Как може да е толкова злобен?
Здравейте! Преди около година се разделихме с приятеля ми по отвратителен начин, крещя ми, обижда ме, дори ми издърпа косата, да ме заболи, че и си беше довел един от приятелите да му суфлира на обидите... Блокирала съм го отвсякъде, но не спира да се опитва да ми пише от профили на свои приятели, да ме нарича безхарактерна страхливка, курва и други подобни обиди... Докато бяхме във връзка правех всичко за него, старах се да се съобразявам постоянно, явно не е трябвало... Той се държи така ужасно с мен, откакто разбра, че имам проблеми и пия антидепресанти, било го срам от мен... Ако е важно, той е на 24, а аз на 20...

Коментари

1.   Този е луд, добре си се отървала

2.   Типичния BadBoy по който си падат жените.

3.   А ти защо пиеш антидепресанти? А и си на само 20, което е огромен червен флаг!

4.   Сподели какво се случва на твой близък мъж, на когото имаш доверие - баща/брат/приятел и го помоли да му каже няколко изречения по въпроса. Гарантирам ти, че ефект ще има и то мигновен. Подобни отрепки, които тормозят момичета са най-страхливите и малодушните.

5.   Направи скрийншот на тормозите и отиди, пусни оплакване описание на побоя и обидите. Жалбата трябва да е с с входящ номер. Депресията също я опиши. Не се оставяй да те баламосват полицаите, че нямало смисъл. Отиди с близък човек, който да ти е опора, да не се оплетеш нещо. Попитай след колко време и по какъв начин е законния срок да получиш отговор.
Не се оставяй да те тормозят.
Депресията я лекувай, срещай се регулярно с психиатъра си.
Потърси в нета организации, които се занимават с насилие срещу жени. Те ще ти дадат най-адекватен съвет и помощ.
Успех!

6.   Антидепресанти на тази възраст? Истерията, ви е взаимна.

7.   И какво като момичето пие антидепресанти на 20 години? Има хора, които пият и по-тежки медикаменти на 20. Личи си, че България още е в третия свят в някои отношения, вместо да осъдите поведението на този кретен и простак, че и насилник, вие нападате и съдите едва ли не момичето, задето взимало антидепресанти. На Запад всеки втори ги пие, депресията е заболяване като всяко друго и не прави авторката нито чумава, нито негодна за връзка, но ненормалникът от историята определено не става за нищо.

8.   Тоя не е мъж, а пикльо без никакви морални ценности. Радвай се че си се отървала от такъв помияр. Послушай съветите на 4 и 5. И следващия път бъди по-внимателна като избираш партньор и не се раздавай така да правиш всичко. Много малко свестни хора има.

9.   Пълен ужас. Ако си му изневерила може да е излязъл извън контрол, но въпреки това, държанието му е неприемливо. Според мен сподели на някой близък роднина да го предупреди, а ако не се спре, директно в полицията и да си изкараш ограничителна заповед. Имаш пълното право да си изкараш такава

10.   До 3 и 6 Депресията е чумата на 21 век. Има и депресирани деца. Затова последните години откриха толкова много психолози частни кабинети. Аз лично познавам три деца с депресии. На едното майката ми е по-близка. 6 клас дете прибира се завива се през глава и започва да плаче без да има обяснение.
Авторке, да съм на твое място бих уредила на този боклук един здрав бой. Докато не го получи няма да спре. Такива индивиди разбират само от това. От интелигентен разговор няма да излезе нищо.

11.   Като ви чета коментарите ми се повдига. Момичето има психически проблем и си го признава, както и работи върху него. Най-много винаги съм ненавиждала една тълпа глупаци да вървят срещу човек, който се старае да се излекува и да бъде по-добър човек. Не е ваша работа да ѝ казвате каква е и що е.
Антидепресанти пият и много 12-годишни - лоши неща се случват, а и депресията много често е чист химичен дисбаланс, който се контролира чрез лекарства. С всеки коментар "антидепресанти на тая възраст? " си показвате ниското ниво на интелекта и емоционалната зрялост.
Момичето не ви иска мнението за това, а за самата ѝ ситуация.
Ето, авторке, аз ти давам един такъв.
Предполагам, че си страхотен човек, който е попаднал на личност с нарцистично разстройство и вечната мания за величие и контрол. Обикновено такива хора не ходят по "лошото", а си намират точно добри и мили момичета, на които да се лепнат и от които да черпят енергия и облаги.
Бъди спокойна. Той прави всичко това, защото е изключително слаб психически и понеже е наясно с твоето състояние, иска да те смачка за да се почувства по-добре. Типичното зленце без мозък.
Стой далече от този човек. Предупреди всичките ти познати за това, че не желаеш контакт с него и им сподели за притесненията си, ако са ти по-близки.
Ако вече е направил нещо сериозно - като да те заплашва в чатовете, направи снимки на екрана и отиди в най-близкото районно управление, за да подадеш жалба/тъжба срещу него.
И най-важното - спри да мислиш за него оттук нататък. Спри да ходиш и на местата, на които можете да се засечете, ако е възможно.
Фокусирай се върху себе си, здравето си и развитието си като цяло.
Ако ти бях приятелка, бих му смачкала фасона, надявам се около теб да има стойностни хора, които да ти подадат ръка и да ти бъдат опора.

12.   Както каза номер 2, типичния "алфа мъжкар" за сигурно 90% от момичетата на твоята възраст. Със сигурност още по характера може да разбереш индивиди като него, че са пълни дебили, но все пак си му пуснала. Или може би си се възбуждала и чувствала сигурна край такъв "мъж", само ако се държи с другите по такъв начин един вид като надмощие и безстрашие и негово чувство че е безсмъртен, докато сама не си усетила реално, че просто е идиот.
Но за вбъдеще ще ти е като урок надяваме се, понеже голяма част от жените си харесват такива индивиди по характер и нищо чудно да се хванеш с друг такъв.

13.   Заради антидепресанти те обижда? Не вярвам.
Какъв му е проблемът с антидепресантите? Нормално е, ако имаш проблем, да си пиеш хапчетата. Ако си болен от стомах, пиеш лекарства за стомах, ако имаш депресия или паник атаки, си приемаш антидепресанти. Той как ги мисли тези работи? ! Не е нормално да не се лекува човек и така да зазлее, че да няма измъкване после.

14.   Не знам какъв алфа-мъжкар го изкарахте, девствен е и не е имал друга приятелка изобщо (това от момчета го знам)... И не, не ми харесва да се държат гадно с мен, в началото не беше такъв, но явно те всички така после си показват истинския характер... Много съм наивна... Първо гадже ми беше, преди не съм и целувала момче... Не знам и аз какво съм му била харесала тогава на тоя... От авторката