Не мога да спра да мисля за жени
Здравейте, аз съм на 20 години и когато видя момиче в социалните мрежи и не знам...
Всякаш съм пристрастен и каквото и да правя не мога да се спра.
По принцип нямам мания към порното, но не мога просто.
Ако някой има същия проблем или го е загърбил, моля да сподели.

Коментари

1.   Какво означава "когато видя момиче"? Имаш предвид кое да е момиче - дори по-непривлекателните или обикновените такива - или говориш за кифли в Инстаграм с хубави тела и много последователи? И защо си писал само в социалните мрежи, на живо жените как ти действат? По принцип е нормално така да ти действат, все пак си младо момче, а пък и да не беше млад - пак си е в реда на нещата да харесваш жени. Стига да не са някакви силиконови изкуствени кукли, тогава вече значи мозъкът ти е промит от порното и социалните мрежи.

2.   Няма проблеми, нормално е. Бий си чикии и всичко ще е наред.

3.   Намери си единствената :)

5.   До 1 - Мноо си подробен, батка.

Някой друг?

6.   Ами нормално е, за какво друго да мисли един мъж или момче. Някого преди много години даже момчета си споделяха, първоначално със срам, а след това по-откровено, че както си сънувал хубав сексуален сън с момиче и след сюблимният момент се събужда, с омазани гащета. Ставане по сред нощ, пране и измиване. Гнусно и срамно е, най-вече от майките им. Няма как да го контролираш, даже преди сън, за да не сънуваш такива еротични сънища, се опитват да решават някакви задачи наум, преди лягане правят по над 150-200 лицеви опори, безброй клякания, ама ефекта е минимален. Мозъкът "играе" през нощта странни неща, няма как да го контролираш. Даже и възрасти мъже с преживявания, преди лягане, въпреки, че съпругата му тихичко спи до него, си спомня за колежки, с които е имал връзки, с някоя участничка от симпозиум, с немско момиче още преди да са се познавали, или пък изживяване с мила жена от дълга командировка в бившият Съветски съюз. Както се казва изживява в емоционален план нещо, което го е забутал в най-далечният ъгъл на спомените, все едно, че съпругата му, може да го прочете или види. Въпреки, че от много години са семейство и той, чете книга, но понякога се замисля за някаква такъв стар спомен , съпругата му може би нещо усеща и съвсем внезапно, както до момента е мълчала, го пита "ти за какво мислиш". Много е стряскащо и неловко.
Десантчик-Навсякъде по всяко време

7.   Не е нормално, това е болестно състояние на мозъка ти, много хора го имат този проблем, който ще се задълбочава и в бъдеще. Защо е болестно състояние - мозъка създава невронни връзки за даденото поведение, което създава допамин, изгражда се навик и в последствие зависимост, само че това постепенно ти скапва нервната система, здравето и психиката, както и дори оставя отпечатък в днк-то ти. Замисли се, защо толкова реклами в интеренет са с разголени тела - това е подла манипулация, която се възползва от слабостта на човешкия мозък и която най-нагло ти вреди като подсилва твоята зависимост. Злоупотребата с човешкия мозък и в частност сексуалност е голямо престъпление, което се случва днес в най-големи мащаби.

С това не можеш да се справиш никога, ако не промениш средата си и навиците си.
Моят съвет е избягвай източника на тези провокации - ограничи социални мрежи, ползвай само чатове, не гледай снимки, не гледай порно, занимавай се с неща които успешно те разсейват - спорт, разходки, работа сред природа, физически труд и т. н. Има и други начини но това е най-лесния. Началото е най-трудно докато свикнеш.
Успех.

8.   Спокойно, типично е за твоята възраст. Търси си приятелка и ще се кротнеш.