Връща ли се всичко? Как се справите с предателство?
Здравейте!
Ще се опитам да бъда кратка. На близо 30г съм. Вече 3 месеца не мога да приема предателство от човек, който си мислех, че е за мен. Бяхме заедно около година, през която сме се карали. Той ми даваше смесени сигнали, а това ме подлудяваше. През цялото време си е пишел с други, а мога да гадая какво още е правил. Като се замисля е по-добре да не знам. Отказвам да приема истината, че ме е използвал и се е подигравал с мен. Свикнала съм да ме уважават, а човекът, който съм искала, не ме е. Привлекателна съм и около мен е пълно с мъже, а мен не ме интересува никой. Той обаче бързо ме замести. Връзките му все са били по няколко месеца и никога не е бил виновен той, според него. Интересно ми е дали такива хора се осъзнават някога? Дали усещат, че нараняват хора и дали въобще изпитват съжаление.. опитвам се винаги да бъда заета с нещо, но пак намирам време да го мисля. Не знам как да изляза от това положение..

Коментари

1.   Боклуци и плява има много. Стойностните мъже са малко
Приеми, че си се изцапала с боклук. Пречисти се. и започни наниво.

2.   На 30 си вече, а все още търсиш бед бойс???
Не избирай само по това каква кола кара и колко пари имат родителите му, а гледай и някакви добродетели да има.
Много още няма да можеш да избираш, предвид възрастта.

3.   Добре дошла в реалността. 99% от хората са такива.

4.   За тях е начин на живот. Нито ще разбере как се чувстваш, нито го интересува. Ти се справи със себе си, да не отдаваш толкова значение на хора без никакво значение...

5.   Поредното доказателство, че жените винаги ще преследват т. н. " лоши момчета".
Просто умирате за тях. Ти самата признаваш, че много мъже те харесвали, а сред тях съм сигурен има и много свестни.

Но ти разбира се, искаш мачото - лошото момче. Разбирам да си на 20, но и на 30 продължаваш да ги преследваш.

И после плюете мъжете и ревете: " Къде останаха добрите момчета".
Еми тука са, никъде не са ходили, просто жените (мнозинството) искате "лошите момчета ".

6.   А, да не ти пука. Я се стегни - красива жена си, стойностна. За някакъв боклук ще се впряга. Забравяй го това лайно и толкова. Аз така правя. Като е толкова жалъл човека отсреща и за приятелка не го искам.

7.   По-скоро поработи върху себе си и върху това как оценяваш хората. Щом ти е давал "смесени сигнали", всъщност не сте били точно заедно, а си била една от многото, които е въртял.
В момента говори егото ти: как така той ще се държи с мен, как не го е срам... Толкова мъже да ме харесват, а той да сваля други...
Истината е, че хората се държат с нас така, както им позволим. Още при "смесените сигнали" е трябвало да си изясниш, че не държи на теб. Такива хора е най-добре да зарежеш и да продължиш нататък. Не можеш да ги промениш, нито да ги накараш дс страдат за теб. Приеми, че можеш да промениш единствено себе си.

8.   Преценката ви е взаимна, не ставате, не сте един за друг. Караниците също са комуникация, но финална. Защо се тръшкаш излишно? Бързо ли му пусна, бързо ли опита да го подчиниш и да го обяздиш? Това е много безидеен подход- поне да го беше вързала емоционално с брак, бебе или кредит. Слаб играч си и няма да ти се получи и за напред.

9.   До номер 2 от авторката: Аз не търся бед бойс! Избягвала съм ги винаги. Изкарвам си парите сама и изобщо не съм знаела какво има и какво няма. Често се е случвало да очаква аз да му плащам сметките дори за дребни неща, което не е много мъжко. Сега си сърбам попарата, която сама си надробих.

10.   И аз бях в такава връзка със смесени сигнали, лъжи и несигурност. Нито мъжът имаше пари, нито съм имала някакъв материален интерес, аз правих и като жестове и като отношение повече, а той държеше да ме убеждава колко ме обича, ама на думи и предимно с писане. Това са хора без съвест, манипуратори, които гледат да си държат свита от резерви, само и само да ги ползват според това коя е удобна на момента, една да му слуша драмите, друга да му повдигне егото, за секс и т. н. Гнусна използваческа история! Такива хора така си функционират и не им пука. Опитват се да връщат някоя към себе си не от любов, а само когато усетят че им излиза от орбитата и ще изгубят източник, от който да точат. И аз трудно го преодолявам все още, макар вече да не е така тежко като в първите, 2, 3 месеца след като се разделих. Укорявам себе си, че може би пренебрегнах интуицията си и някои червени знаци, но емоцията в началото надделя. Знам, тежко е за една жена да почувства, че мъжът срещу нея я е правил на глупачка и всъщност е обигран играч, който гледа да отстреля поредната бройка, но за съжаление има и такива мишки. Приеми го от положителната страна-такъв мъж не може да ти даде истинска любов, но може да бъде голям урок за това да ти отвори очите как да се предпазваш занапред от фалшиви връзки и да разпознаваш много по-ясно стойностните мъже. Ще го преодолееш, но за целта спри всякакъв контакт с него!

11.   Наистина е гадно да разбереш такова нещо, ама чак пък предателство... Много мъже и жени правят същото, не си нито първата нито последната с която ще постъпят така. Просто имаш някакъв идеал за връзка и после като се случи нещо такова не можеш да го преживееш. Ето до това води идеализма. Бъди реалист, не очаквай толкова много от хората и приеми че е неизбежно да бъдеш наранявана (умишлено или неволно). Просто ако беше с по-реалистична нагласа нямаше да го преживяваш толкова. Отпиши го и толкова. 3 месеца е много време, не се занимавай повече с него защото колкото и да му мислиш няма как да върнеш времето нито пък той ще ти се извини.