Бившата
Мили хорица!

Моля за съвет, мнение, препоръка или вашата гледна точка на следната ситуация! Преди 5г в моя живот срещнах първата ми истинска любов, бяхме си първи в много неща, връзката ни беше повече от щаслива. Бях на седмото небе от щастие, нищо друго не ме интересуваше освен тя да е добре да е жива здрава и щаслива! Макар и да сме се карали, никога не съм я лъгал или изневерявал!

Много я обичам за да и причиня това страдание, а дали тя го е направила то си е за нея, аз съм чист пред съвестта си! Бяхме заедно близо година! Да тук можете да кажете "как ще заобичаш някого за 1 година", не е важно колко време си бил с даден човек, за да го заобичаш на някой им е необходимо 1 минута, на други цял живот не им стига, за да обикнат някого, но при всеки човек е индивидуално, и различно.

По стечение на обстоятелствата (по моя вина, причината беше в мен)се разделихме! В началото се чудех защо, бях млад и наивен! Не си давах сметка какво тя прави за мен! Чак след 2г разбрах защо ме остави, ще попитате защо, ще ви кажа, причините са 2, 1-во много я ревнувах чак я задушавах, 2-ро срам не срам, 3 месеца лежах на неин гръб, купуваше ми цигари плащаше ми сметки, на мен ми беше добре, тогава не си давах сметка какво прави тя за мен, не ме е срам да си кажа за разлика от много, който биха спестили това нещо, да не ме винете макар и след 2г си ОСЪЗНАХ грешката, и повече никога няма да я повторя да позволя такова нещо да ми се случи, както да задушавам жена и да я обсебвам така и да лежа на неин гръб, просто тогава бях по млад с по малко опит, и не си давах сметка за нищо!

Живота така ми се стече че пораснах, дори си надраснах годинките доста, къде за добро, къде за лошо! Факт е и не мога да го променя! Тук ще кажете аз съм си виновен, ДА така е не крия, всеки си носи отговорност за действията, но всички сме хора и грешим, а после се учим от грешките си! Най-големия подарък на този свят е прошката! След нея опитвах, и с други момичета, но не се получаваше, знам че е гадно но с тях замествах нея! Нещо което правят много хора но не си признават! Тя в момента не иска да ме види! Нормално аз съм си виновен за това! Искам само да имам някакви приятелски взаимоотношения към нея! 4г не сме се виждали и чували! Но това не значи че не съм я мислел, от общи познати, съм подпитвал деликатно за нея как е, добре ли е, какво се случва с нея! Съответно отговора "добре е " ми беше напълно достатъчен! За да си отдъхна!

Знам че по един или друг начин съм я наранил! И не знам, какво да направя, какво да и кажа! Просто да се видим и да поговорим малко! Не искам да и "казвам" че съм се променил, искам да и докажа, тъй като се научих да вярвам на действията не на това което чувам, но като не мога да я видя как да го направя! Съответно мисля, че и при нея ще е така! Знам че съм виновен, не ме упреквайте, никой не е това което е бил преди години, това което е в момента, и това което ще е след време.... Да вълкът козината си мени но нрава не! Тук може да се поспори сами знаете че човек за човек се променя... Какво да направя за да и покажа, че искам само едно приятелско отношение нищо друго! Пък ако тя поиска нещо друго, няма да се противя!

Коментари

2.   Явно тя за теб означава адски много, тя е голямата ти любов, до колкото разбрах. Обаче сигурен ли си, че ти си същото за нея? Знаеш ли дали си има приятел в момента? Като жена ще ти кажа, че ако си има сериозна връзка и е много влюбена, едва ли ще иска да те види.
Но ако все пак и ти означаваш за нея това, което е тя за теб, тогава със сигурност ще се радва да те види.
Поразпитай пак тези ваши общи приятели, най-добре, ако имаш някой по-близък, който няма да ти иска отчет защо питаш и т. н.

Покажи й, че си се променил, но не настоявай, ако все пак се съгласи да се видите. Бъди тактичен и внимателен. Ако тя все още има чувства и иска да е с теб, ще го усетиш.
Успех!

3.   аз имах една позната дето се беше лудо влюбила в един и си го издържаше изцяло не 2 или 3 месеца а 2 години, но го правеше защото беше луда по него... сега незная докъде е стигнала с него, но това е до време колкото и да обичаш един човек не може до безкрай да го носиш на гръб, явно твоята не е издържала на напъна или не те е обичала достатъчно. макар че това лично аз не говъзприемам жената да работи, а мъжът да си лежи на топло... ей това ако не е използване здраве му кажи

4.   Прочетен вестник не се отваря.
За мен, няма приятелски отношения след връзка ( дори толкова дълга ), а след 4-годишна пауза - няма място дори за един разговор.
Желая успех с някоя НОВА любов и се радвай, че си изживял старата. Няма да допуснеш предишни грешки.. нали?
Желая успех!

5.   Да, бил си не особено добър приятел на момичето, меко казано. Чудесно обаче, че си направил съответните изводи и си помъдрял. Това, че 4 год. след края на връзката ви все още мислиш за нея е, защото засега не си успял да срещнеш друго подходящо момиче. Аз мисля, че не трябва да й звъниш и да й се извиняваш и въобще да търсиш контакт с нея. Тя също си е извадила поука от връзката си с теб и със сигурност няма да иска да се обръща назад. Това момиче е част от миналото и да остане там, а ти вече поумнял почваш на чисто да градиш правилни отношения с друго момиче. Непременно ще намериш подходящото!

6.   Потърси я, нищо не губиш в крайна сметка! Смелостта е нещо което на малко им стиска, на действия, но виш на думи са ВЕЛИКИ!

7.   Всеки греши, няма безгрешни! Сам каза никой не е това, което е бил в миналото!

8.   Не я наранявай повече ако е продължила пътя си след теб. Минали са 5 години, предполагам от общите ви познати си запознат дали има приятел или не и ако има не се появявай пак в живота й! Казвам го от гледна точка на момиче в сходна ситуация... Мой бивш приятел, който преди ме беше наранил силно се опита да се появи в живота ми само като стар познат и приятел, но това навява и доста лоши спомени, така че и ги спести - нищо няма да се получи няма дълго да сте кой знае какви приятели. Продължи си живота напред все ще срещнеш сродна душа.
ВаМа

10.   Като чета някоя мъжка история.. все след време идва осъзнаването, все след години, а момичето е искало обич тук и сега...
Извинявай за емоционалното начало, но не се сдържах.

Сега по въпроса ти и как аз бих реагирала и какво аз бих искала - погледнато от очите на жената.

1. Ако съм намерила някой почтен човек, който е до мен сега, едва ли ще се върна при теб. Ако още имам чувства, то няма да искам да те видя, за да не обърквам света си с някаква закъсняла любов. Тя е продължила напред и БРАВО на нея.

2. Ако все пак хубавите чувства са по-силни и съм достатъчно убедена, че искам да подновя някаква емоционална връзка с теб... ще те наблюдавам. Ще наблюдавам живота ти сега, това как работиш, как преследваш мечтите си, колко си силен на обратите. Ще гледам местата, където излизаш и хората, с които дружиш. ВСИЧКО ще е плюс или минус.

Повярвай ми тя едва ли не иска да те вижда, защото някога преди 4 години си я ревнувал и се страхува, че ако пак започнете връзка пак ще е същото. Защото както си пораствал ти, това се е случвало и с нея. Спала е с други мъже (съжалявам боли да знаеш, че твоето си вече не е само твое и то от глупост, която ти си свършил, но... такъв е живота) Имала е връзки може би, претърпяла е разочарования, закалила се е, вече не мисли по начина, по който е мислела тогава.

Има едно нещо, което хората казват - първата любов ръжда не хваща... Не е вярно. При много хора е така, но истината е, че ръжда не хваща истинската любов и ако вашата е била такава, то рано или късно случаят ще преплете пътищата ви отново, в момент, когато сте готови за нея. Единственото умно нещо, което следва да направиш сега е да се развиваш за себе си и заради себе си, да започнеш да се държиш като успяващ мъж, с много планове и мечти. Да си създадеш класа и стил, да се откажеш от вредни познанства, да израстнеш наистина.

Хиляди трикове мога да ти предложа, които ще я накарат да те потърси самичка... но е безмислено.

Имам обаче един въпрос към - защо ти беше нужно толкова време? И защо за бога си ревнувал и си вярвал на другите? Това е страх и несигурност, ревността не е израз на обич, а на неудоволетвореност, на комплекси за малоценност, на погрешното схващане, че "кой съм аз, че да заслужавам щастие". Реввността е първата крачка към раздялата. Тя подозира, създава напрежение, то ражда скандали до един момент, в който си казваш "няма смисъл да продължавам"

Успех ти желая!

11.   Стой настрани от момичето. Не й натрапвай закъснелите си съжаления и преоценки на минали неща.
Да, всеки допуска грешки, но от грешка до грешка има съществена разлика. Не че твоята е фатална. Но е от онези, които не ни позволяват да отворим повече определени врати!
Срещнал си свястно момиче, възползвал си се от него по един доста гаден начин, за капак е понасяла и ревността ти. Трябвали са ти две години (!! ) да осмислиш защо тя не е издържала.
Е, просто я остави и давай и ти напред, без да я мислиш. Няма какво приятелство да дириш при нея. Иначе от целия ти пост лъха неистова истерия да се намърдаш пак по некъв начин в живота й. Мотивът ти е да се реваншираш. Да й покажеш, че си станал пич. Няма смисъл.
Само ще влошиш нещата, повярвай.

12.   Здравей!
Аз бих те посъветвала да я потърсиш! Със сигурност си я наранил и не е останала с особено хубави спомени от връзката ви. Точно за това, ако и' покажеш, че съжаляваш и се извиниш, ще бъде най-добре и за двама ви. Тя ще се почувства по-добре, а също и ти. Само така ще можеш отново да продължиш напред. Предложи и приятелство, но не настоявай, за да не я отблъснеш. Обади и' се да се видите, или ако не иска и го кажи по телефона/ скайп/ фейсбук... Има хиляди начини... Успех!

13.   Потърси я! По добре да опиташ, отколкото да си останеш със спомена, че не си се пробвал! В крайна сметка е свирено и нищо не губиш и в двата вариянта!