Психически не издържам
Здравейте! С интерес чета историите и реших и аз да потърся вашето мнение във форума. Накратко: разведена съм и съм във връзка от година и половина с мъж, който също е разведен. Имаме по едно дете, за които се грижим. Преди да започне нашата връзка, той ходеше с моя позната. Реших да му изпратя покана за приятелство и да се запозная с него. Той веднага реагира положително, видяхме се няколко пъти и се харесахме. Започна нашата връзка. В началото всичко беше добре, романтика, вечери, запозна ме с родителите, като периодично му гостувах с преспиване. В един момент, започна да ми вдига скандали, да ми заявява, че за него детето му е на първо място, както и да ме обижда с всякакви неприлични думи. След всяко скарване, ми се извинява и ме моли да му простя. Наскоро разбрах, че поддържа връзка и с предишната му приятелка. Съкрушена съм, а свикнах с него и дори го обичам! Той също казва, че ме обича! Още от самото начало мислим за съвместен живот, но аз все още не смея да се пренеса в дома му, поради тези причини. В същото време, осем години съм била сама и съм полагала грижи за детето ми. Дайте ми съвет! Благодаря!

Коментари

1.   Здравей!

Съжалявам, но не знам защо изобщо пишеш тук. Самостоятелна жена, която си гледа детето да пита какво да прави с някакъв кръшкач, измамник и насилник? Да не мислиш, че някой ще ти каже стой при него? Оставяй го, разбира се! Зряла жена си! Да се тръшкаш, че си влюбена? Да не си тинейджърка? Или историята да не е истинска? Ако беше писала, че само споделяш за да си излееш болката е едно, но да питаш какво да правиш, извинявай, но не е сериозно! Стягай се и го оставяй!

2.   Съветът е, че не е за теб, даже за никоя жена, докато не се научи да се държи прилично.

3.   Ако темата не е фейк- Авторке, получаваш това, което си заслужила. Набутала си се в чуждата връзка, сега в твоята има друга. Не е приятно, нали? Събери си малко акъла, колкото го имаш и си направи изводите. Ако този те обича, няма да те обижда и да се кара с теб. Нито ще ходи с бившата. Това, че детето му е на първо място е правилно и винаги ще е така. Възможно е и да започне да прави разлика в грижи и отношение между неговото и твоето дете.

4.   1. Обижда те с неприлични думи
2. Поддържа връзка с предишната му приятелка
Може да си свикнала с него, но е правилно да спреш да се виждаш с този мъж.
Обидите са началото, скоро очаквай да започне да те бие.

6.   Тия деца нема да се разберат да живеят заедно за да си чешете джаджите с тоя льохман... Ако си загорела, ползвай го по предназначение - не вярвам да ти откаже. Иначе, едва ли ще ти е добре нито на теб, нито на детето ти, ако се нанесете при потенциален побойник, който ти е заявил открито, че неговото дете е приоритет пред теб, а за твоето да не става и дума...

7.   Зарязвай го, няма какво да се чудиш. Аз оставих един, който не ме е обиждал и се беше опитал да поддържа контакт с бившата си приятелка макар и да не му се беше получило, пък какво остава ако имаше реално такъв. Пробва ми се няколко месеца да ме успива да продължим контакт и не се поддадох. Веднъж лъжец, винаги лъжец! Направи и ти същото, няма ли доверие и уважение всичко отива на вятъра. Една жена, колкото и да й е тежко и да се разкъсва от мъка, трябва да намери сили да запази достойнството си и да знае кога да си тръгне от връзката, затръшвай вратата ако ще и да се свлечеш зад нея!