Моля за съвет
Здравейте! С приятеля ми сме заедно от една година. Аз съм на 21, а той на 25. Така и двамата сме от едно селце на 30км от пловдив. Аз си живея и работя тук, а той има баба в пловдив, която има едноетажна къщичка и той заживя при нея. (баба му е на 75) Аз му ходя на гости понякога, и е пълна мизерия навсякъде бабешки неща бабешки косми …Абе не е за живеене от нейните мръсотии. Та аз искам да имам общо бъдеще с него, да си помагаме да го градим заедно да създадем семейство. Той казва, че също го иска но има един проблем. Попитах го дали мисли за в бъдеще да живеем заедно примерно баба му да дойде на село и ние заедно да си оправим къщата, а той каза че баба му си иска там и няма как да я изгони и за да и е добре на нея ще се изнесе на квартира, поне до като спре да може да се гледа сама, а до онзи ден ми казваше че ще ме вземе да живея при него, което е смешно. Значи той в момента е на 25, кога мисли баба му да се махне, кога ще оправи къщата си? За тези неща се изисква време особенно с преместването на баба му тя може след 5г след 10г да не може да се гледа и какво ние кога ще подхванем живота си в ръце та да си направим дом и да имаме семейство? Не знам но усещам сигурност от този човек как трябва да постъпя според вас права ли съм? На мен не ми е проблем дори и на квартира да сме заедно, но той не би го направил като има на готово къща, а аз с тази жена не бих живяла злобна и мърлява в 3 стаи няма как да живея с нея! Аз много искам да живея в пловдив, но той само се бъзика че ще ме вземе при него, но така и не го прави…Явно ще трябва да си се изнеса сама на квартира и да си гледам живота.

Коментари

1.   Ужас! Кроиш тънки, меркантилни сметки да грабнеш чужд имот. Пъдиш жената, все едно е длъжна да се съобразява с някаква пикла. Още малко ще искаш да умре, че да се настаниш там.
Тоя ще е голям будала, ако те търпи дълго. Това твоето е нечовешко и нагло.

2.   До н. 1-каква е тая злоба? !
До авторката- по-добре се погрижи за себе си, на оня май не можеш за нищо да разчиташ-да си гледа бабата и да си кукува сам.

3.   Това е много грозно - той планира да изгони бабата от собствената й къща -на квартира? За да може той да си живее там? По-логично е той да излезе на квартира и да те вземе да живеете заедно. Не разчитай на този мъж, той е несериозен и несамостоятелен. Търси си някой нормален мъж, а ако искаш да отидеш да живееш в Пловдив, си намери квартира там. Но не казвай на този мъж, да не би да се нанесе при теб. Той мисли как да използва...

4.   Аз пък подкрепям авторката. Няма как да живеят заедно двойка мъж с млада жена и в другата стая баба му.
Друг е въпросът, че баба му няма вина, че да трябва да си напусне къщата освен ако доброволно не реши да я отстъпи на младите. Той е този, който трябва да осигури имот(нов апартамент, къща или квартира), където да може да се създаде семейство и деца.

5.   Хахаха списвачитееее поне си четете темите преди да ги пуснете. Първо щял да излиза на квартира, пък после не би го направил като имал на готово къща.

6.   Искаш да изгониш 75 годишна жена от собствената й къща? "... ние заедно да си оправим къщата... " Опомни се - къщата не е ваша.
Ако искаш да си в Пловдив - наеми си квартира. Или ти чакаш приятеля ти да си наеме, та да му виснеш на врата и всичко да ти е на готово?

7.   Като искаш да живееш в Пловдив започни работа, изтегли кредит па си купи жилище. Седнала и чака жената да умре та да се нанесе наготово. Е. а ти долните същества. Защо не чакаш някой от твоите хора да умре, продавай селската къща и купувай нещо. Освен да ти пожелая на ти се връща всичко и един ден теб да те гонят друго нямам какво да ти кажа. Как ме е яд че съм от Пловдив, а не познавам момчето, та да му кажа за гнусните ти мераци.

9.   Мъже, никога не си взимайте вкъщи такова същество като авторката, ще страдате цял живот!!!
Авторката я съветвам да порасне, щото никой няма да иска да създава сериозна връзка с теб.
Никой не ти е длъжен с нещо, ако искаш собствен дом работиш и теглиш кредит.
За ква еманципация ни говорите, като почти всички жени разчитат на мъжете да ги издържат, че и претендират за къщи и апартаменти.

10.   Ако темата не е фейк, на какъвто ми прилича- много искала момата да живее в Пловдив, ама балъка да изгони баба си-собственичка на къщата, да вземе да направи ремонт и тогава тя ще пристигне да "гради общото бъдеще" и да създава семейство с него.

11.   Ако позволяваха в сайта, с удоволствие бих ти теглил една дълга майна

12.   Ами отиди живей с него на квартира. Или искаш да си гражданка и да живееш в собствена къща в града? Знаеш ли колко сте смешни такива селянчета?

13.   2 от 1
Друга меркантилна личност. Авторката от село иска да живее в града, ама наготово. Да изгони бабата и да се нанесе. Пита колко години ще я чака. Това ми прозвуча грозно. Прекалено е за една година е да се месиш кой къде ще живее, ще се маха ли. Ако бабата реши сама, ще се върне на село и ще отстъпи къщата. Да си говори с внука си и така.
Искрена любов и уважение. Като иска да живее в града, да си по постигне сама, не да се обеси на врата на човек с имот и да се надява бабата да гушне букета.

14.   Доживях поредната независима жена в тоя сайт да се чуди кога нечия баба ще умре. Поклон пред такива девойки!

15.   Изнеси се сама на квартира, плащай си я сама, и бъди независима! Не разчитай на чужди имоти. Тази баба предполагам, има свои деца, които ще наследят къщата, а не внука ѝ! Може да си останеш само с чакането. Може бабата да живее до 90, може да се наложи да я гледате, готова ли си за това?

20.   Големи пък моралисти баш в тоя форум :)... Смях в залата. Момичето поне някакви планове за бъдеще и семейство се опитва да прави. За разлика от повечето. Това за мен не е "меркантилност", а прагматичност. Но като знам средната грамостност и познаване на речника на повечето тук...

Иначе на въпросът ти, очеизвадно, най-добре да се изместите на квартира. Така ще го тестваш дали иска да има нещо сериозно или не. Това, че му било по-удобно при баба... Не е на 15, а на 25. Като се изнесете, ще видите и дали бабата ще се усети да направи някакъв компромис заради вас. Ако не - не...

21.   Не става да изгониш собственичката на дома и да заживееш ти в него. Като искаш да живееш в Пловдив, търси си квартира.

22.   20, правене на семейство, ама с чуждия имот. Момата има родители, защо да не дават те?
Колко такива меркантилни млади жени има, които искат да изплуват, ама на чуждия гръб. От село в град, ама тя да не се мръдне.

23.   Н20, това не са планове, а тънки сметки! Ама, без кръчмаря! Планове са да се наеме или закупи жилище, да се работи и изплаща, и т. н! А тънките сметки са, как да изгоним или уморим бабата, за да се натамъним в нейната къща без труд! Има малка разлика, нали?

24.   Мила, въобще не слушай тези хора!
Това, което искаш е напълно нормално и след като твоят мъж е обещал нещо и не го изпълнява значи не е сериозен. Попринцип мъжете тук щом си жена само ще те нагрубят. Няма друго.

Щом не се чувстваш добре с него и вече без дори да сте женени не е сериозен, не се грижи за теб, значи това не е добре и трябва да сложиш граница или да си тръгнеш! Кажи му, че връзка се гради чрез общи усилия и грижа, или няма да проработи.
Или имаш трети избор, да продължаваш да търпиш това и да страдаш.
Изборът е твой!

25.   И още нещо, не се сърди на жената, проблемът е между теб и него.

26.   Ох, дано не изпадна в положението на бабата - някой да ме чака да умра по-скоро, че да се нанесе в къщата ми.
До авторката: Ами, ако господинът иска да изгони вашите от дома им, за да се нанесе той, как ще се почувстваш?

27.   24 - Не се грижел за нея? И как точно трябва да се грижи? Като не е била с него (или някой друг) как е живяла, без да я обгрижват? Тя не е малолетка, на 21 се предполага, че може да се издържа и грижи сама за себе си. Даже би трябвало и за деца да се грижи като иска семейство.
"Кажи му, че връзка се гради чрез общи усилия и грижа, или няма да проработи. " Ок, ама аз тук виждам само изисквания към него- да вземе къщата, да я ремонтира, каква е нейната част от грижите? Усилията ѝ са ясни- да се измъкне от село.
По-добре такава връзка да не проработи.

28.   Олее и аз имам син, кой знае приятелката му какви планове има за кончината на майка ми или за моята кончина.
Авторке наемай си квартира и се нанасяй там, приятелят ти няма права над къщата за която правиш планове, дори не е бъдещ населедник, когато бабата почине, родителите му ще решат какво да правят с къщата, а това съвсем не означава че ще я оставят той да я ползва!
Граденето на общо семейство не означава да отнемете чужд имот за да го наречете ваш! Приятелят ти в момента само ползва безплатната възможност да живее в чужд имот, ти обаче нямаш никакви права там, дори нямаш право да коментираш бабешките косми в нейната къща, можеш само да си благодарна, че жената позволява да ходиш на гости в дома й, тази жена не те е канила на гости в дома си а ти най нагло ходиш там.

29.   Дай Бог бабата да е жива и здрава още много години и на тая използвачка авторката да не и се отвори парашута. Мърлява била бабата и имала само 3 стаи-пикло, когато си купиш жилище, си го поддържай както искаш, недей да ревеш на чуждо гробище.

30.   24, женско си, нали? Какъв неин мъж, връзка от година? ! То значи, ако направят две, са си направо заедно цял живот ли?
То бива, бива меркантилност, ама това чупи рекордите. В тоя живот никой не е длъжен да осигуря лукс заради едно тяло. Обещал бил. Тежко и горко на човека, който ще остане с теб.

31.   Пловдив е толкова противен град, не разбирам що всички от селата гледат да се тъпчат в кутийките на голям, мръсен и миризлив град.

32.   Поредната тема, която намирисва на измислица, за да се предизвикват спорове и разпри сред тук пишещите.

Номер 31, ти откъде си, за да сравним твоето родно място с Пловдив? И в коя част на Пловдив си бил(а), та имаш такива погрешни впечатления и се изказваш така за целия град?
Макар Пловдив да е вторият по население град в България, той не е втори по големина: от север към юг е 5, 5 км, а от запад към изток е 10 км, ако броим и промишлените зони. За справка, в най-дългата посока Варна е 16 км, Бургас и Русе са по 11 км, Габрово е 10, 5 км, Перник и Смолян са по 10 км. Пловдив е градът в България с най-много зеленина и природа в рамките на самото населено място: има три големи парка (два от тях са с дължина 1, 35 км всеки) и десетки по-малки, пет хълма (в подножието на два от тях също има паркове), гребен канал и река Марица.

- Кифлоприземител

33.   От тази тема стана ясно защо много днешни жени не искат да раждат деца. Страх ги е, че децата им ще доведат някоя като тях, която ще им брои дните живот. Другото са оправдания, за да не кажат истината. Защото всяка от вас, които се кефи на практичността на авторката, е бъдеща "баба, която трябва да се махне".