Дали е нормално !?
Здравейте,
Наскоро се запознах с мъж, с който започнахме да излизаме от време на време.
Разбираме се чудесно, споделяме, говорим.
Идва момента на четвъртата среща.. и той ми казва, че е готов да живеем заедно или по- скоро ми предложи да живеем заедно. Аз разбира се не го взех на сериозно….
Минаха се още седмица-две и ми предложи да се запозная с родителите му. При което аз отказах.. с предтекст, че доста избързва с нещата.
Та въпроса ми е реално възможно ли е толкова бързо да се довериш на човек? И дали просто не са хвърлени думи, които си мисли, че аз искам да чуя?

Коментари

1.   Възможно е, ако е отчаян или чак толкова много те е харесал. Но е добре човек да проучи добре нещата за другия, така че не е разумен.

2.   Е как сериозно ще се опознаете двамата, ако не живеете заедно.

3.   Аз лично не се доверявам на хората. На мъжете още по-малко. Този от твоя случай изглежда отчаян. Сигурно всичките му приятели са семейни или живеят с жена на семейни начала. И той, за да не остане по-назад. Днес предлага на теб, утре може да 'ареса някоя друга. Или пък си търси слугиня. Считай че домакинската работа в дома му ще падне на твойте рамене. Съвместен живот най-рано след 1 година опознаване. А ако се окаже някакъв психопат, който се е прикривал? Смайвам се как така лесно се изнасяте, та той практически ти е непознат.

4.   Правилно си постъпила. Не бързай да живееш с човек, който на практика не познаваш.

5.   Мъж 27г.
Да е нормално, не бих казал, но не е задължително да има някакъв лош подтекст зад постъпките му. Ако е израстнал в по-традиционно семейство може просто да е възпитан така.
Може пък и да е нещо негативно т. е. да има склонност да се обсебва. Казвам "може", няма как да знам.
Добре си му казала, че избързвате. Ако е пич ще разбере и ще го даде малко по-полека. Ако е луд с времето ще стане много краен.
Моя съвет е да бъдеш бдителна и да имаш едно на ум, но не оставяй това да попречи на отношенията ви на този етап.

6.   Не, не е нормално! То пък голям келепир да живеете заедно. Почват скука и битовизми. Кой какво ще яде, дали ще пере, куп глупости, а мъжете си представят сигурно безкраен секс маратон.

7.   Сега отварям енциклопедията и ще прочета дали е "нормално" поведение за хомо сапиенс...

8.   Не е нормално да е толкова ентусиазиран.
Ж 46

9.   Ем ти така ще си кажеш и на 10-та среща и сигурно пак ще говориш че бил избързвал със секса...

10.   Ако сте над 30 според мен е нормално да бързате да заживеете и да видите дали си пасвате. Ранното запознанство с родители говори за това, че мъжът търси мнението им и одобрението им на партньорка, за мен това вече не говори добре. С този момент трябва да се изчака, за да може ако тръгнат да го настройват, той да е видял максимално добри черти у жената и това настройване да стане труд но или дори невъзможно. Когато се запознах с родителите на мъжа до мен, сестра му мина като пътен знак и си отиде в друга стая. Тогава и се стори много нелюбезно, но се опитах да убедя себе си, че е някаква ексцентричност на характера й. Оказа се, че тя не само е нелюбезна, ами търси повод са ледени отношения с жената до брат й. Така че първото впечатление изобщо не лъже.