причина никой от двамата не прекъсва същата! Това си е класическа демонстрация на френдзоната във целия ѝ съмнителен блясък, но без да акцентираме върху възможността да има повече от един човек в нечия френдзона, т. е. максимално опростено.

8.   Струва ми се че прекалено дълго е продължила първата среща. Научила е всичко за теб и си престанал да си и интересен. Друг път запази някаква загадъчност- да има за какво да мисли и да поиска пак да те види.
Има си тактики за тази работа. Поразгледай в интернета какво трябва да правят хората на първа, втора и т. н. стреща. Свалката е процес в който се върви стъпка по стъпка. Не пришпорвай нещата. Поразгледай какво пишат пикъп артистите.
Не забравяй че навярно имаш и сериозна конкуренция. Все едно си на интервю за работа- гледаш да се представиш възможно най- добре без да преиграваш, пък работодателя избира най- добрия според него кандидат.
Май си влезнал си във френд- зоната (ако въобще си и там) от която излизането е много трудно.

9.   Личен опит, просто защото с тези "тактики" и бързай, че да не те вкарат във френд зоната... явно всеки според нуждите и опита си.
При нас с мъжът ми беше разпознаване от пръв поглед. Знаех, че е той. И той знаеше. 4 месеца приятелство и опознаване. Бях категорична в себе си, че трябва да опозная добре бъдещият си мъж, да вложа всичкия си разум преди да съм позволила да ме превземе "сляпата неделя".
Той беше много търпелив. После ми е казвал, че му е идвало още първият път като се видяхме да ме награби, но си е наложил да не ме "плаши" че да не му избягам. Също така е казвал, че с всички жени преди това е действал веднага. Но "не можех да рискувам да те загубя заради грешна стъпка".
С други преди него аз също никога не съм "мотала" повече от три срещи, достатъчно за да знам дали искам следваща с евентуална връзка. Но никого преди това не видях като мой бъдещ съпруг.
18 г сме заедно.

10.   До номер 7 от 3
Прекалено си многословен и няма да ни разберат ако ти отговоря в същия стил, но хайде да опитам.
Проблемът със зимнината обикновенно възниква само при тези клиенти(Като теб), които не сте лоялни потребители. За вас е все тая коя марка туршия ще сложите в шкафа. Обикновенно гледате предимно етикета и доброто рекламно презентиране, но ви е почти все тая за съдържанието. Важното е да вземете някоя туршия и да я изядете-на другия ден може да ядете от същата, а може и да смените марката все тая. Докато при лоялния потребител нещата стоят по различен начин. Той жадува само за въпросната трушия-харесал е етикета, представянето може дори да се е докоснал малко и до част от съдържанието и предусеща, че може би това ще стане любимата му туршия. Но за да е сигурен трябва да вложи колкото може повече старание, за да се докопа до съдържанието. Това обаче не е лесно, защото на свободния пазар бродят много потребители, които също искат само от тази туршия, а в крайна сметка при свободна конкуренция печели този потребител, който предложи най-много. А пък да ти кажа ако и туршията има чувства и не е много тъпа ясно осъзнава, че срокът и на годност ще изтече и ако си губи времето с нелоялни потребители скоро ще иде в коша без да си е изпълнила функцията. И най-лесният начин да се отсеят неблагонадеждните купувачи е да не бързаш да подписваш договора веднага, а първо хубаво да огледаш всички, а за това си трябва време. Обикновенно отпадат първи тези, на които им е все тая коя марка туршия ще ядат, защото важното за тях е само да ядат колкото се може по-бързо. Победителят ще отнесе туршията, а останалите ще търсят нов продукт.

11.   9 е описала нещата от живота.
Ако жена няма сериозни намерения към мъж се изчуква с него веднага. Ако и хареса за дългосрочна връзка или дори за съпруг го мотае максимално (като междувременно може да се изпраска и с няколко едноднвеки).
Друго което се наблюдава често е че с дългосрочния паркньор пази поведение в секса (да не я помисли за к-рва), докато с тези които няма да види повече прави секс без задръжки.
Извода е неприятен една част от човечеството.

12.   Уви, скъпа номер 3, заблудила си се! Аз съм от потребителите, които си търсят едно бурканче туршия /все едно от коя марка е, стига да покрива няколко скромни критерия/, за да бъде техният избор за цял живот и веднъж намерят ли го, ще са с това бурканче до последно, оказвайки за него такива грижи, че то няма да може да се оплаче. Но пък жените ме отсвирват заради наличието на "свободен пазар", който вечно ги блазни с надеждата там да има нещо по-добро /пропускайки, че там има доста кибици и малко истински потребители/, недостатъчно лъскавите ми реклами и фактът, че избата ми не е достатъчно луксозна /спрямо ония изби по телевизията и в Инстаграм/, на няколко етажа и с "плаваща" локация.

Затова пък доста жени се захващат с мъже, които просто търсят някаква там туршия, понеже са гладни. Тия същите не се интересуват дали туршията е царска или обикновен буркан с краставички, защото ще я шовнат за 2 минути и после ще се затичат към най-близкия пазар. Говорим за хора, дето животът им служи, за да тъпчат туршия и всяко тяхно решение се върти около яденето. Даже се хвалят колко им е широка устата и се смеят на всеки, дето имал по-тясна. По същия начин такива индивиди се интересуват от големината на капачката на буркана, от широчината на дъното и други подобни подробности. Другите с успех сред жените са ония с големите изби на няколко етажа, дето могат успешно да ги ползват за складиране на вина или друг вид алкохол вместо за туршия.

Говорим за различни неща - едно е да си дадеш време да прецениш някого с ясната индикация, че сте в опознавателен период /напълно нормално, стига и двете страни да са наясно с това/, друго е да държиш някого съвсем явно във френдзоната с идеята да си имаш опции, ако "свободният пазар" се окаже недостатъчно голям.

Впрочем благодаря за коментара, че съм многословен! Макар че предишното ми мнение беше с 2 реда по-късо от твоето под номер 3, а тук те минах /спрямо номер 10/ с 4 заради ето този абзац. Празните редове подвеждат за дължината на написания текст!

13.   Н 11, ти вложи собствените си лайна в главата, в моят коментар. Нещо, което нито съм казала, нито е така. Оправда ли собствената си неспособност за връзка? ! Стана ли ти по- добре? ! Едва ли...
Нищо не си разбрал, няма и да разбереш, за това и няма как да имаш връзка, просто си токсичен, но дори и това не можеш да осъзнаеш.

14.   13, аз съм 11. Не позна.
Имам жена и 3 деца.
А ти си вкара автогол.
Това са днешните жени.
Свястен мъж го мотаят до края.
А с боклуците лягат веднага.

15.   н. 14, това че си имал 3 деца, НЕ те прави свестен мъж или пък според ТВОЕТО изказване си боклук, щом жена ти е легнала с теб?

16.   15,
Това че жена е легнала с мен и имам 3 деца не ме прави боклук.
Много ти е счупена логиката.
Малко поизнервена ми се виждаш. Виж там какво можеш да направиш за душевното си равновесие.
Като начало не пускай на боклуците до трета среща. Почакай 3- 4 месеца както правиш със свястните мъже. Може би ще се почувстваш по- добре.

17.   н. 16-Писал си, че с боклуците жените си лягали веднага-твоята веднага ли легна с теб? :) Или пък оплюваш жена си, че те е мотала докрая? - както забелязваш-ТВОЯТА ЛОГИКА Е НЕ САМО СЧУПЕНА, А НАПРАВО ИЗГНИЛА.

18.   17, набиват се на очи двойните стандарти.
После някои жени се оплакват че мъжете били боклуци. Ми това е благодарение на жените. Трябва да станат такива за да могат и те да вредят.
По мое време (преди 20-30 години) беше различно. Жените не лягаха вднага. Поне повечето. Жена ми нито ме е мотаела, нито е легнала с мен веднага.

19.   Има една категория хора тук, които ползват сайта за отдушник на омразата си към другият пол. Независимо от темата лайтмотивът е "жените/мъжете са боклуци". Ясно е защо го правите, жалко, че има кой да ви обръща внимание и да пише коментари на коментара ви и се скапва смисълът на сайта.