Една истинска любов
Здравейте, много бих се радвал да ме посъветвате как да помогна на себе си и ако има начин да бъда с това момиче, да постъпя като мъж!

От повече от една година съм страшно влюбен в момиче, което ми беше най-добрата приятелка... сам не мога да се позная понякога, никога не съм изпитвал толкова силни чувства. Тя в началото също изпитваше нещо към мен, но аз тогава не и обръщах внимание... в последствие станахме приятели, а сега аз съм лудо влюбен в нея...
Лятото излизахме няколко пъти и започна да се усеща разликата в отношенията ни, тя видимо се радваше в компанията ми и много се забавлявахме и т. н.

Мин. година разбрах, че се е е целувала с един колега и го преживях много тежко, след това е казала, че го харесвала като момче, но не искала да е с него и т. н... всички сме в един курс... кажете ми как да спра с тази ревност понеже наистина се побърквам, всеки път като видя тоя до нея и веднага се сещам затова...

Дори за студентския празник не знам дали да ходя с тях, понеже ако пак стане подобно нещо ще му разбия главата... знам, че след като казва, че няма чувства към мен, не трябва да я ревнувам и да го показвам, но никак не ми е лесно и предпочитам да се напия до припадък някъде другаде, отколкото в някой момент да избягат или да ги видя заедно...

Много ще се радвам да ми кажете как е най-правилно да постъпя и как да се успокоя и да си помогна сам, че напоследък дори не мога да заспя вечер, и постоянно си мисля как по някакъв начин мога да предизвикам нещо от нейна страна, дали да се променя и за самия себе си дори, как да спра да се дразня от тоя, как да започне да гледа към мен с други очи и да бъда силен мъж -дали като и бъда пак приятел или като се отдръпна още повече...

Много си я обичам, макар и да ме е наранявала много с тези неща, и тя казва, че ме обича много като приятел, но при мен вече всичко е различно...
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Ако си зъл и правиш нещо лошо, тя ще те отблъсне напълно. Ако ти е отказала, нямаш никакво право да ревнуваш.

2.   Аз не разбрах дали си ? казал, че я искаш... Казал ли си ?, че имаш чувства към нея? Ако си ? казал и тя те е отрязала, нямаш право да изрзяваш реално ревността си, ако не си ? казал, е време да ? кажеш, преди да правиш такива глупости. И под " да постъпя като мъж" аз разбирам да ? кажеш направо, че я искаш до себе си, а не да ходиш наляво и надясно и да раздаваш токати, само защото не ти харесва, че някой друг я е погледнал да речем.

Лола

3.   Подкрепям Лола. Иначе, защо не я грабниш и ти сам не я целунеш? Понякога многото говорене и умуване само прави нещата по-сложни. Действай
А.

4.   Казвал съм и, награбвал съм я, но казва, че ме приема като приятел и да се държа като такъв и да оставя тези чувства настрана т. е. ако почувства нещо тя сама ще ми го покаже... но
аз самия се колебая дали да не се отдръпна тотално, защото незнам какъв приятел мога да и бъда на тоя етап.
-автор-

5.   Отдръпни се тотално. Първо обаче ? разясни чувствата си, остави я тя да реши - или теб като гадже, или без теб. Няма средно положение и игрички.
Заслужаваш повече от „приятел“. Май си губиш времето с нея (тя ти го губи). Аз като жена съм почти сигурна, че нарочно си играе леко с теб, за да си ? нещо като „гадже в чекмедже“ - доброто момче, за да не е човек сам. Използва те тотално, а ти какво получаваш - сам си знаеш!
А.

6.   Напълно подкрепям 5. Аз направо бих я забравил. Не заслужаваш такова отношение.

7.   Казваш истинска любов, па я ревнуваш? Казваш истинска любов, па я има само от една страна! Казваш истинска, ама нея я няма! Със сигурност не знаеш, че за да има ЛЮБОВ, трябват двама души. Е, вече знаеш! Казваш истинска, ма без малко да не набиеш тоа, а? Ако наистина я обичаш някога някъде някак си по някакъв начин ще и кажеш, (надявам се и да й го покажеш, като започнем с поведението и държанието си към нея), Пък нека тя избере! Ако наистина я обичаш ще я оставиш да реши сама. Пък от къде не знаеш, че може би ТОА, е по добър за нея от ТЕБ. Ако пък си сигурен в обратното, напрао го наритай у "чаталЪ".

8.   Дам, хареса ми израза "гадже в чекмедже". За куче в чекмедже бях чувал :). Но си е така. Така или иначе трябва да я притиснеш. Бъди по директен и се отдръпни, ако не получиш ясен и конкретен отговор. Не се знае, колко е добра играчка и до колко умее това, но поне при теб работи. Според мен си твърде добър и удобен. Взимай се в ръце, авторе! Това положение харесва ли ти? Действия тогава предприемай. Аз бих я отрязал на твое място, самият факт, че те предава по този начин е сигурен показател, колко "много" държи на тебе. Но ти си знаеш все пак.

К.