Случайното момиче
Здравейте на всички! Чудех се какво заглавие да сложа и в крайна сметка сложих "Случайното момиче", понеже всичко стана напълно случайно. Пускам темата най-вече, за да споделя и да ми олекне поне малко. Преди може би около 3 седмици почти на майтап реших да се поинтересувам от едно момиче, което много пъти съм виждал в един търговски обект. Работи там сигурно поне от няколко години, а може би и повече. Интересното е, че никога дори не си бях помислял за нея по никакъв начин дори и за миг, а не е като да не съм ходил там. Работи с няколко колежки, които са доста по-големи от нея и за мен винаги са си били служителки. До онзи ден обаче. Понеже носят баджове, не ми беше трудно да я открия в социалните мрежи. До тук добре, но се оказа, че има малко дете (това не е проблем за мен) и приятел, с който предполагам живее. Абе, накратко - има си семейство. Иначе видях, че рисува и то много добре. Пише абсолютно грамотно и има много добър изказ. Не е тип кифла, не се гримира и се облича много семпло. Естествено красива си е, което много допада. Никога не съм си падал по жени с тежък грим, предизвикателен стил на обличане и т. н. Освен това изглежда доста интелигентен човек. Живеем в средно голям град и такива жени не се срещат често. Гложди ме и това, че на профилните си снимки е само тя с детето си. Но пък в профила на приятеля й има доста, на които са заедно. Тъпото е, че тази жена не ми излиза от главата. Постоянно мисля за нея. От друга страна последното нещо, което искам е да се меся в чужди семейства, още повече пък да ги развалям. Чувствам се като някакъв натрапник, дори и без реално нищо да съм направил. Винаги са ми били противни подобни неща. Чувствам се като кръгъл идиот, но въпреки това не мога да спра да мисля за нея. Дори всеки ден излизам в обедната си почивка и пия кафе на пейките в близост просто, за да я видя през витрината. Започнах да пуша и цигари, въпреки че уж съм ги спрял тотално много отдавна. Още по-тъпото е, че има друго момиче, на което отдавна виждам, че не съм безразличен. Много често се засичаме по улиците, понеже работим в един район и постоянно ме гледа. Дори преди време се опита да ме заговори в магазин, но аз тогава бях погълнат от други неща и общо-взето нищо не се получи. От известно време обаче бях решил да я поканя на кафе, тъй като отдавна ми е време за семейство, а и винаги съм искал да имам такова. Тя също изглежда доста свястна, но я няма тръпката. Тъкмо бях решил, че това са тийн трепети, които съм минал и се случи това. Чувствам се напълно безпомощен и без полезен ход. Не искам да се меся в живота на хората. Дори и теоретично да се получи нещо между нас с първото момиче, това ще означава стрес за детето й, за половинката й и всички по веригата. А аз ще изпитвам огромна вина. Второто момиче все повече осъзнавам, че няма смисъл да лъжа, защото ще направя точно това. Няма я тази тръпка, не ми се обръща стомаха, както като видя дори и за миг другата. Последно така се чувствах като студент и пак беше една невъзможна история. Всичките ми приятели са вече семейни с едно или повече деца. Само аз изпадам в някакви патови ситуации и си губя времето. Защо ми трябваше онази вечер да ходя там. Буквално обърнах колата на майтап. Освен всичко друго и работата ми е натоварена, особено по това време на годината. Имам проекти, които трябва да завърша в къси срокове и ми е нужно да съм концентриран, а съм много далеч от това. Наскоро, гледайки рекламите на филмите, които ще дават по празниците си казах с насмешка нещо от сорта на "пак романтични измислици". Е, за отрицателно време влязох в такава измислица, че не е истина. Наистина имах голяма нужда да споделя.

Коментари

1.   Пробвай продавачката от магазина. Само си прави сметката, хип не е приятно да харчиш пари по доведени деца.... ако се задълбочат нещата

2.   Отдавна ти е време за семейство и от всички жени си избрал тая с детето и мъжа. Я помисли малко пак..

3.   Авторе, има стара приказка "Където са двама, третият е излишен". Третият си ти, не се завирай в чужди връзки и семейства. Жената си има дете, намерила си е приятел, живеят си живота, хабер няма, че ти съществуваш даже. Защо трябва да остави, това, което вече има, заради един, който за нея е никой? Ако наистина е толкова свястна, колкото изглежда, би трябвало да те отреже, щом вече има приятел. Гледай си там работата и не се върти около нея повече. Като ти е време за семейство, търси си свободна жена.
И не се занимавай и с второто момиче.

4.   Благодаря за коментарите. Ще се опитам да отговоря на публикуваните до момента.
1, парите не са проблем и това е последното нещо, което ме притеснява. В личен план май единствено кариерата ми е нещото, което е идеално. С Божията помощ постигнах много повече, отколкото си мислех. Нямам против доведено дете, стига човекът до мен да е стойностен. Не бих никога и делил мое и доведено дете в подобна ситуация. Иначе, ако изобщо някога предприема нещо спрямо нея, то намеренията ми са само и единствено сериозни. Дори и през ум не ми минават мисли за мимолетни забежки, просто секс и подбни. Не бих й го причинил никога. Като цяло винаги съм търсил сериозна връзка и никога не съм търсил бройки. Имал съм една-единствена връзка основана само на секс, което и двамата го знаехме и това беше най-голяма глупост, която някога съм правил.
Към 2 и 3 - изобщо не съм я избирал. Отидох онази вечер там абсолютно на майтап. Както писах и в тема, ходил съм да не казвам стотици, но със сигурност десетки пъти последните години. Знаех я съвсем бегло визуално, както и колежките й, които са доста по-големи от нея, просто защото винаги са едни и същи. Никога не съм й обръщал никакво внимание. Мислех си просто, че ще й намеря профила в социалните мрежи и ако е обвързана просто си затварям страницата и готово. Е, да, ама не се случи нищо подобно. Още като се загледах в нея ми направи впечатление, че е много естествена. Нямаше никакъв грим, нито дори мисля и червило. Не носеше бижута и беше облечена изключително семпло. Винаги са ми били слабост подобни момичета, но истината е, че реално никога досега не бях срещал такива нито в най-широкия си приятелски кръг, нито служебно, никъде. Беше като излязла от филм. Отделно, когато й намерих профила видях, че рисува (това й е специалността), което също много ми харесва. Обичам да гледам картини, илюстрации и т. н. от съвсем малък, въпреки че изобщо не мога да рисувам. Друго, което ми направи доста силно впечатление бе една снимка на холната й маса, на която имаше огромен, наистина огромен букет полски цветя. Повечето жени, скоито съм имал някакви отношения, на подобни цветя биха най-малкото се намусили или още по-вероятно директно изхвърлили, понеже не са рози или нещо екстравагантно и фешън. Пределно ми е ясно, че нямам никакво право да се меся в живота й. Изобщо не искам да й причинявам дори и най-малкия дискомфорт. Още повече, че винаги съм гледал на подобно поведение с отвращение. Наистина обаче не мога да си я избия от главата, а много искам. Просто пред мен се откри свят, който си мислех, че съществува само във филмите. Никога не съм срещал подобна жена. За сметка на това съм срещал прекалено много на обратния полюс, които така умело влизат в роли, че и десет Оскар-а са им малко. Колкото до другото момиче, да нямам никаква работа при нея. Тази история ми помогна да осъзная нещо, което от самото начало усещах - няма тръпка. Мразя фалшивите отношения и никога не съм можел да се преструвам. Дори и да си го наложа, не бих издържал психически. Иначе, не се въртя около първата и не я притеснявам по никакъв начин. Единствено нон-стоп е в мислите ми и това ме побърква. От друг страна се радвам, че видях, че това което винаги съм търсил и което дори бях забравил, че искам - съществува. Не е някакъв имагинерен образ или фантазия, както си мислех. Дори и да се опитам да намеря повече информация за нея, тя няма да разбере. Не бих я тревожил с нищо.
От автора

5.   Апропо и въпросната не е никакво момиче, а си е жена с дете. Между едното и другото има доста голяма разлика.

6.   Остави жената на мира.

7.   Струва ми се, че леко си се "вкарал във филма". Не споменаваш някога да сте говорили, дори и за 5-10 минути, а съдиш за нея по профила ѝ в социална мрежа. Да, може би там изглежда като човек, който би ти допаднал, но няма как да знаеш на живо дали ще си паснете, дали ще има "химия" между вас. Във Фейсбук например всеки втори или трети ще ти се стори интересен и/или забавен, ако се разровиш в публикациите му, на живо обаче много често не се получава разговорът, впрочем на всички ни се е случвало да имаме такъв опит.
Причината за този "филм" е това, което ти липсва в реалния живот - трепетът да си влюбен, да чакаш с нетърпение да видиш наистина скъп човек, с когото имаш съществуващи на живо емоции и споделяте преживявания заедно. В момента запълваш тази липса със случайното момиче, докато се появи Тя. Така ми изглежда на мен отстрани.

П. П. Умишлено не коментирам това, че има семейство, тъй като е ясно, че никой читав човек не би се замесил, ти и сам си го написал това.

8.   7, да, това определено е така. Аз даже не съм се вкарал леко във филма, а направо съм влязъл с двата крака. Това е абсолютен факт. Наистина не я познавам като човек и напълно осъзнавам, че може да е коренно различна от това, което търся. Още повече, че съм имал преди време връзка за кратко с момиче, което много добре влизаше в какви ли не роли. След това и друга подобна се въртеше около мен, въпреки че никога не съм проявявал някакъв интерес към нея. Вярно е също и, че определено ми липсва тази тръпка. Много отдавна не я бях изпитвал, а винаги съм се стремял към сериозни отношения. Определено обаче не всеки втори профил ми се струва интересен, поне на мен. Тази жена наистина е супер естествена.
Колкото до семейството, точно така - не желая да развалям семейства. Да не говорим, че аз самият не бих искал такъв човек за партньор. Мога да го приема единствено, ако така или иначе имат сериозни проблеми помежду си. Реално това, което ме човърка вътрешно е, че не знам дали са заедно с човека, от който има дете. Във фейсбук и на двете снимки на страницата си е само тя с детето си. Ще се опитам да разбера как стоят нещата чрез общи познати (града ни не е чак толкова голям), без тя да се усеща, разбира се. Иначе, пуснах темата основно, за да споделя, понеже наистина влязох в голям филм.
Автора

9.   Адмирации за смелостта да изразите емоциите и чувствата си дори и тук. Нямаше да коментирам, но... в тема, която пуснах за моят живот и партньора ми имаше не малко коментари, в които се твърдеше:- Остани с него, с дете кой ще те вземе, кой ще иска да е баща на чуждо дете. (Нищо, че не съм търсила баща на детето си, защото, той си има такъв) Нито пък искам или съм очаквала от партньора си кой знае каква грижа, финансова, материална и т. н. По същество след, като не сте от голям град все чрез познати ще успеете да разберете нещо повече за момичето. Може да не е с бащата на детето си, може и да е с него, но само формално, какно често се случва. Аз във фб също имам снимки само със сина си. (Това не е критерии) Не неглижирайте тези чувства, толкова рядко има такива изживейте ги! От написаното до момента от Вас се усеща, че си заслужава за опитате.
Ж 26г

10.   9, наистина благодаря за подкрепата. Пуснах темата, защото просто имах голяма нужда да споделя и след това ми стана една идея по-леко. За мен не е никакъв проблем, че тя има дете. Бих го гледал като свое. И не, защото е нейно, а по принцип. Ако съм с жена, с дете от предишна връзка, в никакъв случай не бих го делил. Иначе, реално града не е чак толкова малък. На мен ми се вижда такъв. Имаме общи познати, но никой не му се занимава с чужди проблеми. Чакам все пак един мой познат да пита друг негов познат, който пък познава нея, каква е ситуацията. Като цяло тя ми се струва може би леко затворена и по-сериозна. Не е от жените, които лесно можеш да заговориш. Това са част от нещата, които всъщност ме привлякоха в нея, но в случая не работят за мен, защото трудно мога да установя някакъв контакт. А и, ако има мъж до себе си, не искам да се меся в живота й. Подобна роля на някакъв натрапник винаги ми е била противна и не искам да бъда такъв. Проблемът е точно, че не мога да неглижирам чуствата си. Може би нямаше да е зле, ако можех да го правя. Постоянно мисля за нея, а не искам. Отразява ми се зле, защото я искам, а нея я няма. Май само веднъж съм се чуствал така преди и оттогава минаха доста години.
Автора

11.   От 9- Моля Разбирам Ви, със същата цел споделих своята история (понякога имаме нужда и от безпристрастно мнение, но масово така реагираха, че едва ли не съжалих, че съм написала нещо) Разбираемо, но лично според мен дори и чрез познат и т. н, едва ли би споделила на познати за отношениета в семейството си. (Поне моите познати, че даже и приятели не знаят нищо, само тук се осмелил да споделя) Така че, като жена бих Ви посъветвала да опитате друг вариант. Лично може би, така изграждайки по невинно, не някакви агресивни свалки и ако реагира положително, вече мисля че ще разберете ще има ли развитие или не.. Относно мисленето Ви, няма какво да кажа, освен дано повече хора се научат да разсъждават по този начин!

12.   9, 11, на мен идеята ми е просто да разбера дали има човек до себе си или не. Ако си има половинка, няма да я притеснявам по никакъв начин. Както казах, изобщо не искам да го играя някакъв навлек, който си вре носа в чужди връзки. Иначе, като цяло ми се струва доста резервирана в държанието си. Дори и да е свободна ще е трудно, но ще видим дали въобще ще успея да разбера нещо.
А, твоята история каква е (надявам се нямаш против да си говорим на ти). Ще се радвам да споделиш. Погледнах другите теми, но сякаш не видях твоята.

13.   Разбирам Ви.. По написаното виждам, че момичето си заслужава т.е дори и да е трудно не се отказвайте. Може би има причина да се държи така. Разбира се, нямам против.
Това е моята история
http://spodeli.net/1/story-170618.html#comment25