Какво означава това?
От 6-7 месеца се познавам с един мъж. С него се срещаме само по кафета и разходки из града. Той е умен, интелигентен, образован, но не предприема нищо повече от разходките. Няма друга жена, в това съм сигурна. Спрях да му се обаждам и отклонявах поканите за срещи, тъй като не виждам никакво развитие на отношенията ни. Но той ме търси и иска да контактуваме. Каза, че бил преди доста време разочарован и сега е предпазлив. Усещам също така, че е притеснителен и малко срамежлив. Той също сподели, че от доста време е сам и като че ли не знае и не умее да каже какво иска. Поднася ми цветя, много галантен и внимателен, но само това. Опитах се да го предизвикам - поканих го на гости, той уж прие, но на следващия ден ми каза да отложим за по-късно. Явно се притеснява. Какво да правя с такъв и какво да очаквам ог него?

Коментари

1.   Аз съм твърдо да му дадеш шанс! Опитвай се да му "разцепиш" срамежливостта... бъди малко по-внимателна към него и нещата ще станат! Но не се отказвай щом и на теб ти харесва ;)

2.   Той иска да е с теб, найстина мн те обича (като съдя по постъпките му). Мисля, че нещата при вас ще потръгнат, но по-бавно. Не отхвърляй предложенията за срещи нито пък обажданията, той ще се отпусне и всичко ще е ОК.

Усепех...!

3.   На колко години е той? И аз имах един такъв познат с който беше така цели 4 години и преди 10 месеца се разделихме. Така и не се отпусна достатъчно и реши, че е по-добре за мен да си намеря друг, който да ме направи щастлива. Имаше напредък в сравнение с началото, но съвсем малко. Аз бях много търпелива и внимателна, но не успях. Може ти да успееш.

4.   Много е простичко - човека определено те харесва, но иска да те опознае по-добре. И ти изчакай - за къде бързаш.... такива мъже не се срещат на път и под път.

5.   Няма да има друга жена разбира се. То коя освен
тебе ще търпи такъв мухльо. Тука някоя от акълийките
може да чака с години.
ГС1

6.   Ти какво искаш? Наясно ли си?
Той иска да те вижда, и явно има нужда от теб, щом те търси; но ако ти имаш нужда от друго - поискай това, което искаш, и ако нямаш време за него - кажи му го, струва ми се, че той съвсем не е наясно какво си мислиш, и ти - също, и май не споделяте това, което всъщност ви вълнува.

Ето, тая с мухльовците, номер 5, е наясно със всичко - виждаш ли! Не търпи нищо и това е - ти такава ли си?

7.   Оффф... Заради такива като номер 5 трябва да сложите някакъв ФЕЙСКОНТРОЛ! Ти болна ли си? А що се отнася до историята - дай му шанс! За сега може да ти изглежда шашав, но щом се отнася с уважение към теб, заслужава да му се даде шанс! Може да се получи? Разпитай го защо се дърпа и тем подобни! Може и причината да не е бившата му и да се пази, може и да си ти!
Преценявай! УСПЕХ!

8.   Питаш какво да очакваш от него, отговорът е НИЩО. След като той избягва интимните моменти....... явно при него нещо не е както трябва + неопитност, стеснителност....
Бях в подобен случай, дадох всичко от себе си нещата да се променят .......но ......всичко е перфектно, само дето ....секса и сега с него е толкова калпав и измъчен.....

9.   Tова може и да е скрит хомосексуалист, или такъв, който още не се е осъзнал.