Разследване
От две седмици провеждам тайно едно разследване, но до момента без особен резултат, а всичко започна съвсем невинно. Бъдни вече и Коледа прекарахме в новата къща на племенницата, която е в едно затворено комплексче в Драгалевци. На Коледа както се полага беше размяната на подаръци и вече бяхме повече хора. Нашите подаръци си разменихме в къщи, а тези на дъщеря ни бяха в нейният джип и не са изваждани от там. В краят на вечерта взех един много красив от дебел картон плик, който беше като запечатен и имаше етикет с напечатено на лазарен принтер моето име. Прибрахме се в къщи и 3-4 дни не го разпечатвам. По някое време около нова година, взех, че го. отворих и вътре имаше:: "Параграф22", Dolce&Gabbana K и една прозрачна кутия с блокчета ръчен шоколад, като на всяко блокче с бял шоколад имаше по една буква от изречението / обичам те/, подредени с паузите, сърчицата и препинателните знаци. Първо помислих, че съм взел чужд плик, но не, имаше моето име и беше запечатен. Изпаднах в размисъл, първо отпаднаха мъжете, второ- съпругата ми и дъщеря ми, трето започнах да се чудя, коя жена може да обича един възрастен мъж, като аз бях най-възрастният на събирането и защо пък ще го обича. Продължавам да мисля, а съпругата ми се подиграва, че съм смешен, но и тя е съгласна, че няма, коя да ме обича, а и за какво. Голяма загадка

Коментари

1.   Чичака с казармените спомени, пак ти ли си?

2.   Т. е и жена ти не те обича?
Разследвал бил за умрелия шоколад.
По добре разследвай къде сте се "изгубили" със съпругата ти.

3.   До №1/// Да, "чичака" е- лумпенско определение, но много Ви допада да го използувате. Не ми се правете на Филип Марлоу или Отец Браун, много не Ви достига. Да "чичака" е възрастен, да "чичака" е е отбил РВС по време на тъмният социализъм като ПКВ, да има много спомени от това време, при това основно прекрасни. Да "чичака" е старши научен сътрудник, което за Вас е голям недостатък. Но "чичака" би искал да ви попита, дали в лятна утрин сте скачали от 600 метра и когато Ан-ът се отдалечи виждаш прекрасната природа в лека мъгла. Дали сте били в командировки в необятният Съветски съюз. Дали сте се събуждали сутрин след безпаметна нощ с песни и водка до непознато руско момиче и не знаете какви сте ги вършили по време на рожден ден, в малък, засипан с дебел, сняг руски, град в просторна дървена къща. Дали Ви е казвала палу-узбечка, полу-рускиня, докато е притиснала бедро с копринена кожа до Вас "Алекс, какие у тебя теплые карие глаза", дали сте посещавали в свирепа зима мястото където се е приземил Гагарин, дали сте хапвали черен хайвер с лъжица, дали на "Златите пясъци", гедерейско момиче в най-сюблимният момент е прошепвала с хрипкав и прекъсващ шепот "Есус кристос", взирали ли сте се в теменужните очи на латвийско момиче на светлината на бригадирски огън? Обаждала ли Ви се е дъщеря Ви, в 2 през нощта и да казва "Тате, спряла съм колата и "слушам" пустинята", а ние с майка И да сме със свити сърца. Гушкали сте чешко момиче, което Ви е дарила с първата Ви целувка, А?
Десатчик-На всякъде, по всяко време.