Родителите ви съгласни ли са да правите секс?
Здравейте,
Пускам една много болна за мен тема, а смятам, чр и за много други хора е такава - Съгласни ли са родителите ви да правите секс?
Аз имам дълбока травма от ученическите ми години, когато сексът ми се забраняваше индиректно. Майка ми ме е гледала сама, защото е разведена. Съответно се изживява като господ и смята, че можа да се бърка и в личния, и в сексуалния ми живот. Тя никога не ми е забранявала директно да правя секс, но нарочно ми набиваше страхове, така че да ме травмира и сама да не искам да правя. Проблемът е, че не случи с мен, защото аз съм наистина много сексуална. Още от 16 годишна много ми се правеше секс. Мастурбирах по няколко пъти на ден, което не е нормално за жена, а по-скоро за мъж на тия години. Виждам, че е било пълна грешка да се мъча така, вместо да правя секс, но бях незряла и инфантилна. Нямах сериозно гадже, беше ме страх, че ще забременея. Тоя страх ми е внулен от майка ми. Въпреки, че споделях със съученички и си имах близки приятелки, не им вярвах. Измислих си някаква история, че съм правила секс, за да не ме натискат и подиграват. Не се усъмниха. После споддлих с майка ми и получих одобрението й за това. Така си дадох време да си намеря сериозно гадже. Да ама точно в 12 клас едиб от най големите красавци в училище почна да ме сваля. Аз исках да сме гаджета, но нямаше как да оравя секс с него, щото всички щяха да разберат, че съм девствена. И това в 12ти клас! Бях на цели 18 години, а се държах като дете. След 1 месец целуване и натискане по парковете и градинките, той се отказа и още ме е яд. Можех да имам връзка с нормално момче и изпусках всички опции за такава. После продължих с тъпотиите, защото както казах, на мене психиката ми беше изкривена. Хем не бях консервативна и нямах против да направя свирка на някое гадже, ако имам, хем бях девствена. Започнах да не правя връзка между чувствата и секса. Хванах си гадже на 19, представих го на цялата ми рода на абитуриентската, но така и не се реших да правя секс с него. Пак се притеснявах да не забременея. Когато попитах майка ми може ли да спя при него, ми каза, че тва е лошо, щото ще направя лошо впечатление на родителите му. Така и не оравих секс с него и след 3 месеца връзка се разделихме. Майка ми почти успя да ми съсипе сексуалния живот, но ненапълно. Скоро след това си хванах друго гадже и директно го поканих в нас още на 10тия ден и правих секс. Психиката ми обаче беше напълно разбита. Имах параноя, че ще забременея и правех пълни глупости.
1 година ходих с него, след което станах курва и до ден днешен още не съм омъжена.
Разкажете за ваще приблеми със секса и забрани на родителите ви. Как ви се отрази психически това?

Коментари

1.   От написаното, ми останаха следните неща в главата:
1) Майка ти е разведена и те е пазила поне до пълнолетие да не се окажеш и ти поредната с цъфнал търбух, но с гордо вдигната глава;
2) Ти си постоянно разгонена;
3) "Един от най-големите красавци в училище" се замества от "нормално момче" само няколко реда след това - може би неусъзнато, но демонстрира, че критерия ти за избор на партньор е крайно завишен и повърхностен (никъде не каза нищо за това какъв човек е, но няма и как да знаеш, знам);
4) Може би не си наясно, но и от орални ласки се ловят венерически болести, а забременяването е единствения ти отхвърлен риск от всички възможни (и сериозни) проблеми;
5) Нещата много рязко ескалираха към края на писанието - от неправене на секс с един в рамките на месец, до мигновено прехвърляне на друг и секс в първите 10 дни, та накрая мина и на свободна професия, за което обвини и майка си...
Не знам какво ви става, ама ако сами не осъзнавате, че ви трябва терапия, нещата са много зле. И да споделяш подобни неща тук, 1/3 ще те гаврят (предимно невървежни мъже), 1/3 ще те "подкрепят" (предимно невървежни жени) и останалите просто ще почетат, ще се посмеят и затворят темата... Не виждам как би ти помогнал, който и да е от изброените варианти... Само ще добавя, че ти самата правиш избора - не майка и/или "приятелките" ти. Вие толкова ли нямате с какво друго да се занимавате в тези групички, освен да упражнявате психически тормоз една върху друга и склонение към неща, които при липса на осъзнатост могат да ви провалят живота? Помисли над това и потърси професионалист. С това мислене, ти гарантирам, че не скоро, а направо никога няма да се омъжиш.

2.   Може би, си просто тъпа? Например, не се ли сети да ползваш някаква контрацепция, вместо да се стискаш?

3.   И защо изобщо трябва да се търси одобрение от родителите? Всъщност защо изобщо трябва да се говори с тях?

4.   Има хапчета против забременяване. Отиваш на гинеколог и искаш да ти изпише. Има хапчета, които може да вземеш до 48 часа след акта, за да не забременееш. Има спирала идруги методи за да не забременееш. Цялата информация има в Интернет. Нали на 16 години вече си ползвала интернет и си могла да прочетешкак да се пазиш? Нали може да поискаш от момчето да ползва презерватив? Има много начини да се праве секс без забременяване. И просто е трябвало да се позаинтересуваш. И няма нищо лошо да правиш секс за първи път на 18 години. Тези момичета, които започват по-рано се изхабяват по-рано. Да не говорим за болестите, абортите и пр, които са ти били спестени. Сигурна съм, че и други момичета са лъгари, че са правили секс, не си само ти. Така че нищо не си загубила, напротив- спечелила си с това, че не си правила секс на 15 г. Като станеш родител, ще разбереш. Отиди сега при гениколог и му поискай противазъчатъчни.

5.   От авторката: Хаха
Естествено, че има всякакви методи за контрацепция, но аз имах параноя. Когато изобщо започнах да правя секс, се пазих по 4 начина едновременно - презервативи, хапчета, да не свършва в мен, че и свещички. Всичкп накуп. Много сте отворени в чатовете, ама много малко вниквате в проблемите на хората изобщо. И на вас да ви бяха говорили глуписти като на мене, и вие щяхте да се травмирате и психиясате. Не стига тва, ми реших да правя секс възможно най-рядко, пак с цял предпазване и да не е по време на оволация.

6.   До авторката: Като имаш приятел. и се опознавате, вие не си ли говорите за тези неща? Безопасен с*кс- полов акт (контакт, сношение), как, кога и къде да го направите. Когато ти се прави с*кс, но се страхуваш от проникване поради тази параноя не се ли престаши да си поискаш ш-акла? Оралният с*кс също може да е много хубав. Той може да е освен нещо като увертюра преди същински полов акт, така също и нещо като първи интимности към които да стигнеш да приятни чувства и дори оргазъм. И защо да не е в овулация? Точно тогава най-много ти се прави с*кс. Просто прави нещата по правилен начин и няма да имаш проблеми. Та... , правили са ти френска любов и харесва ли ти?
Знаеш ли, аз също бях много параноичен когато имах приятелка за първи път. Проблемът беше, че се страхувах (и сега е така, честно), че тя може да има някакво венерическо заболяване (инфекция), защото водеше полов живот от 3 (три) години с различни мъже и то без предпазни средства. Така, че това е хубаво да се знае.
В твоя момент е добре, ако наистина си търсиш мъж за сериозна връзка е да си направите изследвания. Половият живот е задължително с предпазни средства, а когато сте решили, че сте си един за друг и/или искате деца, тогава нещата се променят.

9.   Ако имаш редовен цикъл на 28 дни, то дните за забременяване са ясни/14, 15, 16 от началото на цикъла/ и можеш лесно да избягваш секс тогава. Но без да свърши партньорът ти в теб, точно в дните на овулацията, няма как да забременееш. Има и тестове за овулация.
Това го твърдя най-отговорно като жена с 28-дневен цикъл и двете бременности се получиха от раз, планирани в дните за овулация

10.   Моите не само съгласни, но и настояваха. На 16г ми нагласиха запознанство с дъщерята на техни познати, на 19г. на морето на вилата има. Седмица се опознавахме и после седмица секс.

11.   Момиче, хич да не ти пука че си била девствена до късно, и какво ще питаш родители. Аз на 15 години си направих сефтето с едно съседско момиче и си го правихме ту у тях ту в нас, когато нашите бяха на работа и те не знаеха, разделихме се по нелепо причина, писал съм коментари и в други истории, ако те интересува защо сме се разделили ще се сетиш кой съм по коментара. И както и да е аз си загубих девствеността на 15 но не се гордея сега не съм в розово положение спрямо жените. Работя само с мъже а не ми се занимава с Интернет запознанства и шансовете да си намеря приятелка на живо са ми малко. Имам познати, на 20 го направиха за първи път и сега имат приятелки аз нямам, затова ти казвам не се гордея с това. И на теб хич да не ти пука. Животът не е само секс, вярно.... хубаво е да се изпита това удоволствие, но не е кой знае кво, и ти си го разбрала вече това че секса не е кой знае какво, просто девствените го вземат много навътре. Мъж на 24

12.   Това ескалира доста бързо.
Какво общо има това, че не си спала с мъже като по-млада, а сега си курва? Всички хора сме "сексуални", но не всички си раздаваме любовта и тялото на всеки срещнат...
И аз за първи път го направих на 20 години. Не, защото ме е било страх, а защото съм възпитавана да внимавам. Направих го някъде на първия или втория месец с гаджето ми, с което преди това си бяхме приятели около година и му имах доверие. Имахме после връзка осем години - изключително пълноценна във всяко едно отношение.
Та, мисълта ми е... не късното ти започване със секса ти е повлияло - то те е спасило, най-вероятно.
Ти самата явно просто си такава - не можеш да си контролираш нагоните, т. е. страдаш от липса на самоконтрол.
Това е проблем, който няма много общо с това кога точно си започнала да правиш секс, а с характера ти.

13.   За ситуацията ти един психолог би бил много полезен, да ти помогне да преодолееш проблема от майка си и да продължиш с нормален интимен живот. Може би имаш и хипохондрия, една моя приятелка има същите страхове за полово предаване болести и да не забременее всеки път след секс, а е спала с 2-3ма за целия си живот и винаги прави безопасен секс. Дори да й е дошъл цикълът пак я е страх, че може да е бременна, нали имало цветна бременност и ходи да си прави тест за бременност.

Та психолог ще ти е полезен за начина ти на мислене за секса и да формираш нормална устойчива връзка с мъжете. Проблемите ти с връзките може да идват и от липсата на мъжка фигура в живота ти като дете или на лоша такава. Но разговор с психолог може да ти помогне да разбереш причините за проблема.

14.   Не съм казалa на родителите си. Вероятно биха ми казали да не го правя. Не съм казалa и на някои от приятелките си, защото не разбират причините ми да реша да правя секс (някои са религиозни, други чакат бракa). Мисля, че решението ви да правите секс или не е лично вашe и не трябва да се влияе от други хора в живота ви (родители, приятели и общество). Ако бях мъж, никой нямаше да ме държи отговорнa за правенето на секс... но тъй като съм жена, не ми е позволено. Идва момент, в който просто искате да го направите и да продължите с живота си.

15.   "Не съм казалa и на някои от приятелките си, защото не разбират причините ми да реша да правя секс (някои са религиозни, други чакат бракa)"

Е тука пролича фалша! Кой млад човек в днешно време и то МОМИЧЕ, е религиозен дотолкова, че да не прави секс? Еле пък да се пазят за брака! АБСУРД! Не разбирам какви са тези напъни да се пишат очевидно неверни неща в анонимен форум?

Религиозно момиче, неправещо секс, чака първата брачна нощ... Хихийи

16.   Майка ми и баща ми настояват да правим секс, защото искат второ внуче :)))
Много са комични. Обажда ми се майка ми, ние сме в заведение с мъжа ми, а тя: “По кръчмите деца не се правят”
:)))

17.   Луда работа! Докато си на 15-16 е нормално да ти забраняват, все пак си твърде млада да станеш майка ако нещо се обърка, но на 20 да искаш позволение от майка си дали да правиш секс? ! А и има нещо наречено контрацепция, така че какво има да се обясняваш на майка си. Отиваш в аптеката, купуваш си презервативи и готово, да не говорим за всички останали методи. На 18 вече не си дете и няма нужда да искаш разрешение от когото и да било.
Аз на 19 отидох да уча в чужбина, мислиш ли, че съм звъняла на нашите по телефона да ги питам мога ли или не мога да имам връзка или да права секс?