Бихте ли се шегували с някого, че искате да имате връзка с него/нея?
Това ми е въпросът.
Бихте ли флиртували, докосвали, звъняли на, сближавали се с някого просто на шега? Бихте ли го/я поканили на среща/у вас просто, за да кажете после "аз го казах за майтапа"?
Може ли човек наистина да се шегува с това без да изпита нищичко към отсрещния?
В момента съм в такава ситуация. Хлътнах по един човек, а получавам някакви неадекватни отговори и несъответстващи действия... Лошото е, че ми се струва, че ще се съсипя емоционално.

Коментари

1.   Не, инфантилно ми е.

2.   Ако не ти върже, винаги е "за майтапа". Както и въпросите за уголемяване на пениси при мъже и лекуване на срамни болести при жени са "за един приятел/една приятелка питам".

3.   Категорично Не.

4.   Не, освен, ако не съм дебил или психопат.
Питаш го какво иска от теб. Предполагам не сте на 15-16, че да се държите детински.

5.   Не бих.
Това може да го прави някой пубертет или някой тъпак. Не заслужава да падаш на по-ниско ниво от него и да страдаш. За какво ти е такъв? Обичай и уважавай себе си, зарежи го, блокирай го и си продължи живота. Най-ценното, което имаме в този живот е времето, не го губи в безперспективни отношения.

6.   Повечето хора са така докато пораснат и разберат, че не е това начина да се преборят с травмите от миналото. Това са много тежки и излишни мъки.

7.   Аки каниш човек само, за да се гавриш с чувствата му, то майка ти не е трябвало изобщо да те ражда!

8.   Ако исках да "забия" някоя, да... Просто такава ви е психиката скъпа. Тъй като жените обикновено чакате наготово мъжът да създаде връзката, и само да разтворите краката, да ти обясня възможностите пред един мъж:

1) Избягва темата. В 99% от случаите ще остане невидим за жената, и ще бъде френдзоунат. Дори по някое време като я опознае да насочи нещата натам, ще е странно, сконфузено, защото вече не е ново лице, нова потенциална "партия" за нея. Превърнал се е в "просто посзнат"

2) Изтърсва на жената, че наистина я харесва, че е сериозен човек, търси нещо сериозно. в 99% жената ще се уплаши и ще реши какво му стана на тоя, аз не го познавам... ще вземе да се прикачи към мен не мога да го разкарам.

3) Играе игрички от рода на - иди си ела си, за да накара жената да хлътне първа, да и стане интересен, и тя да го търси. В тоя случай, 99% шанс да играе по същия начин и с много други жени, защото това работи. Такава е играта - да накараш другия да хлътне по теб повече, отколкото ти по него. А защо все повече мъже я играят, върни се на 1) и 2)...

Да ти отговоря на въпроса, щом си играе с теб, значи не е да не изпитва "нищичко", поне в гащите...

9.   Сега е моментът да се спреш с хлътването по този индивид.

10.   Всякакви хора има. Може бивша да се е държала така с него, може да е психопат... Мисли си, че не е здрав психически или е незрал и не се занимавай повече с него.

11.   Женен е и обича жена си.

12.   Отговорът ти го даде номер 8. За съжаление има прекалено много комплексари като него, които оправдават инфантилното си поведение обвинявайки жената.
Моят съвет е да не си губиш времето с пубертети. Прпсто прекрати контакта с въпросния индивид. Та ти дори не си се целувала с него! Как тъй си хлътнала? Всичко е в главата ти. Разкарвай ги такива, други глупачки да разиграват.

13.   Не е женен и няма приятелка. И аз не знам как стана хлътването ми, ама стана.
Осъзнавам, че се забърквам в каша, затова исках да чуя различни гледни точки.
Но такива изглежда няма. Както си мисля аз, така и вие... това, което прави той е жестокост към мен. Без да съм го заслужила.

14.   Авторке, започни да се майтапиш и ти с него, но трябва да контролираш емоциите си, да не хлътнеш повече, че наистина ще си съсипеш психиката- явно си много впечатлителна и лесна за манипулиране.
Започни с по- повърхностни майтапи.
Примери:
-Ние вече си ходим сериозно, нали? - и с най- сериозната физиономия го хващай под ръка да ходите един до друг със сериозни физиономии.
Ако нещо се зачуди- обяснявай. Имаш предвид именно ходене/вървене.
- Хайде в къщи за един бърз секс, а? - и веднага добавяш - Ааа, не, за днес вече имам уговорка- без да уточняваш каква уговорка, с кого и за какво. Остави това на фантазията му.
Пиши му:
-- Ей, приготвила съм (разни вкусотийки) липсва ми компания за вечеря, идваш ли? - и секунди по- късно добави
- Не, няма да е тази вечер. Току- що ми отговори някой, който бях поканила преди теб, ама 5 минути не отговаряше, за това ти писах. Някой друг път ще вечеряме с теб.
На следващият ден се постарай да се видите и се преструвай на разсеяна. Ако те пита как ти е минала вечерята, само се усмихвай "завеяна" и не казвай нищо повече от провлачено- мноого добре.
И пак го оставяй на фантазията му.
Ако в някакъв момент реши да интимничи с теб, ще е за да топне чушката, нищо повече. Режи с усмивка:
- стига бе, виж как готино и сериозно си ходим с теб, да не разваляме идилията.

15.   Да, позната до болка ситуация. Преди години имах невероятната глупост да се влюбя в един такъв "майтапчия", веселяк, дето всичко му е вятър и "просто си говори".
Направо да ти изложа резултатите, които са налице :
1. С най-добрата ми приятелка си съсипахме отношенията;
2. Изпаднах в тежка депресия, от която излизах с години, през които той чат-пат ми се вясваше, за да ми напомня за себе си;
3. Загубих почти изцяло доверието си в мъжете;
4. Чувствам се емоционално изцедена и почти неспособна да се влюбя отново.

В това състояние на "ела си/иди си" не трябва да стои нито един човек, освен ако желанието му не е да си съсипе психиката и емоционалното здраве скоропостижно. Бий му шута без да му мислиш и за секунда повече и си намери мъж, който е нормален! Този, с когото се занимаваш не е, но не чакай да го разбереш от опит. Повярвай ми.

16.   Авторке, добре, че сама си разбрала колко безсмислена и вредна за теб е връзка с такъв човек. Зарязвай го, блокирай го, даже без обяснения и продължи напред. Вече знаеш, че не трябва да се занимаваш с хора, които ти причиняват болка и дискомфорт.

17.   Така се бъзиках с една позната, която работеше в една аптека, а аз работех до нея. И понеже си мислех, че не ме харесва, а и имаше един скромен тип за гадже, си я бъзиках е така без да ми пука. Виках и "скъпа", жена ми, накрая се оказа, че мацката ми се кефи много.

18.   Номер 17, и какво стана впоследствие?

19.   До 18

Разбрах, че е забременяла от приятеля си, то не и личеше беше съвсем в началото.
Аз го разбрах от обща позната.
Спрях да ходя, а в редките случаи, когато наистина ми трябваше нещо от аптеката, просто я поздравявах. Малко след това смених работата, а пък тя предполагам е излязла в майчинство.

20.   До 17 (19).
Исках да разбера дали просто си си правил майтап, или си я харесвал наистина?

21.   До 20

Е, харесвах я. Готина си беше