На 41 мога ли да си намеря осеменител да ме забремени?
Поживях си добре и безгрижно в 20те и 30те си години. Имах неангажиращи връзки и авантюри. Имах и сериозни връзки по няколко години но мъжете не бяха подходящи за бащи, не бяха сериозни с мен. Изневеряваха ми и вземаха наркотици. Ще ми се да намеря някой свестен който да ми направи дете, дори след това не държа да е с мен. Аз мога сама да си го гледам мъж не ми трябва за това! Проблема е че ме търсят само за секс и не искат да чуят за деца и семейство с мен! Дали има надежда да намеря такъв?

Коментари

1-50 от 55

1.   Ама направи си в клиника от нвизвестен донор. Побързай, защото почти нямаш шансове да го родиш вече. На 41 си е късно. Направи си свое, после ще търсиш мъж.

2.   Когато децата са малки, често боледуват. Как хем ще работиш, хем ще гледаш дете?

3.   Няма надежда кой знае каква. За тия неща се мисли в 20-те и 30-те, а не се живее "безгрижно"... Дано някоя по-млада прочете това и се съвземе, че 20-те и 30-те са за създаване на семейство.

4.   Ами просто не говори за деца, те мъжете не държат на презерватива почти. Кажи, че приемаш хапчета. Но няма да е лесно да забременееш. Лошото е, че се отдаваш на всеки който си иска, след като те търсят само за това. Предполага, че има и банки за сперма.

5.   Ти се следващата, , независима, самотна майка, , с промит мозък... опа без мозък. Без извинение.

6.   Мога да Ви запозная с мъж на 45г без деца от гр. София, симпатичен даже бих казал, че е много добър към жените и все го използват. Желае да си има жена и дете.

7.   Има банки за сперма... Като не искаш мъж, отиваш и си избираш. Плащаш си процедурата и честито.

9.   И аз мога да ти осигуря кандидат, но имам два въпроса:
1. убедена ли си, че ще се грижиш добре за детето?
2. има ли шанс да размислиш по-късно?

Т. е. доколко си сериозна в намеренията си, за да не стане така, че в някой момент да се откажеш?

10.   Глупости- ти си мъж!
Жена, която не я бърка сама да си гледа детето, не се притеснява, че ще я "ползват само за секс" защото тя избира и си ги ползва за секс, осеменител и каквото си иска!
Смешко.

11.   Номер 6, а честно ли ще е спрямо него да го запознаваш с ненаходила се жена?
Не е важно просто да имаш дете, а от кого ще имаш дете.

12.   Номер. 3. В 20-те и 30-те се мисли за това да, но мъжете все не са готови за деца. Но пък са готови да ти загубят времето, в което си млада и можеш да намериш някой за деца.
Авторке, говори с някоя клиника какви са възможностите. Има инсеминация. Обсъди го със специалисти.

13.   Толкова егоистично и безразсъдно. Аз на 26 разсъждавам по-трезво от теб. На 20 години детето ще има майка на 60 и няколко години, или ще е кръгъл сирак. Безразсъдни егоцентрични същества мислещи само за г*за си.

14.   Инселски фейк.

15.   Това дано е "провокативна тема" от мъж :)...

Иначе ако е от жена... има си банки за анонимна сперма. Нали не очакваш някой мъж да си сложи името и да издържа това дете докато стане на 60? Да не говорим, че на тия години, рискът да е със "специални нужди" е доста висок.

Ако имаш поне пари, отиди професионално да те осеменят, и стискай палци, щото я стане, я не... То ако беше особено плодовита, и да се пазиш, щеше да стане за толкова години.

16.   Поредната измислена тема, с която да оплюем жените.

17.   Навит съм да те напомпя. Но при условие, че след тона забравиш за мен.

19.   На 41 има голям шанс изобщо да не можеш да забременееш, само да кажа.

20.   След 40 риска за детето е много голям. По- добре не го прави. Карай си на секс. Ако много искаш посъветвай се с докторите. Виж тези дето разбират какво ще кажат.

24.   На 40 обикновено жените все още имат свои яйцеклетки, но стената на яйцеклетката се удебелява и прави забременяването по-трудно. Процесът е по-напреднал при пушачките.
Все пак ако забременееш рисковете не са толкова големи - вече има генетични тестове, които се правят след 10тата седмица и дават 99. 8% сигурност дали плодът има Даун или някой друг сериозен синдром.
При мъжете генетичния материал започва да се скапва около 40 година.
При мъжете се получават тъй наречените микроделеции - загуба на генетичен материал от сперматозоида. Такива сперматозоиди също могат да са причина за Даун и други синдроми. Също така количеството и бързината на сперматозоидите спада.
Вредни фактори при мъже- пушене, заседнал начин на живот, наднормено тегло.

25.   Големи глупосити изчетох!
На 41 изобщо си е напълно възможно да забременее. Сестра ми забременя на 41 с първото и на 44 с второто. По естествен път.
Баща ми на 68 си направи 1вото дете с новата жена ( на 41) и на 70 и направи второто.
Всички са се родили без проблеми, моля да не се плещат глупости от това какво сте чули. Казва ви го човек от 1во лице!
До авторката - можеш спокойно да отидеш в банка за сперма и да си оплодиш яйцеклетка.
Имам приятелки, които не искаха мъже и така направиха. Сега си гледат децата.
Номер 2, да децата като са малки боледуват, но от къде знаеш, че дамата не работи от вкъщи?
Вече не малко хора не ходят на работа по офиси и т. н. а си работят от вкъщи. Така имат време за деца и много други неща.
Често това са хора, които са високоинтелигентни и затова са решили за деца на тази възраст.
Другите, те раждат рано рано, докато са им млади свекървите и майките да им ги отгледат.

26.   Мъже, Много се пазете от такива жени, като авторката.
Последствията са отвратителни!

27.   26 - Защо? Защото имат всичко и няма да търпят да са слугини? Защото не можете да ги заплашвате с приказки от сорта "Ако не направиш еди си какво няма да ти дам пари / Ще те изхвърля на улицата / Без мен си заникъде"... " Защото искат само дете без да перат чорапи и да им лежи търтей на дивана? Защото "мъжът" ще си слугува сам?
Авторке, хич не ти трябва мъж. Отиди в клиника и ще си имаш бебче. Не си закъсняла, жените тепърва ще раждат около твоите години. А някои и по-късно. Медицината напредва все повече. И аз миналата година замразих яйцеклетки, на 34. Та преди 40 изобщо не смятам да раждам. Искам да си уредя нещата, ако остана самотна майка да си имам пари. В момента само кариерата ми ме интересува.

28.   27, да тичаш след бебе на 40 и тепърва да си разваляш рахата и преобръщаш живота, много нанагорно ще ти бъде.

29.   Авторке, само не се обръщай към женени мъже за помощ. После може да съжаляваш.

30.   Тотален фейк!

31.   27, ти си просто поредната зле възпитана девойка, която си вярва, че животът се върти около НЕЙНИТЕ интереси. Дете, което категорично отказва да порастне! Това е причината за цялата тая смешна реч - ти и идея си нямаш как е възможно двама души да живеят заедно и да имат ОБЩИ интереси. Вероятно думата компромис те изяжда отвътре - типично за децата като теб. Те трябва да получат всичко и няма как да отстъпят дори на милиметър от желаното. Ти свеждаш живота само до "парите МИ" /някогашното "играчките МИ"/ и "АЗ да не се мина да свърша нещо, защото ще стана слугиня" /някогашното "не искам да пиша домашни, а да играя с приятелите СИ"/. Важен ти е само ТВОЯТ кеф и ТВОИТЕ желания.

За доброто на човечеството си стой сама! И не се занимавай да раждаш - дете не може да гледа друго дете! Не причинявай това на горкото дете, чийто грях ще бъде, че е твое дете! Ако все пак родиш, дай го за осиновяване и му спести страданията! Ти не можеш да го отгледаш, най-много да го шитнеш на някоя детегледачка и да се надяваме тя да не е лош човек. А детето ти ще живее без майка и цял живот ще се чуди защо майка му не иска да прекарва време с него, да се грижи за него и да му покаже, че нуждите му са важни за някого. Ще създадеш завършен комплексар, търсещ майка си там, където я няма! Не на 40 - и на 400 години недей! Тъкмо да има повече пари за дечкото, т. е. твоя милост! Харчи си ги, докато си жива и гледай да не се минеш да направиш нещо за някой, различен от теб самата, защото ще ти опада косата от мъка!

32.   Много случаи с такива гонещи последния влак жени и в реалността. Наживеят се, наживеят се и като ударят 40така и се сетят, че са изтървали последния влак, чак тогава изведнъж се втурват да раждат, ама след дъжд качулка. Тогава качеството на яйцеклетките драстично се влошава и вероятността да роди болно, недъгаво дете с генетични малформации, се повишава с 50%. Не съм казал нито една обида, само казвам научно доказани факти.

33.   28 Имам чувството че някои хора като чуят 40 и си представят хора с бастуни. Ако жената е тренирана нищо няма да й тежи. Има толкова много жени около 40 с тела тип Биляна Йотовска. Слагат 20 годишни дропли в малкия си джоб. Та всичко е до човек. Ако мааш дюнери и пици и на 25 ще ти тежи да тичаш след дете.
От 27

34.   28, викаш ако роди на 22 и мъжа й я зареже сама с детето без покрив над главата, без пари и без образование - по-малко нанагорно ще й е?
На 40 поне ако е направила пари може да си позволи и бавачка и платена помощ, а на 20 какво може да си позволи?

35.   Бившата на приятеля ми роди на 45, ти защо да не можеш да родиш и да си гледаш детето? Ако не можеш да убедиш приятел, има банки за сперма, даже по-добре това, защото докато убедиш, ако убедиш някой, може и да влезеш в менопауза.

36.   27 до 31- Знам че е гадничко за мъжете да видят че жената не се нуждае от тях. Странни хора сте. Когато жената иска била меркантилна, била използвачка, била не знам си каква. Когато жената каже, че няма нужда от парите ви, колите ви, услугите ви, семето ви пак нападате. Обобщено искате жена, която кем да е финансово независима, хем да ви дундурка.
Сори, ама няма как да стане.

37.   Защо мислиш, че на 41 г. ще забременееш?

38.   37 Ами в днешно време е много модерно да се ражда на 40 и 45 даже се гордеят с това!

39.   38. Не е до мода, до ненадеждни мъже е. Естествено, че разумната жена ще изгради първо кариера. Защото като нищо в един момент ще остане самотна майка. И ще се чуди кой път да хване, откъде да намери пари и жилище. Ще е като Веселка от "Фермата" преди - по входовете с малки деца А никой работодател няма да вземе домакиня без ден трудов стаж и опит. На жена със собствено жилище и доходи не би й пукало. А това не става от днес за утре. Ама някои хорица обичат да извъртат нещата така както на тях им е кеф.

40.   37, защо мислиш, че на 41 не може да се забременее? Да, по трудно е, но става. Аз забременях по естествен път на 42, мъжът беше на 55.
Няколко мои познати също родиха след 40 години.

41.   38, гордеят се, че раждат на 40-45, защото това са желани бременности и желани деца.

42.   Значи 37, за нераждала жена на 41 ще забременее като стой та гледай. Имам много примери за това. Дооста жени раждат първото след 40. Това си е напълно нормално вече. Не знам какво толкова му се чудите. Оставете хората да си решават те какво да правят. Тези на 40 ще възпитат много по-качествени деца от тези на 25. Видно е и навън, ако застанеш на една площадка за 15 мин и поразгледаш на кой глезльо коя му е майка или татко.

43.   42 С грешка сте и то огромна! Очевидно си нямате халхабер от медицина! Първескиня след 40 е мноооого по-трудно може да питаме гинеколог и ще потвърди! За второ е една идея по-възможно но пак с много зор и молитви а пък без инвитро съвсем клонят към 0 шансовете!

45.   Хахаха 30, изобщо нямам предвид килограми. Тежи да си угаждаш толкова време, пък после да спреш. Да си свикнал сам да си си приоритет в живота.

46.   42, яд ги е, че младите момичета не са отчаяни да раждат рано (както беше преди - на 25г. вече жената беше стара мома) и съответно не им връзват. Жените сега учат, работят, имат професии. Когато решат да раждат са на по - голяма възраст и имат много изисквания към мъжете, които изказалите се не покриват. Цялата ситуация с женската нарастваща самостоятелност ги дразни.

47.   Семейство сме с три деца. Жена ми е на 44 и ми позволява да я осеменявам на воля единствено в задника.

48.   Така като вземе някой да ми дава за пример как еди коя си буля забременяла от раз без проблеми на 43 или повече нямам думи. Да има такива но те са едно на милион при повечето няма голям шанс! И черешката на тортата е като кажат че се подмладила след раждането направо станала момиченце на 20г буля ти!

49.   Никой не казва, че се забременява и ражда на 40 без проблеми. Но не е невъзможно. И да, децата са по - желани. И в повечето случаи по-възпитани. А родителите са се на живели и на ходили, така че детето им е приоритет.
Впрочем все повече млади жени и мъже имат репродуктивна проблеми.

50.   49 - За съжаление е така. Вероятността да не можеш да станеш майка на 25 и на 40г. е една и съща. Няколко приятелки имам, които от години правеха опити и не стана. На по 30 вече планираха инвитро и пак не се получава. Една на 34 вече се отказа и решиха да минат на варианта осиновяване. Друга ноември прави инвитро в Турция, неуспешно. Както е тръгнало в нашата група ще сме бездетни. Добре поне че племенници имаме, на тях да се радваме.
Ама ходи го обяснявай това на тукашните мъже, които са коне с капаци.

51.   50 говориш пълни глупости ама пълни!

52.   Поживяли сте си, сега ще Ви се връща. Най-добре е детенцето да си има баща. Дори да е последен пропадняк, както в моя случай. За нищо не става, обаче поне детето си го гледа, много са щастливи когато са заедно.

53.   50 до 51 Аз казвам това, което виждам и чувам. Иди в клиника за репродуктивни проблеми и ще се шокираш колко млади жени и мъже ще видиш. Имам и приятелка, която работи на регистратура. Това са фактите. Отделно е голям броя на жените, които забременяват, но не могат да задържат плода. Ако искаш ги приемай, твоя работа.

54.   Има страшно много хора които задължително да минат един курс по Биология 1. 01

За да се РОДИ ЗДРАВО дете от 41 годишна жена са необходими да се изпълнят няколко условия
- да има здрави /годни яйцеклетки
- тези яйцеклетки да бъдат ОПЛОДЕНИ успшено
- Да бъдат трансферирани УСПешно ембрионите
- Плодът да се РАЗИВА здрав и да се ИЗНОСИ успешно
- Дс се РОДИ здраво дете
- Да се отгледа това дете в последствие.
Как точно и от къде пари за Авторката и детето докато стане на поне 2 години кой ще я храни, остава загадка. След това кой ще работи и кой ще го гледа, отново е неизвестно...

Дори да се изпълнят всички условия, в момента правим допускания, че ДЪРЖАВАТ ще продължава да СПОНСОРИРА тези процедури завинаги. И че след това ще ВИ ОТГЛЕЖДА децата, посредством Ясли, градини, училища и университети. Самата процедура без да се подпомага от държавата е между 15-45000 Евро, според зависи. Да не говорим колко скъпи всъщност са и останалите "безплатни услуги". Една икономическа криза праща Авторката и всички подобни жени там където ѝ е мястото - на дъното на Социалната стълбица.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

55.   54 Най-смисления коментар до сега! Поздравления!

56.   54, една процедура инвитро, с множество замразени ембриони в реномирана клиника в София, без подпомагане от държавата излиза около 12 хиляди ЛЕВА.
А как ще си го гледа авторката - както всички други самотни майки си гледат децата.

1-50 от 55