Ако те е блокирала отвсякъде
С приятелката ми се разделихме по най глупавия начин по телефона, живеем на 1500 км разстояние.
26 и 22г
Блокираме отвсякъде и сега се чудя да се надявам ли на нещо или това е краят след 1г връзка.

Караниците ни бяха главно заради факта, че тя се държи като дете а е на 22г, казва ми че може да прави това и това а в същото време лежи на гърба на техните.

Обясних и, че ако иска да заживеем заедно трябва да има някакви елементарни навици, а не тя не знае една пералня да пусне, мързи я да готви, иска само да лежи и да гледа тикток.. обясних като по голям от нея, че тея неща малко по малко трябва да ги отвикнеш, щото сега те гледат вашите, ама как ще гледаш деца ако нямаш никакво желание за нищо.

Естествено го прие не като голям човек а като дете и се сърди цупи.

Да ли защото в тях вижда това като пример бащата готвач домашар, майката с цигара в устата.. нищо лошо да готвиш ама все пак трябва да можеш елементарни неща за семеен живот.

Явно прекалено съм бил заблуден и ся седя се чудя, че се обичаме е ясно, ама с тея детинщини накъде вървим.. и май това е краят и няма кво да и се напъвам да я търся.

Коментари

1.   Добър извод си си направил. Колкото по-възрастен става човек, толкова по-упорит и инат е да промени навиците си. И да я обичаш, тя ще бъде твоето дете, а ти неин баща, който постоянно я смъмря да си оправи леглото вместо да тъпее в тикток. Усещаш ли как бързо ще се изпари всякаква романтика в този случай?

2.   Не ти е нужна такава жена.

3.   И как разбра, че имате връзка от 1500 км? А, за какво ти е такава мързела, да се бориш непрекъснато с мързела й.

4.   Остави я изцяло. Ще си намериш друга.

5.   Ти като учител ли ще и се явяваш, като баща ли, че я поучаваш? По-голям бил. Колко? ! Четири години.
Признай си, че търсиш готвачка, чистачка, послушна овца, че да те слуша. Отношения от 1500 км с мъка една година и вече търсиш готвене и тебе да зяпа по цял ден. Мадамата живее в чужбина най-вероятно и няма да се върже с Ганьо, който иска да я командва.

6.   Сестра ми беше същата, сега е на 30, преди около 4-5 години се научи да си готви и т. н. Не ти трябва такава мърла, не си и баща

7.   Остави я да порасне. Ако въобще е в състояние.
Пък ти си намери си друга.

8.   Тя те блокирала, ти се чудиш дали това бил краят? Не бе мен, началото е! Каква връзка е била от 1500 км разстояние, отделен въпрос.
Със следващата първо казвай направо какво искаш- да готви, да пере и т. н., че да не губиш пак една година време и на себе си и на нея.

9.   На 22 г. аз вече имах две деца и с мъжа ми се грижеха за дом и семейство...

10.   Това разстояние е много голямо, не виждам каква друга може да е причината освен, че е срещнала друг мъж. Не е искала да обясни директно и откровено, защото е очаквала негативна реакция от теб. Повечето жени са такива, малодушни, страхливи, лъжливи.

11.   За друг мъж не е ставало на въпрос, просто тя така си е възпитана.

За мен не е важно да в готвачка и чистата живея сам и съм минал и през студентски години през това да разчиташ на себе си.

Но тя просто седи в тях като не учи или работи и бездейства,

Ясно че и разстоянието има значение, но не може да оставиш напълно. Седи в тях и не излиза, оплаква ми се че е качила кг, за мен 5 кг не са нищо не съм с нея заради визията и, дори не и бях казвал нищо просто я слушах.

После почнаха разговори от рода ти като си дойдеш сега и като ме водиш няма да ме харесаш.. казах и да спре..
Давах и съвети за здравословно хранене за тренировка да излиза да се разнообразява, няма не ме разбираше.. сега не е момента сега не мога...

Само оправдания.
Седим и си говорим и тя чакаше баща и да сготви вместо тя направи нещо по въпроса...

Обичам я обаче тя не е склонна на промяна..

12.   Ако родителите не са успели да я научат на разни неща, ти ли си мислиш, че ще я научиш? Риторичен върпос, ама наистина се замисли...

Няма смисъл от приказване в днешно време. Забелязваш разни неприятни неща с които си наясно, че не можеш да живееш - чао. Зачети се и в тоя сайт, какво се оплаква всяка жена - "обижда ме". Почти никоя не казва точно как, просто, че се "чувства" обидена. Повечето жени приемат всякаква критика към себе си като обида. Което прави общуването реално невъзможно. Няма как да има връзка между човек който се развива, работи върху себе си, и друг който лежи и всякакъв диалог го завърта към как се "чувства"... Но така са научени. Това са деца които са се качвали на главата на родителите си, родителите им са ги гледали като принцеси (а и принцове), и сега очакват същото.

13.   Ейй поздравления, харесва ми как разсъждаваш.
Според мен вероятността да те потърси пак е огромна, но бих те посъветвал да я оставиш. За какво ти е такава лигла въобще? А и такъв голям long distance не ти е нужен без това.

15.   Трудно ще намериш момиче днес за сериозна връзка. Иначе за секс, приключения, пътувания, кафенца, купони и губене на време - пълно е. Съветвам те, не ги взимай на сериозно докато не придобиеш повече опит. Като я видиш такава, просто еби здраво и не го мисли. Ако не ти харесва така, не се занимавай, а наблегни на нещо смислено.

16.   Майната и не е била за теб не в мисли повече. Освен това връзка от разстояние не е никаква връзка.

18.   Епичната връзка с дължина 1 година!!! И си се замъчил за някаква персона, дето не може и пералня да пусне сама!

Пич, намери си някоя читава, а тая я остави да се оправя както може! След време ще започне да усеща, че е сгафила, но ти не си длъжен да я спасяваш. Неин живот, нейни решения! Щом иска да се самопрецака, не ѝ позволявай да завлече и теб!

19.   Блокирай я и ти за всеки случай, да не се присети след време.

20.   11, добре, че се появи ти, че да я възпитаваш. Да я учиш как да се храни, как да живее. Да си и ментор. Ако това е любов....

21.   На 22 години искаш да я заробиш да чисти и готви? Това са най-хубавите й години. Ти искаш да я направиш слугиня. Да мирише на манджа и ръцете й да са съсипани от препарати. А нейните връстници да учат и да се забавляват. Радвам се че момичето се е спасило. Като искаш слугиня приготви 1000 лева на месец и пусни обява. Аман от тарикатчета.

22.   Познавам една, която е уж много интелигентна общуването с хората и куца и с претенции до небесата. Та въпросната личност веднъж в социалните мрежи ми се направи на интересна как дори да има деца нямала да им готви, защото имало чудесна готова храна навън и, че готварските и умения се свеждали до баница с готови кори. Само, че ако доходите и не позволяват ще си поръчва готова храна през крив макарон и иска не иска ще се научи да готви. С нейното мислене все още не е имала никога мъж до себе си, ще навърши тази година 29, а и не знам кой би я търпял. Аз например съм на почти 29 май ще стана на 30, но с мъжа гледаме да балансираме между готвенето вкъщи и готовата храна, би ме било срам ако някой ден не мога да сготвя на децата си. А и не е правилно да ги учиш на готова храна само.

23.   Баща и готви, а майка и с цигарата в устата. И ти чакаш девойката да се промени? Тя вижда баща си в теб. Затова иска да прави каквото пожелае, пък ти се надявай на нещо друго. Аз съм на принципа да си помагаме вкъщи, никой не е слуга на другия.

24.   Пак е номер 22, моя приятелка която скоро ще навърши 27 до преди 4 г. грам не можеше да готви ама лека полека почна да се научава. Уви половинката и чиято майка е била с манталитета на бившата на автора го е гледала с преобладаващо улична храна, в резултат на което той почти не яде домашни манджи с малки изключения, тъй че и да учиш децата си нонстоп на готова храна не е добре да не говорим, че излиза и по -скъпо ако почти всяка вечер разчиташ на ресторанти, а манджите на топла точка в магазина понякога се готвят и със залежали продукти.

28.   Ох, какви са тези пенсионерски разсъждения и нравоучения от 26-годишен. Имам чувството, че пише мърморлива свекърва на 26 години
Не мисля, че тя ще те потърси. Животът е пред нея. Тя е в чужбина, а ти си в патриархалното село България.
Сега е времето да следва, да се забавлява, да ходи на дискотеки, да се радва на младото си и стегнато тяло, а ти искаш да я вържеш за печката и за детската количка.
Изобщо не си познал!
Такива претенции може да имате само към жени, които са на отглеждане, не следват, нямат образование и професия, не работят и не желаят да работят и тях ги удовлетворява да бъдат единствено домакини.
Голяма работа, че не знаела, откъде се пуска пералнята. На нейните години и аз не знаех, а можеш ли да се сетиш защо? Бедните студенти нямаха перални, но като започнах работа пералня си купих. На самата пералня пише всичко и точно за 5 минути вече знаеш всичко.
Човек се научава да върши определени ежедневни дейности, когато му се налага. И с готвенето е така. Няма особена философия.
Как вечно всичко се свежда до това, как някой мъж си представя да бъде обслужван, че и сипе обвинения и поучава.

Тя няма да ти се обади. Може да бъдеш сигурен. Тя има свобода, която е твърде рано да й бъде отнета.
Ти не предлагаш нищо, освен едно безплодно отегчително мърморене, което всеки би си спестил. Рано й е за деца. Живее и се, ти си си поживял, находил си се по курви и хайде сега да вържеш момичето
Е, не става!
Търси си послушна мома от село с патриархално възпитание.
За деца и висене пред печката има още много време за нея.

29.   Ами… добре, че те е блокирала.
Такива си търсят чичко паричко да вложи в тях и да станат инфлуенсърки, щото парите са там.
Чалга до шия!
Блокирай я и ти! Че ще се присети да те търси, а не ти трябва

30.   Свързахме се, нищо повече няма да се получи, тя си иска мама и тати и не може без тях.

А тези с коментарите за заробването и прочие, сте адски комплексари.
Тя просто не иска да прави нищо, казва че може това онова но я мързи да. гледа... кво аз ли съм виновен че искам малко инициатива от неейна страна.

Сама казва че не се определяла като днешните кифли а точно това прави...

31.   30, а ти правиш ли мъжките неща? ! Изгради ли сам дом? Поправяш ли уреди? Спазваш ли диета?

32.   Заебавай я тая. И аз имах една такава бивша - само мрънка колко специална е, как обичала подаръците, как обичала някой да се държи добре с нея не знам си какво. Като теглих чертата, нямаше работа на 23, не учеше, живееше с майка си, даже не помагаше вкъщи. Накрая си намери някакъв с който ми изневери. Като ми каза първо се ядосах, сега съм на 25 (бях на 23 тогава) и се радвам, че се отървах от тази. Такива жени са безполезни и не можеш да имаш сериозна връзка с тях.

33.   Малко в тона номер 32.
Някой почне ли да се хвали колко е по-по-най, бягай далеч. Мъж или жена, няма значение.
Red flad, както се казва
TheDriver

34.   Не сме комплексари, а сме били на 22 и знаем колко ни се е живяло тогава. На 22, готвене и деца??? Ти в кой век живееш?
Не си представях живот постоянно до печката, затова си намерих и мъж, който мисли като мен. Като всички хора готвим и у дома, но често ходим и на заведение.