Защо станах такъв? Защо не мога да обичам?
Здравейте,

Знам, че в този сайт има много деца и дървени философи, но все пак има и хора с опит, а и просто нямам какво да правя и реших да споделя.

На 27 години съм. Когато бях на 18 се влюбих истински в едно момиче, тя беше на 16 тогава. Бяхме "гаджета". Техните бяха малко странни, със стари разбирания, не харесваха това, че дъщеря им си има приятел - постоянно я наговаряха, че не съм бил за нея. Всеки ден караници и подобни и тя един ден просто през сълзи ми каза, че няма как да сме повече заедно. Оттогава много се промених. Измина година и въпросното момиче ми писа - излизахме, но вече целта ми беше само секс, след което спрях да и обръщам внимание и спрях да и отговарям. Бях си казал, че ако някой ден имам възможност точно това ще направя с нея. Да, момичето в което бях влюбен. Бил съм с всякакви - манекенки, по-едри, слабички, умни, прости. Изминаха доста години и няма такава, която да ми го върне онова чувство. Имам приятелка от около 2 години, тя е страхотна. Прави всичко за мен, както и аз за нея, но вътрешно в мен съм студен към всички. Знам, че ако утре се събудя и нея я няма (или който и да било друг от живота ми), няма да го усетя като голяма загуба. Лошото е, че последната година това отношение (апатия или не знам как да го нарека) от моя страна стана не само към жените в живота ми, ами и към приятели... роднини.

Разбирахте ли нещо от цялата история? Защо се превръщам в такъв боклук? Не искам, но някак не мога да контролирам и фалшифицирам мисли и чувства пред себе си.

Коментари

1.   Липса на усет за красивото и ценното, вместо това цениш плътското (секса) и си непукист. След толкова много жени всяка една е заменима. Онази първата ако я беше срещнал днес, вместо на 18, щеше да е поредната.

2.   Хей, по-леко с определенията за себе си. "Боклук" - съдиш се твърде крайно. Не мислиш ли, че щом имаш критерии за себе си - какъв трябва да бъдеш в емоционалните си отношения с хората - и че щом критерият ти е толкова висок - идеалистичен направо - си "боклук"? Напротив, жертва на своите идеали си, искаш да бъдеш точно такъв, какъвто си представяш че трябва да си. Да изживееш картината в ума си, която имаш за себе си.
Уви, нещата не стават така в живота. Той те оформя повече, от колкото ти - него.
Конкретно - виж за какво се обвиняваш, подсъзнателно го правиш, съдейки по думите ти.

Я по-ведро! Това да си прекалено чувствителен също не е хубаво.

3.   Не си се превърнал в боклук. Това означава да пораснеш и да свалиш розовите очилца от детството. Това, че почти всички пълнолетни/многолетни са такива (боклуци) е отделен въпрос. Това е просто твоята адаптация към осъзнатата реалност, която те заобикаля и нищо повече.
Не си първия, на когото не му дреме за роднини, а и няма как да знаеш дали и те не споделят твоето мнение.
Приятели, в смисъла който влагаш от детството, няма да намериш като пораснал човек. Всеки се върти около някого, за да се облагоделства. Ако ти нямаш какво да им предложиш или не желаеш да бъдеш използван, логично е, че няма да имаш такива индивиди около себе си. И с връзките е същата работа - ако нямаш какво да ѝ предложиш, бъди сигурен, че тя няма да се гръмне с теб защото си "ти".

5.   Може би трябва да помислиш над онази ситуация. Пробвай също да споделиш на близките ти, вместо в някой сайт.

6.   И после приятелката му или друга ще реве по форумите - той ме залъгва, използва, никога не ме е обичал.
Ето от такива жените най-патят. Защото го виждат, че е апатичен и дръпнат, ама си казват: моята обич ще го излекува.

Авторе, като имаш проблем, търси решението му в себе си. Не може другият да ти достави някакво чувство.
Остани сам, изолирай се малко от света, разгледай себе си. Всичко е вътре в нас. Докато не усетиш къде е проблемът, няма да имаш щастлива връзка. Мой много близък човек е като теб. Все си мисли, че новата ще го утеши, ще го влюби. Накрая ги прави едни и същи - страдат заради него и се борят за любовта.

Научи се:
Да обичаш себе си
Да знаеш какво е отговорност
Да можеш сам

И тогава ще разбереш, че любовта никога не е в другия

7.   Защото си мъж, не можете да обичате. Имитирате някакви емоции заради секса. Иначе сте празни отвътре.

8.   Да, боклук си.
Вероятно нарцисист или социопат.

9.   До 6 Много вярно казано. Така е, човек трябва да познава преди всичко себе си, да има нужното ниво на емоционална зрялост, да знае кога да остане сам и кога се чувства психически и емоционално готов да се впусне в нова връзка, така че да не завлича в неориентирани истории и друг човек. Въобще за да даваш пълноценно любов са необходими много качества, за това много хора се лутат в някакви безсмислени или зловредни отношения, нямат нужното ниво на осъзнатост какво могат да дадат и какво искат да получат от дадена връзка.

10.   " Когато бях на 18 се влюбих истински в едно момиче " "
" Измина година и въпросното момиче ми писа - излизахме, но вече целта ми беше само секс " - истинската любов не си отива толкова бързо. Изобщо не си бил влюбен в нея. Още от самото начало целта ти е била само секс и после да я захвърлиш ( както си и направил ). Родителите й са те преценили добре какво представляваш и са опитали да я предпазят от теб , за да не я нараниш ( това е нещото, което те е подразнило тогава - че ти забавят развлечението ). Тя им се е опълчила след въпросната една година, за да е с теб и тогава си си показал истинския нрав. Ще ти се да вярваш, че си бил нещо повече, но виждаш ли нещо си там някъде те било прекършило. Но това не е вярно. И преди си бил с такъв нрав, с какъвто си и сега. Просто се опитваш да прехвърлиш отговорността за гадните си действия на нещо друго. Наричаш се боклук, но това са само думи, ти всъщност не се мислиш за боклук. Не, че не си такъв. Действията ти са точно като на боклук - да такъв си. Затова се и опитваш да прехвърлиш отговорността за боклучавото си поведение на външни фактори - на принципа : друг ми е виновен, че съм гадняр с хората. Никой не ти е виновен, просто си си такъв и винаги си бил такъв.

11.   Това е някакъв вид скрито отмъщение и доказване на собствената ти стойност. За това си го обърнал само на секс. Любовта никога не води до използване и отмъщение. Това показва какъв избираш да бъдеш и, че е направила правилен избор да се откаже от теб.
Всеки страда във връзки, но някои хора избират да простят и да направят живота хубав, а други, за съжаление повечето, основно мъже, решават да го обърнат на отмъщение, безчувствие и материален живот.

Прости на това момиче и спри да се опитваш с чуждото страдание да докажеш нещо. Това е привидно отмъщение, но всъщност дърпа към дъното и все по - голяма депресия.
Звездичка

12.   Сексът не запълва празнини, миличък. Не прощава болката. Сексът е моментно облекчение колкото цигарите и алкохолът дават такова. Ти избираш, дали искаш да направиш нещо красиво от бъдещето или да живееш в самосъжаление и отмъщение.
Звездичка

13.   И аз съм като теб, само че съм на 25 и абсолютно никоя не ме поглежда.

И аз съм се влюбвал, но за разлико от теб тя не ме погледна.

И аз като теб вътрешно съм студен и отчасти мразя всички.

Ще ти кажа какво ми помага, ти няма да обърнеш внимание и ще кажеш, че е глупаво, но имам някакъв порив да ти споделя...

Вярата ми в Бог, Иисус Христос.

Но за да го намериш не е достатъчно да прочетеш Библията или да разбереш историята му, дори и това което е казал. Ще ти се наложи да го потърсиш със сърцето си. Това е единствения начин да го намериш..

14.   Описваш класическа депресия.
И аз имам депресия и не чуствам нищо към никого.

15.   Каквото търсиш, това намираш. Каквото даваш, това получаваш. Само секс си искал, ето имаш го. Не ти пука за никоя, ами и на тях не им дреме за теб, няма да им липсваш, до седмица най-много ще те заменят с друг. Никому не си нужен. Постъпил си като боклук с момичето, бил си боклук и тогава и сега.

16.   Родителите на момичето са били прави. Ти не си за харесване - злобен и отмъстителен си.
Ако си пресоал с нея и си я захвърлил, си заслужаваш съдбата.

17.   Човек, просто си депресиран! Не слушай останалите коментиращи, сигурно дори не знаят как се пише депресия, камо ли какво означава да я имаш. Търси помощ и ще стане по добре!