До кога ще се крием?
Заедно сме от 2 години, но почти никой не знае за нашата връзка поради ред причини. Една от тях е че имаме 10 години разлика и до скоро той живееше с друга жена, та притеснява го това как ще реагират хората и какво ще говорят, та и поради тази причина до някъде все още се крием :( Когато го накарам да излезем някъде той все се измъква с това, че е изморен от работа или нещо друго. Опитвала съм да говоря с него на тази тема до кога ще се крием, че аз искам да излизаме заедно, че все пак не сме малки деца и в един момент се оказва, че говорим уж се разбираме за момента, че нещата ще се оправят съвсем скоро и в крайна сметка нищо.

Та въпросът ми е как да го накарам да започнем да излизаме без да се крием и евентуално как да го накарам да ми предложи да се оженим.. Подговаряла съм му няколко пъти от типа "Ще се ожениш ли за мен", " Ще дойда да те искам " и т. н., но всичко се приема като на майтап от негова страна усмихва се и ми казва да ще се ожена за теб или нещо подобно и темата на разговор свършва до там... Моля Ви помогнете ми защото наистина го обичкам отчаяно много

Коментари

1.   "... отчаяно много" е първата ти грешка! Никога не изглеждай отчаяна в очите на мъж! Бъди влюбена, луда, енергична, имай самочувствие, бъди свежа, бъди забавна! Бъди верен приятел и страстна любовница!

2.   1 е прав.
Иначе, НИКОГА НЕ ПРЕДЛАГАЙ ТИ НА МЪЖА ДА СЕ ОЖЕНИ ЗА ТЕБ!
Ти не го заслужаваш това - да се предлагаш като евтина стока, която никой не иска!!! А и така го притискаш до стената.
Чакай малко, до скоро, казваш е бил с друга официално, ти си му била нещо като любовница.
Така е свикнал да бъде с теб, страх го е.
Как да разчупиш тази схема, този навик - ами предложи му събота и неделя да отидете на разходка в друг град. Ще видиш, че там ще се държи съвсем отпъснато с теб, по-скоро се страхува да не го срещнат стари познати и близки и да го разпитват за бившата му - толкова бързо ли я е заменил... не иска да разберат, че е бил с теб, докато е бил с нея.
Не може да ти предложи значи веднага брак и да живеете заедно, а и се страхува да не развали това, което имате.
Дай му време и остави той да поеме инициативата, да бъде мъжът.
Ако го притискаш за каквото и да е било, ще го загубиш!
Послушай 1 и се радвай, че най-после е зарязал неговата. Това е голяма стъпка. Дай му поне 6 месеца да свикне, малко по малко ще почне да те представя в обществото, може да заживеете заедно, бракът няма да избяга. Разбирам, че искаш да наваксаш след цялата криеница, но точно сега, когато си спечелила войната, можеш да го загубиш!

3.   Ами губиш си времето казано в прав текст. Да боли, но е така той човека ти го е показал и ти си го и написал, за него всичко е на шега и на майтап. Това е отговора на въпроса ти, още повече, че съвсем ясно не иска да демонстрира връзката си с теб, което означава, че не иска да се обвързва. Щом имаш време давай пропилявай си живота, но едва ли искаш това.

4.   Дай малко време на човека. Аз самата приключих 10 годишна връзка и няма сила, която да ме накара да се пришпоря.
Партньора ми излезе от възката, заради друга жена, но сам каза, че не желае нов брак... и т. н. Просто трябва време.
Пък и има една друга работа. Остави го да се отърси от емоцията на предната връзка, за да останеш излъгана. Т. е да не прехвърли емоция и чувства от старата връзка върху вашата. Т. е да не повтаря грешки.

5.   Остави човека намира. Какво си се лепнала за него? Та той не може да диша спокойно от тебе.
Сара

6.   комплекси

7.   Ще се криете дотогава, докато му изнася това положение - крие нещо твоят принц, 10 години разлика не са повод за криеници, още повече какво щели да кажат хората. Има нещо не в ред, отвори си очите.
Мечо Пух

8.   Ще се криете докато не се разделите, а след това излез сама на ''светло''и продължи живота си като живееш, а не си нечия сянка... естествено, че е трудно, но това е верният път в твоя случай.... успех... ЗАРА36

9.   Отдалечи се малко от него да разбере, че има шанс да те изгуби, тогава ще разбереш дали държи на теб. Накарай го да усети малко самотата. Покажи му, че ти се писнало да живееш в сянка. Ако те обича той сам ще се пречупи.

10.   Не казвай никога "обичКам", много зле звучи.
Той ли те научи на тази дума?
Така казват мъжете на жените, към които нямат особени чувства, но трябва да се отчетат с някакво излияние, за да правят секс.

11.   Подкрепям 10. Така казват и жените на мъжете към които изпитват само съжаление.

12.   Аз бях точно такава, каквато те съветна да бъдеш № 1, но въпреки това, сега си ближа раните от болка.
Бамби

13.   И моя ме крие. Една година сме заедно, 15 год разлика. Не е женен, няма деца, нормални доходи. Идва след 10 вечерта, вечеряме и кой от където. Ходим на едно и също място. Не идва всеки ден, живее в друг град. Искам да живеем заедно, деца, брак. Казва ми, че има време и криеницата продължава. Обичам го и все още търпя, но докога ли.

14.   Възможно е все още да не е приключил предишната връзка. Може да се е разделил с нея временно, или да си доизясняват нещо, но с/д мен не са изцяло приключили нещата.
2 год не са малко време. За този период той трябваше отдавна да е взел някакво решение. Или е колеблив, несигурен в себе си, в нея, в теб, или не те иска за сериозна връзка.
Относно предложението за брак- на този етап звучи несериозно и дори смешно да го мислиш. Той те крие. Когато един мъж обича една жена и е свободен, той не я крие, а напротив- гордее се с нея, представя я на познати, приятели, роднини, грее от щастие, т. е. има показност на връзката.
Ел

15.   А разликата в чия полза е?