Чувства към същия пол
Здравейте! Аз съм момиче на 21 и моята история се разиграва на работното място с друга жена (36г). Определям себе си като бисексуална и мога да кажа, че се чувствам еднакво добре и с двата пола. С въпросната жена се познаваме от няколко месеца и за това кратко време станахме изключително близки и емоционално свързани. Съответно в мен се породиха чувства и започнах да ги показвам, когато комуникирам с нея, да я ревнувам, да имам нужда от нейното внимание, повече време за мен и т. н. От нейна страна забелязвах как тя прави сексуални намеци, докосва ме и иска да прекарва време с мен.
Когато аз споделих с нея относно моята сексуална ориентация, без да споменавам чувствата си към момента, тя започна да страни от мен, изведнъж стана супер заета, и леко ограничи шегите, които правеше до момента.
Проблемът е, че в същото време тя не спира да се интересува от всяка подробност от живота ми, не спира да търси физически допир, но усещам някакъв страх у нея. Важно е да спомена, че е омъжена, но няма деца, поради здравословни проблеми. Имахме няколко по-дълбоки разговори, в които тя не спира да повтаря как гледа на мен като приятел, като по-малка сестра и т. н.
Да речем, че вече осъзнах, че няма интерес от нейна страна за нещо повече, но сега не зная как да се оттърва от тези чувства. За себе си мога да кажа, че съм изключително емоционален човек и преживявам всеки детайл много силно. Мисълта, че вечер аз заспивам сама, а тя е до някого другиго, просто усещам как срива психиката ми. След всеки емоционален срив и безсънна нощ си обещавам да не се втурвам отново със затворени очи, а на следващия ден тя продължава да ми дава неясни сигнали и напразни надежди. Има хора, които просто се държат по този начин, флиртуват на шега, защото забелязвам, че го прави пред мен и с други. Не зная каква е причината за това и дали е свързано с мен, но осъзнавам, че това нещо не е за мен.
Моят проблем е, че не намирам изход от ситуацията, не мога да спра да чувствам и да искам това, опитах да бъда с мъж през това време, за да предизвикам себе си, но беше кошмарно. Просто затварях очи и си представях нея отново и отново и просто реших да сложа край, още преди всичко да е приключило.
Не зная как да се измъкна от тази ситуация, налага се да поддържаме контакт и да работим заедно поне още няколко месеца, тъй като в момента няма как да сменя работата си, поради други обстоятелства. Тази безизходица ме убива психически допълнително…

Коментари

1.   Колко добре разбирам как се чувстваш.. На 21 и аз се влюбих в жена на същата възраст и сега, години по-късно, все още всичко ме свива като се сетя за нея. В момента историята се повтаря с друга по-голяма от мен жена и знаеш ли какво е общото? И двете са мили, търсят близост, докосват ме, гледат ме с един нежен, грижовен и влюбен (в моите очи) поглед и се интересуват от живота ми. И знаеш ли какво друго? Нито едната от двете не гледа на мен по същия начин, по който и аз. И това ме прави толкова безпомощна, че понякога ми е трудно да намеря смисъл в каквото и да е друго. Вечер си представям, че съм се гушнала в нея и заспивам с надеждата да я сънувам, а сутрин се събуждам с топка в стомаха и ми липсва ужасно. Мисля си, че вероятно ме привлича този тип поведение у тях, а те са си просто такива и това е естествено за тях. Те дори на подозират какво се случва, ако не им го кажеш директно или поне намекнеш.

Ако имаш нужда да споделяш/от подкрепа - synes11 abv
Аз също нямам с кого да споделя и това ми тежи още повече...

2.   Разбирам те много добре как се чувстваш!

3.   Не те разбирам!

4.   Семеина жена с дете на 38г. винаги съм имала мечта да го направя с жена но не попадам на желаещи. Даже и пред мъжъ ми съм споделяла.