Няма смисъл да сме заедно, но не зная как да и го кажа, защото не искам да я нараня!
Здравейте на всички!!! Аз съм момче на 21 години и в момента главата ми е пълва каша.

С приятелката ми сме заедно от почти 5 години, но нещата не вървят никак добре от известно време - малко повече от година. Тя е на 23 и в момента учи в Пловдив. Нещата започнаха на зле когато миналата година замина за там. Ние сме от малък град и докато си бяхме тук всичко си беше наред, но в Пловдив се появиха странични хора (други момчета), тя започна да излиза с тях, започна да ме лъже, че спи, а всъщност е била с друго момче... Аз го преглътнах, защото съм луд по нея. Но не е само това, нейните родители са против мен защото аз съм българин, а тя туркиня. Разбира се на мен не ми пречи, че е такава, но на техните да и общо казано не ме искат... Постоянно се караме, който за каквото я ядоса си го изкарва на мен... Пределно ми е ясно, че нейните няма да ни оставят заедно, но аз се надявах с времето, че нещата ще се променят, но и до днес все още мрънкат, а минаха почти 5 години. Казах и да престане с тия глупости и, че ако не иска да ме загуби трябва да престане да се вижда с другото момче, а тя твърди, че ме обичала и не иска да ме загуби. Незнам колко е вярно, но с държанието си показва точно обратното. След всичко което съм приел и простил мислех, че всичко ще се нареди, но явно съм грешал след като преди 1 седмица едно момче и писа смс, а ние бъхме заедно. Тогава разбрах, че нищо не се е променило и че ще си е така, а и като се скарахме за пореден път тя ми каза, че няма да се промени заради никого дори и да ме загуби. Много ме заболя от думите, защото аз правех всичко за нея, за да е щастлива и т. н.

Хора незная какво да правя, виждам, че няма смисъл да сме заедно, но незная как да и го кажа, защото не искам да я нараня. Когато се реша и в съзнанието ми изплуват всички спомени за това какво сме преживяли и ми е кофти да и кажа край за да не я заболи, а трябва да сложа край на всичките мъки които съм изтърпял. Просто не искам да я боли и нея... Надявам се да ми дадете съвет как да постъпя и ако съм дотегнал на някого се извинявам, но имах нужда да споделя.

Благодаря предварително на всички, които ще изкажат някакво мнение.

Коментари

1.   Каквото и да направиш, ако стане това, което ти искаш (а то рано или късно неминуемо ще стане) - със сигурност ще я "нараниш". Така, че по-добре недей да шикалкавиш, а й го кажи в прав текст. Повярвай ми - никой няма нужда от месеци и години агония. Ако го направиш сега ще я заболи много, но до 2-3-4 месеца ще й е минало. Ако го отложиш - ще агонизирате, може би и години наред, ще си пилите нервите, а и ще си губите времето, през което можете да гледате деца и да сте щастливи с други.

3.   Ти си глупак. а тя дали мисли, че някои нейни постъпки биха те наранили? аз мисля че не. щом флиртува с разни момчета значи е ясно иска раздяла, но не иска тя да е лошата в тази история, чака ти да я пратиш на майната и

4.   Здравей! Прочетох те и излязох от темата ти. Върнах се за да ти кажа само, че колкото повече мислиш как да доставиш удоволствие на някого и гледаш да го предпазиш от нещо, той толкова приема нещата за даденост и не отдава значение на това, което правиш за него. Нещо като - пуснеш котката в стаята, тя се качи на масата. Бъди повече егоист, мисли и за себе си. Ти не си ли наранен?

И последно. Българка съм, имам син почти на твоите години, не бих желала да имам снаха от друга вяра, особено туркиня. Синът ми ходеше с туркиня, никога нищо не му казах против нея, той сам си реши да скъса след като и тя като твоята приятелка не знаеше на кой стол да седне. Помисли си и за твоите родители, дали ще им хареса на тях?

5.   Ад искам да изкажа мнението си, че се пише "не знам"

6.   Според мен трябва да спреш да се нараняваш. Щом ти е казала, че няма да се промени дори и да те загуби - няма смисъл. Не казвам, че е много лесно да се промениш, но когато е за да не загубиш човека, който обичаш и който те обича, смятам, че трябва да положиш всичките си усилия. А тя явно няма тякова намерение. Успех :))

7.   Ти така или иначе ще я нараниш!

Има две възможности, със безкрайни - тирета!

1 - та е, да изчакаш. Започни да се правиш на друг. Такъв, каквато тя не харесва! Направи нещо, с което да те намрави, да я огорчиш или нещо такова. Нещо, което да ви отдалечи един от друг. Така няма да има нужда да й казваш (главната) причина.

2 -та е, че ако няма да можеш да се справиш с 1-вото решение, което ти дадох или, имаш някакви съмнения, пък не си сигурен в себе си, то тогава намери начин да й го кажеш!

- Кажи й го, защото така правиш по-зле! По-добре сега, от колкото по-късно. А най-лошото, което може да стане е ти въобще да не предприемеш нищо и така да си остане, нито тя да се промени, нито ти да направиш нещо, освен ако не се родят някакви чувства, де.

Кажи й го, братле. Чрез писмо. СМС- не е мн. добра идея. Може да се разстрои доста. Може и чрез някакво кратко филмче, двд. Бре имаш мозък, я измисли нещо!

8.   Абе брат. Първо не се занимавай с туркини и второ кажи и го направо, според мен изобщо няма да я нараниш, така или иначе ще ти бие шута скоро, поне си запази достойнството-хайде смело

9.   От Автора:
Към номер 1 - съгласен съм с теб, че никой няма нужда от този агония, но когато се опитах да и кажа край първоначално ОК, може би защото се е ядосала, но след няколко часа се почнаха смс-и, обаждания, плачене и кълнене, че не иска да ме загуби. Че била глупава и т. н.
Към номер 4 - моите родители са наясно, че е туркиня, но нищо не им пречи. Говорили сме на тази тема, а и са ми показали, че я приемат, защото за тях няма значение дали е Българка, туркиня или афганистанка... важното е да е човек, а тя в много отношения е повече човек отколкото някои българки! Проблема е, че не искам да страдаме повече и незная как да постъпя - объркан съм... а може би и глупак...

10.   ...Да, глупак си.
Тя ще ти бие шута така или иначе. Иначе...може и да иска да се ожени за теб за алиби, за да може да си развява наляво -надясно опашката съвсем легитимно. Та - купи си голям метър, за да си мериш рогата, или просто си кажи, че някои неща просто трябва да имат своя (естествен) край.
А.

11.   Май, май глупак. Не се обиждай, но и аз мисля като номер 4. Каквото и да е, не позволявай да ти накърняват достойнството. Ида знаеш, че не е здравословно да се обвързваш със сериозни планове за първото момиче, с което имаш връзка.

12.   Кажи и го направо.. аз ако съм нямаше да я търпя тази ку*ка