Романтична почивка
С приятелят ми, решихме да си направим екскурзия до Кавалино и Венеция, в Италия. Заедно сме от 3 години и това пътуванe ще е взаимен подарък и за двама ни:)
Според вас, бихме ли могли с него- да се оправим в Италия, с изрази на английски език, понеже аз знам доста неща и на испански, който език-от дете много обичам, но все пак-не е точно италиански... Затова и ми хрумна да напиша пост и да питам хората тук-пътували ли сте до Италия на почивка и лесно ли ви беше да се разбирате с хората, дори и без кой знае какви познания за езика и ходили ли сте на островите Бурано, Мурано и Торчело, във Венеция? Казват, че били интересни места... не знам дали си струва да ги посетим... Планираме пътуването да е месец Юли-знам, че има доста туристи Лятото, но все пак-идеята ни е е за слънчева и топла Венеция:)
С приятелят ми, мислим да отседнем в хотел в Кавалино, според вас-колко дни преди заминаването е добре да се направи резервация, за да не се окаже, че в последния момент няма свободни стаи... И за пътуването със самолет, колко по-рано е добре да се купят самолетните билети, че да не е прекалено висока цената, ако е в последния момент?
Ще се радвам на коментарите, на вече пътували до там... какви са ви мненията, впечатленията... Ще отговоря и на въпроси, ако имате някакви- към мен:) А почивката ще е за 4-5 дни.

Коментари

1.   Спокойно ще се оправите на английски език.
Ж

2.   А относно организацията - започвайте от сега. Успех и приятна екскурзия!

3.   Със сигурност ще се оправите във Венеция с английски език - градчето е пълно с туристи почти през цялата година. Островчетата са си островчета - интересното е плаването дотам, самото изживяване. Поне един от тях препоръчвам да посетите - разгледайте ги в Интернет и си изберете онова, което ви е най-интересно.
Иначе за хотела - задължително предварително си подсигурете стая.
Билетите също предварително си вземете за отиване и връщане, като прегледайте билетите на различните компании - може някои да предлагат отстъпки.
Хубаво е да разучите транспорта и цените как са на различните места, за да си имате достатъчно за всичко.

4.   С английски няма проблем.
На Мурано са стъкларски работилници.
Бурано е по далече. Той е със симпатични разноцветни къщи.
Заслужават си да се видят. Може да си купите карти за 3 дни и с тях да пътувате навсякъде. На Тоечело не съм ходил но мисля че не си струва. На гугъла изглежда слабозаселен, по- скоро селскостопански. Ходил съм 3 пъти зимата. По- спокойно е, но пак е доста тъпкано. Лятото не мога да си представя какво е, а казват че кналите яко смърдят. Във влака от Венеция за Милано ми откраднаха раницата. Пазете си багажа- има много крадци. Впечатляващо е да се види първия път. Все едно дворци и катедрали изникват от морето. Палата на доджовете и катедралата до него си заслужават да се видят. Има и разни музеи, но не са така богати като във Флоренция. Най- тъпия музей който съм виждал е на Пеги Гугенхайм. Там по- добре не ходете освен ако не ви се гледат бездарни картини.
Естествено че колкото по- рано си вземете билети и хотел, толкова по- ефтино ще ви излезне. Най добре буквайте още сега.