Ужасно е, но ми хареса
Здрашейте! Не знам дори как да започна. Имам връзка с едно момче вече две години. Той е красив и много добър с мен, аз също се държа прекрасно с него. В началото всичко беше една чиста любов, но постепенно нещата се променяха. Той все още се държи мило, но ме е оковал с вериги. Не мога да изляза никъде, не мога да правя нищо, ако не е свързано с него. Не ми дава да се обличам дори както пожелая.

Напоследък всичко става като по навик, казва ми, че ме обича, но не знам дали всъщност наистина го мисли. Няма нежност, няма разбирателство, само скандали. И какво като е добър с мен, аз не мога да живея.

Онази вечер се случи нещо, което не можах да избегна. Срещнах се с моя стара любов, съвсем случайно. Уж беше само кафе, но после се случи и друго. Беше нежно, беше красиво. Сега ме е налегнала вината, чувствам се погнусена от себе си. Не знам какво да направя. Може би съм егоистка, ужасен човек. На някой случвало ли му се е такова нещо? Има ли оправдание за тази постъпка? ......

Коментари

1.   Нормално е, когато сегашния ти партньор те задушава, да си спомниш за онези моменти със старата ти любов, когато си била свободна и обичана. В никакъв случай не си егоистка! Само ти си знаеш какво се е случило, за да се разделиш с него. Изясни се със себе си. Хората не напразно са казали, че където е горяло, може пак да пламне.. Ако сегашния ти партньор те задушава, кара те да се чувстваш като в затвор, това не е човекът за теб..
Помисли добре, успех!

F.

2.   Здравей. На мен ми се случи точно това преди седмици (е, с малка разлика), пак имах приятел от 2 години, но срещнах друг. Само се целувахме, ама се почувствах като най-отвратителния човек на света. Първите дни е много трудно, отричаш го пред себе си, не можеш да повярваш, че си постъпил така с половинката си. Обаче за да се случи такова това, явно някъде нещо не работи както трябва. Ето, казваш, че сегашният ти приятел те задушава, даже не ти дава да се обличаш по твое желание. Всичките негативи се натрупват маклко по малко и в един момент излизат, започваме да искаме нещо по-добро. Недей да се самообвиняваш... щом това се е случило, значи работата не върви добре, той не ти дава това, от което имаш нужда. На твое място бих му казала как стоят нещата. Много е трудно, но още по-гадно е да се лъжем един друг и да сме нещастни.

3.   Не си егоистка, просто нещо в теб е пламнало пак :) Щом той те задушава ти си си намерила начин, да избягаш от това положение и си се впуснала в прегръдките на друг. Не трябва да се чувстваш гузна за нищо. Живей си живота :)

4.   Щом се чувстваш отвратително, а и не сте се събрали окончателно с този човек - нещо не е било както трябва.
Бяхте ли се напили преди това?

5.   Защо трябва да има оправдание не разбирам? Ти не си обичана от мъжа, който трябваше да е до теб, ти практически си сама, но в неговия затвор. Вместо да се измъчваш, раздели се с мъчителя си и заживей като свободен човек. Много добре знаеш, че така никога не можеш да бъдеш щастлива.
А.

10.   Ами нищо ужасно няма просто връзката ти приключва и търсиш начин това да стане, това че си преспала с бивш в случая е по-скоро приятелска услуга от негова страна като на стар приятел да ти помогне да се разделиш със сегашния си приятел.

11.   Определено, мила, на много хора им се е случвало. Ти все едно описа моята история. С тази разлика, че аз не преспах с бившия си, но определено адски много се радвах на компанията му, прегръщахме се, целувахме се, дори ходехме по улиците за ръка в редките случаи, когато се виждахме. На мен ми тежеше, чувствах се зле, но пък от друга страна не бях сигурна и в гаджето си. Имах съмнения, че и той ми изневерява и накрая се оказах права. Разделихме се и сега не съжалявам за тези тайни излизания и ласки, които между другото не просто ми харесаха, а ме накараха да се чувствам отново жива...
Но както и да е, ти сама казваш, че нещата между вас не вървят - чувстваш се окована, само се карате, според мен връзката ви е свършила още преди да се видиш с бившия си. Защото когато не се чувстваш щастлива, а само напрегната, ядосана и т. н., то това не е връзка.
Оставяй го този сегашния и си поживей. Нямаш нужда от нов точно в момента. Имаш нужда да си за малко сама. С бившия само ти си знаеш какви отношения можеш да си позволиш, но моят съвет, като човек, който преминава през същото, е да оставиш сегашния си приятел и да си починеш малко. Не заслужаваш такова отношение.
Не се чувствай грешна или виновна. Да, от една страна е кофти, защото все пак е изневяра, но от друга - гаджето ти те е подтикнало към това. Не го мисли много, бягай!
Успех! :)

12.   А не е ли по-точно заглавието да е:

Хареса ми, но е ужасно.

15.   Не те ограничава приятелят ти, ти сама си слагаш веригите.

Лоша

16.   " Има ли оправдание за тази постъпка?"
Направо ще ме умориш от смях. Разбира се че има оправдание не си ли го разбрала до сега?!
Може да няма прошка, може да няма милост, може да няма любов, но повярвай ми оправдания винаги ще има? Оправданията са сигурно последното нещо което ще изчезне от тая земя и сигурно и за това има оправдание :))))