Какво да правя?
Здравейте, имам въпрос. С едно невероятно, уважително момче сме във връзка от 6 месеца вече и никога досега никой не ме е карал да се чувствам толкова уважавана, красива и незаменима. За съжаление, разбрах, че сме били 4/5 братовчеди. Родителите са ми строго против това и казаха да приключа всякакви взаимоотношения с него. Неговите обаче нямат проблем с това.
Не мога без него, той наистина ми е единствена упора в момента. Имам нужда от помощта на родителите си, за да се преместим в чужбина и да запиша университет там.
Относно бъдеще и създаване на семейство, той ми каза, че няма никакъв проблем да отидем на изследвания и ако сме несъвместими или може да има риск, е готов дори да осиновим деца (аз също съм “за”, те също имат нужда от дом и обич).
Не знам дали е редно да се откажа, ако е трябва да е по-рано, въпреки, че боли страшно много и мен, и него.
Някой изпадал ли е в същата ситуация? Какво мислите?

Коментари

1.   От Любовта никой няма право да се отказва. Най-малко пък заради глупави предразсъдъци.

2.   според мен, проблем може да възникне, ако сте първи братовчеди. Ако сте 4-5 ти братовчеди няма проблем.

3.   Има законова забрана за бракове между братовчеди, но тя е до втори братовчеди, доколкото помня. 4 и 5 братовчеди са твърде далечни роднини.

4.   Първо си кажи възрастта авторке, после ще мислим какъв съвет да ти дадем.

5.   Щом си зависима от родителите си за пари за образование в чужбина, би трябвало засега да се съобразиш с тях а любовта ако наистина е толкова силна ще те изчака да се изучиш.
Иначе не сте толкова близки роднини че да е проблем. Третите братовчеди имат 1, 56% кръвна връзка, а вашата е приблизително равна на връзката между всеки един българин, или по малко от половин процент.

6.   Прекалено далечни роднини сте за да има някакъв проблем. Пък и ако си направите генетични изследвания ще останете и по-спокойни. Аз на твое място не бих се съобразявала с родителите си. Не го направих като по-млада и не съжалявам. Просто се хванете на работа, постойте в България 1-2 години за да спестите пари и след това идете в чужбина. Учението няма да избяга, но любовта ако не се изживее когато и е време, цял живот ще съжаляваш. И не би искала на 40-50 години да си мислиш "какво ли щеше да бъде ако... ". По-добре рискувай сега. Само внимавай да не забременееш.

7.   Задължително е да си направите в такъв случай генетични анализи за наследствени болести. Ако и двамата имате "лош" ген (вероятност за болест, деформации т. н) ще е най- добре в бъдеще ако сте заедно, момчето да се подложи на операция за да не забременееш. Операцията е обратима за ако и когато пожелае, много по- лесно е при мъжете от колкото при жените.
Така или иначе явно си твърде млада още да мислиш за това, щом ти предстои да учиш още.
Иначе далечни, далечни... но с общи гени, първо анализи.

8.   към н. 5-значи, като била зависима от родителите си и да се съобразява? !
Момиче, никакво съобразяване-живей си живота и това е, после дъртите ти родители, няма да ти излекуват разбитото Сърце, нито жалкото образование ще ти е някаква утеха. Живей сега и мисли първо за себе си и за този, който обичаш. Любовта е на 1 място. Всички останали тъпотии-като родители, роднини, съседи, дипломи, работа-това са глупости, те нито ще те направят щастлива, нито нищо.

9.   Споко бе, те в повечето села всичките са 3ти, 4 ти и 5ти братовчеди, на никой не му пука и се женят помежду си. Не се притеснявай за глупости и си гледай връзката.