Нямам сили...
Не е първия, нито последния, но е единствения в сърцето ми... Минаха месеци - времето не лекува! Заминах надалеч - разстоянието не помага! Бях със други - пак искам него! Излизам и се забавлявам - той просто изплува в съзнанието ми... Питам се дали в живота има една такава единствена и истинска любов, която не се забравя... Дали не съм срещнала, а след това изгубила сродната си душа? Защо с никой друг след него не ми е хубаво, не е същото, не мога да обичам и не съм щастлива? Защо само той успя да ме опознае и разбере такава каквато съм? Отначало бях силна, опитвах се да не мисля, да не тъгувам, мислех, че ще отмине, но колкото повече време минава, толкова повече ми липсва... и аз просто отслабвам и се предавам. Всичко ми изглежда загубено, отчайвам се и понякога ми идват такива мисли, че никога няма да срещна по добър от него за да успея да го забравя и се самосъжелявам... Просто никой не може да бъде като него, а камоли по добър от него... Вече не вярвам, че ще срещна такъв човек, прекалено дълго време бях силна и удържах фронта, но вече се сринах... Него съм го чувствала така както никой друг, от първата ни среща ние заговорихме и се отпуснахме така сякаш сме се познавали, за първи път не изпитвах притеснение на първа среща, той ме предразполагаше към всичко, затова мисля, че той е моята сродна душа... и заради това толкова страдам, че съм я загубила... Опитвам се да се науча да живея без него, но незнам как да се справя!

Коментари

1.   Защо сте се разделили щом толкова се обичате? Бори се за него, нищо няма да загубиш. Аз така си върнах моя. Измислих цял роман и той се върна, и така 8 месеца сме пак заедно. Дано да не разбере, че съм го лъгала, но не ми пука, нали сега си е при мен. БОРИ СЕЕ

2.   Вероятно наистина си се разделила с емблематичен за тебе човек (сродна душа). Но не се притеснявай - ако това действително е така, то вие никога няма да прекъснете връзката си оикончателно, нито пък ще трябва да полагате някакви специални усилия да общувате и да сте в резонанс.

Сега го изживяваш така, сякаш част от теб си е отишла с него (и това действително е така), смесила си човешката (половата) любов с истинската, но от позицията на времето ще разбереш, че може би е по-добре да сте разделени (за да натрупате двойно повече опит и да отработите двойно повече карма), отколкото като сте заедно. Иначе да - привличането е невероятно, и е абсолютно неподвластно на волята и съзнанието.

Иначе да се събереш с който и да е, и да родиш деца от него не е проблем - това е просто роля, в която влизаш за известно време. Опитът и мъдростта, които ще натрупаш покрай това също не е за пренебрегване. Връзките между духовни партньори обаче са вечни (или поне продължителността им е за много повече от един живот).

Пожелавам ти леко и успешно преболедуване! Ако си срещнала сродна душа - нищо не е загубено. Щастливка си, понеже на малцина се случва. И да изживееш живота си с друг - нищо не е загубено, нито пък ще изгубиш връзката със сродната си душа.

3.   Явно той те е напуснал и се чувстваш засегната от това. Мисълта за него е почнала да те обсебва, я се стегни и продължи живота си напред. Не търси други мъже и забавления захване се с нещо сега примерно са модерни танците ако имаш възможност запиши се на някакви танци или нещо подобно. Успех.

4.   Здравей, мила. Много добре те разбирам, аз съм в същото положение. Само един човек може да ме накара да се чувствам така, както ти го описа, и аз дълго се борих с тия чувства, но накрая просто се предадох. Правих се на силна, на недостъпна, на друг човек, но.. нищо не помага. Той винаги си е бил в сърцето ми и мислите ми и няма намерение да излиза от там. Накрая просто си казах "примирявам се, ще те обичам до края на дните си и това е. " Знам, че с него никога няма как да бъдем заедно както преди, нито пък да се оженим или нещо от сорта.
Дълго време бяхме разделени, той си има друга, аз уж бях с друг, но след време пак се срещнахме и искрата пак припламна. Той ми е слабост, както явно и аз на него и знам, че това никога няма да отмине (поне от моя страна).
Ти не казваш какви са причините да се разделите, дали има някакъв шанс да се съберете отново и дали той изпитва същото към теб.. Само ти си знаеш, но определено такъв човек не се забравя, каквото и да става.
Не знам какъв точно съвет да ти дам, ние с този човек се виждаме от време на време и вярвай ми, това са най-щастливите ми мигове, но същевременно и доста болезнени. Да го имам до себе си, но само за няколко часа и да се крием от всички. Не е най-хубавото, което може да ми се случи, но съм ужасно щастлива въпреки всичко, че го имам макар и за малко. Защото никой друг не успя да ме накара да се чувствам така.
В едно обаче бъди сигурна - никога няма да се разделите с този човек, ако взаимно изпитвате тия силни чувства. Ти го носиш в сърцето си - значи никога няма да го загубиш :)
Успех, миличка! :)

5.   Изобщо не съм съгласна с 2.
Ако няма шанс да си върнеш точно този мъж, не създавай семейство като „роля за известно време“ с друг мъж. Нито той го заслужава, нито ти, нито децата ви. По-добре дори да не създадеш никога семейство, отколкото такова като „роля“ и фасада. Не е честно просто към деца и мъж.

Съветвам те вместо това или да послушаш 1, или ако не е възможно да се съберете, да се отдадеш на самата себе си - да се научиш да живееш за себе си, да четеш много книги, да се отдадеш на работа, учене, хобита и да не се отдаваш на безразборни връзки без любов - така няма да я срещнеш.
Като намериш равновесие, покой, щастие сама, като почнеш да раздаваш усмивки, позитивна енергия на света около теб, като спреш да я търсиш - Любовта ще те намери.
Лекувай раните си сама, живей, дишай, радвай се на всеки ден... стани положителен човек...
Успех
А.

6.   №5, А., ти на колко години си и от името на личен опит ли говориш? Ако не, предлагам ти да си наложиш самоцензура.
Морето винаги изглежда до колене, докато не нагазиш сериозно в него...

7.   Наскоро станах на 27, номер 2.
Да, от личен опит говоря.
Омъжена съм за разведен мъж, имал брак ала „роля“ и за пред хората - създал е нещастни деца без любов. Имам достатачно приятелки и роднини, които също са направили тази грешка.
Аз самата нямам и няма да имам такъв брак.
Няма да създам деца без любов и да лъжа мъж, само защото искам семейство и деца на всяка цена. Егоистично е за мен. Това е личната ми позиция, не налагам мнението си - нека всеки сам решава.
А.

8.   И никога няма да го забравиш години минават в живота се появяват други но тези които сме обичали истински си остават вечно. Хектор