Не ме е срам, яд ме е
Аз съм момиче на 24 и имам сестра на 21. Минаваме за желани мацки с разликата, че тя е по-свита, а аз не и да кажем-била съм с доста мъже. Повечето от тях бяха боклуци. Със сестра ми имаме общ познат, много свястно момче. Компанията е обща, досега не съм била близка с него. От известно време се виждаме само двамата-на кафе, да поприказваме, само приятелски. Обаче се влюбих в него и то много силно, докато отсреща интереса си остана приятелски. Реших, че инициативата надали ще я подеме той, защото го познавам от няколко години и определено не е сваляч. Пробвах и той ме отряза. Попитах го защо и отговорът беше, че бил влюбен в сестра ми! Тя от своя страна също си го харесва много, споделяла ми е, но при техните характери е нормално да не се свалят. Знам, че излизат заедно, знам, че си подхождат и най-вероятно се и обичат, но реших, че той трябва да бъде мой. Наговорих на сестра ми глупости за него дори и това, че сме спали заедно с него и го правим от доста време. Скарахме се с нея, както и тя с него. Той разбра какво съм направила и ми каза в прав текст, че ще ме мрази до края на живота си. В крайна сметка не сме заедно, не си говоря и със сестра ми. Но не ми е толкова кофти, по-кофти ми беше като излизаха двамата, не можех да ги гледам заедно защото го исках за себе си.

Коментари

2.   Не ми се мисли какво ще прочетеш сега като коментари. Да, заслужени са - рядко отвратителна история е това :((
Струва ми се най-отвратителната, която съм срещала досега.
Но те съветвам да бягаш далеч от тук и да не четеш, защото страхотно ще се травмираш. Просто опитай да промениш природата си, което е много трудно. Ти си постъпила не просто вероломно и подло, а да го кажем право - малоумно... :( Как не предвиди последиците? Ох.

3.   Съжалявам, но ти за мен си абсолютна егоистка и най-вече ГЛУПАЧКА. Ако момчето си харесваше теб, щях да ти кажа - бори се, момиче, браво.
ТОЙ НЕ ХАРЕСВА ТЕБ ОБАЧЕ. Ти не си влюбена в него според мен, защото се съмнявам, че изобщо знаеш, какво е това, но за пръв път сестра ти получава нещо, което искаш ти, винаги тя е била в сянката ти и затова и интригата - като не е мой, да не е и нейн.
Използваш, че двамата са затворени хора, за което сами са си виновни, но вместо да им помогнеш дори, ти ги разделяш.
Ако не се извиниш и не поправиш стореното С ИСТИНАТА, ще загубиш сестра си, човекът с който по принцип имаш най-дългата връзка в живота си. Рано или късно ще разберат каква си, ще се съберат, а теб... защо им е такъв човек?
Гледай ти да си си признала и да си изпросила прошка преди те да са разбрали, каква змия си била в случая, иначе рискуваш да загубиш семейството си.
А.

4.   Е, и за какво го споделяш? Щом се чувстваш добре така с подлата си душичка, какъв ти е проблема? Не вярвам да получиш подкрепа от някого, макар че може и да се намерят злобари като теб. Щом причиняваш това на собствената си сестра, мисля, че ти е ясно каква си. Мога да ти кажа само, че всичко се връща.

6.   Трябва да се направи един списък на топ неподходящите личности за връзка в Бг и ти да го оглавиш

9.   Пази боже от такива сестри, като тебе! ;)

10.   Рано или късно отношенията ви ще се затоплят, но е добре да си окачиш обеца по случая, а ако ти е такъв характерът - Бог да ти е на помощ!
Мечо Пух

11.   Много ме "радва", когато чета псевдоморалистки коментари. Авторке, не слушай упреците на другите. Това си искала, така си действала. Това е твоят си избор, за това го уважавай - като част от теб. Борила си се за щастието си и това е бил начинът ти. С какво щастието на сестра ти е повече от твоето щастие? Пък и сестра ти щом е способна да ти се сърди за такива неща... Незнам... Не се вкарвай излишно във филми. И на двете ви ще ви мине. Не бива да се срамуваш от избора си. Отново ти казвам - не слушай коментарите тук, защото всеки се прави на моралист и казва неща, които трябва да се кажат, без да е на твоето място и в твоят случай. Като чета коментарите, излиза, че всички коментиращи са с висок морал, честни, лоялни, верни... както писах в една друга тема - гардеробите им са пълни със скелети и за това си създават един виртуален ореол, за да прикрият реалната си порочност. И мен ще хулят за този коментар, но аз съм убедена в твърденията си и няма да влизам в спорове. Живей си живота, бори се за щастието си и недей да си мислиш, че постъпката ти е крайно осъдителна. Прегръдка!
Ж25

12.   И аз съм възмутен, трябва да се подкрепяте със сестра ти, а не да действаш така срещу нея! И аз имам брат по-малък от мен, и да си призная още се случва да се поскарваме, но когато се налага винаги му помагам. Ти като по-голяма сестра е трябвало да помогнеш, а не да въртиш интриги!

13.   Добре, че нямам брат или сестра като тебе :Д

14.   Taka. На сестра си не бива да прави така, но за чуждите мъжлета е позволено, нали така А. Тя авторката че е долна долнотия това няма спор, но нима вашта вина дето забивате чужди мъже и жени е по-малка? Или то като е за непознати не се смята. Аиде всички такива долнотии да се замислите дали имате право да съдите.

15.   Не знам как живееш с вината си, защото според мен ти съвсем ясно осъзнаваш какво си сторила. Ще ти кажа, че живота ни предлага много изкушения и всичко можеш да отнемеш насила, но не и любов. Години наред зет ми /мъжът на сестра ми/ ме тормозеше. Останехме ли насаме, той ми се нахвърляше като дивак. Истината е, че е хубав, перспективен мъж, който заслужава всяка капка внимание, но не е МОЙ. И не го искам. Няма да причиня нещастие на сестра си никога. Чудех се как да отблъсквам набезите му, но винаги се справях с успех. Къде с добро, къде с лошо, никога не му позволих дори и да си помисли, че може да е с мен. За да не разберат нашите обаче се виждах в чудо, дори търпях обиди от сорта на това, че аз съм го била предизвиквала с поведението си. Ако кажех нещо срещу него, веднага последваха упреци, че вероятно й завиждам. Изобщо години наред съм била между чука и наковалнята, но не допуснах аз да стана причина за разрив на техните отношения. Съветвам те да опиташ да оправиш нещата между тях и тогава ще се разбираш и с двамата. Инак забрави, че имаш сестра, а за любов с този мъж... просто се откажи. Не всичко, което хвърчи става за ядене, човек трябва да си поставя сам границите, за да не бъде принуден.

16.   Да, истинска история, гадно звучи. Все пак интересно ми е да чуя как съперничеството между сестри може да вземе такива размери. Ужас!

17.   И какво в крайна смета чувстваш ли се добре сега?

19.   14, коментарът ти е в десетката :)
11, за какъв псевдоморал говориш като момчето не е харесвало нея, а сестра и. Да се надява на нещо просто е глупаво. И да, такива номера и лъжи са ужасни и не, аз не съм ги правила. Да пожелаеш мъж е едно, да кроиш такива номера- съвсем друго.

20.   Към 15 - доста ме озадачи определението: "перспективен мъж, който заслужава всяка капка внимание"

Мъж, който е перспективен изпада ли в такива мизерни ситуации? Кое му е перспективното - че със сигурност се нахвърля като дивак на всяка срещната. Гарантирано е така, щом където е най-напечено едва устисква.
Че и заслужавал бил всяка капка внимание... Наистина явно си си го просела.

21.   Ти какъв човек си? ! :Х Като гледам някой филм и някой направи нещо от сорта на тази глупост ми иде да ударя телевизора, но до сега си мислех че това са истории само от филмите, че не е възможно такава егоистичност... И то тука не става въпрос за чужди хора - да си харесала някой приятел на някоя приятелка - тук става въпрос за сестра ти! Казваш че е стеснителна, а ти си била с доста мъже до сега - ми ти явно си освен ку*ва и ку*ка! Да нараниш сестра си така... И трябва определено да те е срам!

Ти осъзнаваш ли, че тази глупост може да ви скара с сестра ти до живот... Какво ще правиш след години когато имаш нужда от нея, защото всеки има нужда от брат си/сестра си, дори просто за емоционална подкрепа... Каква подкрепа можеш да искаш от нея? ! :Х Не мога да повярвам, че изобщо чета тази история, и ми се иска да се окаже че е за графа "Измислени истории"... :X Осъзнай се и се покай пред хората, които си наранила и се опитай да си промениш характера, защото така нищо истинско и хубаво не те очаква!
ВаМа

23.   Здравейте, на всички,
Към сестрата, моли се да не им се получи връзката, но не злобей. Дано той да я разочарова много. Че само така има шанс да се сдобрите със сестра ти. Иначе и двете сте много млади и ще срещнете още куп мъже. Но сестрата си остава една. А и срамежливият пикльо, кво си мисли ту с едната ту с другата на кафенце. Толкова ли много искаш непременно такъв мъж до себе си. Сестра ти по - не опитна, ами ти... не схвана ли. Айде успех и на двете. За кво те е яд, то си е за смях. Преди беше само едната сестра будала а, сега са две и то пикльо да ви разиграва.

Антарес 31г.

25.   Сега авторке, ти си голям егоист. Не се сдобрявай със сестра си, избягвай я по всякакъв начин и не се интересувай какво прави. Така ще ти е най-хубаво. Ако не знаеш нищо за сестра си, няма за какво да и завидиш.
Казваш че си била с доста буклуци - продължи си с тях. Те поне може да са заслужили да се обвържат с персона от твоя вид.

26.   И кво толкоа те е яд и аз имах ОГРОМНА ЗАВИСТ към брат ми (момче съм) че е с наи якото момиче и нарочно го засрамих пред сички и тя скъса с него и ся е с мен :Д

27.   26-ти си толкова долно момче, че просто нямам думи! А приятелката ти е минала и през брат ти, що за хора сте?

29.   Малка и злобна душичка си. Вместо да се радваш за сестра ти, че е харесвана от свястно момче ти завиждаш и ги разделяш. Такива хора като теб, правят света помийната яма, каквато е в момента. Малки и злобни завистливи същества. Гнусна си. Драйфа ми се от такава като тебе. Най хубавото нещо което се сещам за тебе е да се забавляваш с боклуците с които си била до сега, точно там ти е мястото. Уж си се била ориентирала много добре до сега с какви да бъдеш, но защо сега си се объркала не ми става ясно! Нищо, ще ти мине.
К.

30.   26 ти си същият като нея - защо не се свържете по някакъв начин - може да се получи нещо?! Не мога да ви разбера и това е! Хора като вас ми покачват самочувствието - просто като чета подобни истории се чувствам много по-умна и по-зряла от детските ви постъпки... Поумнейте - поставяйте си цели, които да можете да постигнете без да нараните някой друг! Не бъдете егоисти - един ден всичко ще ви се върне!
ВаМа