Как да постъпя?..Поставена съм пред избор..
Здравейте! Никога не съм си и помисляла, че може да пиша тук...
Чувствам се толкова зле, че може би именно това чувство на безизходица ме кара да пиша.. На първо място на 19 съм. Имам връзка от една година с едно наистина прекрасно момче на 26г. Казвам прекрасно, защото наистина е такъв. Малко са хората останали като него в днешното материално време.. Той и семейството му са наистина много добри хора. Когато съм с него сиая. Той ме прави истински щастлива! Любов в най-чистата си форма! Чувства, които просто не могат да се опишат с думи и каквото и да кажа ще бъде малко и недостатъчно. Родителите му също. Добри и земни хора. Уважат ме и се държат много добре с мен. Приели са ме като тяхно дете. И сега ще питате, като всичко е толкова хубаво, защо въобще пишеш в тая сайт. Пиша, защото връзката ни е на косъм да се разпадне.. И то не заради нас и нашите отношения, а заради родителите ми. Те имат фикс идеята, че той и техните искат да ме отделят от тях. Нещото за което аз откривам вина в себе си, е, че нарочно, съвсем в съзнателно държах приятеля ми далече от тях. Винаги в предишните ми връзки, те винаги са били до мен и едва ли не са знаели всяка моя крачка. До голяма степен ми влияеха на отношенията. И не, че са се бъркали, но заради това тяхното "родителско" мислене, ми влияеха на мен и на моето мнение. И така ставаха много караници и неразбирателства в предишните ми връзки. За края на връките ми, не казвам, че те са виновни, но те са имали пръст. Затова бях взела това решение този път да бъде различно. Аз където споделям И винаги разговарям, реших тази път да е различно и ти да стоят настрана. Под това разбирайте да не ги срещам толкова често, да не споделям какво правим, как се забавляваме, какво чувстваме.. А когато го правех, усещах една ревност от страна на моите родители, и затова напълно прекратих споделянето. Но от тук се породи другия проблем. Те не успяха да го опознаят.. Мислят си какво ли не лоши неща за него. Че ме отдалечава, че може би не ме обича, че едва ли не има цел да ме открадне от тях.. И ей такива подобни. Да, в началото се търпяха тия неща, но сега просто положението е ескалират... Те буквално ме карат да избирам между тях и него.. Между тях и щастието си. Опитах да говоря, да обясня как стоят нещата, приятеля ми също, но те си за тяхното и това е. Когато реша да отида при него, те решават, че искам да се нанесе при него или че бягам от тях и т. н.. Пробвах с разговор не става.. Поражението започна да влияе и на нашите отношения, без реално да има някакви проблеми между нас самите. Поставена съм пред избор и това адски ми тежи. Какво да направя.. Не мога и не искам да оставя приятеля си.. Имам планове за общо бъдеще и семейство с него.. Но да си събера багажа и да се изнесе при него и да оставя наще.. Не знам колко е правилно.. Аз съм сигурна в чувствата и намеренията си към него и той към моите. Но моля ви, дайте ми съвет за изход от тази ситуация.. Ако нещата останат така, връзката ни е обречена.. Постоянните скандали и нападки от родителите ми много ни влият.. Моля ви, дайте ми съвет.. Поставена съм пред избор..

Коментари

1.   Имаш избор да започнеш работа и да се изнесеш от вкъщи, да не зависиш повече от родителите си. Друг избор е да седнеш и да им обясниш надълго и нашироко как се чувстваш с него, колко го обичаш и т. н..

Но имай едно "но", че колкото и да си мислиш, че сте един за друг, колкото и да го искаш, в живота нещата се случват обикновено по трети начин. Карма, съдба, обстоятелства... , както искаш го наречи. Обикновено "Човек предполага, Бог разполага".

Кумчо Вълчо

2.   Ти си на 19. Можеш да правиш каквото си поискаш.
Какъв е този контрол от тяхна страна? ! Не си тяхно притежание. Животът си е само твой. Можеш и да грешиш, но това ще е изцяло от твоите действия, а не от техните съвети и вмешателства. Дай им да разберат, че вече не си малко дете и решенията са си изцяло твои.

3.   Съжалявам, ама според мен твоите родители не постъпват правилно. Ако приятеля ти беше нароман или пройдоха, поведението им щеше да бъде оправдано. Но при положение че нещата не стоят така, те нямат реално основание да се отнасят по този начин към връзката ти. Да не би да си им единствено дете? Може би затова го приемат толкова тежко.
Разговори няма да оправят нещата, тяхното е проблем на емоционално ниво, поне както го описваш. И когато на лице са чувствата, разумът изключва.
Хубавото е че си пълнолетна. Потърси си работа за да бъдеш малко по-независима. А с твоя приятел, след време ще се види дали сте един за друг. Все пак една година е малко време за да се мисли за семейство.

4.   Създадох семейство, дете с жена, която родителите и мислиха 1:1 като твоите и накрая успяха да ни разделят, не разбирам такива ограничени хора, може би си им една, нямаш брат или сестра, повечето случаи са такива, когато детето е едно

5.   Няма такива шитни като карма. Има Бог и съдба. Другото - Недей да се привързваш много към някого и да вярваш на всичко, което той/тя ти говори. Почти винаги, на 90%, в днешно време, мъжете са путки, а жените са курви и ще те заменят без да се усетиш кога си станала третата дупка на кавала. Говоря ти от опит, защото и на мен ми се обясняваха и обещаваха какво ли не, но после идва момент в който съжаляваш за това, че си повярвал на всичко казано от тях. Имай си едно на ум.

Гаро

6.   На 19 години планове за семейство и деца? ! За къде бързаш, или той те пришпорва? Споко, няма да ти избяга ролята на домакиня, но чак пък на 19 това да ти е приоритет...
Може пък злите родители да те пазят от това да не останеш с бебе на 20-21, да не останеш без бъдеще. Лесно е да се заслепиш от секс, емоции, ами после?
Трябва да мислиш за учене, професия, не за мъже и семейства. Гаджето си е гадже, животът си е живот. Той си поживял, походил. Та ти едва сега навлизаш в сериозния живот и хоп-семейство. Никой вече не прави така.

7.   Родителите ти искат да имаш бъдеще, да следваш, да имаш хубава професия, да градиш кариера, а не да буташ детска количка, когато ти самата си още дете, да провиснеш, да напълнееш, да нямаш самочувствие и да се заровиш в домакински проблеми. Сега ти е забавно, секс, внимание, но като родиш ба млада възраст и бързо ще станеш непривлекателна за така възхвалявания от теб 26-годишен. Не се заблуждавай, връзка е едно, а тя при вяс дори не е съжителство под един покрив, а семеен живот - съвсем друго. В повечето случаи последното е равно ба много малко секс или почти кикакъв, докато децата са малки, а това за млад човек е истински ад.
Все още си твърде млада и много наивна. От това св опитват да те предпазят родителите ти.

8.   Мислено си представи до кога ще си с родителите, ако "избереш" тях...

9.   За една връзка не са нужни само чуства, ако утре чуствата се изгарят или променят..? ! Връзка се гради без грях, ако връзката ти към приятеля ти няма грях или към родителите ти няма грях нито една от двете страни не би имало нищо против. Ако обадиш родителите ти, че той ти е брат не любовник...

10.   Питай родителите си, до кога ще искат да си до тях. Кажи им, че ако продължават така след тяхната смърт ще останеш напълно сама. Аз бих избрала гаджето и още днес бих се преместила при него.

11.   Избери любовта. Родителите ти ще се сърдя и обсъдят.