София или провинцията? (за половинка и семейство)
Къде е по-добре за установяване с идеята да си намериш жена и да правиш семейство? Моите лични наблюдения са, че и двете си имат плюсове и минуси, но в крайна сметка човек прави някакъв избор и го следва.

София - повече възможности за работа, заплащането е относително по-добро. По-богат избор от жени, безспорно. Разнообразие откъм занимавки и социален живот. Хората по-малко си навират носа в твоя живот. Като среда обаче отвратително - навалица, големи разстояния, мръсен въздух, скъпотия. Презастроено, за да идеш някъде на природа, трябва да биеш път до Витоша. Парковете са средна работа в най-добрия случай и са претъпкани винаги. Жените масово гледат какво имаш в джоба, не в главата. Надменно поведение, претенции, разчитат, че имат много опции, държат се сякаш цял живот ще са на 25. Чакат всичко наготово, не стават за домакини, за майки също спорно.

Провинцията (средно голям град) - обратното на столицата - по-спокойно, стигаш навсякъде за 15 минути, чисто. По-малко годни жени, но пък единиците, които се намират, си заслужават. По-тегава конкуренция за тях. Социума е с по-назадничав манталитет, доста комплексарщина и шуробаджанащина.

От близо 10 години съм в София и за това време не бих казал, че съм попаднал на качествена жена. 2-3 шматки по между другото, една, която ми срина психиката, и дълги периоди на суша между това. Тези, с които само съм бил по срещи или съм си писал, също не ми правят някакво голямо впечатление. В родния град пък почти всичките ми гаджета имам добри спомени от тях. Не знам до възпитание ли опира, но някак си се разбираме и имаме общ език. Общо взето, личният ми опит е крайно недостатъчен да се правят някакви изводи, така че ще се радвам да споделите и вашия.

Коментари

1.   В провинцията няма много жени като цяло, бягат в големите градове, а такива са само няколко в цяла България - София, Пловдив, Варна, Бургас.

2.   София разбира се. Там жените са по-висок клас. В столицата има повече висококвалифицирана работа, следователно там ще са онези с по-добро образование, по-мотивирани и по-красиви. В провинцията остават несериозните, тези без амбиция. В гимназията още 8 клас имахме една учителка по български тъкмо завършила местният университет. Е толкова нескопосан учител не сме имали, тотална липса на обща култура (не знаеше кога е започнала студената война), липса на креативност, не знаеше как да преподава, просто следваше учебника и т. н. После стана учител по история. Същото важи и за мъжете. Затова малките градове няма да се оправят, така че не дей се навира там.

3.   Много зависи с какво се занимаваш. Ако си от така наречените дигитални номади и имаш нужда от интернет и спокойствие бягай далеч от София. Ако пък нямаш професия и работиш, като продавач за някой шеф с джип то се забивай в София и преживявай някак си.

4.   Има някои навсякъде ще намерят. Явно авторе сте от мрънкачите. На някои просто им се отдава.

5.   Където ти се случи. Ако в София попадаш на комплексирани провинциалистки, търсещи богатство, нормално е да си с такова впечатление. И ти си провинциалист и най-вероятно си същият като тях.

6.   Варна е много по-добре от София. Единствените неща, в които отстъпва са работа и заплащане.